Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motifator

    senior tag

    válasz trialboj #5486 üzenetére

    Ha utólag építesz e-bike-ot pl. bafang kittel, akkor kapsz hozzá vagy fékkart, vagy hidraulikus fék esetén kis szenzort + mágnest, amit valamilyen módon rá kell applikálni a fékre. A lényege, hogy fékezés esetén megszakítja a rásegítést. Nekem pl. nincs fent ez a szenzor, tehát fékezéskor, ha valami opnál fogva a hajtókar forgás nem szűnik meg, akkor ugyanúgy rásegít a motor. Szóval nem rossz dolog, de kép alapján nem tudom ez a kis zöld kiegészítő mennyire bírhatja a terepet. Értem ez alatt, komolyabb rezgés esetén le tud-e esni?

    A visszatáplálásban bringák esetén nem az a nehéz szerintem, hogy elérhető legyen ez az opció, hanem az, hogy ezt milyen módon és formában aktiválja a rendszer és hogy milyen típusú az adott bringa. Egy hub motornál pl. egyszerűbb megoldani, de ott is tudnia kellene a rendszernek, hogy Te lejtőzöl, mehet a visszatáplálás, vagy épp csak kicsit elvetted a gázt, nem kell fékezés, ne töltsön vissza. Éppenséggel egy kis karral ez megoldható. De középmotorosnál már más a helyzet. Ott nincs közvetlen kapcsolatban a hajtás a kerékkel, azaz csak akkor dolgozik, vagy hajt a motor, ha tekersz, vagy gázt húzol.

    Funky + Jazz

Új hozzászólás Aktív témák