Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Raidfinderen kiesik 865-ösként a setes back, de a régim jobb, meg majd heroicról úgy is megszerzem a jobbikat. Kérdem kinek kell? Rámírnak vagy 4en, elsőnek aki írt odaadom, ő volt a dps alján úgy is, és épp írom neki h sajna nekem pont nem az igazi, erre röhög h disenchantolta a francba, bye.
    No comment, utolsó dolog volt h valaki könyörgött droppért vagy önként felajánlottam valamit.

  • BeZol

    őstag

    válasz kovsol #74443 üzenetére

    Gyengébb volt neki, tényleg nem cserélte ki, és láttam h chaos crystalja lett. Error az egész, intézhette volna raid után, de ez pofátlan volt.

  • BeZol

    őstag

    válasz wanted5 #74537 üzenetére

    Én is így voltam és vagyok a mai napig is.
    Megjelentek a mythic dungeon-ök, én is órákat vártam mire bejutottam, mert mindenki 840+-okat vitt, én meg csak 830 voltam, pedig ott pont 840+ esett....
    Kijött a karazhan, 852 voltam, ott 855-860 esik, és mindenki 860+-tól vitte az embereket, szintén órákat vártam, és maga a végigfutás sem volt meg 2 óránál hamarabb, 3 óra körül alakult inkább, és első héten le se tudtam tolni!

    Egy guild sokat segíthet, de velük sem farmolok mythic+-okat, mert megvan egy keményebb 5ös magjuk, ők megoldják egymásközt, másra pedig már nem marad idejük, mert annyira meg nem aktívak, tehát 10es kulcsot még megoldom boostgroupokkal, néha elkapom őket a közös futásra, de akkor meg kiderül h elég bénák tudnak olykor lenni, és jobban jártam volna egy boostgrouppal... Amikor meg a weekly mythic runokat lesem a guilden belül szinte mindenki solo-ban tolta le a 12 felettieket... Most már 15öseket kéne futni...

    Tehát mythic+-ra az én guildem nem vált be. Érzésre ez csak akkor fog működni igazán, ha találsz másik legalább 2-3 embert akikkel lepacsizol (lehetőleg legyen tank és/vagy healer legalább az egyik!), és együtt mentek 1-2 random másikkal, legyen az akár guildtag. Amíg ez nem jön össze, marad az ami most van, és hidd el, 890en sem lesz feltétlen jobb, mert az elmúlt napokban már 895-900+-os embereket akarnak mindenhova! Az egy dolog, hogy pikk-pakk behívnak kisebb szinteken nagyként, de geared nem lesz belőle, tehát mindig a max-ra kell törekedni, de a játék maga eleve kb. így épül fel, hogy a geareddel egyszintű emberekkel talán +10ilvl-lel nagyobb insta jöhet szóba (ügyesebbeknek nagyobb is persze), abból kell geart szerezni, és így végigmászni a szamárlétrán. Aki nagyszintű, nem akar kicsikkel szenvedni, aki kicsi, az meg nagyokat akar h gördülékenyen menjen minden, ennek az az eredménye, hogy órákat várhatsz...

    Nálam az egyetlen ok, ami miatt a guildben maradtam, hogy megy rendesen a heti 2 raid (amikre nem is tudok mindig elmenni), heoic raidek futnak, és csordogál a gear patch-ről patch-re (ToV HC pont nighthold előtti héten ment le, EN HC pedig szintén az akkor frissen érkező ToV előtt), normálisak az emberek, viszont nem tolják életvitelszerűen a wow-ot... :DDD

    Ami a te esetedben lehet az hasonló lehet mint nálam, hogy casual szintnél jobban pörgeted, és talán valahol a semi-hardcore-nak felelnél meg te is, na ilyen jellegű guildet keress. Én próbáltam átmenni ilyenbe, de ott még a HC raid spot-ot sem garantálták volna... pedig mythic miatt mentem volna!!! DE, aki keres, az talál, nem feltétlen elsőre, de biztos találsz egy jó guildet, anélkül biztos nem leszel sikeresebb, de még guild mellett sem feltétlen. Sajnos ilyen a játék, kitartás.

    A crafted gear 865-ig húzható, ha van mellé 1-2 legendary és fegyódban is 3 nagyobb relic van, akkor eleve 875 körül kéne legyél, szóval még nem feltétlen maxoltad ki a solo-ban hozható lehetőségeket! BoE itemeket is lehet venni, vannak 920asok is jó pénzért back és waist, az is pumpálhat ha van rá gold-od.

  • BeZol

    őstag

    válasz wanted5 #74542 üzenetére

    Hát igen, 900 fős klánok felejtősek :DDD
    Nálunk 370 fő van, mindenkinek van legalább 1, de inkább átlag 2 altja, és most h kicsit többen lettünk, csütörtökön kereken 20an mentünk már raidelni (szokásos 11-15 főről!), és voltak még vagy 6-8an, akik túl picik voltak, ill. szokásos 1-2 emberke épp kiesett vmi oknál fogva. Nagyon sok alt mellett sok olyan emberke is van, aki bejelentés nélkül egyik napról a másikra felszívódik. Vhány hónap után kikerül a guildből, nem lesz egyből kitéve ahogy az altjai sem, de ez egy folyamat, és gondolom a klánvezető sem foglalkozik annyira vele, ritkán látom h épp takarítós napot tart :DDD
    Előtte én is 900 fős guildben voltam, csúcsidőben talán 10-15en voltak online. Az ilyeneket ott kell hagyni. Megkaptad a több xp-t szintezéshez, és kész.
    Nálam az a "baj", hogy heti 2-3 napot egyáltalán nem játszok, és a raidekre sem feltétlen megyek mindig, ill. ahogy korábban is írtam, eleve a heti 2-3 nap kiesés mellé jön az, hogy eddig össz-vissz 2 hónapot teljesen kihagytam, ami így a heti 2-3 napot hozzáadva 3 hónapnyi játékidő kiesés egy 5 hónapos kiegészítőnél :U
    Ezek miatt a mythic raideléses guildezés kiesik (bár lehet h a mostani guilddel már összehozunk lassan valamit, emberanyag úgy néz ki meglett, csak gear kell majd), amit nagyon-nagyon sajnálok, hiszen amikor csak tudok játszani, mindig igyekszem a maximumot kihozni, és azok az igazán nagy élmények, amikor sok-sok szenvedés után mindenki mindent beleadva lever egy boss-t. Heroic raidekneknél ezt nagyon minimálisan érzem, de több mint a semmi (egyébként azért sem érzem igazán, mert 99%-ban csak bénázás és gyenge karakterkihasználtság miatt tart sokáig egy-egy hc boss-t leszedni... teljesen mindegy mit hozok én össze).

    Ezek után úgymond teljesen érthető lenne, hogy le vagyok maradva más emberektől mind gearben, mind ap fegyó szintben. A gear-szintet ennek ellenére úgy érzem sikerült megfelelően felpumpálni, a mining + herba szakmáknak köszönhetően pár új boe item beszerzése sem okozott akadályt a horror árak ellenére sem, így kapásból nyertem az egyik legendary szintezésével párhuzamosan 6 ilvl-t, és már 889-en fityegek (890 is lehetne kevesebb dps-sel persze). Ez persze egyáltalán nem elég ahhoz, hogy a top dps szintet hozhassam a warcraftlogs-ok alapján, hiszen ott már 900as ilvl-el és kimaxolt fegyószintekkel pörögnek a srácok, én meg csak 38-nál járok, tehát kapásból 8%-kal kevesebbet sebzek azonos gear mellett!
    A guild-ben pontosan ugyan ezt veszem észre. Egyre jobban azonos szintre kerül mindenki, de nagyobb a fegyóik ap szintje mint az enyém, és egyre jobban csorgok lefele dps ranglistában, mert nem játszom annyit.
    Ezzel párhuzamosan gear sem csorog annyira mint az időhuszároknak. Ők letolják 12-15 közötti mythic+-okat és élvezhetik a heti nagy droppot, én meg még nem jutottam 12-esnél nagyobb-ba, mert nem visz el senki, hiszen nincsen 15ös mythic key achim, ill. előbb visznek egy 900-as emberkét magukkal.

    Tehát folyamatos igazságtalanság és megkülönböztetés megy a játékban. Ha 24/7-ben tolnám mythic raidelős csapatban, akkor soha sehol semmi megkülönböztetés nem érne. Abban a pillanatban, hogy nincsen meg ez a tökéletes szint, már áshatom el magam és szenvedhetek akár órákat, mire eljutok valahova, ami újabb időégetés, méghozzá nem is kevés mennyiségben, még jó h közben lehet felslate-et farmolni...

    Mivel többet játszani nem tudok, de ha tudnék, akkor meg még ha be is kerülnék egy mythic-es csapatba, ott ki kell érdemelni a helyet (ami hónapokig is eltarthat ha nincs egyáltalán üresedés), ill. az elmaradt fegyószint miatt biztos be se kerülhetnék jó ideig, tehát ezek miatt a legjobb amit tenni lehet neked is, hogy találsz egy normálisabb guild-et, akik heroic raidelnek és raidelésre keresnek embert, mert akkor a kellő ilvl szint után fix helyed lesz (persze lehet h birkák és sokat bénáznak majd... ;] ), ill. amit még meg lehet próbálni, hogy hasonló szőrű embereket felveszel ismerősnek, és szépen lassan kiépítesz egy olyan "közösséget" magad körül, akik közül össze tudsz dobni egy ütőképes mythic+ 5fős groupot a nap bármely szakában. Alapvetően a guildeknek is ez lenne a lényege, csak hát nálunk is inkább csak raidelés miatt van az egész. Ha egy ilyet sikerül összehoznod, akkor máris sok szenvedéstől megkíméled magad. Nekem is egy ilyet kéne összehozni, de még én sem szántam rá magam, viszont h őszinte legyek, dps-t bármelyik falról lehet akasztani, egy tank és egy healer ismerős beszerzése viszont keményebb dolog lenne, a vége talán még az lenne, hogy inkább én lennék tank/healer, és le merném fogadni, hogy mythic+-ok esetén hamarabb összejönne egy 15ös keyrun. Ha meg már érzésre elegendő a gear, akkor weekly chestnek is mehetne dps specre a drop. Raid-re meg úgy is elvisznek dps-ként. Persze ehhez olyan class kell aminél ez összehozható :DDD

  • BeZol

    őstag

    Tapasztalat vkinek AH flippingre robottal vagy folyamatosan scannelő addonnal?
    Minap per item helyett per stack-be raktam fel 5*200 felslatet. Azonnal észrevettem a bakit, mentem rá h cancel auction, de már 4et meg is vett valaki 1 max 2 másodperccel az aukció létrejötte után.
    Várom a fejleményt, mert reportoltam több helyen is már, mert ez abszurd, hogy 1 sec alatt reagáljon valaki, tuti robotozik vagy valami, és az se normális, hogy mikor berakom az itemeket, akkor 5 helyett sokszor 2-3at ha kidob a rendszer amíg újra meg nem nyitom az ah felületét, más meg már fel is szippantotta...
    Blizzard fórumán azt írják teljesen legális amit a srác művelt (kivéve ha robottal, de ezt meg nem tudják nézni), szóval én is ezt a fajta módot fogom folytatni, kifosztom az alkalmi bénákat és röhögök a markomba, mert nem lesz rá szankció.
    Csinál valaki ilyesmit? Ez a srác 1 sec alatt nyert 30k goldot.

  • BeZol

    őstag

    válasz Lirion #74614 üzenetére

    Én ma számolgattam, és azt találtam mások szimulációja alapján, hogy azért, mert nincs 2 bis legendarym (vagy legalább legjobb 3-4, hanem csak a maradék vacakból van 1-1), ezért kiesik kb. 10% dps.
    A setbónuszokat is néztem, elviekben 7,2% dps előny van a setből 4db esetén kontra ha semmi sem lenne.
    És akkor még csak 41es fegyóm, tehát 6,5% dps van a fegyószintezésben is.

    Ezeket összeadogatva kb. 23%-nyi dps kiesésem van azonos ilvl mellett!
    Tehát tegnapi HC krossus killen 500k dps helyett 615k is lehetett volna. Borzalom az egész.

    Természetesen így már kijön, hogy miért csak a warcraftlogok 70-80%-os eredményeit hozom azonos ilvl range-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz Lirion #74652 üzenetére

    Nemrég kezdett egyik ismerősöm wow-ozni, ő pont a tokenezés miatt kezdte el, de így felejtős lesz neki :DDD
    Én most legutóbb 2 óra alatt 40k goldot farmoltam össze felslate-ből, tehát ez 40goldos felslate ár mellett hozható. Ha 200k lesz a token, akkor is "csak" 10 óra farmolás, napi 1-1 óra pedig nekem belefér a heti 4-5 napnyi játékba, így ez továbbra sem fog gondot okozni, mert ha csak napi 1 órát is szöszölök ezzel (miközben instákra várakozom simán összejön ennyi idő), akkor is 2 hét alatt megvagyok.
    Aki casual-osabb játékos volt, az most tejel vagy abbahagyja, ennyi. Én magam részéről 3 hét után leléptem volna ha nincsenek tokenek :DDD Bármennyire tetszik is a játék, ha fizetni kéne érte havonta, akkor keresnék más játékot, mint ahogy az elmúlt 8 évben is tettem minden kieg után 3 héttel.

  • BeZol

    őstag

    válasz wjbhbdux #74654 üzenetére

    Megveszem az új kontentet 10ért + 4ezer a havidíj. Legyen kerekítve 15ezer Ft az, hogy megvettem és 4hetet játszhatok (most legutóbb kereken 20at fizettem 60nap + legion-ért). Ez tudom, hogy leköt kb. 3 hétre, utána mindig eldőlt, hogy elkezdek húzni egy új karit, vagy elkezded guildezni és irány raidelni. Volt, ahol el kezdtem guildezni, aztán kiderült h bénák, el is ment a kedvem az egésztől és abbahagytam a játékot. Most úgy-ahogy oké a guild, gold is farmolható rendesen, de ha havidíjas lenne, akkor nem játszanék, mert annyira meg már nem köt le. Ott vannak az ingyenes tower defense játékok, a hearthstone, régebbről a civilization V, bőven van mivel játszani, ha épp megunom az egyiket. Most már ott tartok wow-ban, hogy kb. csak raidek miatt kell belépnem, a guildtársak el vannak maradva, én meg már nem fogok extra időt belefeccölni a gearelésembe, majd esik velük játszva ami esik. Ez lesarkítva heti 2x3 óra játék, ezért én fizetni soha nem fogok egy petákot sem.
    A kezdő induláshoz szükséges pénzt nem sajnálom, mert más játék is ennyibe kerül, és sokat már max 1 hét után lapátra is teszek, pedig azok akár még drágábbak is, míg a wow-ban sosem csalódtam, minimum 3 hétre mindig tutira lekötött, megnéztem mi merre hány méter, jól éreztem magam, aztán abbahagytam, mint ahogy marha sokan tették ezt október végére. Ennek a kiegnek az a szerencséje, hogy ez köt le eddig a legjobban, 30 nap helyett 60 napot fizettem, és jobb guildet is találtam mint anno, mostanra viszont kb. csak raidek miatt kéne belépni, normalon már rég le is daráltuk a nightholdot, a következő raid majd szokásos 3-4 hónap múlva érkezik, az is gondolom egyből lemenne normalon... Tehát magát az új tartalmat pikk-pakk elfogyasztom, a heroicozás már csak extra kihívás, amiben akadályoztat a guildtársak 80%-ánál fellépő bénázás, éééés nem is akkora öröm leverni hc bossokat, mert nekem személy szerint nem nagy kihívás, minden csak a társak bénázásától függ, sosem az egyéni játékomtól... Na ezek után 4 hétre 4ezer nem pálya nekem, inkább gyűjtök a kövi kiegre ;] , vagy játszom mással.

    Igen, 9k-10k-ért árulom őket 200assával. Mindig van valami, ami megmarad korábbról a tatyóban, tehát lehet h több lett 2 óra alatt, mert a végén 5x200-at pakoltam be AH-ba, de farmolás közben esik ancient mana crystal is, aminek darabja 300-500g között szokott menni, és az egyéb vackok amik potyognak, abból is összejön 2-3k gold (simán vendornak eladva), ezért is kalkuláltam 2 óra farmolásra nagyjából 40k aranyat mostani árakkal. Ez most gyors vagy lassú neked?
    Én tegnap rökönyödtem meg így fél év után, hogy egy shaman kb. egy kattintásnyi idő alatt kiszedte a követ, ami nekem kb. 2 másodperc! Ha lesz ma időm játszani, akkor megpróbálok legion mining enchantot szerezni a kezesre, elvileg az kell h segítsen a dologban.

  • BeZol

    őstag

    válasz Lirion #74660 üzenetére

    Egyetem mellett nincsen úgy szabadidőm, hogy értelmes diákmunkát vállaljak, de ha lenne rendes munkám, akkor érthetőbb lenne a dolog, DE én nagyon-nagyon ritkán megyek direkt goldot farmolni. Mint ahogy azt már írtam, insták közti ill. egyéb várakozás (raidelés előtti pár perc), vagy vmi vacakabb film melletti tevékenységnek képzeljétek el (10-30perc max).
    Legutóbb azért farmoltam 2 órán keresztül, mert elvileg 10re jött a villanyórás, de gyakorlatilag 13:30 lett belőle, én meg 10től ezt csináltam bármikor abbahagyhatom alapon, aztán meg ebédet főztem letojom alapon... Hát persze h kaja közben jött a csóka...

    Szóval igen, értek mindenkit, csak nem úgy történnek a dolgok, ahogy azt elképzelitek.

    Régebben már kifejtettem, hogy 10 perc alatt mennyit lehet kitermelgetni (talán 50-et írtam, de azóta 2shot a mob, nem 3-4 ;] ), most mindjárt beszerzem a miningos enchantot ha lehet, aztán meglátjuk. Kétkedni lehet, hogy mégsem annyi jött össze, de most minek füllentenék? :U Hát nem pont h kábé fel akarok vágni h ennyit is lehet? :D
    Egyébként sok múlik azon, hogy spawnol-e a nagy felslate-es basilisk vagy sem, mert volt már h 30 perc alatt 1sem jött, pedig az instant 10db felslate, máskor meg szinte egymás után jött 3*10db felslate.

    Hát igen, így ingyen játszok úgy, hogy fel sem tűnik h extra időbefektetést igényel a gold kifarmolása. Kb. december elején vettem utoljára game time-ot, mert már júniusig meghosszabbítottam, azóta pedig kb. 400k aranyat költöttem el boe itemekre, alt-ok gearjére, klántársak gearelésére.

    Nekem egy semi-hardcore guild kéne, de nem tudom mindig vállalni a heti 2 raidet, 22:30-kor mindig lépnem kell, pedig legalább 23ig tolja mindenki. Ezek tudatában ha jó is lenne a guild, utolsó lennék a rangsorban, mythicre pedig biztos be se tennének (pedig ez lenne a fő vágyam), mert pikk-pakk találnának egy alkalmasabb dps-t. Tehát marad a mostani guild jól játszó 5-8fős keménymagja, és a maradék 2-3 havonta szinte csutkára kicserélődő casual béna fele. Felgeareljük a népet, aztán jól otthagynak mert abbahagyják a játékot. Aki meg jobban tolja, az meg keres egy jobb guildet, ahol nincs meg ez a bénázó 2/3. Tulajdonképpen haladunk a progressel, csak folyamatos a hátráltatás, és mindig kb. új content érkezése előtt 1-2 héttel sikerül letolni utolsó hc bosst. Tekintve az emberek hozzáállást már azt is elérték, hogy mythic +15ig sem tolom magam, ha épp hívnak segítséget elmegyek, de nem erőlködök +15öt összealkotni (+12 felettire nem is mentem még btw), mert már most sem az én gearemen és vagy akár a casual réteg gearjén múlik 1-1 boss, hanem azon h agyhalottak-e vagy sem. Teljesen felesleges fatboss videókat is néznem, mert legalább 5-10 wipe összejön a felkészületlenek miatt, és úgy is mindent a szájukba kell rágni.

    Elég demoralizáló szitu, az biztos, de pl. wheelchair-hez jelentkeztem, és még a hc spotot sem garantálták volna, itt meg legalább hc-ba járhatok a botokkal.

  • BeZol

    őstag

    Tegnap rákérdeztem egyik +15 kulcsos boostgroupra, vajon mennyi az annyi és hogy pörög ez nekik.
    360ezer aranyért tolják le neked a +15-öt, és aznap már 3-an tejeltek nekik. --> 90k gold fejenként --> 270k gold jött össze nekik fejenként csak tegnap úgy, hogy akkor még csak 19 óra volt :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz Csapoati #74689 üzenetére

    Mégis van rá látod jelentkező.

    Most lemértem a farmolást. 10,5 perc alatt jött 79 felslate, 36 leystone ore. 2xer spawnolt nagy basiliskus ezidő alatt. Ha ezt felszorzom 1 órára, akkor lefele kerekítve jön össze 450 felslate, 150 leystone ore (ebből kevesebb, hiszen nem lényből farmolom, és 2-3xor annyi idő a respawnja). Persze ha jön más is farmolni, akkor borul minden.

    Most kb. 45g egy felslate, 16g egy leystone ore, tehát 1 óra alatt csak a kövekből jöhet össze 20.250 + 2400 = 22.650g

    Ebből jön a blizzard 5%-os cutja, de ezt meg fedezi a potyogó ancient mana crystal és az egyéb droppoló itemek.
    Tehát amíg várakozgatok az instákra, pikk-pakk lemegy 10-10perc körözgetés úgy, hogy észre sem veszem. Ha csak napi 2 ilyen alkalommal számolok, akkor 1 hét alatt 2 óra minimum összejön (40-45k gold), és 1 hónap alatt legalább 160k gold lesz belőle úgy, hogy ezt én nem is igazán nevezném farmolásnak, csak értelmesebb időkitöltésnek nevezném az afkolásos várakozás helyett. Ha 200k gold lesz a token ára, akkor is "csak" 10 óra kell és megvan a keret rá. Farmolásnak azt nevezném, ha valaki napi legalább 1 órát célirányosan ezzel szórakozik. Lehet számolgatni kinek mennyi jönne össze :))

    Csináltam a folyamatről egy videót, azt hiszem a hang nem tökéletes rajta, de legalább látjátok merre járok körbe-körbe. [link]

  • BeZol

    őstag

    válasz Lirion #74707 üzenetére

    Sajnos ilyen ez a popszakma :(

    Ha lenne 2 bis legendarym, lenne 3 értelmes relicem ami növeli a fegyó ilvl-jét is, lenne 4setem, és a fegyó traiteket is maxolnám, akkor minimum 30%-kal lennék erősebb HA nem nőne semmit az ilvl-em! De az növekedne vagy 10 szintet a 3új setitem, és a 3 nagy relic miatt, szóval ennél több lenne a vége, így pedig pont oda jutnék, ahol a mythic videókban járnak a srácok (30-40%-kal több a dps-ük).

