Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubu79

    addikt

    válasz XtoRR #77 üzenetére

    Ha a konfigodban feltüntetted volna az alaplapodat is, talán könnyebb lenne bármit is írni :DDD
    Egyébként ha az alaplapod nagyjából egyidős a prociddal ( min. 2 éves ), akkor alaplap esetén is bejátszhat a kondiszáradás esete.
    Mint írtad játékok esetén jelentkezik a probléma - ilyenkor a proci nagyobb áramot próbál meg kisajtolni az alaplapi feszültség stabilizátorból. Ha a stabilizátorban lévő kondik ( pufferek ) kapacitása lecsökken, nem tudják kiszolgálni a jelentkező áramtöbbletet, amit a proc felvesz, és a proci tápfeszültsége lecsökken. Emiatt a proci működése bizonytalanná válik, fagyni kezd.
    Ezek a kondik jellemzően a proci közvetlen környezetében helyezkednek el, általában 3300uF/6,3V-osak.
    Jónéhány esetben tapasztaltam, hogy bekapcsolás után is jelentkezik a probléma, mivel induláskor egyszerre több fogyasztó terhel be a névegesnél nagyobb árammal a tápegységnek, emiatt a táp altal szolgáltatott egyenfesz is tartalmaz zavarokat. Ezek a zavarok átkerülnek az alaplapi feszültségstabilizátorra, ami a kapacitás vesztett kondik miatt nem tudja kellőképpen ''kisimítani'' a proci tápfeszét, emiatt az megintcsak instabil lesz.
    Szóval szerintem nézz utána a kondiknak.
    A tetejük nem lehet púpos, az aljuknál semmiféle folyásra utaló jel nem jelentkezhet ( ált. barnás színű ''levet'' engednek ). Ha semmi ilyet nem tapasztalsz, attól még lehet ez a probléma.
    Szakember meg tudja vizsgálni a problémát, és néhány száz forintból orvosolható a dolog ( Én tegnap kondiztam át egy Gigabyte 7VTXE+-ot, az alkatrészek nagyjából 1200 forintba kerültek ( nem csak a feszültség stabilizátor kondijait cseréltem, hanem a lapon lévő többi ELKO-t is, biztos ami biztos, mert a lap egy rosszul szellőző házban lakott / már nem, mert beraktam néhány szélkavarót :DDD /)) .

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Új hozzászólás Aktív témák