Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • SaGa: Emerald Beyond teszt

    gp A Square Enix üzleti modellt vált: ezentúl csak a hatalmas költségvetésű megajátékokkal foglalkoznak. Talán az utolsó kivételt az Emerald Beyond jelenti, ez a kiismerhetetlenségétől nagyszerű RPG.

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz westcoastog #29982 üzenetére

    Azt, hogy olcsón dolgoztál-e, egyszerű kiszámolni.
    - Hány órát szívtál vele? Őszintén, rohangálással, mindennel együtt
    - Mennyit is kértél el ezért?
    - Mennyire is jött ki az órabéred?
    - Mire is elég 1 órányi béred?
    - Ezután két dolgot szokás tenni:
    a) kiszámolod, hogy ez hogy viszonyul a normál, főmunkaidős béredhez. Ha több, mint az, örülsz. Ha kevesebb, rájösz, hogy hülye voltál.
    b) Keress egy terméket, amit ennyiből pont meg tudsz venni. Ezután kérdezd meg magadtól, hogyha valaki megkérdezi tőled, hogy 1 órát a haverokkal/családdal szeretnél lenni, vagy inkább kérsz egy olyan terméket, melyiket választanád.

    Tipp-jellegű levezetés:
    - szívtál kb 5 órát
    - kaptál ezért (bruttó, hiszen számlával dolgozol, mint mindenki, ugye?! :DDD ;]) 3.000ft-ot
    - az órabéred ezalapján ~600ft -> kb ennyibe kerül egy doboz viszonylag normális tusfürdő. Esetünkben erre cseréltél el a barátokkal/ pihenéssel/ hobbival/ családdal/ tömeggyilkossággal/ spongyabobnézéssel/ akármivel is eltölthető idődből egy órányit.

    Ezután mondd meg Te, hogy szerinted sokat, vagy keveset kértél.
    Én mindig így szoktam kiszámolni a dolgokat. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák