Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Coyot #748 üzenetére

    És ha most azt azt mondom, hogy én még ilyet soha nem hallottam, amit te leírtál? Mármint hogy nem láthatóak a képek PC-n. Pedig volt már pár androidos eszközöm, most 4 db van a családban és mindről lehet képet letölteni.

    Tehát ha jól értelmezem az érveidet, akkor azért jobb az iPhone, mert te képtelen vagy képeket letölteni a telefonrdról. Persze a háttértörténetet nem tudjuk, hogy ez miért van. Pedig kismillió dolog miatt lehet ez. Pl valamikor valaki rákattintott a titkosításra. Vagy bármi, ami miatt nem látja a géped. Persze az is lehet, hogy a négy kép a belső memoriában van és ezt látja, a többi meg kártyán és egy driver miatt nem látja a gép a kártyád. Lehet, hogy nem ez van, csak nem tudjuk mi a hiba, csak azt, hogy most aztán lehúzhatja a google a rolót, mert a te kulibuli "márkájú" kínai telefonodról nem lehet képet letölteni. Az nem zavar téged, hogy többmilliárt készülékről lehet letölteni képet, de ettől valamiért eltekintesz.

    Mind a négy készülékünk 3 másodpercen belül kapcsolódik wifire.

    Négyből 2 készülékünkön van ujjlenyomat olvasó. A Huawei úgy megy mint az álom, hiba nélkül olvas, a középkategóriás, de majd 2 éves Samsungon határozott tapintásra, de működik az ujjnyomolvasó és nem kell újra tanítani. De ez mindig ilyen volt.

    Semilyen akku problémám nincsen egyik android készülékünkön sem, mind tovább bírja mint anno az iPhone készülékem.

    Amit nem értek, hogy miért ilyen noname készülékekhez hasonlítjátok az iPhonet? Sziamiau meg dogimogi, meg O plusz vagy mi, meg nem tudom milyen ruppótlan vackok. Nem is értem, mit vártok ezektől. Szerintetek mitől tudnak ezek ilyen olcsók lenni? Semmi nincsen bennük, amik más, márkás eszközökben. Hitvány kamera, semmire nem való wifi, pár hónap alatt kidöglő akku. Így tudnak olcsók lenni. És ilyen hozzáállás miatt nem is csoda, hogy bálványként tekintenek egyesek az iPhone-ra.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Coyot #748 üzenetére

    A vita innen indult ehhez szóltam hozzá: [link]
    Térjünk vissza tárgyhoz. [link]
    Ismered a Huawei P10 litot vagy sem ez a kérdés?

    Megmondom a Redmi 3S-t nem ismerem, de valószínűleg hibás készüléket fogtál ki. Voltatok garanciában javítani? Nekem nem Redmi 3S van, hanem Note 3 SE de ilyen hibák nem jelentkeznek, nem tudok nyilatkozni. Leírtam a használati szokásaimat és nagyon megbízható telefon: [link]
    Ja és több mint 1 éve gesztusvezérléssel hasznlom a telefonom: gesztusvezérlés video az 5,5 col miatt, az Ihpone 5S tud ilyet?

    SZERK: Nekem bejött a Xiaomi teljesen de tényleg eléggé lutrni, lányoknak nem ajánlom annyira, pl. hivatalosan nem forgalmazzák magyarországon, kamera tényleg nem a legjobb, a MIUI logika elég fura. Én is nőknek pl. 60 rugóért inkább A3 2017-et, vagy P10 lite-ot ajánlanék, azért ezek 2 év hivatalos garival vannak eleve és kevésbé lutrik és jobb a kamera.

    Egyébként most a céges A3 2017-est ki kell biztonságilag kódolni a szervizben, mert más használta és ezért cserekészüléket akartak adni, mondom adjanak Iphone-t 2-3 5S-t néztünk meg, mind ipari selejt volt. Kívülről semmi baj, de pl. baromi sárgás volt a kijelző, vagy töltés nem működött stb. Szóval ennyit a használt 5S-ről. Haver vett 50 rugóért elég jó állapotú használt 5S-t egyszer leejtette véletlenül azonnal kuka a telefon, én a Redmi Note 3-at ezertszer leejtettem betonra is semmi baja. Én ezekből a tapasztalatokból mondtam, hogy egy használt 50 ezres Iphone is elég lutri még ha jó állapotú is. Akkor inkább 60 rugóért pl. A3 2017-es Samu amoled kijelzővel 2 év garival, vagy legkisebb előfizetéssel fillérekért hozzádobják újonnan, vagy P10 lite.

    [ Szerkesztve ]

  • Balázs1986

    addikt

    válasz Ijk #721 üzenetére

    Ha igazam lesz akkor az még a jobbik eset az Apple szempontjából, mert legalább valós problémát akartak megoldani, csak rossz módon. Ha nem lesz igazam, akkor kb szimplán a felhasználóik képébe hazudtak, ez pedig nem tenne jót az amúgy is szélesedő körben kiábránduló közösségnek.

    (#742) kchris78: Így van. Legalábbis reméljük hogy van valós hw alapja a dolognak :)

    iPhone 5S vs Xiaomi Redmi 3 Prime: Egy 5 éves, megjelenéskor 200-250k Ft-os, jelenleg a legbutább verzióval is 90k Ft-os csúcshardver (ami nyilván kamera szinten is csúcs) kamerájának összehasonlítása egy 2-3 éves középkategóriással, ami már megjelenéskor is csak 60k volt? A Xiaomi-nak esze ágában se volt normális kamerát tenni az aktuális butaszériájába, ez elég nyilvánvaló. Ha minden áron mobilok kameráját akarjátok versenyeztetni (ami szvsz olyan mint egy Lada vs Skoda, vagy ebben az esetben tuningolt Lada 1500 vs gyári Skoda 120 verseny) akkor legalább azonos időben megjelent és azonos kategóriát képviselő (Xiaomi esetében MI széria) kamerákat nézzetek össze. Mondjuk így is az iPhone fog nyerni mert kamerában általában erős, ill. a Xiaomi egyik gyenge pontja évről évre pont a kamera. De legalább fair lenne az összehasonlítás (igazából úgy lenne teljes ha minden hw elem összehasonlításra kerülne, nem az egyik erőssége a másik gyengeségével).

    KengelRoland: Bár nem ismerem a másik két gyártót, de a Xiaomi-ra abszolút nem igaz, hogy bóvli, az utóbbi pár év -szerintem- legjobban feltört újonc gyártója (talán a Honor van még hasonlóan), ami nem véletlen. Long-time supportos megbízható nagyon jó összeszereléssel (az adott típus kategóriájának versenytársaihoz képest mindenképp), ill. az említett hamarhaló akksira sem volt még panasz a környezetemben (munkatársak, diákok, haveri kör) levő, akár több éves telókkal se, pedig a többség Redmi (középkategória). A kamerájuk nem csúcs, de 50-60 rugóért ez az egy negatívum van. Az én Redmi Note 4-em közel másfél éves, 24\7 megy a mobilnet-GPS-WiFi-BT(karpereccel párosítva), másfél-2 napot bír. Mondjuk 4100mAh az akksi, de a lényeg hogy ennyi idő alatt nem csökkent a teljesítmény számottevően (eleinte 2 nap simábban megvolt, bár akkor még karperec se volt, ill. régebbi droid verzió futott kevesebb szolgáltatással, úgyhogy lehet akkor se lett volna meg a 2 nap).

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz #32839680 #759 üzenetére

    Most tényleg halálkomolyan minden hsz-t meg kell magyarázni? Olvasd már vissza légyszi az egészet (amire válaszoltál, onnan is visszakereshető, ugyanúgy a válaszokból), ToniSoprano lelkendezett, hogy micsoda képeket lőnek az olcső Redmik is, én meg azt hajtom napok óta, hogy pont olyan a kamera a telefonokban, mint amennyibe kerülnek, magyarul nem véletlenül annyi a Redmi ára, amennyi, többek között a kamera miatt is.

    De lehet, hogy be kéne írni aláírásba az előzményeket legközelebb, mert imádnak itt a részleteken lovagolni egyesek :D

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz madgie #760 üzenetére

    Jaja igaz, hogy Samsung gyártású kamera van benne a redmi note 3 proban, de döntse el mindenki:
    [link]
    [link]

    madgie: ment privátban pár személyes beltéri kép, azokat nem teszem fel.

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz ToniSoprano #761 üzenetére

    Nincs értelme, leírtam már én is, hogy volt Redmi Note 3 Pro-m, tudom, milyen a képe. Pont olyan, amennyibe kerül.

    És ez nem azt jelenti, hogy használhatatlan.

  • csongi

    veterán

    Sok ertelme nincs egy 50k xiaomit hasonlitani egy Iphonhoz. Kameraba meg pont semmi ertelme. :). Meg a korabbi verziok is szebb kepet keszitenek, kar ezen rugozni.
    A felsohazba kell keresgelni. Nem az 50k telefonhoz kepest tularazott hanem a 200k kornyekben kaphato keszulekekhez kepest. Persze amig kifizetik erte a kert osszeget, nem nevezhetjuk tularozottnak :)
    Inkabb a hasznalt vs uj keszulek kozotti dontes lehet a kerdes.Viszont ha valkinek a kamera fontos, mert az nala a prioritasban az elso, akkor miert ne vegyen hasznaltan iphone keszuleket. A velejaro mizeria vagy riziko az o valasztasa
    Nekem utolso sorban van a kemera, havi 2db foto keszitesevel. :).
    Minden mas elorebb valo, es ezt kiszolgalja a redmi note4.
    Ha egyszer koltok 300k egy keszulekre, akkor mar egy irodai laptopot is ki kell valltania.:)

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz csongi #763 üzenetére

    Az értéke miatt lett hasonlítva. Most kb. 45-55k között lehet kapni értelmes állapotú 5S-t, ami még használható és ebben az összegkategóriában már elérhető pár kínai telefon is, akár újonnan, de lehet 1-2 éves is, de azok már felsőbb kategóriában is játszhatnak. Pusztán érték alapján lettek összehasonlítva és így nyer kamerában az 5S, mert a kínai gyártók telefonjainak leggyengébb része a kamera, tehát túl nehéz dolga nem volt az 5S-nek, hiszen erre az Apple mindig is kiemelten figyelt, hogy az árcímkéhez passzoló kamera is legyen benne. Nem véletlenül van mindig az aktuális modellje mindig a kameratesztek élbolyában.

    Irodai laptopot még a S8/S8+/Note8 sem tud maradéktalanul kiváltani, bár ott a Dex lehetőség miatt egyre inkább megvalósulhat. Kérdés, hogy vajon mennyien használják a mindennapokban?

  • Balázs1986

    addikt

    válasz ToniSoprano #761 üzenetére

    A Samsung szenzor önmagában nem sokat jelent. Vannak jobb-rosszabb szenzoraik, nem a legdrágábbat fogják bepakolni egy Redmi-be (Redmi-ről írok most is). Sony szenzorra amúgy hamarabb felkapná az ember a fejét.
    De még ha feltételezzük is hogy a szenzor kiváló, az előtte levő optika akkor is lebutítja a magas f értékkel, az optikai stabilizátor hiányával, a sötétben vacak, nappal meg so-so fókusszal, a műanyag lencsével, a szoftver kevés manual funkciójával. Lézeres fókuszról meg főleg ne álmodjunk ebben azbárban.
    Még ha legalább támogatná a cucc a Google Camera2 API-t...de nem támogatja.
    Mindez nem baj, mert ennyi pénzért ennyit vártam tőle, de eszembe nem jutna felsőbb kategóriásokkal összehasonlítani.

    [ Szerkesztve ]

  • Ricardo

    félisten

    válasz hdanit610 #764 üzenetére

    Ha használt teklefont szeretnék ebben az árkategóriában, és kiemelten fontos a kamera, akkor a Galaxy S6 lehetne jó választás.

  • madgie

    titán

    válasz Ricardo #766 üzenetére

    Az biztos, S6 Edge-em volt, nagyon jó kamerája volt. Csak hát szegényre rá volt nőve a töltő, mert akkuban viszont félnapos teló.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz hdanit610 #764 üzenetére

    "Az értéke miatt lett hasonlítva. Most kb. 45-55k között lehet kapni értelmes állapotú 5S-t,"
    Ez mit jelent? mennyi garanciával, mennyi utánajárással mennyi akkuidővel? Kolléga vett 5S-t jó állapotban, ismerős üzletből, naponta kétszer kellett tölteni, plusz baromi lassú ő panaszkodott. A kameráról meg annyira nem rossz a redmi kamera és van a protolt google HDR+ kamera ami sokat javít az egészen. De a Xiaomik nincsenek hivatalosan Mo-n a Medimarkt is neten rendeli. Nemsoká lesz, hivatlaos mintabolt 2017 júliusi hír: [link]

    Egyébként akinek a kamera és a jó támogatás a fontos vegyen 60-65 ezért Samu A3 2017-et [link] vagy inkább Huawei P10 lite-t: [link] 2 év garival mindekettőt.

    Egyébként meg a 4 colos kütyürükkkel hagyjatok már békén, amikor megkérdeztem mi a fontos a mobilban meg asszonyt meg anyámat, az volt a legfontosabb minél nagyobb legyen a kijelzpő, hogy jól lássák a whatsapp, messenger üzeneteket, képekt vagy unokát videótelefonálás közben stb.. Én is meglepődtem.

    Pl. egy 4 colos 5S-nél az 5,2 colos Huawei P10 lite kijelzője 69%-kal nagyobb szóval nem egy ligában játszanak ne keverjük a szezont a fazonnal.

    [ Szerkesztve ]

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz ToniSoprano #768 üzenetére

    Egyik hozzászólásodban ütöd a másikat kamera téren: akkor most gyenge a kamerája a Xiaominak, vagy nem?

    Nem én hoztam fel példának az 5S-t, ami kifejezetten 4"-es kijelzővel lett tervezve és legyártva, és a négy évvel ezelőtti elérhető egyik legjobb kamerával. Továbbá szintén nem én kezdtem el hasonlítgatni fiatalabb androidos telefonokhoz, hiszen, ahogy említetted kijelző terén nem egy ligában játszanak, de kamera terén jobb, mint néhány Xiaomi telefon. Most ebben mit kell már megint félreolvasni?

    Tényleg hihetetlen, amit csinálsz: csak azért, mert néhány női családtagodnak nagyobb kijelző kell, akkor ez már standard és kész, akkor mindenki másnak is ez kell? Nem értem. Én használok 6S-t és SE-t párhuzamosan és ez talán a legjobb, mert időnként a kis kijelző kényelmes (telefonálni), netezni a nagyobb a jó. Bajban is vagyok időnként, ha választani kéne, de valszeg a 6S lenne a befutó a kompakt méretével.

    Aki nem akar iOS-t használni, az valóban vegyen az általad felsorolt típusokból és kész. Van ismerősöm, aki évekig Samsung okostelefonokat használt, majd kipróbált egy SE-t és onnantól el is felejtette a Samsung féle android nyűgöt és most boldog egy SE-vel, mert neki a méret volt a szempont és a gyorsaság (S4 mini után szinte minden megváltás lett volna, btw). Viszont ebben a méretosztályban nincs konkurenciája az SE-nek.

    Nem tudom mit lehet még ebben a témában ragozni, szerintem elég parttalanná vált! Én részemről lassan kiszállok, mert felesleges olyanokkal beszélgetni, akik nem képesek a másik indokait/érveit meglátni és elfogadni, hanem egyfolytában csak annak megváltoztatására törekszenek elég agresszív módon.

  • Madwe

    nagyúr

    válasz hdanit610 #769 üzenetére

    Sőt, legtöbb női ismerősöm azt szereti, ha minél kisebb... a kijelző :P

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz hdanit610 #769 üzenetére

    "Én használok 6S-t és SE-t párhuzamosan és ez talán a legjobb, mert időnként a kis kijelző kényelmes (telefonálni), netezni a nagyobb a jó."
    Ha jól értettem két sim telefont/ simklártyát használsz párhuzamosan. Szerintem vegyél egy dual simes telefont és elég egy telefont magaddal cipelned. :)

    "Sőt, legtöbb női ismerősöm azt szereti, ha minél kisebb... a kijelző"
    Csak biztosn nem használják folyamatosan kommunikációra a telefont családon belül. Nővérem keresztfiam és 3 hónapos keresztlányom Hollandiában él. Van egy családi whatsapp csoport folyamaotsan mennek az üzengetések, képek, videótelefonálások unokéákkal stb.

    Szerintem a kapcsolattartás, családok közelebbhozása a legfontosabb és legpozítivabb üzenete egy okostelefonnak. És pl. sokat beszélegetek üzenek családnak whatsappon, videótelefonálok mobilneten, beszélek messengeren ismerősökkel, sokat navigálok Budapesten, nekem a kiemelkedő üzemidő és a megbízhatóság a a legfontosabb, ezért vettem Redmi Note 3 Pro-t ami erre bevált. LG G4 dual is volt, ami konkértan nagyon lealázta az Iphonokat minőségben mindenben: [link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link]
    [link]
    De egy kompakt 50 ezres kompakt canon gép: [link] 10-szeres optikai zoommal meg a G4-et és az összes mobilt veri agyon mindenben és könnnyebb is fotózni vele a 10-szeres optikai zoom miatt, úgyhogy legközelebb nyaralásra azt viszek.

    [ Szerkesztve ]

  • Balázs1986

    addikt

    válasz ToniSoprano #768 üzenetére

    Ha egy termék hazai boltban, rendes magyar ÁFA-s számlával, hazai garanciával kapható egy áruházban (tehát nem féláfás szürke gsm boltban) az hogy nem hivatalos? Az általad linkelt hír csak annyiról szól, hogy márkaboltot és tán' szervizhálózatot is nyitnak Europában. Ettől még most is hivatalosan, teljesen fehér úton vásárolhatók azok a tipusok amik megfelelnek az EU normáknak (hálózati frekvenciák, max 100mW adóteljesítmény, akku\töltő előírások, mittudoménmégmi, lényeg hogy CE minősítés). Amelyik modellek ezeknek nem felelnek meg, vagy csak nem vizsgáltatja be a Xiaomi, csak azokat nem árulják "rendes" boltok. És azok a nem hivatalosak. A mobilszolgáltatók meg többnyire a B20 hiánya miatt. 1-2 modell van ami támogatja, de gondolom annyiért nem éri meg partnernek állni.

    [ Szerkesztve ]

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz ToniSoprano #772 üzenetére

    Ha jól értettem két sim telefont/ simklártyát használsz párhuzamosan. Szerintem vegyél egy dual simes telefont és elég egy telefont magaddal cipelned. :) :D

    Mindenkinek mások a felhasználási szokásai. Elhiszem, hogy neked megfelelt a G4 és minden Whatsapp üzinél úgy tekintettél rá, hogy "igen, ez egy iPhone killer", de hidd el, vannak más használati szokások is a világban, itt van pl. az enyém. Nem írom le ennyire részletesen, mert alapvetően sok tartalmat is fogyasztok és így eléggé összemosódik a felhasználás, de azzal egyetértek, hogy a kapcsolattartást nagyon megkönnyíti az okostelefon. Mindegy, hogy milyen márka, milyen oprendszer, mindenkinek más jön be. Mostanra persze már oda jutottunk, hogy inkább csak 2 népszerű oprendszer van, azokból lehet válogatni. Aki megtalálta a megfelelőt, hozzá passzolót, azt pedig használja megelégedéssel és kész.

  • Blizzardking

    őstag

    válasz hdanit610 #774 üzenetére

    Ragaszd őket egymásra, mint Ripley a lángszórót meg a géppuskát az Aliens-ben, és akkor van egyetlen, redmi árát kilencszeresen érő készüléked!

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz hdanit610 #774 üzenetére

    "Whatsapp üzinél úgy tekintettél rá, hogy "igen, ez egy iPhone killer"
    Pontatlanul fogalmaztam, de szerintem azért ki lehetett találni mire gondolok. Csak a kamerában tekintettem Iphone Killernek az LG G4 dualt, de ezt pl. a mobil fotós fórumon kb mindenki megerősítette, kamerában hozzá az Iphonok fasorban sem voltak az Iphone 8-ig. Olvasgasd a fotós mobil fórumot, meg nézegesd a képeket ugyanolyan körülmények között mit tud pl. egy Iphone 6s és mit egy LG G4, fotózás terén, vannak összehasonlítások a fotós fórumon.

    "Nem írom le ennyire részletesen, mert alapvetően sok tartalmat is fogyasztok és így eléggé összemosódik a felhasználás"
    Ja nekem is ezért van dual simes telefonom, az egyik kártya Telekomos, másik Telenoros szépen megférnek egymásmellett bármelyik bármikor használható. A Redmi Note 3-ra is azért váltottam G4-ről, mert erős az aksi (4000 mAh) és így is 5-8 óra SOT-ot tud aktív két sim használat mellett. Én pl. ezt a közeljövőben nem tartom kizártnak, mert elég nagy igény lenne rá:Dual-SIM támogatással jön az iPhone X utódja?

    Balázs1986: Sajnos nincs hivatalos forgalmazó Mo-n a Xiaomikra. Az MM, Edigital, de még a legnagyobb mennyiségben forgalmazó Eustock is neten rendel. Az Eustock is állandóan ki van fogyva a készletekből: [link] Sajnos állandóan panaszkodnak, hogy nem kapnak árut, mert először a Xiaomi a hivatalos forgalmazókat, elégíti ki, Mo-ra legutoljára jut ha marad valami. Nem az üzlet lenne a lényeg, hanem a hivatalos forgalmazó normális áruutánpótlást kapna, és elől lenne a sorban, most ez nem megoldott sajnos Mo-n. Egyébként nekem is Note 3 SE van ami ismeri a B20-at és az összes EU frekvenciát. Tökéletesen működik folyamatosan Telkomos 4G-vel és még egy másik Telenoros kártyával is egyszerre dual simesként.

    [ Szerkesztve ]

  • Madwe

    nagyúr

    válasz ToniSoprano #776 üzenetére

    Nem értem miért kell ezen görcsölni, mindenki azt használ amit akar, remélhetőleg olyat ami az igényeinek megfelel. Miért kell az olcsó kínai android mellett érvelni? Annak is van előnye, ahogy a délkoreai és egyéb androidoknak is, ahogy egy iphonenak is. Az h neked megfelel valami, nem jelenti azt h másnak is meg fog, mert más az igénye... Nem értem ezt a vergódésed a topikban :D Azon is ki szoktál kelni, h ki milyen ruhát vesz fel :D?

    De pl, ha már kínai márkák, nálunk cégnél,miután érzékeny adatokat kezelünk s telefonnak is hozzá kell férni, kínai telefon elvből tiltva van a maguk kis rootolt tákolt androidjukkal. Nem mind olyan, de sok igen.
    Ahogy a dualsim se mindenkinél igény, akinél az, az nyilván olyan telefont néz. Vagy ha ioshez ragaszkodik, akkor elfogadja h nincs rá megoldás, max ilyen simtrayes hackek.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Madwe #777 üzenetére

    Nem én kezdtem a vitát, csak hozzászóltam:
    "Ismerősöknek van Huawei P10 lite, 60-70 körül már kapható újonnan."Belépő szint. Még egy 3-4 éves iPhone-hoz sem igazán lehet hasonlítani (ami szintén ennyiből kijön), mert az iPhone-al még elmennek a jobb 3D-játékok is, míg ezekkel a belépő szintű droidokkal felejtős. Persze Facebookra elég, de akkor ne hasonlítsuk olyasmihez, ami többre is képes."[link]

    "Ahogy a dualsim se mindenkinél igény"
    Dual simes témában meg ehhez szóltam hozzá: " Én használok 6S-t és SE-t párhuzamosan és ez talán a legjobb, mert időnként a kis kijelző kényelmes (telefonálni), netezni a nagyobb a jó."[link]
    Csak felhívtam a figyelmet, hogy várhatóan lesz jövőre dual simes Iphone, ami jól jöhet neki: [Jövőre jön a dual SIM-es iPhone] Pont hogy nem akartam rá beszélni semelyik androidos telefonra. Csak nyilván neki a dual simes telefon még SCI-FI be akartam mutatni mennyire tök jól, praktikusan használható két különböző kártya egymás mellett, dual standby módszerrel is.

    "De pl, ha már kínai márkák, nálunk cégnél,miután érzékeny adatokat kezelünk s telefonnak is hozzá kell férni, kínai telefon elvből tiltva"] Ja nálunk sincsenek kínai telók a cégnél, is a céges telók samusngok vagy a3 2017, vagy a5 2017 az átlag embereknek+ 7GB havi net, ami nem sok de ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • kchris78

    veterán

    válasz ToniSoprano #778 üzenetére

    7GB szerintem elegendő ha nem videózik az ember telefonon... céges előfizuhoz juttatásként tökéletesen elég kell legyen szerintem (már ha nem hotspotnak használja munkára ami nagy adatforgalommal jár..)

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kchris78 #779 üzenetére

    Ja nagyzolás volt a 7 GB/hó azért elég. Hotspotnak nem használom, de videótelefonálás van, eszi rendesen a keretet. Mielőtt nem volt céges mobil keret a saját 2GB/hó volt 1600/hóért, na azért sokszor nem volt elég rá kellett vásárolni 1-2 GB keretet hó végén.

  • Balázs1986

    addikt

    válasz cozmo #781 üzenetére

    Feltételezések szerint az ilyen és ehhez hasonló esetek mostanság azért lehetnek gyakoribbak, mert a lassítás-botrány következtében ezekben az időkben a korábbiaknál sokkal többen viszik aksicserére az iPhone-jukat.

    Én csak azt nem értem, hogy ettől miért lenne gyakoribb a robbanás. Ha az akksi veszélyes, akkor a tulajnál is robban. Ha meg nem robbanna magától, akkor a Store-ban nem megfelelő körülmények közt tárolják, vagy rosszabb esetben dilettánsok szedik szét. Mindkét esetre hamar fény derül és gondolom tesznek ellene.

  • Blizzardking

    őstag

    Egyre több minden miatt lesz ciki ez a márka. Eddig csak azt sugallta, hogy a tulaj Cupertinóból akarja megkapni a saját egyéniségét, valamint gondot okoz a sok menü. Mostmár azt is jelenti, hogy "magamat is megszopatom a májerség látszatának a fenntartásáért".
    Az érzelmi alapon összegereblyézett szurkolótábor érzelmeivel való játszadozás nagyon veszélyes dolog. Ott aztán nem lehet érvelni ha kimerül a májerfaktor.
    Eddig ha megkérdeztem Iphone felhasználókat, hogy miért ezt a márkát választották, 95%-ban azt a választ kaptam, hogy "merdeza llll legjob". Ezt a mondatot egyre nehezebb lesz őszintén kimondani, és ezt a fanatikusok is érzik. Ezért ilyen mérgesek.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • kchris78

    veterán

    válasz Blizzardking #783 üzenetére

    ez az indok eleg necces. aki nem tud legalabb 3 indokot az iphonera annak a fanatikussaga eleg agyatlan... ha mar azt szereti..

  • madgie

    titán

    válasz kchris78 #784 üzenetére

    Én igazából arra sem tudok indokot, miért kérdez meg bárki bárkit arról, miért kötött ki XY dolog mellett? Odamegyek, megbököm a hátát, hogy te figyelj már, ez a feleséged? Mé' vetted el, mit tud ez? :D

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz madgie #785 üzenetére

    Szerintem az iPhone viták sosem ebből adódnak.
    Hanem abból, ahogy az iPhone tulajdonos megjelenik. De nem csak úgy jön, hanem lebeg. Lebeg a föld felett egy 5 cm-re kb. Mindig a kezében van az iPhone, sosem rejtve. Próbál mindig úgy fordulni, hogy lehetőleg mindenki lássa, hogy neki iPhone-ja van. A kocsira szigorúan kiragasztja a rágott almát, amit a dobozban talál. Akkor is kiragasztja, ha a telefonja többet ér, mint az autója. Jellemzően az iPhone nincsen tokban, hiszen akkor ki látná, hogy AZ EGY IPHONE, ha tokban van? Ha tokban van, akkor is olyan tokban van, ahol az alma logó látszik. Átlátszó tok, vagy az almánál kivágott tok. És akkor azzal a "hát igen, nekem ájfonom van, neked meg csak szar droidod te csóró" szerű nézésével rád néz. Pedig ugyanazon a helyen dolgozunk egyforma bérért. De ha nekem nem is lenne pénzem iPhone-ra, kb 5 bank van, aki azonnal folyósítana rá kamatmentes kölcsönt.

    Tipikus iPhone tulajdonos szállóigék:

    - Ezt most nem tudom megnyitni, majd otthon megnézem gépen
    - Hogyhogy miért ugyanaz a menü 15 éve? ez ilyen és ez jó így
    - Hű ezt telefonnal csináltad? Be tudod állítani ezt az enyémen is? (Rendszerint NEM a válasz)
    - Hű ez de klassz! ...Jó, ezt nem tudja a telefonom, de nem is érdekel.
    - K. @nyját ez meg most mi a fenét csinál (mármint az iPhone nyomkodás közben), nem igaz, hogy ennyi pénzért is ezt kell csinálni, nem lehet rendesen legyártani

    És akkor ha esetleg egyszer az évben valami gikszer van egy androidos telefonnal a sokszínűsége, összetettsége, bonyolultsága miatt, akkor egyből megjelenik egy iPhone tulajdonos mint valami pimasz légy és elkezdi magyarázni, hogy bezzeg az iPhone! Na az aztán semmi ilyet nem csinál, szmúsz, sose fagy. Miközben mondjuk nekem is volt pár hónapig ájfonom és tudom, hogy ez nem igaz.
    Tehát mesterséges kultuszt keltenek az iPhone köré. Ebből alakulnak a viták. Én sose mentem senkihez oda, hogy "te miért vettél iPhone-t".

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • mike710

    aktív tag

    válasz KengelRoland #786 üzenetére

    Majd ha esetleg kijutottok külföldre egyszer mondjuk angliába majd nézzetek már szét kinél milyen telefon van :K Az esetek 99%-ban iPhone, biztos azért mert szar :) Nagyon nagy sérelem ért itt pár embert úgy látszik, annyira görcsösen próbálja fikázni a márkát.

    Ez a hír is addig volt érdekes amíg nem csökkentették az aksi csere árát, ha elhasználódótt az akku nyomott áron kicserélteted bármelyik szakszervízben azt viszonthallásra. Vagy megtartod még 1-2 évig a telefonod új akksival vagy váltasz, de manapság egy 6s még mindig kenterbe ver elégsokmindent.

    [ Szerkesztve ]

  • Almonen

    aktív tag

    válasz mike710 #787 üzenetére

    Mindent elmond a hőn szeretett cégedről hogy ezek után is elkérnek pénzt akksi cseréért.

  • Tibee86

    veterán

    válasz KengelRoland #786 üzenetére

    Ezt azért a legtöbben az általános/középiskola vége felé kinövik és belátják, hogy ez is csak egy telefon, mint a többi. A kollégádnak úgy néz ki nem sikerült.

  • szetib

    tag

    válasz KengelRoland #786 üzenetére

    Te sértésnek vetted, hogy neked csóró droidod van, a kollégádnak meg iphone-ja. Valószínüleg korábban a nyomógombos korszakban ugyanennyire zavart volna téged ha neki 8210, 8850-e van, neked meg egy csóró 3310, 5410-ed. Akkor is fröcsögnél, hogy a drágább telefonok tulajdonosai mennyire el vannak szállva, te pedig mennyire nem.
    Nos, azok akik el vannak szállva, azok mindig is ilyenek lesznek, bár van egy kevés hányad aki magábafordul néha. Külföldön ugyanez. Tök mindegy mi van a kezében, mert az S8/S8+/Note8 is ezt váltja ki náluk. Ez nem apple tulajdonság és sokkal régebben is jelen volt. Az természetes reakció, hogy véded az igazad, ez rendben is van, hisz az androiddal is meg lehet csinálni ezt meg azt, néha "többet" is, de ebbe ne folyjunk bele, mert itt az igényeket, rugalmasságot is bele kéne venni, ami nálad -láthatóan-, nem épp meghatározó. Vedd figyelembe, hogy az apple a világon egy nagyon profi cég, nagyon jól irányítva és ha gond van, az eltussolás is profin működik. Ez jelen pillanatban és topikban az akku/lassulás ügy. Ne legyenek kétségeid, az összes többi gyártó is ilyen szeretne lenni.
    A samsung is beintett a badával, a microsoft a windows phone-nal, de hogy androidnál maradjak, hány gyártó int be jelenleg is a bugos firmware-ükkel, a frissítés hiányával. A csóró androidot nem frissítik, ellenben a drága android kap egy-két (általában szarabb) update-et, csak hogy betömjék a szájakat, de azért vegyenek újabb modellt akciójukkal.

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz szetib #791 üzenetére

    Igazából nem megsértődtem, ez így nem igaz. Hanem csak irritál egy kicsit a jelenség. Tudod, mikor egy légy a sokadik elzavarás után is visszajön és döngicsél.

    Régen a nyomógombos telefonoknál vágyakoztam jobbra, irigyeltem azt, akinek jobb volt, de tényleg nem emlékszem ilyen feltűnősködésre amit egy bizonyos márka váltott ki.

    Igen, akik el vannak szállva, azok el lesznek szálva. Van egy Samsung S8 tulaj ismerősöm, büszke is magára, de valahogy másképp. Nincsen a kocsin "Ájláv ándrojid" matrica, tokban van a telefonja és csak az tudja, hogy milyen telefonja van, aki ismeri őt. Erre gondolok.

    Valamint nézd meg az írásodat. Azonnal lejön belőle, hogy ájfon tulajdonos vagy. Gőgös, agresszív, sértett és személyeskedő majd minden mondatod. "Te így, te úgy, bezzeg te" hangoztatod és gyakran degradáló a szöveged mintha mindenki hülye lenne, csak te lennél búrkifli az ájfonod miatt. Hadd ne tegyek be képernyőmentést a számlámról, hány ájfont vehetnék és mégis androidom van. De ha nem lenne pénzem, akkor is vehetnék, mert félévente küld a bankom egy levelet, hogy mivel jó ügyfelük vagyok, ennyi meg annyi meg amannyi hitelt adnak, csupán csak be kell mennem aláírni. Meg küldik az American Express kártyát, hogy rettenetesen szívesen adnának nekem pénzt mert jó ügyfél vagyok és csak aktiválnom kell a kártyát és kész.

    Az androidból majd két évesem van és pont tegnap jött rá frissítés. Semmi különbséget nem vettem észre a frissítéstől. Mert jó volt a telefon és az is maradt. Azt írták, hogy biztonsági frissítéspakk meg optimalizálás.

    (#787) mike710

    Androidban is van minőség, jelenleg is fém+üveg telefonom van, semmi nincsen rajta műanyagból és nem került 300-ba újonnan se.
    Az, hogy külföldön mit használnak, az nem érdekel, nem mérvadó. Vélhetően ott nem hype az egész ájfon kérdés, ezt csak a magyar csinálja. Egyébként nem feltétlenül azért vesz mindenki olyat külföldön, mert az jó. Sokan dohányoznak, mert mindenki dohányzik, de attól az még nem jó az. És akkor beszélünk most olyan amerikaiakról, akiknek ki kell írni szöveggel egy táblára, hogy "One way", meg hogy "No parking" mert a kék mezőben lévő fehér nyilról nem tudják megállapítani, hogy egyirányú utca, az áthúzott P táblát meg nem értik mi a csudáért tették ki. Ez számomra nyilvánvalóvá teszi, hogy miért népszerű az iPhone. Ott nem tudsz galibát okozni, nem tudod elrontani. Mert nem is tudsz semmit csinálni vele. És ezért "stabil". De sebaj, mert ha a felhasználó nem rontja el, majd elrontja a gyártó. Kifagyó ébresztőóra, bugos számológép, bugos iTunes, eltűnő fájlok, amik egyszer csak újra megjelennek. Míg az androidon a hibák 80%-a azért van, mert nem ért hozzá a user. Mindenbe belepiszkál, letiltogat, uninstallál, telepítget. Presztízsből nem indítja újra, akkuteljesítményes csatát vívnak egymással. Példa: letiltogatja az időjárást, aztán jön jajveszékelve a fórumra, hogy eltűnt az óra a kezdőképernyőről. Mert nem tudja, hogy az egyben van az időjárással. Vagy letiltogatja a guglit, aztán 3 napig depressziós, mert nem érti, hogy miért írja ki az alkalmazásváltó, hogy "A modult nem sikerült betölteni". És sok ilyen valós, megtörtént agyrém. Van aki kérdez a fórumon, választ is kap, örül. A többi meg elszalad és ájfont vesz, "mer az faja". ott nem tud tiltogatni semmit, így elrontani se tudja.

    [ Szerkesztve ]

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • mike710

    aktív tag

    válasz KengelRoland #792 üzenetére

    “Az, hogy külföldön mit használnak, az nem érdekel, nem mérvadó. Vélhetően ott nem hype az egész ájfon kérdés, ezt csak a magyar csinálja.“

    Ez lett volna a mondandóm lényege, csak tovább kellett gondolni de örülök hogy érted.

    Nekem is iPhone van de gondolom ez már lejött neked, és baromira szeretem részben azért is mert egyszerű viszont ebből nekem nem következik az hogy hülye lennék a telefonokhoz volt androidom és nem hiányzik se a launcher telepitgetes se a másik tárcsázó vadászása és egyéb dolgok össze válogatása mert alapból megvan és működik minden ami kell az épp aktuális csúcs hardverre karöltve amit az s9-se fog beérni szeptemberben meg jön az új iPhone. Mellékesen jegyzem meg hogy pc fronton egész más a helyzet ott szívesen megyek bele a config fileokba túrok bele az msconfigba és a többi de telefonnal szeretem ha egyben van minden.

    Rengeteg negatív sztereotípiád van egyébként, meg olyan dolgod amivel én szerencsére soha nem találkoztam pl eltűnő majd megjelenő fileok(?!) viszont ha mondjuk egy kettes golfra felvan nyalva az alma matrica (vagy Porsche-ra remelem azért ilyen nem nagyon van :D ) az nekem is rém ciki, viszont ezeket legalább messziről látni és el lehet őket kerülni mert valószínűleg 0 érvelés mellett fognak magyarázni telefon témában VISZONT ugyan ez a fajta embercsoport megtalálható ugyanúgy droid vonalon is nyugodt lehetsz.

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz mike710 #793 üzenetére

    +1

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • Balázs1986

    addikt

    válasz cozmo #795 üzenetére

    Majd beperli a készítőjét az Apple a logo használatáért :)
    Szerk.: Most látom hogy 2012-es video, akkor helyesbítek: Csodálom, hogy nem perelte be..... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Bruck

    csendes tag

    válasz KengelRoland #786 üzenetére

    Az a baj,csak androidos szemmel látod a dolgokat. Miközben rágod magad az iPhone tulajokon,észre sem veszed,hogy azok 90%át abszolút nem érdekli milyen telefonod van. Én itt pl nyugaton 100x több android lepisálja az almát matricát látok jellemzően fostalicska járgányokon.lehet lakóhely függő.Neked butának tűnhet egy iPhone user,mert amíg minden androidos kívülről fújja a telefonja felbontásától a procik számától át mindent,10 ből 8 iPhone-os lesz@rja mennyi.elég pont neki az,ami van,mert az teszi a dolgát. Csak annyit lát,h míg androidon nézik a 86k-s kijelzőt,az appok gagyik,rondák.Nem érdekli őket,100 kamera app,amiben mindent be lehet állítani,előkapják a mobilt,katt.kész egy jó fénykép. Nem érdekli őket,h ha 5 évente egyszer fájlt kell megosztani az nem egyszerű,de érdekli őket,ha 50 darab fényképet akarnak átküldeni,az ne két hét legyen Bluetoothon,hanem 1perc AirDropon. Stb :)

  • .Szaki.

    addikt

    válasz KengelRoland #792 üzenetére

    Az megvan, hogy egy telefon miatt minősítesz embereket? Annak tulajdonítod a kollégád - hát finoman szólva furcsa - viselkedését, mert iPhone-t használ? Ez egy elektronikai eszköz, amit bárki beszerezhet magának ha akar különféle módon, akár még részletre is. Szóval elég szerencsétlen gondolat a kollégád viselkedését a telefonja okozza.

    Gondolom elég egyértelmű, hogy iPhone-t használok. Többször leírtam, itt is leírom, hogy a szűk baráti körömben is majdnem csak iPhone van, és volt egy S8, azóta az egyik haverom a széttört iPhone 4-ét is S8-ra cserélte. Biztos iszonyat furcsa, de mind nagyon szeretjük a saját készülékünket, de nem nézünk a másikra máshogy, senkit nem érdekel, hogy a másik mit használ. De ez nem is lényeges, a lényeg az, hogy nincs kitéve az asztalra egyik sem, ha leülnél velünk egy asztalhoz sem tudnád megállapítani, hogy mit használunk, mert zsebben vannak. Én sosem tartottam tokban márkától függetlenül egyik telefonom sem, az 5S sincs, és soha nem is láttam az értelmét, nem azért vettem jó anyagokból összerakott telefont, hogy műanyagot, vagy szilikont fogdossak. A többiek használnak tokot, műanyagot és ki van vágva az Apple logónál. Egy helyen vették, ilyen volt. Egy valakinek nem kivágott a tok, az egy i7 Plus. Mivel két éves a telefonom és szeretném még újabb két évig használni ezért kvàzi felköptem és alá álltam, mert rendeltem az iCentre-től egy bőrtokot, ami SE-hez való. Nincs kivágva, de rá van nyomva az Apple logó. Nem azért vettem ezt, hanem ez mindenhol véd, állítólag jó minőségű és egyedül itt találtam olyan színt,amit kerestem. Most ettől szar emberek vagyunk? Komolyan ez alapján kell megítélni valakit?

    Apple matrica: Aki imádja az Androidos telefonját és ugyanúgy tartalmazna a doboz két darab - mondjuk Samsung - logót, akkor elhiszed, hogy ilyeneket is látnál autókon? Én nem ragasztottam ki soha semmire senki logóját, ingyen miért reklámozzak bárkit is, meg egyébként is miköze bárkinek is ahhoz, hogy én mit használok? Mégis általánosítasz.

    Ezt pedig, hogy mit tud az Android és - szerinted - mit nem tud az iOS inkább hagyjuk, van amiben egyik, van amiben a másik jobb, amit csinálsz inkább hitvita, szerintem semmi értelme.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz KengelRoland #792 üzenetére

    A többi meg elszalad és ájfont vesz, "mer az faja". ott nem tud tiltogatni semmit, így elrontani se tudja.

    és ez a normális viselkedés...

    Az emberek 99%-a telefont akar venni, nem életérzést és hobbit, mint ahogy sok Android kocka gondolja.

    A TV-det sem buzerálod, hogy működjön, bekapcsolod és nézed. Nem attól leszel valaki, hogy tudod, hogy kell főzött romot barkácsolni a bughalmaz telefonodra, mert a gyártója magasról tesz rád, miután megvetted.

    Az emberek zöme a hivatásában szeretne ász lenni, nem egy tenyérnyi műanyag nyomkodásában.

    Az Apple pont ezért népszerű, mert nem kell vacakolni vele, bekapcsolod és működik...

  • S e t h

    nagyúr

    válasz Parallaxis #799 üzenetére

    Az Apple pont ezért népszerű, mert nem kell vacakolni vele, bekapcsolod és működik...

    És ez valóban így is volt sokáig.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Új hozzászólás Aktív témák