Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Gabás #16546 üzenetére

    Amit írtam nem véletlenül írtam. Ha megkérdezel bármilyen ókori írással foglalkozót (filológusoknak, hívják őket), történészt akkor azt fogja mondani, hogy máté evangéliumától kezdve a jelenések könyvéig mindegyik Kr. u. 70-ig le volt írva, azok a szemtanúk hitelesítették akik még találkoztak Jézussal, hallották mit tanított és nem egy-két ember kitalációja. A külső források is ezt támasztják alá, a keresztyénség éppen olyan ütemben terjed és olyan módon ahogy az apostolok cselekedeteiben le van írva, stb...

    A sokféle szövegtöredék vizsgálatakor pedig az derült ki, hogy nem történt szöveg romlás vagy változtatás.

    Az újszövetség semmivel se hiteltelenebb mint bármelyik másik ókori irat ami alapján tanítanak történelmet az egyetemen, vagy általános iskolában.
    Olvass utána. És ez a válaszom Humának is. A történészek leírták, ők is ugyan olyan tudósok mint a biológusok, megvannak a megfelelő vizsgálati módszereik. Én itt llll kedvéért csináltam a kivonatot, de ez a summája a kutatási eredményeknek.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák