Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz cucka #5916 üzenetére

    "Elméletek már most vannak a szingularitásokról, mérésekkel viszont elég nehéz alátámasztani őket."
    ugy irtam volt hogy meresekbol kovetkeztethetoen.
    ezzel azt akartam mondani nem tul sikeresen hogy nem magat a dolgot merni hanem most merheto dolgokat amikkel lehet csiszolgatni azokat a franya elmeleteket.

    "A mérések alapján a nagy bumm a legvalószínűbb elmélet, azzal semmi baj nincs, hogy ez alapján a tudósok következtetéseket vonnak le."
    egyetertek. a nagy bummrol rengeteget tudunk ma is, egeszen elkepeszto dolgokat (szamomra legalabbis), es az egesz az en megertesem szerint logikai lancra van fuzve.

    a bajom azzal van hogyha valaki elmondja hogy nincsenek es nem is lesznek soha megismerhetoek tudomanyos torvenyek valahol (szingularitas) es abbol von le kovetkezteteseket. mert
    1) ahol nincsenek torvenyek ott felsobb hatalom van - hitem szerint a tao- es a tao megismerhetetlen / kikutathatatlan.
    2) ha valami olyasmirol van szo ahol nincs tudomany, nincs torveny, akkor egy korboncnok es egy tudos kb ugyanolyan hiteles kovetkezteteseket tudja levonni = akarmit is.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák