Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KRoy19

    őstag

    Egyik fórumtárs megkért privátban, hogy írjam le a véleményemet az általam nemrég vásárolt TCL 55x815 típusú tv-vel kapcsolatban.
    Gondoltam megosztom ezt itt is, ha esetleg valakit érdekel.

    Nos ez alatt a pár nap alatt pozitív vélemény alakult ki bennem a TV-vel kapcsolatban.

    Az első pozitívumot rögtön kibontáskor tapasztaltam. Úgy éreztem, hogy egy prémium termékkel van dolgom mivel a képernyő eleje, pereme és hátulja edzett üveggel van borítva (hátul természetesen csak félig, mert az alsó részen műanyag mögött található az elektronika)
    Az alsó perem és a lábak pedig szálcsiszolt fémből vannak.

    Szerintem gyönyörű kontrasztos képe van a Qled-nek köszönhetően és mindenképpen előrelépésnek érzem a Samsung nu7100-as TV-m után ami szintén egy elég jó kis TV.

    HDR-es anyagokat szépen megjeleníti, mivel Wide color gamut képes, viszont a max fényereje az csak 500 nits, így aminek vakító fényesnek kéne lennie (pl nap, vagy lámpa fény) az nem az.
    Mindettől függetlenül teljesen élvezhető számomra a HDR-es tartalom is.

    A local dimming sötét jeleneteknél feliratokat használva tud okozni zavaró bevilágításokat, de a Micro Dimminget bekapcsolva nincs ilyen probléma.(Local dimminget kikapcsolva)

    PC-monitorként is használom (kb 3 méterről nézem) a kép tű éles és a szövegeket is gyönyörűen megjeleníti.
    Játék közben sem tapasztaltam zavaróan magas input lag-ot.
    (A Red Dead Redemtion 2 Mocskos jól néz ki rajta :DDD )

    A soundbar hangminősége nem rossz, de nem is kifejezetten jó. Azt mondanám, hogy használható, ha nincs más.

    Egyenlőre ennyit tudok mondani a TV-ről.

    Összességében nem bántam meg, hogy megvettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák