Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Reggie0 #332 üzenetére

    Te és én, mi együtt magyarok megragadtuk a lehetőséget és létrehoztunk egy köztársaságot és vele az államot többek között azzal a határozott céllal, hogy a saját pénzünk egy részéből közfeladatokat lássunk el úgy, hogy az ne vegye el az időnket.
    Az egyik legmeghatározóbb döntés a közelmúltból, hogy felveszünk egy gigahitelt Paks2-re. Mi a hitel? (Alapfogalmak.) Előre hozott fogyasztás.
    Tehát megállapodunk mi együtt abban, hogy nem csak a most megkeresett és befizetett adót költjük el erre, hanem azt az adót is, amit még meg sem kerestél és még be sem fizettél. Sőt azt is elköltjük erre, amit majd a gyereked fog megkeresni, aki még talán meg sem született. Miért?
    Hogy biztosítsuk az energiát. Kifizetjük az árát, mert ez egy fontos közfeladat, hogy biztosítsuk például az áramot elérhető energiaárak mellett.

    Mindennek utána leírod nekem, hogy nincs itt semmi adóból, mert a lakossági energiaárak magasak és járjak gyalog, mert BKV. Ez nem azért keserít el, mer butaság. Azért keserít el, mert ahhoz képest, hogy mekkora hülyeség még mindig qrva drága.
    Úgy értem ilyenkor lesz úrrá a gondolat rajtam, hogy minden közoktatásból kivett Ft talált pénz. Nem azért, mert az oktatás nem fontos, hanem azért, mert ez az oktatás, ami nekünk van ahhoz képest amibe kerül… Azt a jól működő funkcióját, hogy emberek tömegeit tartsa távol a diplomától sokkal kevesebb pénzből is betöltheti.

    Abban biztos vagyok, hogy egy átgondolt szakmai alapokon kidolgozott koncepció része minden oldal minden tankönyvben és fontos megtanítani egy 16 éves gyereknek, hogy a gombák ivaros szaporodásuk után milyen alakú termőtestet képezhetnek. Nem vitázom, de talán érdemes lenne kutatni, vajon 100-ból hány ember emlékszik a tömlősgombák osztályára mondjuk 30 évesen, amikor beleugrik egy lakáshitelbe, vagy nekifog mondjuk BTC-t bányászni egy másfél millás géppel? :U

Új hozzászólás Aktív témák