  • BeZol

    őstag

    válasz wanted5 #74716 üzenetére

    Gondolom igen, viszont gondolom a többség is inkább húzott egy alt-ot és arra pakolta az egyéb szakmákat, minthogy extra költségekbe verje magát és ilyenekkel kelljen maszatolni.
    1k vagy 10k gold az a tudásvisszaszerző könyvecske, és szerintem a fórumozók 99,99% nem próbálta ki, így érthető, hogy nem kapsz választ, és én sem adtam választ, csak egy elméletileg igent.

  • BeZol

    őstag

    válasz Mattb #77889 üzenetére

    Ha csak küldetéseket szeretsz csinálni, akkor mindenképp olyan karaktert kezdj, ami dps only class: rugó, warlock, mage, hunter
    Ezekkel 30-90perc, mire a dungeon finder behívna instázni 15ös szinttől, tehát szinte csak küldetéseket teljesítve tudsz velük fejlődni, hacsak nincs tank/heal ismerős, akivel együtt fejlődnél.
    A 100-as boostot is egy ilyen karakterre érdemes szerintem ellőni.
    A többi class-szal lehetsz tank és/vagy healer. Tank/healer specen pikk-pakk behív a dungeon finder, és kb. 3szor gyorsabban fejlődsz velük.
    Érdemes lehet aktív wow-os ismerőst megkérni, h rectruit a friend, és a nulláról elkezdeni battlechest+legion, és akkor 90 napig tripla xp-vel tudtok fejlődni, ha közösen játszotok. (legalábbis vmi ilyesmi rémlik)
    Pont most húzza 2 ismerős így a karaktereket, és 6,5 óra alatt 82es szinten jártak (warrior tank + pala healer).

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz Mattb #77933 üzenetére

    Itt a ranglista a guildekről, kik a legjobbak, akik magyarok.
    Láthatod a hozzá tartozó servereket, és hogy alli v. horda.
    Ha szeretnél majd mythic raidelni, akkor ragnaros horda oldalon lennének a legjobb esélyeid, de ahhoz ügyesnek is kell lenni.
    Allis karit Arathoron kezdj a fentebbi tematika miatt, bár akik még mostanra sem öltek rendesen mythic bossokat, ott eleve bajok vannak.

    Én pl. régen nemzetközi guildben toltam, és mindig az adott 3-6 hónapos patch végére értük el a full heroic raid kipucolását. Igyekeztem mindig a legjobbat kihozni a dolgokból, majd el kezdtem logokat nézni, és rájöttem, h teli van a csapat bénákkal. Eleve sokszor feltűnt, hogy feleslegesen halnak le a szarban állással, de a fő probléma az volt, hogy ezek a fixen rossz emberek 5-10 ember általában mindig a guild kemény magja volt, akiket nem lehetett volna lecserélni sem. Na ezek után veszett fejsze nyele az egész, DE mire ez kiderül és tudatosul, addigra már hónapokat is eltöltesz velük, és rengeteg idő, mire egy másik guild a köreibe fogad úgy, hogy még mythicre is vigyenek (már ha ez a cél és képesek rá), mert oda eleve csak 20-an mehettek, és a legjobb 20 embert viszik (remélhetőleg).

  • BeZol

    őstag

    válasz kkdesign #78008 üzenetére

    Sima mythic 865 körül dobál már talán, ez számít mythic 0-nak. Itt kapsz is egy kulcsot ha nem lenne, egyébként heti ládából esik a class hallodon belül az előző hét eredménye alapján.
    Mythic +15 940-et dob, és ez proccolhat nagyobbra. Ha hetente letolsz egy +15-ös kulcsot vagy nagyobbat, akkori resetkor (szerda reggel 9) a heti ládádban lesz egy új kulcs, ami -1 szint ahhoz képest ami a legjobb kulcs volt amit toltál, és lesz egy 960+ loot a ládában.
    A kisebb kulcsokra googlezz rá vagy más megmondja, de kb kulcsszintenként -5 ilvl a drop talán, és a heti drop is ennyivel gyengébb.
    A cél minden héten letolni egy legalább 15öset (nem muszáj időre, csak sikerüljön).
    Farmolni pedig azért érdemes a 15ös vagy nagyobb kulcsokat (a nagyobbak kb. csak e-pénisz miatt jók, jobb geart nem adnak), mert mythic raidek most hiába dobálnak 960+-os itemeket, ha teljesen finomhangolni akarod a gearedet, akkor ki kell farmolni egy csomó itemet a dungeonökből úgy, hogy nem elég, hogy annak kell esnie ami kéne, hanem proccoljon lehetőleg 940ről 960asra :D

  • BeZol

    őstag

    válasz sasa311 #78033 üzenetére

    Kapard csak össze a repülést 1 karinál, más is megtette, te sem maradsz ki a buliból, ennyi. Kár itt gépelgetni mi tetszik mi nem tetszik, ez van és kész. Legalább account wide, és nem kell minden karinál végigdarálni mindent.

    Leöltük Imonar-t ma, úgyhogy 6/11 Mythicek lettünk. 57:28-tól van a kill. A vége felé darabos egy részen a videó, van még mit finomhangolni a streamen, csak ismerősnek dobtam gyors össze :DDD Amit a gépre rögzítettem, az viszont sima maradt. Még jobban utána kell majd járnom hogyan kellene beállítani.

    Egyébként nem nagyon bejövős az új dh setbónusz és hozzá a talentolás. Konkrétan pont a killnél volt az, hogy egy lesser soul fragment sem akart rendesen potyogni, és 2,1milla dps-nél álltam fázisváltásnál, holott a másik véglet, amikor rohadt sok fragment esik és teli vagyok fury-val, akkor meg 3,4milla dps-nél van váltás. Rng-s romhalmaz lett az egész. 47:15-ös try-nál pl. egész jól potyogtak és sleep cannistert sem kaptam, de volt ez már 3.4milla is, és tök abszurd, hogy ekkora különbségek lehetnek...

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz Viktor77 #78094 üzenetére

    2mag4szálas procik h110-es laphoz:
    G4560 3.5ghz
    G4600 3.6ghz
    G4620 3.7ghz
    i3-6100 3.7ghz
    i3-6300 3.8ghz
    i3-6320 3.9ghz
    i3-7100 3.9ghz
    i3-7300 4ghz
    i3-7320 4.1ghz

    Elvileg mindegyik jó lenne, csak frissítsd legújabb bios-ra az alaplapot még a procicsere előtt!

    Kétlem, hogy wow-hoz szükség lenne 4magos i5-re. A mostanit is azért érezheted gyengének, mert a wow 2 szálat teljesen kihasznál, nem marad a windowsnak és a háttérben futó dolgoknak erőforrás, viszont egy 2mag4szálassal elvileg pont megleszel.

    Ha i5-ösre adnád a fejed, ott alacsonyak az órajelek, a turbó pedig csak 1szálra vonatkozik, ezért azonos erős 1szálas teljesítmény (amiből neked 2 kell ugye) érdekében i5-6600-asba kéne gondolkozni, vagy i7-7500-asban. Hardveraprón szemezgess és dönts okosan ;]

  • BeZol

    őstag

    válasz Whysperer #78260 üzenetére

    Én 7esen toltam mindent. Raideken 20 fővel rendben volt (fightokon 60fps körül voltam), de heroicon 20+ fővel már képregényesedett.
    (1080Ti-m volt tegnapig, a proci ryzen 7 1700x 3.8ghz 3200mhz cl14-es ramokkal)
    Még ilyenkor sem ment 30% fölé a gpu terheltség, szóval procilimitem lehetett, és gondolom a wow is olyan lesz mint a pubg, hogy a felbontást növelve (2560x1440-ben tolom) minden játékban jobban terhelődik a videókártya, kivéve ennél a kettőnél, mert itt pont h kevesebb fps-ed lesz, mert a proci a limitáló tényező (raideken).
    Tekintve h 1440p-s a monitorom, nem tolom 1080p-ben egyiket sem, de PUBG-ben 1080p ultra grafikával 80-120fps-em volt, 1440p ultra-ban pedig 50-80fps-em, és mindkét esetben 30-75% között fluktuált a videókártya kihasználtsága! Ilyen az, amikor x szálat használ ki a játék, de azt nagyon.
    Előtte 3gb-os gtx 1060-asom volt, azzal is 7esen voltak a beállításaim ;)
    Most egy gtx 680-ast kap a gép (=gtx 770 = gtx 960, ami 1050 és 1050Ti közötti teljesítmény)
    Az egész cpu-limites szituáción azzal lehet javítani, ha első körben legalább 4magos a proci (2mag4szálas is már majdnem jó, de 4mag4szál kell), és ezeknek a szálaknak kell minél jobb 1szálas teljesítményűeknek lenniük miközben a lehető legmagasabb órajelen ketyegnek. Gyakorlatilag K-s i5-i7 procik ill. az új 8xxx-es K-s i3-as, és ezek tovább pöckölve alsó hangon 4.6-4.8ghz-re egy jó hűtéssel.
    Itt van egyébként egy nagyobb teszt: igaz, nem raid környezetre
    Raiden kívül 1080p-ben 10es presettel egy gtx 960 és felette már nem igazán létezik gyorsulás, egyértelmű procilimit van.
    1440p-ben már gtx 980Ti-gtx1070 szinten ütköznek procilimitbe (i7-6700K 4.5GHz-ről van szó!), viszont ez nem raidkörnyezetes teszt. Raideken a proci lesz a limitáló tényező, és nem a gpu.

    Akinek 6-7-8xxx-es procija van, annak csak arányosítania kell az órajeleket, és annyival hamarabb ütközik cpu limitbe. Az én 3.8ghz-es ryzenem pl. 20%-kal marad el a 4.5ghz-es 6700k-tól órajelben, és emiatt nálam ha 50fps van és már akadgatok, akkor egy olyan húzott i7 már pont 60fps és folyékony. Akinek 2-3-4xxx-es procija van, azoknak generációnként 5-10%-kal gyengébb a procija azonos órajelen, tehát hiába megy nekik 4.5ghz-en egy 3xxx-es procival, ha azt a 6xxx-es proci 4-4.2ghz-en hozza már. A 7-8xxx-esek deliddelve pedig 4.8ghz fölé is húzhatóak, de az 5.3ghz sem lehetetlen.

  • BeZol

    őstag

    válasz szabesz0524 #78282 üzenetére

    dx9 mai 7.3.5-ös patchtől kezdve megszűnik ha jól olvastam ;)
    és csak 64bites klienssel lehet játszani.

    (#78275) Triathlete:
    Azzal a géppel a proci a probléma. Konkrétan egy ilyet mértem pár hete, hogy milyen gyors 1szálon, és azt hiszem 72pontot kapott ott, ahol 150 körül teljesít minden újabb 3.8ghz körüli proci, de egy húzott i5-i7 210-220-ra is képes.
    Tehát a wow főleg 2 szálat használ ki (nálad a 4ből, de kell is tartalék a windowsnak), és ebből ennyire képes.
    Én most váltottam gtx 680-asra (=7970 kb.) és egyelőre raiden kívül ugyanúgy 2560x1440 7-es beállításokkal főleg 50-85% között megy a gpu, 100%-ba ha beér, ott 115 fps van. Ma lesz a mythic raid tesztem vele, remélem nem vall szégyent ;] (1080Ti-ről váltottam, és ott is ez volt a grafika, csak h érezd az ordító procilimitet, ami egyben főleg a wow engine-jének a limitje)

    Ha nagyon zavar és változtatni akarsz, írj rám privátban, gyors felvázolom az opciókat :)

  • BeZol

    őstag

    válasz Whysperer #78291 üzenetére

    Volt egy ismerős, neki is vmi update felborította az fps-t, és kiderült h vmilyen élsimítást bekapcsolt neki a játék (vagy a geforce experience). Érdemes arra rákukkantani, meg nekem pl. mindig dobálja a frissítési frekvenciát, és újra be kell lőnöm, mert ledob 24Hz-re... (windowed módban és windowed fullscreenben csinálja).

  • BeZol

    őstag

    válasz bucihost #78563 üzenetére

    Hali!
    Ez a jelenlegi összes mythic boss-ra vonatkozó összesített 75% feletti logok eredménye.
    Az "All Bosses" fül alatt lekérheted boss-okra vonatkozóan mi a legjobb, és ha jobban érdekelnek a dolgok, akkor a logokból nézegetve láthatod, ki melyik bosson éppen milyen gearben tolta a legtöbb dps-t, és ehhez milyen talenteket használt stb., és az tökéletes lesz kiindulási alapnak, hogy mégis merre kéne tovább haladnod.
    Első mythic boss demo warlock ranglista. Változtathatod az ilvl szintet, és a bossokat is váltogathatod.
    Nekem demon hunterem van, és abból kiindulva nem mindenhova megyünk mi sem ugyanazokkal a talentokkal és legendarykkal, ezért talán demo warlocknál is lehet ilyesmi, érdemes rajta elcsámcsogni, de pl. mythic+-okra megint más talentokkal megyek, szóval kutakodj és olvasgass, ill. hátha akad egy demo warlock itt, aki segíthet.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #78716 üzenetére

    Jelentősen nehezebb a mythic, de mostani raidben (legalábbis nálunk így van) nem a dps-en múlnak a fightok, hanem a mechanikákon, és ha kiesik 1-2 ember, akkor lehet wipeolni, mert nem lesz meg a dps.

    Első boss laza menet igazából.
    Kutyulik jó koordinációt igényel, főleg a tűz oldalas csapatnak, azért ezen el lehet wipeolgatni egy darabig.
    Antoran High commandnál darálni kell az addokat, főleg a denevéreket. Nekünk első killeknél szinte enragelt a boss, mert mindig elhalt 1-2 dps a végéig, de itt megint jelezném, hogy alapvetően itt sem a dps-en múlt volna.
    Portal keepernél van az, hogy kell egy jó csapat, akik lent maradnak és az addokat le tudják kezelni, amíg a csapat többi része felmegy a portálokon leburstölni a minibossokat. Ha becastol lent 1-2 imp, akkor lehal a fenti csapat, tehát ide instant aoe damage kell főleg. Ez a fight főleg ezen múlott nálunk.
    Immonarnál a hídon átfutás a fő probléma, sokan belemennek a vackokba, és nem feltétlen tudják menet közben ezt a healerek megoldani. A mai napig a hídon átfutás a fő probléma, a többi mechanika igazából semmiség.
    Kingarothnál főleg a fight vége a problémás, mikor már nem lehet golyót szedni, de pörög körbe egy csomó, ott ha valaki benézi, akkor wipeol az egész raid, és ha ez még nagyjából rendben is van, kapod a piros karikát magad köré, ami ekkor már akkorákat fog sebezni, hogy 2-3-at ha egyszerre benyeltek, akkor az az oldal lehal (mert ugye nincs hova kifutni a pörgő golyók miatt!), szóval jelenleg a golyókat ha túl is éljük, eddig sztem fixen mindig lettek halottak a végére a tűzkörök miatt.
    Varimatrac tegnap lett meg, ide csak prezíc helyezkedés kell. Be kell gyakorolni a mechanikát, nem a dps-en múlik a dolog.
    Itt találsz mythic guide-ot, és legalább látod miben különbözik a HC-tól a fight.
    Ez a tegnapi logunk, garothi, immonar és kingaroth nincs rajta, mert azok szerdán mentek le.

    Igazából jól kell tudni kezelni a karaktereket, és tudni kell a mechanikákat lemozogni. Én mielőtt mythic raidelésbe kezdtem, előtte egy HC guildben voltam, ahol mindig az aktuális patch végére tudtuk leölni az utolsó bosst. Eleve nem voltunk meg 20an, hanem főleg 15-18an voltunk csak. Ebből volt fix 5 ember, aki alapító tagnak számított, és fixen sz*rok voltak, és kb akkor ment le a fight, ha ez az 5 ember épp nem baszott el semmit. Ettől függetlenül vannak HC-ra is logok, ha ott tudsz ilvl %-ban 75% feletti logokat produkálni (ergo jól játszol a karival és egyben itt-ott még szerencséd is volt a mechanikákkal mert nem kellett ide-oda rohangálnod és tudtál végig dps-elni), akkor valszeg mythic is menni fog, de ehhez kell másik 19 ember hasonló tudással, és nem árt, ha van 3-6 másik ember, aki ha nem is a progressen szív veletek, de mikor épp szükség van a classukra, mert olyan a fight, mint pl. majd covenen lesz, akkor van kit behozni, mert már ő is fel lesz gearelve mythic cuccokkal addigra.

  • BeZol

    őstag

    válasz phgergo #78775 üzenetére

    Boostolsz egy karit 110-re, és azzal összelapátolod ami kell. Minden nap megcsinálod a napi questeket az adott frakcióhoz, és sztem 2-4 hét alatt meg is vagy.
    Az új fajjal ha boostolsz, elbukod a heritage armor transmog settet, tehát arra nem is feltétlen érdemes eltolni a boostot, meg egyébként is, még fél év van a kövi kiegig, időből bőven kitelik minden.

  • BeZol

    őstag

    válasz Plata #78812 üzenetére

    Szerintem azok BfA megjelenése után, BfA questekkel fog megnyílni.

  • BeZol

    őstag

    válasz <Lacy85> #79028 üzenetére

    Ez a nagy karik farmolják a kicsiket dolog főleg az allied race-ek miatt lett menő, mert a dungeon-özés már nem olyan buli mint régen volt, most vagy nagy karival mész külön instázni, vagy questelsz. Ha a questjeid insták közelében vannak, akkor esélyes, hogy leüt egy nagy.
    Én most csináltam meg kiskarival a loremaster easter kingdomot, és zónánként 1-2-szer ha megöltek, mígnem stranglethorn vale-be nem jutottam, na ott alig lehetett mozdulni... A world pvp pedig más, mintha bg-znék. Sokan tankként v. healerként szivatják a kicsiket, és ha rámész dps-ként, én pl. a druid healert nem tudtam lenyesni csak max félhp-ra, hiába vagyok 970ben 6,5milla hp-val, neki meg csak 5,5millája volt. Tehát 1v1-ekbe kevesen mennek bele, általában gang-bang megy, aztán meg becampelik a hulládat. DE ez ilyenkor jó, mert a kiskarival addig lehet sunyulni a pálya többi részén :)
    Elkezdtem aztán a BC questline-ot, és hellfire pennisulán kb. esélytelen volt a questelés, szóval egyből repültem gorgondba, ott eddig semmi attrocitás nem ért, de hányás, mikor fent a levegőben is direkt leszednek, még ha a kreténje földetéréskor meg is hal... :DDD
    Ez a nagy kari kíséri a kisebbet dolog papíron jó, főleg a többi kicsi ellen, de pl. amíg a druid healert próbáltam lenyesni, közben vagy 8 kis allist megöltem, mert 1shot minden, nem tudod megvédeni a kiskarikat. Instabejáratok előtt sem hiába van hullatenger néha... Direkt néhányan várják h egy kiskari épp megjelenjen, és hiába jön vele egy nagy is, megöli a kicsit és lehet sétálni, a 110-esek pedig ritkán tudják lenyesni egymást, mondom főleg a gangpartyk mennek. HA le is nyesel 1v1, 1v2 vagy akár 1v3-ban vkiket, jelzem, utána jön egy 4.-5.-6., mert azonnal sírnak a chaten segítségért. Aztán lehetsz akármekkora gearben, 5-6 stunt nem élsz túl.
    1,5 éves a kontent. Kieg elején még van vmekkora szociális élet, utána átmegy kisujjgyakorlatba az egész, max a nehezebb instákban van jobban kommunikáció, de semmi sallang.
    Én twisting nether-ön voltam, ahonnan elkoptak a magyarok, de ha angol chatet figyelted, akkor ott is ment ugyanaz a baromkodás, ami ragnaroson megy. Én úgy állítottam be a chatemet, hogy ne is lássam a general chatet. Csináltam egy guildes részt, és egy trade-es részt, na egyedül ott látom az item loot és társain kívül a trade chatet, így egyáltalán nem tűnik fel, hogy agyhalottakkal vagy körbevéve.
    Ez az agyhalottság tehát nem szerverspecifikus. Lehet, hogy chaten jobban szembetűnik, de ezzel kár foglalkozni. Engem az zavar, mikor már viszonylag jól gearelt emberkékkel összedobva kiderül, hogy istentelen bénák. Az ilyeneket személyesen felkeresném, beleverném a fejét az asztalba, és addig nem mennék el mellőle, amíg le nem törli a játékot, mert agyrém, amiket néhányan leművelnek. Pont tegnap idegesítettem fel magam, hogy 19-es kulcsra behívtak egy 974-es warlockot, és míg én meg egy monk átlag 2.5m dps-t toltunk, addig a warlock 1.33-at tolt... Miatta nem is lett meg időre a kulcs. Konkrétan mindenhol fele annyi dps-e volt mint kellett volna, totál kiégetett mindenkit. Azóta rálestem armoryn, 0 mythic antorus, 0 setbónusz (pedig hc antorus megvan neki), de van 2 legója (fingom sincs jók-e), és szimplán faszmák a köbön 15-ös heti ládákból sok 965-970 körüli item, gondolom totál rossz statokkal, csak az ilvl legyen meg, emellett pedig valszeg játszani sem tud. Nem vagyok egy nagy mythic+ farmer, de most tapasztaltam ilyet először, de ahogy beszéltem a többi ismeretlen arccal, még ők sem láttak ilyet :D

    A communityre visszatérve azt kell eldönteni, hogy mi a célod v. mik a lehetőségeid a wow-ban a rááldozható idő és kedv alapján. A jelenlegi kiskari húzás elég borzalmas így, ezért én pve szervert ajánlanék. Hiába horda többségű a ragnaros, amikor nem telített a szerver, akkor más szerverekkel rak össze vmennyire, és olyankor sztem direkt allis többségűeket rak be. Ha az aktuális contenttel haladsz, akkor ilyen probléma nem ér, bár az új kiegben ez már teljesen mindegy lesz ha jól rémlik, de az még fél év.
    Én a mythic raidelésben találtam meg azt, ami érdekel és elég kihívást ad. Ehhez heti 4szer raidelünk, amiből 1 a heroic clear és guldan mount farm, tehát optimális esetben 1 nap alatt gyorsan letoljuk a mythic farm bossokat, néha ebből 2 nap lesz, mert azért utolsó bossoknál vannak néha problémák, és marad 1 nap a progresselésre... Na ezért kell a 4 nap, viszont a hc-zást lassan teljesen kiiktatjuk, azzal sok időt nyerünk majd.
    Viszont vannak, akik a mythic+-ozásokra vannak rákattanva, ahhoz érdemes egy fix társasággal összeállni, mert komolyabb szintenken nem lehet, sosem tudhatod mikor kapsz egy 974-es warlockot aki 940es szinten se tolja, és még mindig vannak m+-ban is olyanok, akik pár wipe után lelépnek.
    És akkor vannak, akik a pvp-re vannak ráizgulva, és pvp orientált guildek is vannak.

    Tehát érdemes tájékozódni mit akarsz, és aszerint szervert választani, mert pl. mythic raidelős magyar guildekből még ha "sok" is van, kevés van, aki jutott is érdemi eredményekre.
    Ezek alapján horda oldalon ragnaros, allisnak pedig arathor és silvermoon jöhet képbe, mint opciók, de persze lehet nemzetközi guildekkel is próbálkozni, én hc-s korszakomban olyanban voltam, más élmény, de nem bántam meg azt sem.

  • BeZol

    őstag

    válasz L4mie #79129 üzenetére

    Szia!

    Magamat linkelném

    Crit az atyaúristen, utána mastery, és csak ezt követően jön haste és versa kb. egyformán, tehát crit masterys cuccokat pakolj magadra, és ha már van rendes geared és több cucc is esett, akkor raidbots.com-on nézd meg mi a releváns stat neked.

    Raidelésre 108-as talentnak demon reborn kell, mythic+-okra pedig unleashed power.
    Raideken 1-2 szitutól eltekintve fury-s gyűrű és fejes legendary kell.
    Mythic+-okra fejes és sephuz.

    Warcraftlogs-on érdemes minden egyes bossra ránézni, hogy a top logok esetén milyen talentokkal és legendarykkal mennek, de biztos lesz vmekkora eltérés heroic és mythic között. Van, ahova pl. a vállas legendary kell furys gyűrűvel, és 110-es talentnak chaos blades.

    Talentok tehát alapvetően:
    3311333, mythic+-okra 3311323. Esetleg 104-es talenton lehet agyalni, hogy sould rending legyen nether walk helyett, de jobb az immunitás mythic+-ok esetén is.

    1. Fel rush a mobokra ha messzi vagy (mindig úgy célozd h meg is kapják a sebzést).
    2. Nemesis az 1perc 25% extra damage miatt a target "fajára".
    3. Fury of the Illidari. (érdemesebb több targetra)
    4. Demons' Bite fury szerzésre.
    5. Ha van elég fury, akkor mehet az eye beam, amit várj meg h végigmenjen, mert akkor jár a jelenlegi raidset setbónusza (+25% haste 8 secre).
    6. Átalakultál metába 8 secre, a chaos strike-odból annihilation lesz, püföld végig a targetot, ha nincs fury, akkor pedig demons bite, majd újra annihilation.
    7. Ha lejárt a 8seces meta, és 10secnél több a cd az eye beamre (mert nem esett elég buborék és mert nem volt elég target a legó fejes instant proccolására), akkor mehet a metamorphosis, ez reseteli az eye beamet is demon reborn esetén, és tolhatod megint a darát. Mindig kicsit mozogj jobbra-balra h a buborékokat felszedd.

    1 buborék -5 sec eye beam és chaos nova.
    A chaos nova 40% eséllyel dob buborékot, sok target esetén kb azonnal ad emiatt eye beamet és újra chaos nova-t.
    A legendry fejes 1 target esetén 4,5seccel csökkenti a 45seces cd-t. Ha 10+ target van előtted, akkor instant tolhatod újra.
    Ha tudod h sok mob következik, érdemes eye beamet ezért megtartani, hogy biztosan legyen addigra.

    3 interruptod van:
    1. a consume magic, ami 50 furyt is ad, és 15 secenként visszajön. (tehát érdemes max 90 fury-ig eltolni)
    2. Chaos nova, ami aoe stun és buborékokat adhat.
    3. Blood elf arcane torrentje, ami aoe silence.

    Mind a 3 cucc (és még a metamorphosis esetén a földet érés is) beindítja a sephuzt, ami extra 25% haste 10 sec-re.
    Érdemes egy weakurát letölteni a sephuz 30 seces cd-jének követésére, hogy amikor már csak 5-10 sec van hátra belőle, akkor ne feltétlen told a fenti 3 (4) dolog egyikét, hanem várj ki vele a bónusz miatt.

    Legjobb relicek: [link]
    Legjobb trinketek: [link]
    Legendary kombinációk eredménye: [link]

    Nekem ez a min-maxos gearem simje: [link]

    Fel tudok öltözni 971 helyett 973 és 975 kombinációba is, és akkor akár 6.75milla hp-m van, de az csak 2.387.000 dps, az a +20ezer nagyon kevés a +4 ilvl tekintetében ;]

    Arcway-be rohangálj mythic+-okat farmolni, ott esik jó gyűrű (gnawed thumb ring), setlábas (tunnel trudger footguars), és kell 2 fel relic is. A set másik fele, a kezes (guileful intruder handguards) court of starsból esik. Ez a 2set azért jó, mert 2x critet ad, mint haste, és ennyi haste nem is árt (vhol 11-13%-nyi haste az optimális én esetemben), a setbónusz (3000 mastery 15secre) pedig fórumok alapján olyan, mintha átlag 800 masteryd lenne, na ezért überelik ezek 940esként is a 965 és 980-as másik 2 alternatív nem setbónuszos cuccom.

    Gemeket mindenhova +200 critet.
    Back-re ne a 200 agilityt, hanem a 100 critet tegyed, mert ha nézed a szimemet, több mint 2xer annyi extra dps-t hoz az extra crit, mint az agility, ergo jobb a crit.
    Gyűrűkre 200 crit.
    Nyakláncra Mark of the trained soldier, ami talán fix 800 masteryt ad.
    Herba v. mining esetén a kezesre tudsz enchantot tenni, h gyorsabban szedegess/bányássz.

    Itt megnézheted a mythic logjaimat: [link]

    Én mythic+-olni kb. csak arcwaybe mászkálok a fentebb leírt összeállítással, és attól függően, h mekkora kreténeket kapok, 2.3-3.4milla között van a total dps-em.

  • BeZol

    őstag

    válasz Peetey91 #79136 üzenetére

    :DD
    Elég nagy rng van a damage outputjában sajnos, és a monk most kb mindenhol ledps-eli.
    Egyik boss openerjénél volt, hogy mechanikákat megúszva 1.8milla volt a dps-em, olykor pedig 3.4milla is, az átlag pedig 2.4milla körül alakult. Na ez engem eléggé kiakaszt néha.
    Varimathrason, ami single target fight, néha pár secre van 1 add, egyszer 14%-on lett elcseszve a mechanika, de 2.35milla volt a dps-em, mert egyszer sem kellett kifutnom. Természetesen mikor lementek a killek, mindig 1-2, sőt talán egyszer még 3szor is ki kellett futnom, és még a bubik sem potyogtak, crit sem volt rendesen, és 2.05millánál többet nem sikerült összehozni még mindig, pedig azóta 967 helyet 971+-ban vagyok... (a héten 2 kifutással 2.05milla lett megint, csak nem lett logolva)

    Ha még legion-ban akarsz "élvezkedni", akkor melee-nek a monk-ot ajánlom, rangednek pedig az affliction warlockot, mind a kettő nagyon erős most endcontentben, de még a fury warrior is ott van a szeren.
    Az összesített 95% feletti logok is ezt mutatják: [link]

    Mythic+-ban az 5 ilvl-lel kisebb monk ugyanannyit dps-el mint én, ez konkrét tapasztalat (és én elég szépen ki vagyok minmaxolgatva), és sztem még az affliction warlock is hasonló módon tolja (sajna ritkán futok össze jó warlockokkal). A fury warrior ugyanazt hozza mint én mythic+-ban.

    Szóval jó-jó a dh, de vannak nála jobbak, cserébe viszont elég mobil tud lenni, és van akinél ez viszi a pálmát :)

  • BeZol

    őstag

    válasz powernap #79140 üzenetére

    Itt a "Stats" fül alatt látod, mennyi a crit nekem (55.38%). Ugyanitt gear fül alatt látod, épp milyen cuccokkal lett simelve.

    Úgy lehet ennél is több crited, hogy az agilitys trinketek helyett pl. infernal cinders (van egy 950esem sockettal), ami csak critet ad, vagy simán agility + critet adó trinketek, vagy eye of command, ami 940-esként 2000 critet ad, de akkor kb tilos leváltanod a targetról, mert leesik a 10 stack.
    Nekem ezzel a módszerrel 67% körüli crit rémlik (mert eye of command így kb. 6%-ot visz fel fight közben), viszont nem hiába vannak a trinket szimulációk sem, ergo egy jobb trinkettel, ami mégsem ad critet, több dps-ed lesz.

    Ha ilvl%-ban jó logokat akarsz húzni (mint ahogy egész sok top logos dh-nál így van), akkor unstable arcanocrystalt szerzel lehetőleg minél kisebb verzióban (akár 860-ban ugye), mert 915-ösként 940-960-as trinketekkel van egy szintben, utána viszont már nincs akkora hozadéka, és átveszik a vezetést nagyobb szinten a többi trinketek. Esélyes, hogy az összdps-ed kevesebb így, viszont warcraftlogson ilvl%-os logot nézve szebb eredményeket érhetsz el (80% felettieket kb folyton), ami jó jelzésérték egy erősebb guild esetén a felvételre ;) , mert jelzi, hogy nem vagy béna, és azt is, hogy gearügyileg is ki van maxolva a karid, hiába nem egetrengetően magas az ilvl-ed.

    Armory-val ne foglalkozz.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79141 üzenetére

    Egyébként pont rugót, monkot, elemental shamant és warriort látom (aztán ki tudja mi ilyen még), hogy nálunk legalábbis elég gyakran 95% környéki logot húznak, dh-ként pedig ez a 10ből 1-szer ha összejön, de akkor úgyis épp wipe lesz szitu :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79145 üzenetére

    Ez azért van, mert az új set kb. vhol +5-10ilvl-től kezdve hoz ugyanannyi dps-t, mint a régi set.
    Mikor nálunk már T21-eztem, de a másik 2dh T20-szal tolta, akkor hiába voltam +5 ilvl-lel nagyobba, lenyomtak dps-ben. Konkrétan a tombos t20 mythic set-et nem érte meg antorusus t21 heroicra leváltani! Ezért van egy kavarodás a logokban, hogy főleg 955-965 ilvl-ig még T20 settel jobb logokat lehet húzni (csak hát akkor nem crit mastery kell többi cuccnak, hanem crit haste és crit versa), viszont 965 felettől már az új set viszi a prímet, de csak mert nagyobb az ilvl (ugye 930-as mythic kontra 960-as mythic, és erre jönnek a proccok).
    Tehát saját tapasztalat, hogy a 945ös heroic settel szarabbul lehet dps-elni, mint a 930as mythic-kel.

    Nekem 965ös szar relic, 955ös és 940es jó relic van...

    Kiindulási alapnak nem rossz, ha 80% feletti logokat tudsz produkálni, mikor hc guildben voltam, ott nekem is 80-90%-os logjaim voltak, de most, hogy mythicezek, és ugye 1 szinttel jobb a gearem, így nevetségesen egyszerű a hc, és a logjaim 98% körüliek ott úgy, h kb. kocsma megy közben ts-en és senki nem koncentrál rendesen.

    Nálam ez úgy volt, hogy éreztem nekem jobban megy a játék és a többiek visszahúznak (ehhez még logokat sem kellett néznem, elég egyértelmű volt anélkül), aztán sikeresen váltottam. Nagyobb a kihívás, ügyesebb mindenki, és azért jobb egy ilyen közeg. Ami logot linkeltél, kb. 6 ember lenne esélyes, h hc-ban helytállna, ami így persze nem teljesen igaz, mert van, h a mechanikák miatt nem lehet jó a logod (pl. nekem immonar mythic, én vagyok a gátfutó :U ), de sok logot átnézve azért összeáll egy kép, és látni, h vannak bajok egyeseknél.

    Az okokat lehet keresni, mert lehet rossz statú gear, csak nagy ilvl; rossz trinketeket hordanak, aztán ha ránézel a cuccokra és látod, hogy igazából a cuccok nagyjából jók, na akkor a karaktert nem tudja rendesen kezelni az illető, és talán ez az utóbbi a legnagyobb probléma, mert sajnos a többség megreked egy szinten, képtelen jobban kezelni a karakterét, HA pedig ezt szóvá teszed neki, akkor besérül v. szimplán nem érdekli (vagy már megy is másik guildbe). Rengeteg ilyen embert ismertem, akik csak szórakozni játszanak, és nem akarnak komolyabban belemélyülni, és még építő jellegű kritikát sem fogadnak be. Mythic guild esetén szerencsére ilyenről szó sem lehet, itt mindenkinek jól kell kezelnie a karakterét, mert progresselés esetén több boss-nál is az jött ki, hogy ha mindent jól csinálunk, de útközben lehal 1-2 dps, akkor enrage lesz a vége, ergo közel tökéletesnek kell lennie mindennek. Aztán idővel a jobb gear miatt lehalhat már akár 3-4 dps és még akkor sem lesz para, de ahhoz előbb progressen le kell verni a bosst :)

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79158 üzenetére

    Áh, HC logokat már mindenképp nézni kell, mert ha mythic guildbe szeretnél jutni, akkor warcraftlogson rákeresnek a nevedre, és megnézik milyen százalékaid vannak. Ha 80% alatti a többség, akkor esélytelen. Nálunk rengetegen úgy akarnak belépni a guildbe, hogy 10-40%-os logjaik vannak...

    Igen, az emberek hozzáállása és képességei nagyban behatárolják, hogy az adott guild mire képes. Én végigmásztam a ranglétrát, kezdtem normal, aztán hc, végül mythic guilddel.
    Igazából normalhoz képest a hc már izzasztóbb, főleg content elején mikor még nem igazán geareli túl az ember, és itt jön első körben elő az, hogy kinek milyen a hozzáállása a játékhoz. Az én régi guildemben volt fix 5-6 ember aki olyan volt mint akiket leírtál, és kb akkor ment le a kill, ha ezek közül éppen egyik sem bénázott. Ez akkora időrablás a normálisan játszó játékosoktól, hogy amikor már éreztem h jobban megy, és rájöttem ezekre a dolgokra, akkor továbbléptem mythicre. A HC-t ölő guildek szerintem mind ilyenek, hogy sok visszatartó ember van bennük, és megmérgezik ezzel a játékot, mert érdekes módon ahol játszottam és játszom mythic guild, ott nincs ilyen, mindenki ügyes.
    Persze mythic raid az totál más tészta, főleg progresseléskor, mert tényleg mindenkinek oda kell tennie magát, anélkül nincs meg, és így progressek alatt azért simán előjön, hogy ki nézett egyáltalán kill videót, ki mennyire készült fel, és mikor már jópár wipe-on túl vagyunk, akkor kik azok a gyengébb láncszemek, akiknek még mindig nem teljesen fekszik a dolog. Na főleg ez a dolog különbözteti meg a mythic guildeket egymástól, mert ahol sok a gyenge láncszem, azok lassabban fognak haladni. Persze nagyon fontos tényező, hogy heti hányszor és mennyi ideig raideltek, mert nálunk eleinte úgy volt, hogy HC-t levertük 1ik nap, másik nap mythic-en jutottunk ameddig jutottunk, 3. nap levertük guldan mythicet a mount miatt és max ránéztünk még a progress mythic bossra, és 4. nap ment a progress megint.

    Azóta kicsit gearelődtünk, mert 945körüli ilvl-ben indult az új raid, egyből 1-2 hét alatt 955körül lett mindenki
    Mostani héten toltunk utoljára HC-s runt az 1000-res trinket miatt, 965 fölött van már a többség, és max 1.5 óra a HC, max 30 perc guldan, nemrég chosen achit farmoltunk mythic tov-ban is, és a héten 3 óra alatt levertük covenig a mythicet, így 2 teljes napunk lett a progresselésre, ha pedig a HC is kiesik, akkor majdnem 3 teljes raidnapunk lesz.
    Akik még nálunk is gyorsabban haladnak mythic raidekkel, azok nem heti 4szer raidelnek, vagy ha igen, akkor az csak a mythicre vonatkozik, illetve több fighton is vannak kedvező összeállítások, és ezért mindenkinek kötelezően van 1-2 altja, amivel szintén jól fel vannak gearelve és jól kell játszaniuk vele.
    Én néha még ezt a heti 4x3 órát is sokallom, akik pedig ennél is többet tolják, azoknak csak a wow körül foroghat az élete...
    A lényeg, hogy nem nagy időráfordítással, de jó képességű játékostársakkal a mythicezés simán hozható, csak meg kell találni a megfelelő guildet hozzá, ahol aztán jól is kell teljesíteni, hogy fixen benne legyél a 20 emberes csapatban, különben te leszel az, akit ha lehet nem visznek, ill. ha visznek is, akkor első közt fognak lecserélni ha látják h a dps-ed sem jó, és h folyton lehalsz (főleg ez utóbbi a problémás). Aztán persze nálunk is jönnek új arcok néha, akiket végigvészünk a mythic farm bossokon és robbannak az achievmentjeik, de a többségük folyton meghal, mert feltehetőleg nem készült fel rendesen, ezzel pedig kb. le is írta magát, ill. sokuk örül az achinak aztán kb eltűnik. Most pedig, hogy 9/11 boss megvan, már igazából semmi egetrengető gear nem kell utolsó 2 bossból, és a rendes mythices embereknek sincs ilyenkor már sok kedve progressel szenvedni, amit még én is teljesen megértek, és közben még van 6 hónap kövi kiegig, szóval...

    Egyébként én is több arcot ismerek, aki jól tolja, de nincs ideje, vagy olyan a munkabeosztása, hogy nem tud mindig lenni, ezzel pedig sajnos nem lehet mit tenni, de nálunk van erre kiégett raider rank, hogy akik régen több hónapig aktívan tagjai voltak a progressnek, de azóta a megváltozott életvitel miatt nem tudnak rendesen lenni, akkor ha épp úgy adódik, hogy ráérnek és van hely (főleg mythic farm bossokra, ill. speciális dps szükséglet esetén progress bossra), akkor behozzuk őket. Jó példa erre pont portal keeper, ahova főleg instant aoe dmg kell az impekre, és 2 kiégett raiderünk is balance druida volt, és velük ment le a progress, ill. covenre pedig nem ártott pár warlock és shadow priest ill. egyéb ranged, így ott is jutott sztem nekik szerep.

    Tehát ha elégedetlen vagy, wowprogressen keress rá olyan guildekre, akik akár több mythicet is öltek, és biztos h lesz olyan guild, ahol számodra is megfelelő lesz az időbeosztás. Az pedig ne legyen visszatartó erő, hogy de hát ott kell hagynom a mostani egyébként jó társaságot, mert simán lehet, h az új, az meg sokkal jobb lesz, de a gatyádat fel kell kötni ha behívnak fightokra ;]

  • BeZol

    őstag

    Mythic+ kisokos

    Szépen érthetően magyarázza el benne a csajszi, mi miért jó választás.
    Ha még nem látta valaki, érdemes végighallgatni.

    A héten kicsit nagyobb kulcsokat tologattam én is, meg elkezdtem egy cement shamannal játszogatni, közben szintezem a kis priestemet is, a 110-es boostot pedig lehet eltolom egy warlockra :DDD
    Kicsit így másképp látom a dolgokat, és pl. rájöttem, hogy a shaman szinte egy hulladék a dh-hoz képest. Elvileg közepes mobilitású, de egy dh-hoz képest minden dög lassú :D
    Gyakorlatilag dht-ban a sárkány bosson szinte a tojásokban landoltam még farkas formában is, dh-val pedig gyorsabb vagyok a szembeszélnél, és közeledek futkorászva a bosshoz... A dh-nál van immunitás, ennél 1shot mechanikákba nyekkensz és kész -> nagy 22+-os kulcsok esélytelenek vele.
    Ha ki kell állni a retekből, pl. eoa uccsó előtti bossnál jött a quake, közben szél, és nyekkentem is farkas formában, mert pont amerre mentem volna, arról jött a szembeszél, és kb egy helyben fityegve megkaptam 2 ticket és nyekk. Dh-val fel rush ki belőle és probléma megoldva, na meg eleve gyorsabb is, még lehet ez sem kell. Mivel orc a shamanom, ezért nincsen aoe silence-em mint a bloodelf dh-val, ami eléggé hiányzik, a bloodlust pedig dobbal helyettesíthető... Az aoe stun rendben van, de jól kell időzíteni mert ugye még kis idő eltelik a stunnig és 45 sec cd. A dh-val szintén 45sec a cd, de minden egyes buborék csökkenti a cd időt, és minden 6+-os trashen 2szer el lehet lőni! Egyedül a shaman interrupt-ja jobb, mert 8 secenként van, és nem 12 v. 15 sec mint a dh-nál.
    Szóval ha valaki mythic+-olgatna kicsit komolyabban, akkor a shamanokat felejtse el, legalábbis a cementet mindenképp. A kis fegyóbuffja miatt még az aoe ütögetést is fel kell építgetni, tehát kb. első ütéstől számítva olyan 4. másodperc körül jutok oda, h oké, végre lehet aoe sebezni, míg a dh-nál ez kapásból megy trashpacról trashpackra...

    Tegnap megnéztem a word first arcway runt, ami talán 27-es kulcs volt, és ww monk nézetéből lehetett nézni. Hát nem csoda h a ww monkot ajánlják. A dh-mnak nincsen csak 10+-os packok esetén jó nagy aoe sebzése, a ww monk viszont kisebb pakkokon is simán kb. instanban 6-8milla dps-t tologat, és ha ez még nem lenne elég, single target fightokon (boss fight ugye) is többet sebez, cserébe viszont nincsen immunitása, ezért kb. ők kapják a healertől az extra defeket, és/vagy a warlockok.

    A warlock kb. hasonló szitu, csak rangedként, hogy brutál dps aoe-ben, és brutál dps single targetra is.
    A hunter pedig szintén jól sebez, de okosba meg tudja oldani a mechanikákat egyedül.

