Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mongi

    senior tag

    válasz szumo #13072 üzenetére

    Nekem is volt a múlt héten egy hasonló esetem:
    Anyuka és kicsi fia be a boltba. A fiúcskáról tudni kell hogy kicsit egyszerű lélek.

    -Jó napot, miben segíthetek?
    -Jó napot. A fiam számítógépét feljavítaná? Kicsit régi és lassú.Mennyibe kerülne ez?
    -Sajnos mielőtt árat tudnák mondani, előbb látnom kell a pácienst.
    -Rendben. Behozzuk...(kimentek, majd 40 perc múlva kis kocsin eltolták a boltig a gépet)
    ...
    -Itt a gép.Tessék megnézni.
    Ránézésre is látszott, hogy ez a kuka melléki kategória (egy időben rengeteg kamionos hozott be nekem ilyen sz@rokat, osztrák/német út után. Mikor rákérdeztem, nem-e lomtalanítás volt Bécs/München felé, akkor csak vörösödtek, de igazam volt :DDD )
    Belenézek, és a következő fogad:
    -Asrock 486-os alaplap dimm és sd-ramos
    -S3 Trio3D 2m pci (a kincs :D)
    -1GB hdd maxtor ATA66
    -4x cd-rom, ATA33
    -floppy
    -AT táp 150W, házikó

    -Nos ebből sajnos nem tudunk építkezni.Minden csere érett ebben az utolsó csavarig. Mégis mennyit tudnak a felújításra szánni?
    -Öööö...Kb. 30 eurót (cca. 8000ft)
    - :Y Ebből sajnos maximum egy számítógép ház jön ki üresen, a többi sajnos nem.A legolcsóbb gépünk is olyan 230 euró...
    Ekkor kezdődött anyuka sápadása, azt hittem széket kell alá rakni.
    -Akkor most nem lesz új gépe a fiamnak? :O Nagyon kevés a pénzünk, ezt is kaptuk anno...Úgy gyüjtötte most húsvétkor a locsolópénzt :O (gyerkőc majdnem sírvafakad a hallottakon)
    -Talán találunk valami megoldást... ;) Van nekem itt pár régi elfekvő alkatrész, amit én már ugyan nem nagyon akartam eladni, de megnézem mit tudunk kihozni belőle.

    Anyuka hálás szemmel néz rám,én el a dobozokat túrni, ők addig nézelődnek a boltban.
    Feltúrtam minden dobozom, ezeket találtam nekik:
    - MSI KT600-as alaplap (agp, sata, lan, hang rajta)
    - AMD Athlon 2200+
    - 1GB DDR 400
    - 40GB samsung pata133
    - Új LG dvd-rw
    - használt 350W táp (nonanemár kategória)
    - Nvidia GF4000 256mb agp
    - új billentyű, és egér

    Mutatom a leletet, és mondom neki, hogy ezt tudom felajánlani készre szerelve, telepítve +70 euróért (kb. 18500ft lehet).Igaz nem egy gyorsvonat, de a régihez képest egyenesen rakéta gyors lesz.
    - Lehetne részletben a 70 euró? :B
    - Hmmm....(ismerem őket, rendes emberek, csak szegények) lehet róla szó.Hogy gondolja a részleteket?
    - Akkor 4 részben adnám majd meg a pénzt. Lehetne így? :F
    - Persze hogy lehet, nekem a lényeg, hogy ideérjen ;)

    Az anyukával és a gyerekkel madarat lehetett fogatni, hálálkodtak össze-vissza.Gépet összeraktam, odaadtam nekik, viszi a régebbi játékokat (counter strike-ra kellett a kis srácnak, de cod is megy azért neki :K ). No és azóta már volt vásárlóm, aki említette hogy ők javasoltak.

    Szóval azért ne gondoljuk mi sem (mármint a boltosok), hogy egy kis odafigyeléssel nem tudunk örömet okozni a kispénzű vevőknek. No és persze jó reklám is a boltnak.
    Lehet hogy az esetedben is 50k-ba csak ilyen fér bele, és a vevő elégedett lehet velünk, ha elmagyarázzuk, mi mennyibe kerül és mire tud használni egy 50k-s gépet ( ne akarjon a gyerek krájziszkettőzni rajta...stb)

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

Új hozzászólás Aktív témák