Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Weper #73002 üzenetére

    A demonhunteremen herba + mining van, mire végigtolok 3 emissary questet (3x4=12 Worldquest legalább), és közben szedem fel amit látok, akkor a durván 3 óra játékkal kb. 15ezer gold befolyik legalább. 2 hónapja akár 1 hét alatt összejött az in-game gold-ból a havidíj, most már 90ezer arany 1 hónap, már inkább 2 hét kell.

    Mágussal kezdtem, tailoring + alchemyvel, csak questelgettem, felhúztam magam 843ig, és 4 napnyi in-game játékidővel (110es szinten) 58ezer aranyam volt. Behozták, hogy a blood of sargerasokkal lehet venni nyersanyagot, na úgy mindent kipakolva lett össz-vissz 92ezer aranyam, és pont kijött egy ingyen hónap úgy, hogy kb. majdnem 1 hónapig játszogattam a mágussal, és soha semmiért nem költöttem a játékban zsetont.
    A demonhunterrel 3 napnyi játékidő alatt (110en) a herba + mininggal kb. 3 hét alatt 4 havidíjat vettem.

    Szeptember közepe óta tolom, 2 hónapot vettem jó magyar Forintért, most járt le, de még van 6 hónapom hátra, tehát kb. 500ezer aranyat kerestem 2 hónap alatt (70-90ezer arany között mozogtak a havidíjak).
    Ebben az a durva, hogy a mágussal kerestem 90ezret, a maradék 410et meg a demonhunterrel... Hozzátenném, hogy kezdtem egy shamant is herba + mininggal, de ahol a demonhunterrel elugrálok, elcsúszkálok, ott a shamannal kerülhetek, és a végén ugyanazon 12 questet ledarálva durván 40 perccel több kellett a shamannak, igaz, közben gyengébb is ez a karakter, de 10-15perccel biztosan gyorsabb tud lenni egy demonhunter a mobilitásának köszönhetően.

    A healer és tank beszélgetéssel kapcsolatosan én annyit tennék hozzá, hogy régen holy pala voltam, és az oké, hogy dungeon finderrel normalba, heroicba, ill. group finderrel mythicbe gyorsabban összejönnek a csoportok, DE amint raidelés van és guilddel kell menni, abban a pillanatban azt tapasztaltam, hogy vagy folyton ottvagy, és akkor te is benne leszel a fix 3-4 healerben és a fix 2 tankban (általában a healerek és a tankok a guild fő emberei is egyben), vagy kb. eddig szólt a játékom. Tehát igen, gyorsabb az instázás healerrel és tankkal, de ha már guilddel raidelésről van szó, akkor oda nagyon nehéz bekerülni, mert nincs akkora fluktuáció, mint a dps-eknél. A mostani guildemben is fixen ott van az a pár tank és healer, és most konkrétan dps hiány van, mert még ha meg is van a kellő dps-es emberke, a gearjük még nem megfelelő a mythic raidekhez (még az enyém sem az), és mire felhúzzák az új dps-es emberkéket a kellő szintre, addigra a most nagyszintű dps azt mondhatja, hogy léptem másik guildbe... És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy lehet totál béna valamelyik dps-es emberke, tök8 mit csinálsz vele.

    Szóval ha valaki a looking for raid-nél nagyobb itemekre vágyik, akkor dps-ként hamarabb kerülhet be heroic/mythic raidelő guildbe, mint healerként vagy tankként, én legalábbis pontosan ezt tapasztalom.

  • BeZol

    őstag

    válasz -conrad- #73142 üzenetére

    A 880+ groupok mountért mennek.
    Én havoc dh-zom október eleje óta, és ugye nem minden az ilvl. Én első alkalommal hiába voltam 852-860 közötti emberekkel, ha a szintén 855ös rouge csak 150k dps-t tolt, míg én és a másik fene tudja kicsoda 200ezer felett voltunk, és pl. moroesnél pont ez hiányzott a leginkább, mert mindig kb. a negyed élete maradt meg úgy a bossnak, hogy nem követtünk el semmilyen hibát, szimplán a sok-sok tick miatt lehaltunk sorjában. (egyelőre legutóbbi 2 runon is csak úgy volt meg, hogy miután valaki 2 v. 3 tick miatt lehalt, az combat ress-t kapott, és így sikerült összehozni). Curatornál meg konkrétan rémálom melee-nek lenni, mert pikk-pakk aoe-ban állok és nem tudom azt ütni, amit kéne, tehát az egészséges összetétel emiatt 1 melee és 2 ranged szerintem.

    Én a múlt héten kezdtem el a raidelést, egy EM heroic már le is ment, és azóta folyamatosan azt keresem, hogyan tudnék mégtöbb dps-t kisajtolni a karakterből. Ez konkrétan annyit tesz, hogy feltettem a simcraftot, jobban utánaolvastam a best in slot cuccoknak, és a finomhangolásnak, ill. 1-2 újabb droppnak és fegyószintlépésnek köszönhetően a 865ös ilvl-emet visszavettem 861re, és a dps-em a kezdeti 292k-s szimulációról 313ezerre ugrott. Azóta esett talán 2 használhatóbb cucc, vettem és obliterummal felpumpáltam 2 itemet, és a végére most úgy, hogy a legendarym is 895 helyett 910, így vagyok 864es, a szimuláció pedig már 339ezret ír ki, pedig előtte 865ön csak 292k volt... És most is fogok váltani egy itemet eggyel kisebbre, mert több dps lesz vele. Azért azonos itemlevel esetén a 290k kontra 340k rengeteg, és ez már eleve úgy van kalkulálva, hogy minden buff és combat közbeni poti aktiválva van, nem ugrok át 1-1 mobra soha sem és mindent hibátlanul csinálok 300 másodpercen keresztül.

    Számomra egyébként a legbosszantóbb az, hogy ami esett legendary, az semekkora mértékben nem járul hozzá a dps-em növeléséhez. 8 legendaryből 3 növeli a dps-t, és a kollegának a 2. és 3. legjobb már megvan, amik akkora bónuszt adnak neki, hogy azzal nem igazán lehet versenyezni, sajnos. De a legjobb az, amikor a szimuláció végén látom, hogy 300másodpercből 80-85másodpercet auto-attackkal töltök, míg egy 3. klántársnak megvan az 1-12fury-t adó gyűrűje, ezért nála ez az érték csak 40 másodperc, és hát 40-45 másodpercen keresztül nyomkodhatja plusszba a fő sebzést adó spellt, ami elég brutális dolog. Mikor kiesett neki, már akkor írta, hogy minimum +30k dps-t nyert és nem igazán fogy el a fury-ja, alig van üresjárata, ehhez képest én legendarym a magas itemlevel mellett semmi ilyet nem adott (+50% leech blur esetén... néha jó az életben maradáshoz, de egyébként 0 haszna van).

    Visszatérve az ilvl-re, egy alacsonyabb szintű tank v. healer nem para, viszont egy alacsony ilvl-ű dps (főleg ha még béna is) sok problémát okozhat. Na ezért tutibb a magas ilvl-ű dps. Ha béna is, akkor sem lesz akkora para, mert hozni fogja egy kisebb szintű szinjét.

    Én már 2xer fogtam ki kretén csapatot karába. Azért illene egy youtube videót csekkolni legalább, mielőtt elmegy karába, de még erre sem veszik a fáradságot, aztán csak wipe wipe hátán, mire végre 3.-4. nekifutásra sikerül a dolog, közben meg megy az idő és egyre költségesebb is az egész insta...

  • BeZol

    őstag

    válasz xPraetoriaNx #73157 üzenetére

    Nálam legutóbb dk tank volt, az amikor tudta, magához rántotta az addot, így kényelmes volt, mert igen, mire odaérek, 2-3 ütés, és már a kékben ácsorgok... Legutóbb már inkább oda se mentem, csinálja a 2 ranged.

  • BeZol

    őstag

    válasz Tigerclaw #73153 üzenetére

    Azért legutóbb egy hunternek 890es titanforged back esett gem slottal karában, szóval ne add fel, meg érdemes utánajárni a dolgoknak, mert pl. a főboss best in slot trinketet dob a dh-mnak, az már csak hab a tortán, ha 860nál nagyobb lesz :U
    Érdemes egy prioritási listát összeállítani, melyik boss mit dob, és az extra bónus rollokat ez alapján összeollózni az adott hétre. Sajnos még egyszer sem volt szerencsém ilyen szempontból..., viszont már megvan a 865 ilvl, és míg korábban csak beraktam a létező legmagasabb itemjeimet, úgy volt a szimulátor szerint 293k dps-em, most meg már 346ezer, ami velős különbség azonos 865 ilvl mellett...

  • BeZol

    őstag

    válasz hardy555 #73169 üzenetére

    19 óra in-game játékidővel felhúztam a dh-t questelésekkel 98ról 110-re. Közben miningoztam és herbáztam. A végeredmény ugyanaz volt, mint a mágussal, hogy kb. 12k gold jött be a küldikkel mire megléptem a 110et, csak a mágussal nem volt mining + herba. A dh-val 110en eladtam mindent amit addig szedtem össze, és a 12k aranyról 95ezerre jutottam.
    Felslate-et és starflowert érdemes farmolni, én úgy számoltam a felslate-re, hogy kb. 30 perc alatt jön össze 100 darab, aminek darabja 50gold, tehát 30 perc = 5k arany, ha annyira farmolni akarsz, de szerintem érdemes szimplán a worldquesteket tolni, és közben amit látsz, azt felszeded. 3 emissary questet ledarálva durván 3 óra játékkal 15-20k aranyad lehet (igen, felslatet farmolva 30k lenne...), és ezzel csinálod a küldiket, kaphatsz 835+-os itemet, és mégis csak játszol, gearelődsz, és jól érzed magad.
    Tehát heti 2xer a 3db emissaryval bejön 30-40k arany, most 100k egy havidíj, tehát 2-3 hét alatt vehetsz új hónapot úgy, hogy heti 2xer léptél be 3-3 órára...
    Vannak, akik régi raideket farmolnak, a skinning is jó lehet talán, szóval lehet ezt még fokozni, de az általam leírt módon nem érzed farmolásnak, mert tulajdonképpen questelsz és haladsz a progressel.

  • BeZol

    őstag

    Most megkaptam meg a 3as szintű living felslate bányászást. Gyakorlatilag minden egyes Felfire Basilisk-ből 0-3db felslate esik, igazából hosszabb távon nézve mintha fixen dobna mindegyik 1et, és van azt hiszem 17db basilisk amit lehet gyorsan farmolni, durván 4 perc mire körbeérek, és várni kell h spawnoljanak.
    A lényeg, hogy most így 10 perc 50 felslate, persze a fő változó a fő-fő basilisk spawnja, ami 9-12db-ot szokott dobni + bányászással +1 ugye, és hát azért kell olykor 3-4 kör, mire a 2. spawnol, de már volt, hogy maga a spawnol nagy basilisk bányászásából jött egyből egy másik, és abból is még1, na az vicces volt, instant 35 felslate.

    Szóval 10 perc kb. 50 Felslate (minimum 40), kérdés h más is farmol-e épp ott, mert akkor cumi van, viszont 50goldos értéke mellett ez bizony így már 10 perc alatt 2500gold, 30 perc alatt 7500, 1 óra alatt pedig 15k, így már kicsit más a fekvése. Ennyit számít a lvl 3as living felslate szint.

  • BeZol

    őstag

    válasz xPraetoriaNx #73182 üzenetére

    Blood patch után 50ről 30-35re bezuhant az ára, talán még 28 is volt, DE mostanra aki akarta elköltötte a javát, és elvileg egy csomó accot bannoltak, akik bottal farmoltak, láss csodát mindig mindenhol találni valamit, nincs az, hogy alig van valahol valami, és az ára újra 50en fityeg, de igen, szerverenkét vannak eltérések. Nekem 3 hét elég rendes kockulással jött össze talán 160db, és most 2 hét alatt talán 100db, persze nem csak instából esik, hanem herba és mining is dobja, de 1000%, hogy még sosem volt össz-vissz 500db-om belőle, talán 450nél járhatnék, ha nem szántottam volna be őket, szóval itt erős csúsztatást érzek az irányodból, igaz, nem farmolom az instákat, csak napi heroic és talán 1 mythicet tolok, ill. a heti 2 raid mostantól.

  • BeZol

    őstag

    válasz Rido #73263 üzenetére

    Itt egy wow:légió teszt.

    Az elképzelésedhez (60+ fps minimum ultrán de brutális élsimítások nélkül) kell legalább egy 4mag4szálas i5-ös proci, és egy gtx 960/1050Ti, vagy R9 380X/RX470-nél erősebb videókártya.
    Én pár hónapja kalkuláltam össze használt alkatrészekből egy fokozattal erősebb gépet (4mag8szálas i7 és gtx 970), és az mindenestül 180ból állt volna meg, de ehhez épp lennie is kell a megfelelő alkatrészeknek, és ugye itt már 3+ éves alkatrészekkel mozogsz, DE olcsóbb, mintha 340körül vennéd zsír újonnan.
    A lényeg, hogy neccesen, de szerintem pont ki tudsz jönni 150ből egy gyengébb géppel, amivel még pont jó leszel, csak szerintem érdemesebb elmenni a 180as keretig i7-essel és 50%-kal erősebb vga-val.

  • BeZol

    őstag

    válasz Arnold2 #73278 üzenetére

    Hát igen, csak amit UHD konfignak írnak, az úgy UHD, hogy biztos nem Ultra beállításokkal, a kollegának pedig gondolom fullHD mellett kell ultra beállítással 60+ fps.
    Újonnan legalább 250ezerből van meg egy ilyen gép, használtan 3+ évesen kijöhet fele annyiból, mivel pedig nagyon max. 150ezer Ft-ról volt szó, így új gép szóba sem jöhet nála.

    Én legutóbb leültem kisöcsém laptopja elé: i5-4210U, geforce 840m. Hát, még minimum grafikán is be-beakadt néha, és olyan ocsmány volt a játék, hogy még nekem sem volt kedvem játszani rajta. Ami full grafikán fix zöld tócsa, az minimumon egy alig látható zöldes köd volt. Hát nagyon kellett figyelnem és emlékeznem, mikor hova nem szabad lépni. Nagyon gáz volt, és nem csodálom, hogy nem hozta meg a kedvét a wowozáshoz, pedig inkább wowozna mint cs:go-zzon...

  • BeZol

    őstag

    válasz Arnold2 #73280 üzenetére

    Nem is kell, csak akik az ajánlást írták neked anno, ők UHD-re konfigoltak, nem is értem minek. Írták volna hogy ultra beállítás fullHD mellett. Egyébként igen, high bőven elég, és akkor nem kell még ilyen erős gép sem.

  • BeZol

    őstag

    válasz Tigerclaw #73286 üzenetére

    Nekem Q9550-es és phenom II X4 955-ösöm is volt. Az amd proci nem kezelte jól a minimum fps-eket, és hiába volt a gyári 3.4ghz-en gyorsabb mint a 2.83ghz-es intelem (legalábbis benchmarkok alatt), néha olyan fps-droppok voltak, hogy 3 hónap után szabadultam is meg a procitól, tehát az egyik ok lehet a proci maga mert amd. Az is lehet h túl melege van, de ezt kétlem.
    Nálam a lövöldözős játékok percenként be-beakadtak régen, kiderült, hogy a HDD-m vacak. Mindenhez jó volt, de ha fps játékot játszottam, akkor néha 0,5-1másodpercek kiestek. Miután SSD-m lett, a probléma megszűnt, de egyszer véletlen a HDD-re tettem valamit, a probléma ugyanúgy fennállt.
    4GB ddr2 Ramom volt, nem tudom már milyen beállításokkal ment a játék (szerintem high), de sosem volt problémám se 7870es, gtx 960as és gtx 680assal sem.
    Ezek még cataclysm alatt voltak, kérdés mennyit fejlődött a gépigény azóta a wow-ban.
    Egyébként úgy utállom a win10-et. Ugyanazok a programok futnak mint régen win7 alatt, és korábban megelégedett a rendszer 1,1gb rammal windowsban, laptopon még 800-900mb-ig is levittem. Most, hogy 16gb ramom van, azt hiszem 1.8gb alá nem tudom levinni a windowst... Most per pillanat 3gb ramot fogyaszt a wow, és közben 4,2gb-ot fog le a windows, amiből 300mb a battlenet, steam, utorrent, chrome, a maradék meg csak úgy "eltűnik". Helyedben visszaváltanék windows 7re.

    A procira visszatérve kétlem, hogy 4mag8szálnál többel jól jársz a korábban linket teszt alapján, tehát ami igazán számítana, az a processzor órajele, és én keveslem a 3.2ghz-et, lehet kevés neki, mert ahogy nézem, nálam is 1 szál van, ami 90% fölött pörög, talán 4 másik fut 30-40%on, a többi pihentet kb. (6mag12szál fix 3.8ghz-en).

    A te AMD procid 1222 pontos egyszálas teljesítményt mutat 3.2ghz-en, mint a q9550esem 2,83ghz-en,tehát már a maga idejében clock-to-clock volt 20% lemaradása ennek a procinak amid van. (ez egyébként egy laptop i5 szintje, ami viszont csak 2magos, tehát ahova kell a több mag, ott jobban jársz) A lényeg, hogy nekem most 3.8ghz-en egyszálra 2200as pontszám jön ki ha emlékeim nem csalnak, és még így is 90+%-os terhelésen fut az egyik szálam -> ez is okozhat egy akadást, mint sokaknak a bf1-ben a közel 100%-on pörgő 4magos vagy gyengébb procikkal 64fős szerveren.

  • BeZol

    őstag

    Twistin Nether horda oldalon van olyan magyar guild, aki már legalább 1valamit leölt EM Mythicen?
    Nem találtam listát, hogy honnan találok egyáltalán neveket, a mostani nemzetközi guildem meg gearelt dps-hiányban szenved, nem is igazán keresnek utánpótlást, akiket meg befognak, hát azok meg no komment. Youtube is luxus, a mozgás meg agyhalott.

  • BeZol

    őstag

    válasz hunvarlan #73362 üzenetére

    Hiba van a belépési szerverekkel, nekem sem megy, de már írja a battlenet launcher is.

  • BeZol

    őstag

    válasz TheProb #73422 üzenetére

    Én sosem pvp-ztem igazán, mert mire pve contentről átnézegettem pvp-re, addigra mindenkinek pvp gearje volt nagy sebzéssel és kicsi sebzésbenyeléssel, nekem meg esélyem sem volt a pve gearemmel.
    Most sokkal jobb lett a pvp, mert nincs igazi pvp cucc, legalábbis én dh-zok, és ugyan olyan itemek esnek.
    860-on benéztem pvp-re 0. honor szinttel, és csak arénáztam skirmishben. Mire meglett a 10. honor szint, nyertem vagy 40 meccset és buktam 2őt? Most 15ös szinttől kezd keményebb lenni, de még mindig nem igazán kihívás, 5ből 3-4 meccs win még most is. Tudom, hogy a keményebb része a ratinges meccsekkel jön, de ahhoz nem ártana első körben 30as szintig húzni a honort, és utána találni egy megfelelő partnert. 3v3-ra viszont nem látom túl sok értelmét a dh-nak, mert agyon cc-znék.
    Az sem tetszik annyira, hogy pvp-ben minden kicsit más, a sebzések is jóval kisebbek, a képességek is kevesebb ideig maradnak fent, és cc-ből egy idő után hamarabb kikerül a másik. Ezek eleinte bosszantóak, aztán megszokható, csak rated meccsekre ezekkel teljesen tisztában kéne lenni h akkor mennyi időre üthetem ki a másikat 3 cc-vel egymás után.
    Én nézegettem Trillebartom pvp-zgetését, feljutott a dh-val 2400 fölé, de hogy néha milyen brutál hosszú meccsek vannak, hát nem tudom h emiatt érdemes-e egyáltalán belemélyítenem magam, viszont most kb. üres járat van. Mythichez raidhez nincs a guildben elég dps, most trial of valorral szórakoztak normalon, most jön a heroic, ahonnan 2 minimálisan jobb item esne, de nem az igaziak... Csak EM Mythic segítene, abból pedig idén már tuti nem lesz semmi, tehát kezdhetek altozni... A pvp-ben mire a mostani 867-es ilvl-emnél jobb itemeket kapnék, ahhoz gondolom jó nagy rating kellene, biztos sok esélyem lenne rá, tehát még mindig jobban járok a pve-vel, legalábbis én így látom most, és nem is jár annyi stresszel, mint a pvp.

  • BeZol

    őstag

    Az biztos, hogy elég olcsón meg lehet úszni a wow-ba beszállást. Régen 18+ ezerFt-ot számoltam, azóta szépen olcsóbbodott. 5 Euro akciósan a battlechest, a légiót meg 30 euro alatt be lehet szerezni, tehát nagyon elcsúszva is 11ezer Ft-ból megvan a teljes játék 1 hónap játékidővel és a fix 100as boost-tal (én hülye a gagyi karperec miatt 60nap gametimeot és légiót kereken 20ért vettem szeptemberben úgy, hogy battlechest nem is kellett). 19 játékóra alatt végigquestelve 110ig én 120ezer aranyat szedtem össze, azóta viszont olcsóbbak az anyagok, és drágább a token, de még alkalmi játékosként is simán hozható az ingyen havidíj, csak legyél mining-os. A herbázást nem annyira ajánlom már, megint nagyon sokan szedegetik és eléggé bezuhantak az árak, a felslate ore viszont tartja magát. Ezt meg a jewelesek veszik, kérdés meddig jó buli a jewelezés. Alchemyt nézegettem, hát az már nem nagy business, elég nyomott a potik ára, még ha folytonos fogyóeszköz is. A gemek nem tudom meddig pöröghetnek, kérdés ugye adott szakmára mennyien vannak ráállva, de a jc és alchemy is csak rank 3 esetén lesz versenyképes, addig pedig befektetést igényel. Ilyen szempontból mining + herba a legjobb, az tutira ingyen pénz, később csak mégtöbb pénzt hoz 1 bányászás, ha meg már uncsi, lehet húzni másik karit alchemy és jewelre, és csak át kell önteni a nyersanyagokat hozzá.
    Mining + herbának demonhuntert ajánlom, a dupla ugrás, glide-olás és előrecsúszás nagyon megkönnyít sok szitut, legalábbis amíg nem érkezik a repülés meg.

  • BeZol

    őstag

    válasz BeZol #73457 üzenetére

    Eleinte azt hittem a hétvégéken fogok a legtöbbet kaszálni AH-ban, de pont ilyenkor vannak a legtöbben, és durván nyomott árak vannak. Pár példa:

    Felslate ore: hétközben 48g alá nem néz be, és 55-57,5g-ért eladom darabját, mindig megveszi valaki! Hétvégén senki nem veszi meg, mert akkor túlkínálat van mint az állat, és az árak néha 40g-ig leesnek ---> bevásárolok és hétközben akár 30%-os haszonnal eladom.

    Starlight Rose: 2 hete kezdtem komolyabban üzletelni vele, és 125g-ért adtam darabját, ami mindig elkelt. Amit lehetett, 110g-ig felvásároltam, aztán a legutóbbi bann-sorozat óta megint rohadt sok herbás karaktert látok, farmolnak mint az állat, és a héten már 100g alá is benézett az ára. Most itt a hétvége, és 80g alatt is lehet kapni úgy, hogy még mindig akad 1-2 ember, aki a 100g-s hétközbeni árak mellett megvette tőlem 125g-ért darabját. Szóval most 85g-ig szépen bevásároltam a szerveren, ergo ha csak 90g-ig megy vissza az ára, még akkor is egálban vagyok, efelett meg haszon minden.

    A legnagyobb poén per pillanat az ancient mana crystal :DDD Hétközben 900-1100g-ért adtam el 5db-ossával. Most valaki annyira felvásárolta őket, hogy 700g-ért beraktam darabját, és 2percen belül megvették mindet.

    Szóval most felslate-et farmolva 10 perc alatt bejön 2500g ha 50g-vel számolom darabját. Szépen eladom darabját 55-57,5-ért, nyerek rajta 52,4-54,76g-t. Ha felvásárolom akár hétközben 48g-ig darabját, akkor még akkor is majdnem megvan a minimum 10% nyereség, de a hétvégi 45g alatti árakkal ez 20-30%, tehát pl. 200ezer aranyból 1 hét leforgása alatt lehet 220-260ezer arany. Sajnos kicsit pepecselős dolog, hétközben már nagyon nem is csinálom hanem tényleg inkább a felslate-et farmolom, de hétvégén megéri ezzel foglalatoskodni. És ez csak 1 példa volt, többmindent lehet figyelni.

    Persze ez csak addig jó, amíg nem igazán esnek az árak. Az elmúlt 2 hétben tapasztalt herbaár-esések miatt inkább lecraftoltattam magamnak 300 old war potit :DDD Úgy 120ezer aranyat "égettem" így el, de most pár hónapig fixen megleszek raidekre, viszont a herbákat eladva 90ezer arany ha bejött volna, de most már megtaláltam a tutit: hétvégén nagybevásárlás olcsón, hétközben drágábban eladni, és szinte csak a felslate tartja az árát, tehát az a leges legtutibb, azzal egyelőre nem lehet befürödni. Ha meg már uncsi az AH-zás, lehet menni felslate farmra.

  • BeZol

    őstag

    válasz wjbhbdux #73481 üzenetére

    Én hétközbeni közel 6-8 óra kockulással 3 hét után léptem volna le, csak kezdtem egy DH-t ami megtetszett, de pont ez a visszaesés 1. kisebb megtorpanása. Régebben ilyenkor mindig abbahagytam a játékot.
    A 2. kisebb megtorpanás pedig a 60napos gametime-ok lejárta, tehát még volt, aki úgy-ahogy eljátszogatott vele, ill. a napi 4 órában játszó dolgozó nép itt érte el azt, amit én napi 8 órával.

    Egyébként ha nem lehetne in-game goldból játszani, biztos nem játszanék. Heroic raideket már mindenki farmolja, abban nincsen semmi kihívás, oda még eljuthatott a casual player is (szeptember végén kezdett dh-mmal október végén már meg is volt), viszont mythic-re már én sem jutok be, holott aktív vagyok, de ezt csak a régi játékosok megmaradt kemény magja nyomja, ahova bekerülni kihalásos alapon, vagy alt-run-ba csapódva lehet esély. Én már több mint 1 hete várom, hogy most mi van, egyelőre semmi, a game-time meg ketyeg, és 4. hete 865ön fityegek. Na ez az a pont, ahol az elszántabb játékos is abbahagyja ha nincsen in-game goldja, és igen, ahhoz h raidelni lehessen, nem árt egy gold-termelő foglalkozás.

    Mostani guildemben voltak nagyobb ilvl-ű jó legendaryval rendelkező arcok, akik ráadásul 8ból 7szer elvitték előlem a lootot, erre mindegyik abbahagyta mostanra... Ezzel a nemzetközi guilddel most ott tartunk mint amikor beléptem hozzájuk. Van fix tank és healer, de nincs elég dps a mythichez, mert amennyivel pótoljuk a kiesőket, azokat is fel kell gearezni, mire meg készen állnának, vagy abbahagyják, vagy kihullik egy már régebbi arc. --> egy helyben toporog a guild október vége óta, és talán januárra lesz már annyi ember, hogy mehessen a mythic try. Hát ez szerintem iszonyat szánalmas egy havidíjas játéknál, de a pug első wipe után lelép.

    Szóval igen, maradnak a régi motorosok, akik közül kiesik pár, annyival jön friss hús is, de visszaáll a régi rend körüli szint. Régebben el voltam más játékokkal, de egyelőre megfogott a légió, nincs kedvem más gagyi, 5ezer patch múlva talán játszható, újonnan 12+ezerFt-ba kerülő újracsomagolt lehúzásokkal játszani, DE csak azért, mert in-game gold-ból megy a havidíj, egyébként biztos nem wow-oznék.

  • BeZol

    őstag

    válasz Peti78 #73482 üzenetére

    Van heti legalább 3-4db 600+ goldot adó küldetés, ami adhat bónuszba még1xer ennyit, tehát 1000-1500 arany összejöhet 1 küldivel, és ez heti 4-szer tuti, tehát kb. 5k arany bejöhet, azaz havi 20k per karakter, de ezért tenni is kell velük (order resource kell wq-ekből), és még mindig gyorsabbnak érzem a felslate farmot. 10perc 2500gold. Amíg vársz a random instára, raidre, bg-re, arénára, addig elkörözgetek, így pont nem válik monotonná.

    Ha ezt a videót végiglesed, akkor láthatod hol érdemes körözni, csak ne legyen aki épp előtted megy végig ;]
    Multiboxról vagy miről mesélt itt valaki, hogy lehet egyszerre 2karival intézni, tehát ugyanannyi idő alatt 2xer annyit termelsz ki két accounttal, vagy haveroddal együtt toljátok, így neki is jön a zseton.

    Amit én csinálok, hogy felslate basilisk-et gyilkolok, ott nem szoktak nagyon lenni.
    Tehát a srác a videójában 1 óra alatt 8.000-20.000goldról ír. Ha peched van és épp előtted mentek végig, akkor örülj ha a negyede lesz belőle 1 óra alatt. Én néha eljárok arrafele, akkor eléggé csupasz sokszor. A leystone 26g helyett 18 körül megy, felslate 75 helyett 50ért, tehát 5-13ezer arany lenne mostani piac alapján 1 óra alatt (legalábbis twisting nether-ön). Nekem 10perc 2500g, 1 óra 15ezer, és ez fix, ha épp nem akarja más is gyapni a mobokat, de hamar körbeérek, látom mi a szitu, nem az van, hogy megyek végig a vonalon és lehet sehol semmi.

    Potikat gyártani eleinte ráfordítás amíg nincs rank3-as recepted, mostanra viszont annyi embernek van, hogy az árak is a rank3-as kb. 1 potiráfordításból lesz 1,5 poti eredmény alapján vannak kikalkulálva. Nagyon minimálisat lehet már vele nyerni, de előtte rá kell locsolni egy csomó alapanyagot, tehát max légió startkor lett volna rendben, most már nem fogja talán soha behozni az árát. Jewellcrafting-os szitut nem vágom, ott még talán termelhető érdemleges nyereség, de ha engem kérdezel, ennyire fogyó játékosállomány mellett biztos nem lesz nagy szükség se gemekre, se potikra már annyira. Ha lesz is rá szükség, kérdés melyik mennyien pörgetik, de simán "rádrohadhat" a cucc. Ezzel szemben ha fixen farmolod a nyersanyagokat, akkor az "ingyen" van, főleg ha úgy tolod ahogy én, hogy mire ledarálom a napi dungeon findert és társait, addigra akár 1 órát elmalmozok a baziliszkuszokkal. Fel se tűnik nagyon, de napi 15k arany simán összejön minden nap, csak azt veszem észre, hogy honnan van már megint ennyi pénzem :D

  • BeZol

    őstag

    válasz whitezo88 #73495 üzenetére

    Igen, én is ezt látom, hogy dungeon-önként van vagy 30-40 mythic+ találat, de sima mythicre 3-4 ha akad. Jobb esélyed lehet, ha reset után mész, mert sokan ilyenkor darálják le gyorsan mindet az AP miatt, szóval ugyanaz a szitu mint a Worldboss-nál, max. csütörtök estig tudd le őket, különben szívás.

    Én 824esként mentem anno sima mythicre, elég körülményes volt (főleg mire összejött a group és be is mentünk és kiderült h nem bénák, kellett várni vagy 1,5 órát... ha bénák voltak, lelépett mindenki és kezdődött az újabb 1,5 óra...), de lement. Most 867-en questek miatt elmegyek sima mythicre, és ritka rossz, legtöbbször 845-850-es emberekkel dob össze, de ritka bénák, már idegesítően bénák. Ebben az a rossz, h én anno legalább youtube-on megnéztem mire kell figyelni, de eddig akiket kaptam, még erre sem vették a fáradságot... A végeredmény pedig az, hogy annyi ideig tart a sima mythic run, mint 870-es emberekkel a +9-es...

    Ez a 865 ilvl mellett 120k dps-t még nem láttam, de fincsi lehetett :DDD
    Eddig Karazhan-ban volt ciki 2 srác is, hogy 855-ösök voltak, de 150k-180k-nál többet nem tudtak összehozni, pedig az a szint 840en kéne h legyen. Az is gáz volt, mikor egy tank hostolt groupot, kérte az achievementet, de minden bossnál wipeoltunk miatta, mert mint kiderült, ő még sosem volt lent, és youtube is luxus volt neki... A végére azért lement, csak nem mind1, hogy 1,5 óra, vagy 2,5-3 óra kell.

    Szerintem is lehetne most már sima mythic-re dungeon finder, főleg extra AP bónusz mellett most már sok nagyszintű jönne.

    Az a probléma a játékkal, hogy heroic dungeon-ök után eléggé belassul (tehát 810ről még viszonylag gyorsan megvan a 840es szint), de world questeket rendszeresen nézegetve a végére 840-845+-os itemeket fog dobálni, a world bossok is dobhatnak 860as cuccot heti 1xer, közben eshet 1 legendary ami növel 3-4 ilvl-t, a fegyóba a 3. relic miatt is húz mindenen kb. 3 szintet ahhoz képest amink van, tehát csutka 840es cuccok mellett simán 846+-ba lehet állni. Ez viszont már nem 2-3 nap, hanem inkább 2 hét, de a world questek és a sima mythicek futtatásával pikk-pakk 850 fölé érkezve kezd igazán megrekedni a játék.

    Én szeptember legvégén csatlakoztam a dh-mmal a játékba, mikor már a starttól számított 1. hét után kezdett mage-em 843as volt, és épp kezdtek 860 környékére öltözködni az emberek, de már akkor 845-850+-os embereket keresett mindenki (ugye első héten még nem játszottam, akkor pont meglett volna), és már akkor sokáig tartott bejutni bárhova.
    Jöttek a raidek, beindultak a mythic+-ok, és ez a szakadék mégtovább nőt. Hiába farmolom hülyére magam heroic raiden a guilddel, ha ott 865+ esik, és kb. 0 szintlépés lenne. Hiába megyek keyrunokra, ha a +9-es 865+, a +10-es 870+-os itemet dob, ha ezek is csak minimális szintlépések. Egyedül a 880+-os mythic raidek, és a +9-10-es keyrunok utáni 880+-os heti drop az, ami még számít bármit is. Ezzel csak az a gáz, hogy eddig 3ból 3szor 880as kesztyűt dobott a rendszer, előtte pedig 4szer egymás után jött össze több irányból 860as back... A peches droppszéria, ill. a még csak 1 legendary ami 0 dps-t ad pedig odáig vezetett, hogy most már 4.-5. hete vagyok 865 környékén. 865 megvolt, de dps miatt 861re öltöztem, ami azóta 867re kúszott fel (293k vs 354k dps).

    Tehát november eleje óta kb. semmi sem változott, tolom a saját kulcsommal a +9-esig (kivéve ha otthagynak, mint ahogy tették 2xer is wipe és minden nélkül...), csinálom a worldquesteket, farmolom a goldot, tolom a heroic raidet (tov-ot nem, mert dh-nak onnan kb. semmi sem esik, max heroicon 2 item). Annyival tehetnék többet, hogy non-stop +9-10-es runokat farmolnék a fix 865-870+-os itemek miatt, de ilyen helyekre csak 880+-os embereket visznek, és nincsen garantált itemdrop, és még az sem biztos, hogy amit dob, az érdemes a cserére, tehát ez egyelőre csak saját kulccsal oldható meg, ill. ha éppen összejön hozzá kellő guildtag, de ugye ilvl ide vagy oda, azért látom h elég sokat bénázik némelyik, hiába 870+-osak páran.
    Tehát a fenti farmolást követően elég hamar léphetnék 875 körülig, de ez csak guildtagokkal fog összejönni, ők meg elég gyakran nincsenek fent kellően, pedig garantált lehetne 5db kulcs végigtolása csapatonként.

    Mivel a mythic raidhez kevés a dps a guildben (mind számban, mind ilvl-ben), ez totál kiesik, pedig még azzal sem garantál a heti 1-2 itemdrop... (talán januárban lesz ebből valami), a +9-10-es runokhoz pedig elég ritkán látok kellő embert, ezért tulajdonképpen örülök, ha 1db 9-10es run tutira meglesz a heti drop miatt, de ennyi, heti 1db 880+-os itemre várok hétről hétre. Elég szánalmas. Myhtic EN-rel ez a szám heti 2-3-ra növekedhet... Persze mythic pug raid szóba sem jöhet, ha nincs achievement... :DDD (bár képzelem mekkora buli lehet)

    Sajnos ahhoz, hogy +9-10es run-on életben is maradj, nem árt 860asnak lenni, de azért karazhanból a 855-860+-os droppokkal (860+-os helyen esett srácnak 890es titanforged back gemslottal medivh-nél!), és a +9 alatti keyrunokkal ez nagyon hamar összejön (az más tészta, hogy 860-870+-os emberek elsőbbséget élveznek majd veled szemben bejutáskor). Engem is 2 hét alatt beértek azok, akik 839-843-asok voltak mikor én 861, és most 860-865-ösök, én meg 867, igaz én finomhangoltam magam és +30-50k dps-t rájukverek mindenhol. Szóval amint elérsz 865 fölé, na onnan jön az extrém lassú menet, mert még fix guildtagokkal farmolva is csak 875ig jósolom a gyors szintlépést a keyrunokkal, utána meg már ott is csak a mythic raid és a heti 880+-os drop marad, jobb esetben heti 3-4 droppal, amiből talán 1-2 lesz az, amit érdemes is lesz felvenni, de ha peches vagy mint én, hogy 3szor egymás után hulladék 880as kezest ad a rendszer, hát akkor jó sokáig eltart a dolog, DE csak tavasszal nyílik meg a Nighthold (ugye?), és ott már 905+ fog esni (ugye? :D), kérdés h én DH-ként hogyan megyek oda, mert tov-ból az a 2 item sem maga a tökély, pedig azok is csak mythicen érnek valamit, szóval sanszos, hogy 890-es ilvl sem lesz meg még addigra, de a 880 már csak-csak.

    Nekem itt az ideje alt-ot indítani, amit 855-ös obliteriumos cuccokkal pikk-pakk felöltöztetek, tehát durván 8 itemet lehetne beszerezni, csak blood kell majd hozzá (20-50k gold mehet rá cucconként), de heroicig simán összejön annyi, aztán gyors farmolással most már 3 max 4 hét után az is 865 körül lenne fixen.

  • BeZol

    őstag

    válasz kovsol #73539 üzenetére

    Én 843ig mage-eztem, és még most is a fire mage a nyerőbb, de warcraftlogs alapján a frost sem lehet annyira rossz, ott is akad pár jó eredmény. A fire-nél sokat számít a jó legendary item, mert a pyroblast 650k helyett 1.8millát critelhet, és abból ketyeg az ignite másodpercenként. Már nem emlékszem mik voltak jó itemek, de nagyobb szinten sokkal durvább lehet, hiszen mikor még 850 v. 860 volt a max, már akkor 2,5 millás pyroblast criteket tudtak egyesek... Fire mage-nél az a lényeg, hogy minden egymást követő crit 5%-kal növeli a crit damage-et. A skillekkel ha jól emlékszem fixen 13at ki tudsz tárazni, és utána ami jön, az már szerencse alapon jön össze, és biztos vagyok benne azok tudnak ilyen jó eredményt, akiknek tovább jön össze a crit-lánc és megfelelő legendaryja van nagy ilvl mellett. Ez ugyanaz, hogy a szimulátor azt írja, hogy 353k dps-em van minden buffal single targetra, de ez az átlagom, ez lehet csak 283k ha nem jön össze annyi crit és a sebzések is a sebzés alsó felében jönnek, vagy szimplán a kis sebzések critelnek többet. Ha viszont pont a fordítottja jön össze, akkor akár 500k dps-t is össze lehetne mákolni single targetra, kérdés h éppen mennyire jön be az rng amellett, hogy hibátlanul használod a karaktered úgy, hogy nem kell elmozdulni semerre, nem kell mobokat ölni (igaz, ha sokan jönnek, akkor növelheti a dps-ed).

    Én DH-val rúna buff nélkül 861en 2 old war potival 293k dps-t toltam heroic xaviuson úgy, hogy nem ranged vagyok, és emiatt rohangálnom kellett az érkező mobok felé, ill. ha ki kellett a karmok miatt állnom, akkor az is dps veszteség volt. 864-en már 305k-t toltam a 2 old war poti nélkül (amik ha jól emlékszem +18,5k dps a szimulátor alapján). A sárkányoknál jönnek a mobok, és aoe-ben lehet osztani őket a boss-szal együtt, ott 325k volt meg rúna és old potik nélkül, míg pl. a pókos bossnál, és ahol sokat kell rohangálni, ott 250k-ra is leeshetek, a rangedek meg ugyanúgy tolhatják ilyenkor, ezért van az, hogy a 2 hunter a guildben mindenhol 280-315k között dps-el, én meg 250k-325k között, épp milyen a boss.

    Ez a DH elég durván tolja, igaz ez már 882-es ilvl, és a trashek itt inkább segítik a dps eredményét, mint csökkentik.

  • BeZol

    őstag

    Én most azért nem tudok mythic raidelő tag lenni, mert nem tudom a heti 4 raidelést vállalni 20-23ig.
    Szeretem a játékot, egyetem mellett simán 6 órákat eljátszom hétközben, de barátnő miatt 22kor vége, igaz még a 22:30ba úgy-ahogy belement régen, tehát eleve a raididő sem jó, az meg hogy heti 4, hát ha hétvége, akkor azért nem, hétközben most zh majd vizsgaidőszak miatt meg azért sem.

    --> milyen egyetemisták ezek? Gondolom 3 év helyett 5-6 évig nyomják, vagy 1-2 év után eleve kibuknak. Saját magukat építik le, és a heti 4 raidelés miatt az életükben más biztos nem is nagyon van. Volt korszakom, hogy ez ment volna nekem is, de szerintem fel se fogják mekkora no-liferek.

    Elég beteg az egész, de biztos akadnak olyanok akik megfelelnek az én időbeosztásomnak is, csak hát ha valahol már van egy kemény mag, oda mire benyalod magad, már 5 altot felhúzol. :C

    --> egyáltalán nem csoda az a nagy játékosszám-zuhanás, mert még az olyan elhivatottabbak mint én sem tudnak jutni már semmire.

  • BeZol

    őstag

    válasz pckownz #73571 üzenetére

    Ez olyan, mint amikor diákmelóra mennék nappali tagozat mellett heti 4 alkalomra, mert 5. napra be tudtam sűríteni a tárgyakat, erre azért nem engem választanak, mert "csak" 4 napot tudok vállalni. Kérdem én milyen diákmeló az ami heti 5 nap, az már rendes munka bakker, csak csökkentett fizuval.
    Itt hasonlót érzek: nem lehetek mythices, mert nem tudok pont akkor és annyit kockulni amikor és ahogy ők szeretnék. Ilyenkor kell másik lehetőség után nézni diákmelóban is, és guild témában is :DDD

    A vicc ugye, hogy simán napi 6-8 órákat elwowozgatok (tehát én is noliferkedem kb :DDD ), csak nem ennyire estig, és hétvégék offosak, de emiatt selejtesnek számítok és casual szintre degradálódok (holott játéktudás és játékidő alapján sem vagyok az). Sajna nagy cumi az egész szitu :(
    Kérdés h mikor lehet ebből változás, mert nem hiába hagytam abba az összes kieget 3-6 hét után, mindig ugyan ide lyukadtam ki, csak most kitartóbb vagyok, és már nem mozgat a LoL, CS:GO, BF, CIV V-VI úgy, mint korábban, és ennyi hátráltató tényező ellenére is még mindig inkább wow-ozom :U
    Talán jövőre lesz javulás :U

  • BeZol

    őstag

    válasz Viktor77 #73573 üzenetére

    Látod ez már majdnem jó, már csak az kéne, hogy nagyon max 22:30ig legyen, twisting nether-ön és horda oldalon :DDD
    Biztos találok majd valamit, de most vizsgaidősuck és utolsó zh hajrák miatt úgy sem alkalmas. Januárban tudok majd újra jobban foglalkozni a játékkal, addig ap-t farmolgatok majd, épp ahogy jobban ráérek, vagy ranged dps-t húzok (vagy átrakom a 810es shamanomat elementalra).

  • BeZol

    őstag

    válasz TheProb #73575 üzenetére

    Kereken 870-es guildtársnak 346k-t dob ki 31es fegyóval mm hunterként, és kb. fixen 280-300k-t hoz raideken.

    Ezek a talentjei:
    Windburst
    Mark of the Windrunner
    Critical Focus
    Rapid Killing
    Call of the Hunter
    Deadly Aim (Rank 3)
    Windrunner's Guidance (Rank 3 + 1)
    Quick Shot (Rank 3 + 1)
    Called Shot (Rank 3)
    Healing Shell (Rank 3)
    Survival of the Fittest (Rank 3)
    Precision (Rank 3)
    Marked for Death (Rank 3 + 1)
    Legacy of the Windrunners
    BullseyeWind Arrows

    Ez meg a másik talent:
    15: Lone Wolf (Marksmanship Hunter)
    30: Lock and Load (Marksmanship Hunter)
    45: Posthaste
    60: Patient Sniper (Marksmanship Hunter)
    75: Camouflage (Marksmanship Hunter)
    90: Barrage
    100: Sidewinders (Marksmanship Hunter)

    A súlyai pedig:
    mastery 10.09
    haste 9.16
    agi 8.71
    vers 8.54
    crit 8.38

    Lehet van valami trükk, amire még nem jöttél rá, vagy a 865ös gear totál nem jó, és egy 850es belőtt gear is hozza ezt a szintet.
    Tőlem most kérdezte meg a 876-os guildtárs, hogyan burstöltem 3hete 750k-t bossfight elején, mert neki még a nagyobb cuccokkal sem jön össze, de szerintem itt talent probléma lesz, és majd arcon csapod magad utólag ;)

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz TheProb #73579 üzenetére

    Lehet, hogy mikor beimportáltad korábban az adatokat, akkor épp máshogy voltál talentolva. Ezt elkerülendő (hiszen nem frissül egyből minden az armoryban), tölsd le a simcraft wow-addont is, és ha beírod h "/simc", akkor amit kidob, azt a simulációba bekopizva egyből arra kapod a szimulációt, ami cuccot és talentokat épp belőttél, nem azt, amit az armoryból szerez 1-2 nappal korábbról. Tehát ez most 300k dps, nem 220k.

    Nekem 865nél kidobott 293k-t, 861re belőve 313k volt, most optimalizált 867ben 353k. Azonos 865 esetén volt 50k dps diffi. Nem tudom hunter hogyan mükszik, de sanszos, hogy nem vagy "beoptimalizálva", mert ez egy átlagos adat, és a fightok kialakítása miatt nálam extra potizva és rúnázva is (mint ahogy szimuláció is teszi) is bennmarad kb. 30k, rúnabuff és old war poti nélkül kb. 50k esik ki a szimulációhoz képest. Xavius végén van talán +20% buff és cd-reset is, ill. addokat is tudod stikába sebezni a végén (igaz, előtte meg rohanni kellett miattuk), tehát az pl. "nem igazi" eredmény. A lényeg, hogy kb. 50k-t nyugodtan kivonhatsz a szimulációból, és az kb. mindig hozható lesz.
    Nekem a sárkányoknál úgy jött ki 30k dps diffi a szimulációhoz képest, hogy voltak addok akiket kb. a bossal együtt lehetett aprítani, de voltak üresjáratok, mikor épp váltás volt a sárkányokkal, viszont nem rúnáztam, és nem toltam old war potit se. (2 old war poti használata +20k dps nekem a simcraft szerint)

  • BeZol

    őstag

    válasz Lokids #73582 üzenetére

    Igen, mindegyik kell, de van, amelyik többet hoz a konyhára, ezt adja ki a szimulátor (ahelyett h 10ezerszer püföldnéd a training boss-t 5 percig, megteszi helyetted egy adott séma alapján), ezért ismered meg a súlyokat, és igen, vannak bizonyos szintek, amik mellett felborulnak az arányok, de ezért van a szimulátor, tudod h az aktuális geareden milyen statokkal lehet legtöbb javulást elérni.
    Nekem pl. a versatility a crit után a legfontosabb, de már állt úgy a gearem, hogy utolsó helyre sorolta a rendszer, mert arányaiban túl sok volt a többihez képest, és inkább haste és mastery kellett, és így eljutsz egy olyasmi arányhoz a végén, amiket icy veins-on is írnak.
    Persze ahhoz h meglegyen a kellő dps, olyan talent és karakterhasználat elengedhetetlen. Én pl. ha chaos blade helyet fel barrage-ra tesztelek (tehát talentfám utolsó során módosítok csak), akkor -30k dps -> mivel fel barrage aoe sebez, biztos h 2+ mob esetén több dps lesz, ami gondolom másik szimulációs beállítással ki is jön, de ennyire már nem szórakozok vele.

    A szimulátor egyébként talán ezredmásorpercre pontosan kiírja a szimuláció végén, hogy mikor mit castol a karaktereddel, az esetleg segítség lehet, mert lehet h valamit nem használsz ki. Linkelj armory-t, ránézünk, bár nem értek a druidához.

  • BeZol

    őstag

    válasz Lokids #73592 üzenetére

    Na ezért kéne feltenni a simulationcraft addont, és játékban beírni h "/simc".
    Ha beraktad magad dps gearre és talentokra, akkor /simc, és amit kiír, azt kopizd be ide.

  • BeZol

    őstag

    Kiesett a 2. legendary, ez sem ad dps növekedést az equip bónusz alapján..., csak dobott 3 szintet az ilvl-emen ez is. 867-ről 352.800 dps-ről felugrottam 870-re 357.300 dps-sel. Hip-hip, hurrá... Egy fegyó szintlépés dob 2k-t, szóval 2-3 fegyószintet ér, elég gáz.

  • BeZol

    őstag

    válasz Peti78 #73607 üzenetére

    Sephuz's secret, rá 1 órára meg a hunter guildtársnak is :N
    Korábbról meg ilyen chestet kaptam.

    Az a durva, hogy 2 jó dps-es legendaryval azonos ilvl-en most kb. 45k dps-sel többet tolnék...

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz Janusz001 #73623 üzenetére

    Én 3 karaktert húztam fel eddig. Fire mage volt az első. ha megöltem egymás után 4-5 mobot, akkor ülhettem le enni. Ha 3-4 mob rámjött egyszerre, akkor egyből enni kellett utána, mert annyira beesett a hp.
    Ezután húztam a dh-t, amivel kb. hasonló sebzéseket nyelhettem be mint a mage-dzsel, de minden megölt mob 1/4 hp-t visszaadott --> soha de soha nem kellett megállni, minden csatából full hp-val mentem tovább, nagyon gyors volt.
    3.-nak húztam enchantment shamant, ami nekem érzésre mintha több sebzést nyelt volna be mint a dh, és minden egyes harcban folyamatosan gyógyítanom kellett magamat. Értelem szerűen 1-1 mob esetén nem, de mire megöltem őket, utána igen (dh-val csak mentem tovább egyből full hp-val), ha pedig 3-4+ mob jött rám, akkor nem tehettem azt, hogy szépen egyesével megöltem őket, mert talán még a 2. lement volna, de utána nyekk, ezért folyamatosan heal-heal 2-3 ütésenként, és ilyen elnyújtott szenvedős szerű harc lett az egészből (igaz, ami 3 fős group questnek volt feltüntetve, azt emiatt egyedül le tudtam tolni, dh-hoz kellett help eleinte), a dh-nál meg minden egyes meghalt mob gyógyított, és ugyanúgy full hp-val mentem tovább, max fél hp-ra bezuhantam mire 1. mob meghalt a 4ből.
    Mágushoz mint elsőnek húzott karakter 1nap 13 óra kellett úgy, hogy instából instába mentem dungeon finderrel questek alatt (és minden videót végignéztem). A dh-hoz össz-vissz 19 óra kellett csak wq-kat csinálva és már ismerve mindent, míg a shamanhoz kereken 24 óra játékidő kellett szintén csak wq-kat csinálva. A shaman boostolt 100as volt, nem tudom milyen gear jár ilyenkor, a mage pedig wod-ban szerzett valamekkora geart, mindene pont lila volt már, de minden drop egyből csereérdemes volt. Egyik karakter sem pihent sokat, tehát ezek nagyon minimális rested mennyiséggel jöttek ki, mert inkább gyors letudtam az egészet 110ig.

  • BeZol

    őstag

    válasz Lacee1986 #73696 üzenetére

    Én butus pedig azt hittem majd sokat cs:go-zok mint régen, erre 2 héttel a gép vásárlása óta már csak wow-ozok :D A régi razer taipanon legalább volt 2-2 gomb oldalt, ezen a deathadderen meg csak baloldalt van 2. Eléggé szenvedek, mert már a billentyűzetet végigpakoltam ott, ahol kényelmesen elfértem. Szerencsére a dh main-hez pont elférek, de a shaman-nál már nem az igazi, bár macro-val talán hozhatóbb lesz, viszont ott még mythic-be sem mentem.

  • BeZol

    őstag

    válasz Lirion #73704 üzenetére

    Végigpakoltam a gombokat 1-5 között, a 6-os túl kiesik már, illetve Q,E,R (T sem esik kézre),F,G,V gombokat, és egér bal oldalán a 2 gombot. DH-hoz ez pont jó, shamanhoz kéne a közelben még 2, esetleg 3 gomb, és ezerszer kényelmesebb lenne ezt egérről intézni. Régi billentyűzeten alt + gombokat is nyomkodtam, de azt most nem érzem kényelmesnek, tehát itt főleg kényelmi faktorokról van szó.
    X-C gombokat buherálhatnám még, de akkor nem tudnék leülni és karakterképernyőt behozni, és nincs kedvem újra megtanulni h most mit nyomjak helyettük, szóval ez is inkább kényelmi kérdés.

  • BeZol

    őstag

    Bő 3 hétig nem toltam, hát kb. 60%-ra estek a nyersanyagárak, még jó h mindent eladtam az ünnepek előtt :B

  • BeZol

    őstag

    válasz Cathfaern #74014 üzenetére

    Csak questeléssel 19 óra játékkal felhúzatod magad 110-re (úgy is végig kell questelni h megnyíljanak a worldquestek, szóval instákat hagyjad is), és a végén lesz legalább 12k aranyad (vagy 15k?) csak a questrewardokból, tehát ennyi tuti lesz.
    Én a 2. karimmal a 4. héten kapcsolódtam be, és ott mining + herbával mindig szedtem azt már szintezés közben ami éppen akadt, és így lett a 110. szint meglépésekor a questekkel együtt 95ezer aranyam. Azóta estek az árak, fele vagy harmad annyi minden, tehát a kezdeti 12-15k aranyhoz csapódik kb. 30ezer arany. Nekem ez 3 nap volt, és minden vackot szedegettem, tehát egyáltalán nem célirányosan farmoltam az aranyat.
    Számomra még mindig a felslate farmolás jön be a leginkább, amíg dungeonfinderre várok elmegy vele pár perc, és akkor nem uncsi, egyébként pedig már írtam korábban, hogy ha megvan a 3as living felslate szinted (ami pont így fog gyorsan megnőni h ezeket a felslate basilisk-okat farmolod), akkor 10 perc alatt kb. 50 felslate-ed lesz, ami mostani áron 30g darabja, levonva a blizzard 5%-os cut-ját marad 28,5 aranyad --> 20 perc farmolással lesz 2850 aranyad, 1 óra alatt 8550. Én most 105ezer aranynál láttam a gamecard árát, tehát 12 óra farmolással ez megvan, de igazából ezek a mobok dobnak itemeket is, azokból is összejön szerintem simán 1000gold 1 óra alatt, és az ancient mana crystalokat is el lehet passzolni 300 aranyért darabját, tehát abból is csorog még 2-3ezer arany 1 óra alatt, tehát mostani árak mellett biztos, hogy nem lesz 12 óra farmolás.
    Ha estéként 4 órát tudsz csak játszani, akkor 3 napot kell erre rászánnod és megvan a maradék 27-28 nap ingyen.

    Szóval a kérdésedre a válasz, igen, simán összeszeded. Napi 4 óra játékkal ez kb. 5 nap felszintezés, és utána 2 nap irányított farmolás, mert eleinte alig fog esni kő a mobokból, 3as living felslate szinten viszont 1 mob 1 kő, és procolhat a nagy baziliszkusz, ami fix átlag 10 kő ekkor már.
    Tehát 1 hét alatt pont megleszel vele napi 4 óra játékkal. A lényeg, h nem kell aggódni, mert ha csak élvezed a játékot, csinálod a napi world questeket, és közben felszeded amit találsz, akkor is meglesz legkésőbb 3, nagyon max 4 hét játékkal a tokenre való. --> elég csak 1 hónapra előfizetni.

  • BeZol

    őstag

    válasz Cathfaern #74021 üzenetére

    Hát igen, ez így elég karcsú :DDD
    Szerintem hearthstone-ozz, az mobilról is megy, és ingyen is van (napi questeket letolva úgy 3 hónap után talán össze tudsz állítani egy ütőképes paklit, amivel rank 15 alá kerülhetsz és a 10 is összejöhet a havi jutalomért cserébe, DE arénával talán jobban jársz, bár azt kezdőként inkább hagyjad még, később viszont kb. visszakapod a befizetett aranyat és jár ingyen pakli ha 6+ wined lesz).
    Az biztos, hogy ha csak ennyi időm lenne játszani, még gamer pc-m se lenne.

  • BeZol

    őstag

    válasz Cathfaern #74024 üzenetére

    Én amíg nem volt rendes gépem, addig twitch-en néztem ahogy más játszik. Inkább twitch, mint a tv, én így vagyok vele. Persze nem ugyanaz, mintha én játszanék, de szerintem számodra ez lenne a tökéletes, én legalábbis légió megjelenésekor 3 hétig twitchen néztem mi merre hogy s mint, aztán végül lett gépem és megvettem a játékot is, DE még így is rengeteg plussz infót találni twitch-es közvetítésekből, amik nekem fel sem tünnek v. szimplán nem tudok róla, ill. a te játékidőddel raidelés kilőve, a videókból pedig legalább elképzelésed lenne mi hogyan megy, viszont még ez sem garancia utólag a sikerre, mert az igazi apróságok a saját játék alatt jönnek elő.
    Rendes mythic raid képes guild hiányában pedig lehetsz bármennyire is aktív, ha másokra vagy utalva, pedig ott jönnek az igazi droppok. Ennek hiányában nekem is csak a heti chest-drop ad esélyt már a gearelődésre, szóval eléggé ellaposodott a játék ilyen szempontból, sokan meg már a 3.-4. altot húzzák fel 110re és gearelgetik fel.
    Na mind1, majd meglátod. Én HS-től idegbeteg vagyok :DDD Tegnap már forrt a homlokom annyira felment a pumpám a sok topdeckes köcsögtől. Majd hónap végén elszenvedem magam 10-ig, addig meg ráállok arénázásra mint régen, mert most nem igazán van kedvem wow-ozni (szar a guild, csak 10es keyrun legyen meg és kész, ehhez pedig vannak 890+-os boosterek, akik ap-t farmolnak, a droppot meg neked adják ha úgy van, szóval még szenvedni sem kell miatta, ennyire ledegradálódott mostanra a játék). Az új patch lesz majd érdekes, bár nem tudom ez-e az a patch amit annyira vár mindenki, vagy az később jön, de ha addigra nem szedi össze magát a guildem, akkor lelépek a francba.

  • BeZol

    őstag

    válasz Demizson92 #74060 üzenetére

    Mythic+-hoz a dd-nek sok aoe damage ajánlott, hogy gyorsan pörögjenek a trash-ek. A DH erre tök jó melee-ként, viszont bossok ellen nem veszi fel a versenyt a jobb single-target-esekkel, csak rövid ideig van meg a burst, ezért ezen a logikán tovább menve mindegy, hogy mi, mert kell egy jó aoe dd, egy jó single target dd, és lehet egy vegyesfelvágott is.
    Tehát szinte teljesen felesleges ezen a kérdéskörön kattogni, érdemesebb lehet a raid-ek eredményeit nézni (még ha nem is tervezed ezt a jövőben), DE most jön a 7.1.5-ös patch jan. 11-én, ami felborítja majd az aktuális trendeket, tehát érdemesebb lehet akkor körbejárni a kérdéskört.
    Ha meglesznek az új eredmények, akkor az sokkal relevánsabb választ adhat a kérdésedre. Azt kell eldöntened, hogy melee v. ranged akarsz lenni, ill. melyiknek a stílusa tetszik.
    Nem toltam még sok karaktert, és nem is nagyon értek a többihez, de amit látok és tetszik:
    Melee:
    - dk: tetszik, hogy magához rántja a cuccokat
    - warrior: tetszik, hogy ráfut az ellenségre
    - dh: tetszik, hogy össze-vissza tudok csúszkálni a pályán és közben sebez is
    - monk: az is ilyesmi mint a dh, csak gurul és karatézik talán (viszont nem ajánlom tank-nak!!!)
    - rogue: hát itt vizuálisan nem látok semmit, de legdurvább single target dps-t talán ők tolják melee-ként, és tudnak szemétkedni pvp-ben (bár dh-ként lazán kiszedem őket és hullanak mint a legyek)
    - paladin: hát látványban nem sok, de tud dps-elni ez is rendesen
    - shaman: hát enchantment shaman jó sokat tud sebezni és tudod magadat gyógyítani, nekem van ilyen, de inkább dh-zok h őszinte legyek mint ez
    - druida: rogue klón csak macskában
    Ranged:
    - hunter: szép aoe-t tolnak ha jól láttam, és dh szinten mozognak dps-ben mindenhol, legyen az single target v. aoe
    - elemental shaman: egyik leggyengébb dd per pillanat, de nekem nagyon tetszik a villámlás effektje, és talán a patch után nem lesz az egyik leggyengébb.
    - priest: legdurvább single target dps raideken
    - warlock: hát a 3 zöld sárkányfejféleség ahogy kijön az nagyjából szép
    - mage: tetszik a fire mage sok tűzzel kapcsolatos cucca
    - druid: nekem nem tetszik ahogy kinéz ilyenkor, de jó dps-t tol az tuti

    Biztos nem lettél most okosabb, helyedben megnéznék youtube-on mindegyikről egy "pov" videót, és amelyik a legszimpibb, olyat kezdenék.
    Annyiból jó választás a paladin és a druida, hogy mindegyikkel lehetsz dps, heal és tank is, palával viszont csak melee dps lehetsz, druidával mindkettő, és annak ellenére h ennyire hibrid class mindkettő, egyáltalán nem gyengék!

    Itt egy lista, kb. melyik kaszt milyen dps-t tud raideken: [link]
    Tehát mage-ból fire kell, rogue-ból sub vagy asssa, warlockból tudom, hogy affliction csak raid-re tuti mint a priest is, egyébként destro-val tolja a többség. Hunterből csak MM hunter a jó, stb., magáért beszél a grafikon, DE ez jan. 11-gyel változik tutira!
    Ez a healer lista: [link]
    disc priest pvp-re való, azért gyenge
    Ez pedig a tank: [link]
    hát a monk tank nem jó...

  • BeZol

    őstag

    Én anno haveromtól vettem meg a wow-accját, viszont mivel jóban vagyok vele, ha épp nem játszom és kedve szottyan, akkor játszik helyettem. Én Pesten lakom, ő Győri. Évek óta így csináljuk, soha nem volt semmi probléma emiatt, bár ez csak 1 fiók, tehát ha belép, engem ki is dob és fordítva.

  • BeZol

    őstag

    válasz Demizson92 #74196 üzenetére

    Elég, de már csak kb. Hearthstone fog felférni mellé, és még egy cs:go. Én évekig így toltam, CSAK anno 69ezer Ft-ért vettem a 120gb-os SSD-t...
    Ma már 16ezerért megkapod (még a leggagyibb is gyorsabb az én régi sata2esemnél, viszont mivel nincs ami pörögjön, bőven jó az olcsó gagyi is), 23-ért viszont már 240GB-osat kapsz. Ne sajnáld azt a pár ezer Ft-ot légyszíves, még csak nem is 32-ezerbe kerül a dupla méret..., hanem csak 23-ba...
    De igen, elég a 120Gb, de idővel szívni fogsz miatta állandóan, és ki is nyírod idő előtt az SSD-det, ha 80% felett van a kihasználtsága tartósan, márpedig a wow felrakása után ez már kb. meg is lesz!
    Nekem most windows 10 mellet a windows mappa 20gb, wow 70gb, és a programfiles mappára nem néztem rá, mert ott más is van, de kb. 30, max. 40gb-osra szokott felhízni a windows. Élhető és használható 120gb-tal a játék, de ha sajnálod azt a pár ezer Ft-ot a nagyobbra, akkor sajnáld a pénzt az ssd-re is, és vegyél egy lomha 1TB-os winyót.

  • BeZol

    őstag

    Nálunk nincs elég ember a mythichez, de tegnap este meglett helya heroicon... :DDD
    Szóval még időben megkaptuk az ahead of the curve achievementeket :DDD
    Ez volt az első 7.1.5-ös raidelésem, és hát szerintem mocskos erős lett a dh, legalábbis eddig a többiek annyit sebeztek mint én (mert gyakran nem tudtam mozogni, pedig mozgás kellett a több sebzéshez). Itt a log ha érdekel valakit.
    A hunter is csak azért előzött meg, mert vhol a trasheknél tolt egy bika dps-t, +5 ilvl-lel magasabb és +12 traitje van, ergo 6%-kal többet is sebez, és nem tudom milyen legendaryjai vannak, de ez enyémek nem igazán segítenek a dps-ben.
    A lényeg h pont jó az időzítés, most már nyugodtan megyek nightholdba csütörtökön.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csapoati #74253 üzenetére

    Látom, csökken 2%-kal a sebzés (relicjeim azt hiszem mind fury-t adnak, tehát egy normális relic is többet segít), hát az +4 trait így 35-ről, chaos blades-et pedig most pont nem használtam, de ettől függetlenül továbbra is ez lesz a tuti single targetra, bár scorpion az első új boss, ott jó sok trash lesz, biztos fel barrage megy majd ott is.

  • BeZol

    őstag

    válasz kovsol #74273 üzenetére

    Üdv a klubban :))
    Azért mikor 852-nél kiesett és megnyílt a karazhan, akkor ott jól jött, volt 1-2 boss ahol már csak én éltem pont emiatt, de raideléshez semmit sem ad, mint ahogy a legenadry ringem sem, hát shit happens.

  • BeZol

    őstag

    Tegnapi nighthold normal.

    Elviekben mindenkinek tudnia kellett volna mikor mi hogy, gyakorlatilag alig nézték meg páran mit hogyan kéne.
    A raid maga szerintem jó lett, ez tetszik eddig a legjobban, bár marha hosszú, ezt biztosan sokan 2 alkalomra bontják majd más guildek is, mert necces lehet a 3 óra.
    Igazából az emberek felkészültségét tekintve szerintem csak Skorpyron menne le Heroicon 1-2 wipe után, a többi bosshoz több felkészültség kell, mint amit eddig mutattak az emberek...
    Krosus normalon kb. csak single target dps volt, néha kellett csak elmozdulni, de ha nincs elég dps, akkor elfogy a fight végére a híd és vége mindenkinek, tehát ez heroicon erőses kérdéses lesz meglesz-e.
    Tichondrius ugyan ez a sztori, 7:45-nél 14millás melee csapással egyesével lenyírja a csapatot :DDD Én tudom, hogy pont rosszkor toltam metamorphosist, mert akkor jött az álomfázisféleség, és ha más is csinált ilyen hibákat és tud még finomítani mint én, akkor pont meglesz ez a boss. DE ez csak normal. Heroic tuti nem menne mostani teljesítménnyel.
    Kicsit csalódás, hogy normalon mentünk tegnap, hétfőn pedig nem is tudok menni, szóval remélem 1 hét múlva csütörtökön már végeznek a normallal és kezdjük a heroicon, mert ezek a 870-875-ös droppok nem igazán kellenek senkinek.

    Nekem Krosus és Skorpyron tetszett a legjobban. Előbbi a single target fókuszáltság miatt, utóbbi pedig mert életemben először tettem be a full aoe talentot a trashek miatt, és hát elég baba volt :DDD
    Jelenleg 36 trait-nél járok, még 7% dps növekedést lehet ezzel a 880-as gearrel összelapátolni.

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz Renok #74338 üzenetére

    Kezdj el mythic és mythic+-ozni, és keress egy guildet akivel mész raidelni. A dungeonfinder és a raidfinder is velősen csökkenti a legendarydropp esélyét!

    Minél előbb döntsd el melyik lesz a végleges main karaktered (gondolom nem hiába húztál fel 5 karaktert 110re...), és azzal és csakis azzal told le minden nap a napi heroicot, a napi emissary questet, a napi arénát (bg sztem időbaszás, volt h 3-4 óra után sem volt még meg!), aztán pörgesd a heti 2 raidet egy guilddel, pörögjön a sima mythic ha még csak az megy (de ezt ugye csak heti 1xer lehet mindegyiket), és utána húzd fel jó magasra a mythic+ kulcsodat. A cél a +12-es insta letudása legyen, akkor 885 droppod lesz kövi héten, +10 esetén 880-as, de az insta letudása közben is biztos h esik majd érdekes drop! Ezt annyiszor pörgeted amennyiszer csak akarod, csak legyen valakinek kulcsa hozzá. Ez nagyon jó artifact power farm is egyben!
    Karazhan-ba is érdemes lehet elmenni, mert ugyan csak 855-860+-os drop esik, de már láttam 890-es droppot is, viszont lesz 2-3 óra mire letolod.
    Érdemes lehet crafted geart vásárolni, mert ott célirányosan a legjobb stattal rendelkezőket tudod megvenni, ezeket felhúzod szintenként 1 obliterum+2blood-dal 10-es szintre mindegyiket, és teli leszel 865-ös itemekkel így (nightold heroicon pedig 905-ös boe item esik, ezeket meg lehet venni AH-ban). Ez pedig olyan jó 865ös gear lesz a célirányos statok miatt, hogy egy 875-880-as nem igazán jó statú gear-nek is megfelel majd dps-ben. Ez azért is lenne fontos, mert szerintem most mindenki nightholdozni fog, oda pedig nem árt egy 865+-os gear, ha az nincs meg, szerintem el se visznek. Ott esik normalon 870-75-80+, aztán lehet menni heroicra, sőt, heroicon első pár boss is hozható lesz majd, ott meg már 885-90-95+ esik.
    Tehát ha elérted a 880+-os geart, és a fegyód szintjét is kimaxoltad, akkor már csak raidelésre kell járnod, ami heti 2xer 3 óra. Lehet, hogy mythic+ droppot növelik majd a mostani 885-ről, akkor azt majd még érdemes lesz. Ezek után lehet altozni és újra ugyan ezeket a köröket futni, mert már csak heti 2x3 órát kell szórakozni a maineddel, és nem 20,5 órát.

    Ha anno nem kerülök egy guildbe, akkor talán én is most 5db 110-es karakterrel fityegnék, bár sanszos hogy a 2. 110-es karakter után abbahagytam volna a játékot, mint ahogy marha sokan abbahagyták október végére.

    Ne szórd szét a játékidődet 5 karakterre, fókuszálj 1-re és biztos jön majd a legendary. Nekem 3 és 9 nap játékidővel esett. Az első karakteremmel 5 nap a playtime-om, ott viszont semmi nem esett, pedig ugyan úgy pörgettem ott is mindent.

    Mivel egyelőre csak LFR-ezel, érdemes lehet megnézni, hogy mit tudnak a karaktereid, hátha egy másik szimpatikusabb és erősebb is:
    boss-fight statisztika boss-trashekkel együtt nightholdra
    szimplán csak a bossokra nyomott single target dps

    Szóval első körben keress egy guildet, aki nightholdozik, minél előbb pumpáld fel magad 865+-ra, aztán már visznek is magukkal normalra, és közben még a legendary is esni fog, ami már 940-es lesz, és nem 910es.
    Sokat számít ám a gear, 840-45-ön 150-180k dps-em volt, mikor karazhanba mentem 853-on, akkor kb. 220ezer volt, mikor 863-on raideltem, akkor már 300ezerbe is bele-belenyestem itt-ott. Most 883-on pedig már 450ezer felett megy a dolog, kis odafigyeléssel 500ezret súrolom, skorpyronnál pedig 700ezer körkénye is kijön a trashek miatt, tehát 900-905-ön már 600-650ezer is meglesz, de tekintve h a fegyóm még csak 37-es, van itt még bőven tartalék, nem minden az ilvl.

    Remélem segítettem és kedvet hoztam neked a guildezéshez, úgyhogy hajrá és kitartás!

  • BeZol

    őstag

    válasz Peti78 #74363 üzenetére

    Mikor megjelent a legion, akkor olvastam vagy mondták valahol twitchen. Tehát aki nagyon célirányos volt, az az elején nem dungeonfinderrel ment heroicra. Az a +15% statboost az oka mindennek, mert ha csak besétálsz simán heroic dungeonre, akkor az nincs, és emiatt csökkentett az esélyed a dungeonfinderes heroicon, mintha csak simán beslattyognál egy grouppal. Persze nem ér ez külön erőfeszítést, mert akkor már mythicezik az ember, de amíg nem voltak mythic verziók, addig tudtommal így farmoltak h jöjjön a legendary.

Új hozzászólás Aktív témák