    Szóval ha valaki új kariban gondolkozik, és még a maradék kb. 5-6 hónap contentjében szeretne szépeket húzni, akkor a videóban ajánlott classokkal tegye :)

  • BeZol

    őstag

    válasz Lacee1986 #79231 üzenetére

    Hát ha nagy kulcsokat akarsz tolni, akkor muszáj. Annyiból nem probléma ez annak a kisebbségnek aki emiatt váltogat, hogy főleg olyan emberekről van szó, akik split raidelnek és 2-4 karival is tolják a mythic raideket...
    Azért érdemes ezeket a classokat favorizálni, mert kisebb gearben is előjön az előnyük, legyen az az extra damage, vagy az extra utility.
    Igazából ez a bazi nagy kulcsos dolog azért érdekes, mert a mythic raidek pikk-pakk lemennek, a top klánok lassan 2 hónapja 11/11 killel ácsorognak, nincs mit csinálni, kb. vagy a mythic+-ozásban élik ki a kihívásos vágyukat, vagy alkotnak valamit pvp-ben. 3-4 hete már nekem sem esik gear, uccsó 2 boss pedig eltart még egy ideig, szóval uborka-szezon alakult ki, lehet alt-ozgatni, akkor pedig érdemes a fentiek valamelyikével foglalkozni :U

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79271 üzenetére

    Ha ilyet szeretnél, akkor jelentkezz olyan guild-be, ahol mythiceznek, másképp nem fog összejönni, mert ha már mindenkinek ki is esett a mythic gear, még akkor is a warforged itemek miatt teli lesz a terep. Ilyenkor azért a farm-bossokra mindig beviszünk pár próbaidőst, hogy megmutathassák mit tudnak, de loot-ot nem kapnak, amíg fix raider rankot nem kapnak (alsó hangon 2 hét), és utolsó pár bossra még raider rank ellenében sem nagyon lesznek levíve, mert a gearjük kisebb, mint a régebbi motorosoké (és valszeg bénábbak is 99%-ban, nincs akkora rutinjuk), tényleg csak speciális karakterigény esetén jön ilyesmi szóba, mint pl. covenre affli lockok és shadow priestek, aggramarra dk-k.

    Ahhoz, hogy mythic guildbe felvételt nyerj, ahhoz szép HC logok kellenek. Ami neked van log, az a talán felvesszük és megnézzük kategória, mert ez még nem az igazi. Ennek több oka is lehet. Vagy nem tudod 100%-osan kezelni a karakteredet (eonar alapján elvileg tudhatod, de az a boss számít pont a legkevésbé), vagy nem vagy teljesen tisztában a mechanikákkal és ezért kiesik egy kis dps, és/vagy szimplán nincsen minmaxolva a karaktered, tehát felvetted a legnagyobb cuccokat h nagy gearben legyél (és valszeg így több a dps-ed), de ez a logokat lerontja.
    Saját példa: 976-ba tudnék felöltözni, raidbots-os szimuláció alapján 2.392.000 dps. Ekkor a 974-976-os logokkal "versenyeznék".
    Fel tudok öltözni 972-be, amikor 2.386.000 dps-em van, ekkor a 971-973-asokkal vagyok egy kategóriában.
    A min-maxolt gearem per pillanat 970 ilvl 2.382.000 dps-sel 968-970-es kategóriába besorolva, és nincsen arcanokristályom, amivel minimálisabb dps veszteséggel ugyan, de kb 3-5 ilvl-t tudnék rontani, na az kb. fix brutál logokat garantálna.
    A lényeg, hogy 6.75milla hp-s 976-os gearhez képest csupán kb. 10k dps loss-t szenvedek a 970-es gearrel, ahol csak 6.45milla hp-m van, és ha jó logokat akarok/akarsz, akkor így ki kell minmaxolni a karaktered, mert ez azt jelenti, hogy tisztában vagy azzal is, hogy milyen cuccokat kell felvegyél, tehát nem minden az ilvl, nem minden a jó karakterkezelés, mert egyébként még szerencse is kell, hogy éppen jó proccjaid legyenek, DE egy ilyen minmaxolt gearrel 80 feletti logokat hozhatsz össze mythicen, és nem tudom mi alapján, de a hc killek mind narancsok, mert azokra nem is figyelek oda, mythicen pedig csak 2 kékem van. Egyik eonar, ahol mindig elsőként megyek föl platformra és a piros debuff miatt nem tudok fixen végig dps-elni, a másik varimathras, ahol azon múlik a jó log, hogy kapsz-e necroticot és épp jó proccjaid vannak-e.

    Tehát nézd meg warcraftlogson, hogy milyen ilvl "kategóriák" vannak. Próbáld meg vmelyik kategória felső tartományába belőni a gearedet úgy, hogy lehetőleg minimális dps lossod legyen a legnagyobb gearedhez képest. Nézz utána, mik a legjobb trinketek, mik a legjobb statok. Raidbots-on szimuláld le összes kombinációt! Nézd meg biztosan jól kezeled-e a karaktered azáltal, hogy wowprogressen a saját classodhoz tartozó kill-videókat nézel mythic killekről (lehetőleg minél korábbi killeket, ahova tényleg profin kellett tolni, ne az újakat nézd). Én ezt tettem, és teszem a mai napig, a logjaim pedig ezt igazolják is.

    A HC logokkal kapcsolatosan még annyi észrevétel, hogy jobban gearelt group esetén néhány boss nagyon hamar lemegy, és ezért érdemesebb lehet más stratégiát választani. A DH-nál pl. ott a régi setbónusz, amivel másik legókkal 2 percenként metázok, és ha megvan hozzá a többi jó statú gear, akkor egy pont 2,5 perces fighton tutira jobb log lesz, mint a sima 4 perces metás új settel, ami csak kb. 3 perc 20 másodperctől veszi át újra a vezetést dps-ben.

    Egyébként semennyire sem értek a rugókhoz, nem tudom hogyan működik, csak az irányokkal kapcsolatosan tudok segíteni.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79277 üzenetére

    Kill videókból simán látod az openereket, a mozgásokat, és kb. csak le kell másolni.
    Érdemes többet is megnézni, néha van 1-2 trükk mindegyiknél (ha észreveszed), és akkor ezeket össze lehet gyúrni egy ütős csomaggá.
    Ha ezek után még kételkedek a dps-emben, akkor felmegyek warcraftlogsra, megnézem a dps ranglistát a karakteremre, és megnézem milyen cuccokkal mentek, milyen talenttal, és a logokból is kiszűröm, hogy mit mikor hogyan csináltak, aztán persze megállapítom, hogy az rng mellettük volt és brutális proccjaik voltak végig (és/vagy még a mechanikák sem húzták keresztbe a dolgaikat), ezért jó a dps-ük, mert a gearjük ugyanaz mint nekem legtöbbször :)
    Aztán ahogy írtam, érdemes a korai killvideókat nézni, mikor tényleg alacsonyabb gearben ütötték, és minden extra dps-re és trükkre szükség volt. Néha meglesek pár újabb videót, hát nevetségesek, teli vannak hibákkal, de túlgearelik, és így nem para.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79279 üzenetére

    Ezzel a lesz-e időm vagy sem dologgal óvatosan, mert nálunk is megfordultak már jelentkezők, akiket már ismertek máshonnan, és akiről tudni, hogy már nem 1xer eltűnt, majd visszajött, majd megint felszívódott, arra zárt kapuk várnak ha ismerik.
    Vagy odateszed magad és vagy fixen azon a heti 3-4 alkalmon, maxi havi 1-2 alkalmat kihagyva, vagy felejtsd is el az egészet, mert nem fog senki sem arra várni, hogy őfelsége mikor óhajt megjelenni, ezért szépen egy másik ember ki fog túrni a helyedről, aki hasonlóan jól tolja ÉS fixen ott van mindig, ÉS nem tűnik el 2 patch között.
    Ha tank v. healer vagy, akkor ez extrémen igaz, mindig ott kell legyél, viszont ha dps vagy, akkor párszor eljátszod a lapjaidat, és a sok tucatdps-ből jött is a helyedre egy másik, mert azért teljesíteni is kell ugye, de dps-t egyszerűen cserélsz, egy tankot v. healert azért nem, de aki ott ingataggá válik, ott amint találnak helyette mást, az is repül, csak azért az macerásabb dolog.
    Persze nálam is volt időszak, hogy nem fért bele rendesen a wow, mert szakdogát kellett írjak ill. vizsgaidőszak és szakdogavédés volt később, ezt előre jeleztem, hogy srácok kb. 3-3 hétig nem leszek, és nem okozott fennakadást, és mivel én nagyon-nagyon ritkán hibázok, a dps-em pedig egész jó, ezért nem tudott senki sem kitúrni addig a helyemről, de ehhez ugye vmit le kell tenni az asztalra és be is kell illeszkedni.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79285 üzenetére

    Sajnos ez ilyen, nálunk is sokan vannak, akik régen bizonyítottak és jól tolják, csak olyan munkájuk lett időközben, hogy össze-vissza dolgoznak. Na ők azok, akik "kiégett raider" rankban vannak nálunk, és ha vmi miatt nem vagyunk meg, vagy épp olyan boss jön, ahova az ő classuk éppen tökéletes, akkor ha épp ráérnek, behozzuk őket, és ugyanez igaz a mythic farmbossokra is, hogy ha már alapvetően nem kell vkinek loot, akkor be tudnak jönni, csak most elég sokan lettünk mi is.
    Igen, esélyes h máshol ez kickhez vezetne ;]

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79288 üzenetére

    Hát nálunk már lehet teljesen le fog állni a HC-zás, legalábbis a héten már alig volt ember aki ment rá. Én a saját részemről utolsó 2 boss miatt megyek csak, mert az nincs meg mythicen, a többit pedig mythicen farmoljuk, és elég nagy makk kell ahhoz, hogy 945-ös heroic loot felproccoljon 960 fölötti szintre, de tekintve h 960+-okat is farmoljuk, inkább 965-970+ az igazi loot.
    A 950+-os gear igény és a jó HC log feltételezi, hogy neked sem igazán kell HC gear már, tehát nincs miért gearelni az embereket. Altokkal szoktak jönni a többiek is 950+-ban legalább 75ös fegyóval, ez a szabály, mert ugye sokan csak mythic+okkal gearelődtek, és kéne a 4set. Ha neked nincs meg HC-ból a 4set, akkor eleve nem lesz jó logod és nem foglalkoznak veled --> végig kell mászni a szamárlétrát, és ha kitartó vagy meg ügyes, akkor foglalkoznak majd veled a mythic guildek is.

    Én egy ratyi nemzetközi guildben voltam, ami aktuális patch végére épphogy le tudta ölni az utolsó bosst HC-n..., viszont minden logom nagyon jó volt, és felvettek mythic guildbe, ahol éppen üresedés volt, meg nehezen jött össze már néha a 20 ember is. Ügyes voltam a mythic mechanikákkal is, és kerettag lettem. Az már más tészta, hogy mindez nighthold alatt volt 3-4 hónappal a megjelenése után, és 6. hónapban jött az új patch az új raiddel, és az alvó ügynökök újra onlineok lettek, és még 2,5 hónappal később sem jutottam be még mythic farm bossokra sem úgy, hogy előtte progress tag voltam. Tehát hiába tolod jól, ha a karaktered épp gyengének számít adott contentben, és/vagy haveri alapon megy az, hogy épp kit visznek be, akkor fűbe harapsz mint én.
    Szerencsére másik mythic guildben volt ismerős, ahol pont dps hiánnyal küszködtek mert sokan megunták a wowot, és itt fix helyem lett, meg nem is haveri alapon megy a dolog, hanem h ki az ügyes, kikkel a legjobbak az esélyek a progressre. Nem hiába tartott régi guild 3 killnél, mikor az új guildem már 7-9 körül volt a rákövetkező patchben...

    Szóval simán vacak lehet a mythic guild ahova jutsz, és ezt nem feltétlen egyből az elején fogod megtudni.

    Hát igen, az alap, hogy ha raid van, akkor jössz, főleg mikor próbaidős vagy, akkor még illene nem meghalni és jó logokat húzni, különben mész a süllyesztőbe, mert ugye nem készültél fel rendesen a bossokra és stabil ember sem vagy, és hidd el h lesz vki, aki felkészült és mindig ráér, és hopp, már kb. kereshetsz is új guildet.

    Pont a fentiek miatt van az, hogy sokan, még ha ügyesek is, az időbeosztásuk miatt rákényszerülnek, hogy HC guildben maradjanak, ahol garantáltan lesz jópár béna ember, és heti 2-3szor raidelnek 3 órákat, míg mythicen 4szer raidelsz 3 órákat (van ahol 4et, és van akik kb egész nap raidelnek), amiből igazából 3 a mythic, 1 pedig a HC nap eleinte. Az, amivel HC guildek szenvednek 6 hónapig akár, az még új patch elején is csak 1-2 nap, utána végig mythic-en a fókusz, ahol átlag 50-100 wipe után van meg a kill jobbik esetben. Tény, hogy HC elején mindenki előző raid mythic gearjében fityeg, most is 940-945 között volt mindenki, mikor a HC indult a 945+-os lootjával, szóval a gear miatt is könnyebb picivel, de leginkább a játékosok ügyessége számít, mert ha van 1-2+ birka, akkor ott már szenvedés lesz. Amikor pedig maga a guildmaster és haverjai a korlátozó tényező, akkor onnét dobbantani kell, mert sosem lesz jobb, DE ugye ezt is csak hosszabb idő után fogod észrevenni h ki a béna és ki a jó. A végén a guildeket váltogatva pedig össze tudnál tenni jó játékosokból egy guildet is akár, szóval lehet szervezkedni is, de tudni kell h mit enged az időbeosztásod, egyébként csak marad az álmodozás a mythicről, ami egyébként nem feltétlen akkora fun, én csak pl. személy szerint szeretem a kihívásokat, és ezért tolom.

    A lényeg, hogy még jókor szervezkedj, mert fél év múlva bazi sokan újra wowozni kezdenek azok közül, akik lehet pár hónapon belül le is lépnek, és ezt a mostani mythic guildek is tudni fogják, biztosan nem fognak felvenni senkit sem és esélytelen lesz h bejuss bárhova rendes előélet nélkül, úgyhogy hajrá! Tessék jelentkezni a mythic guildekhez, hátha vmelyik felvesz, max nem tetszik a rendszer és kész.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csokishurka #79294 üzenetére

    Ha mythic raidelnél, akkor ugyanezt éreznéd, mert mostanra kb minden kipotyogott ami kellett, igaz gyengébb guildek esetén ez még nem feltétlen igaz. Nekem 1-1,5 hónapja nincs új lootom raidből.

    A pugos normal meg hc runok az ember életkedvét is elveszik néha, annyira botrányos némelyik...

    Szerinted mit éreztek a listavezető guildek utolsó bosson, mikor 400-500 wipe után ölték le? Szerintem nekünk az első 9 bossig nem volt ennyi wipeunk összesen, mert 30-70 wipe után kb. mindegyik sikerült. A poén a köbön, hogy ezt egyesek már decemberben összehozták, és utolsó előtti boss is hasonló eset. Én azt szeretem a mythicezésben, hogy a sok szenvedés után jobban megmarad az élmény, és tényleg végig toppon kell lenni mindenkinek, különben nem jön össze a dolog, és nekem ez tetszik.

    Igazából hasonló élményem volt a HC-s guildben is, de ott egyértelmű volt, hogy a bénázók miatt tart minden hasonlóan sokáig, szóval az emiatt inkább időpazarlás, csak hát ez csapatmunka, nem csak rajtad múlik a végeredmény.

    Hát mythic+-okat is lehet farmolgatni, hátha proccol 960 fölé. Én már ott is inkább a kihívást keresem, és ha hívnak, elmegyek 20 feletti kulcsokra kipróbálni magamat, de kb újra kell tanulni az instákat, mert már a mobok is 1hitelnek :DDD A gear ugyanúgy 940+, szóval csak a kihívás miatt csinálom. Neked is ezt kell megtalálni, h mihez van kedved, egyébként én is altozgatok, de sztem csak felhúzok mindent 110-re és majd kövi kieg elején lesz választék, hogy mivel kezdjek. Annyi, hogy talán 2 kariznék majd kövi kiegben, nem csak 1 karival tolnám, és egyik mining herbás lenne, másik jewel alchemy, hogy első 3 hónap alatt meglegyen 2 évre való havi token.

  • BeZol

    őstag

    válasz L4mie #79296 üzenetére

    Első 3 hónapban 8 óra célzott farmolással megvolt a havi token ára. Konkrétan ezt csináltam: [link]

    Egyébként csak simán a world questeket tologatva és közben a cuccokat felszedve is kb. 1 hét alatt meglett a token ára. Mire a DH-m 110-es lett, 125k goldom lett mindent eladva amit addig felszedtem útközben, és a dh-val csak október közepén kezdtem el játszani, nem augusztus végén!

  • BeZol

    őstag

    válasz Whysperer #79299 üzenetére

    1 hete 22as kulcsra kerestünk huntert 5.-nek. Jött is egy magas mythic score-ral, aztán kulcsot elindítva első trashpaknál kilépett: "this is not 23". A hírdetésben 22es volt... Szóval rip key.
    Neltába jött múltkor egy 4k score-ú warlock. 12szer halt a srác, mi többiek 4szer. Petje minden szart behúzott, egy hulladék volt a gyerek total dps alapján is, úgyhogy a score sem minden, és nagyobb kulcsoknál is akad nagyon-nagyon sok balfék.
    Mikor 3 hétig arcwayt farmoltam 15-17es kulcsokkal, akkor ha első trashpaknál lehaltunk 2xer egymás után, akkor otthagytam őket, és nem érdekelt mit krákognak, de így is irritáló volt, hogy egyesekkel +2-3-as lett a kulcs, másokkal pedig volt h még a +1 sem jött össze, az ilvl pedig nagyjából mindig ugyanaz volt...
    Ezért kell barátokat gyűjteni, és azokkal intézni az ilyesmit, mert ezerszer hatékonyabbak vagytok.

  • BeZol

    őstag

    válasz MegalodonS #79313 üzenetére

    Ha van időd, húzzál fel minden class-ból egyet 110-re, és útközben szépen kitapasztalod, hogy tetszik-e vagy sem, és akkor mindegyiknek van másik talentja is, amiket ki lehet próbálni, hátha valamelyik bejövős.
    Még nem tudom, nekem az időm mennyire engedi majd, de azt tervezném, hogy a demon hunterem viszem tovább mint mining és herba (dupla ugrás, glideolás és előre csúszkálás dupla ugrás után fel a domboldalon keresztül egy feljebb levő ösvényre anélkül, hogy kerülni kéne egy bazi nagyot amíg nincs repülés), mert így a kieg elején ömleni fog a gold, pl. legutóbb mire felszinteztem 100ról 110-re, akkor 2 tokent is tudtam venni abból, amit questelés közben felszedtem, és utána is a world questek és egyéb questek bűvölése közben hetente meglett 1 token ára célzott farmolás nélkül! Ez kb. első 3 hónapig ment így egyre jobban dráguló tokenárral párosulva, de mikor célzottan felslate-et farmoltam a krokodilokból suramarban, akkor kb. 8 óra farmolással hozható volt 1 havi token ára, mert még ősz végén is 40-55gold körül volt a felslate, a havi token pedig 80-120k körül. Most 300k a token és 14gold a felslate.
    A demon hunter lenne tehát a gyűjtögetős emberke, és mellé egy shadow priestet tervezek jewelcrafting alchemy-vel, és akkor magamnak tudom intézni a gemeket és potikat, amik kieg elején az enchákkal együtt horror áron mozognak, tehát valszeg nem is adnám el a dh által felszedett cuccokat, hanem menne a priestnek feldolgozásra, és utána menne AH-ba.
    Goldot gyűjteni nem érdemes, inkább vegyél belőle olyan dolgokat, amik kövi kiegben is kapósak lesznek és biztos feljebb megy az áruk (pl. sky golem mount).

  • BeZol

    őstag

    válasz MegalodonS #79319 üzenetére

    Hát a shadow priest szerintem pont progress raidelésre való a leginkább, mert damage buffja van 20-35%-os bossHP-tól (én csak lvl 90-nél járok vele, de vmi ilyesmi van sztem), és ezzel az "előnnyel" pont raidelésen mész a legtöbbre a first killeknél, amikor még nincsen mindenki agyongearelve és sokáig tart leölni bármit. Healerként pedig jó-jó, de nem a legjobb, a sorrend kb. druid-pala-shaman, és csak utána jön a priest és monk.
    A warlockokra nézzél rá esetleg, mert ha mennél véletlen pugos normalra v. hc-ra, akkor mindig kell egy lock, aki summolgat ;] , meg a healthstone-ja miatt is kell minden raidbe egy, és jelenleg egyik legjobb ranged dps-nek is számít mind AOE-ra és Single tartgetra bazi erős, és minden mythic+ kulcson ami nagyobb, egy warlock is ott fityeg, de ha úgyis felhúznál mindent 110-re, akkor útközben úgyis meglátod, hogy szimpi-e bármelyik. (amúgy nekem sem jött be a mage)

    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy melyik class milyen utilitykkel rendelkezik. Nem árt, ha van pl. immunitás, mert játék elején (igaz nem voltam mythic guildben még) bazi nehéz volt a 10-es kulcsokat összehozni a heti láda miatt, és így könnyebb lehet.

    Még annyi, hogy ranged dps-ként nehezebb dolgod van mint melee dps-ként, és raideken is olyan a helyzet, hogy a melee mechanikák pofon egyszerűek, de a rangedeknek mindig szivatósabb az egész, úgyhogy én direkt az extra kihívás miatt váltok majd rangedre, és ezzel remélhetőleg lecserélem azokat, akik jelenleg lassan tanulnak és gyakran halnak le rangedként, de ez a healer témakörre is igaz :U

  • BeZol

    őstag

    válasz Whysperer #79335 üzenetére

    Prot warriort ne erőltesd, az fix.
    Fury warriornak tudtommal nagyon kell trinket ellissande-ból (nighthold utolsó előtti boss), anélkül gyenge, egyébként nem értek hozzá semennyire.

    Hát nincs mese, mythic+-ozgass addig, amíg végre 940+-okat farmolsz ki, és emellé letolod a heti LFR+NORMAL+HC-t, és foházkodsz a lootért.

    DPS-ként nyögve nyelős lesz bejutni bárhova is kis gearrel, főleg ha Achievemented sincs.
    A prot warrior gyenguszka nagyon, azt nem viszik sztem sehova.

    Gyorsan gearelődni tehát Healerként v. Tank-ként tudsz, mert azokkal azért be-behívogatnak mythic+-okra és raidekre is, dps-ként csak akkor lesz pörgős a dolog, ha vannak ismerősök akikkel gearelődhetsz.

  • BeZol

    őstag

    válasz sasa311 #79352 üzenetére

    930 volt a shamanom mikor 15 fölötti kulcsra bemásztam vele, és a tyrannical bossok több helyen 1shotolták, mert nem volt elég hp-ja.
    930-ban olyan 12-13-as kulcsnál lehet megakadni, ha mindenki veled azonos szintű és jól is játszik.
    15-17-es kulcsoknál rengeteg béna van 955 feletti gearben, akik se nem jók dps-ben, és mindenben lehalnak.

Új hozzászólás Aktív témák