Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz no more #32 üzenetére

    iPhone 4S utolsó frissítése az iOS 9 volt.

    Ismerősöm most cserélte le a 4S-ét egy S8-ra, iOS 9-cel már tényleg szenvedett a telefon.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz fornettisuti #121 üzenetére

    Jó, az 5S-nél hozzátartozik a valósághoz, hogy 4 éves konstrukcióról beszélünk. Itt az a gáz, ha az SE, 6S, 7 vonalon van érezhető lassulás. Ott pedig most direkt benéztem, egyelőre nem nagyon olvasni panaszt.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Cyberpunk #129 üzenetére

    Nekem spec az 5S sebességével sincs gondom. Az iOS11 már más kérdés, azzal sok szívás volt az elején, de most rendben van a telefon.

  • .Szaki.

    addikt

    Itt tényleg a kommunikáció az, ami a legszerencsétlenebb, maga a tény, hogy lassítják a telefonokat szerintem mindenki számára tiszta volt, hiszen évek óta megy minden topicban az érdeklődés, hogy a legfrissebb rendszer vajon szétcseszi-e a telefont. Nem csak iOS-en, Androidnál is.

    Ezzel két gondom van. Az egyik, hogy az Apple legnagyobb aduja, az iOS mellett az évekig tartó frissítés volt, és a jó minőségért, a kiváló felületért és a naprakészség miatt az ember hajlandó volt több pénzt fizetni. Ez lényegében '17-ben megszűnt. Nem az a baj, hogy az 5S belassul, mert 4 éves telefon, teljesen érthető, de az, hogy a 7, ami egy 1 éves telefon és ma is szép pénzt kérnek érte is érintett az ügyben, az már nagyon nagy baj. És nem csak a lassítás a baj a 11-nél, mert még mindig nem tudjuk, hogy ez a lassítás milyen mértékű, hanem amit Magyarósi Csaba is megénekelt, hogy az iPhone X-e hogyan fagyott be úgy, hogy épp drónfelvételeket készített. Emberek. Az iPhone X! Ezt egy gyártó sem engedheti meg magának.

    Na de a másik gond. Az a helyzet, hogy fél év múlva a kis 5S-em (amit egyébként imádok) nyugdíjba vonul. Adott a kérdés, hogy mi legyen az utód, egészen a botrány előtt még egyértelmű volt, hogy az i7 lesz az. Igenám, de a szolgáltató oldaláról lekerült az i7, már csak i7 Plus van, vagy plusz 10.000 Forintért a 8, 64GB-os tárhellyel. Ebből szerintem már egyik sem éri meg az árát - bár ezek még nem az egyedi ajánlataim, csak a tarifámban szereplő árak - szóval gondoltam átnézek a túloldalra, mit kapok hasonló áron. Huawei/Honor kilőve, megégettem már magam vele, bár a Mate 10 Pro már nekem is egész vállalható. A Galaxy S8 meglepően jó áron kapható és ráadásul jövőre csak egy éves modell lesz, ellenben az i7 Plus-szal, de ami a legjobban elbizonytalanított az a Note8. Gyönyörű telefon, minden szép és jó, ha már úgy sem lehet olyan telefont kapni, amit kényelmesen lehet egy kézzel használni, akkor már legyen nagy, ...stb. Gondoltam akkor benézek a topicokba, mi a helyzet iPhone, Galaxy Note8 és egyéb frontokon. Nem lesz benne semmi poén, elmondom ugyanaz a helyzet minden topicban. Az első tulajos hsz-ek, mind a X, mind az S8, mind a Note8 topicjában arról szóltak, hogy ki miért viszi vissza a telefont és kér cserét, vagy kéri vissza a pénzt. Vagy az volt a baj, hogy rossz a kijelző rögzítés/kattog, vagy az, hogy vörösödik a kijelző, vagy felpúposodik a telefon, vagy az edge kijelző széle is világít. Később pedig jönnek azok, hogy ezzel a frissítéssel használhatatlan lett a telefonom, 20-30%-nál kikapcsol, vagy lemerült és már soha többet nem kapcsol be, vagy pedig az, hogy ezzel a frissítéssel fele olyan jól teljesít ugyanolyan használat mellett a telefon, mint előtte.

    És ekkor merül fel bennem a kérdés, hogy akkor mit? Brutális áron kapható mindegyik telefon és az ember ezért rohadtul elvárná azt, hogy ha jelez a készülék egy frissítést, akkor ne remegő ujjal bökjön rá, benne a kérdéssel, hogy most vajon mi fog elszaródni. Ezt nemhogy többszázezres telefonoknál, de az 50ezres kategóriában is már elfogadhatatlan nálam. Akkor miért ad ki ennyi pénzt az ember, ha ugyanúgy elromlik?

    Marad az, ami régen volt a WP esetében is, vedd meg a telefont és használd azon a rendszeren, amivel vetted. Csak így jópártelefon lényege megy a levesbe.

    Biztosan vitatható amit leírtam, de én jelenleg így látom a helyzetet.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz macskea #411 üzenetére

    Ezen a '13-as ábrán az iPhone-nál 10% szerepel az e-mailezésnél, az Androidnál 8. Akkor mit látunk a képen? Ennek semmi értelme, hogy ezen menjen a vita, hogy ki mire használja a telefonját, ha céges telefonnak használja, akkor elég egyértelmű, hogy a telefonálás, SMS, E-mail és a böngészés lesz az, ami a leginkább használatba van véve egy telefonnál, teljesen mindegy milyen rendszer. SMS-t, meg E-mail-t pedig már rég nem kell pötyögni, erre van a diktálás.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz nyisziati #524 üzenetére

    "Még hányszor kell leírni, hogy az android nem szándékosan lassul, hanem mert olyan a rendszer, ..."

    Azért ez elég gyenge érv. Teljesen mindegy, hogy miért lassul, szándékos lassítás miatt, vagy mert esetleg "ilyen" a rendszer, akkor is lassul. Az egyszeri felhasználót - köztük pl. engem is - baromira nem érdekel az ok, hogy miért lassul, maga a tény érdekel, az pedig az, hogy rendszertől függetlenül az összes telefon egy idő után lassul, még akkor is ha kiadtál érte több százezer Forintot. Erre mondom azt, hogy tényleg menjenek a francba Almástul, Samsungostul, mindenestül, mert a felső középkategóriában és a zászlóshajóknál minimum elvárom azt, hogy évekig menjen tökéletesen, anélkül, hogy bármennyit is lassult volna a telefon és nem érdekel, hogy iOS, vagy Android. Az alsó középkategóriában is elvárom, hogy két évig működjön a telefon és ne az legyen az általános válasz, akárhányszor kérdezek meg valakit, hogy milyen a telefon, hogy huu baromi jó, heti egy, max két újraindítás azért kell neki, de ez ezzel jár. Nekem is ilyen volt anno az alsóközepesem, (de a L625-öm is) ha hetente minimum egyszer nem indítottam újra, akkor volt, hogy ha hívtak fel se tudtam venni. Ez egyébként egy Honor volt. Engem ezek érdekelnek, ezek égető problémák, mert azért azt se felejtsük el, hogy amellett, hogy ezek mini számítógépek, elsősorban mégiscsak telefonok. A telefonra pedig vészhelyzetben is szükség van, és ott baromira nem érv az, hogy hát azért lassult be a telefon és azért akadt be a hívásképernyő, mert az Android ilyen.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz janeszgol #535 üzenetére

    Én ezt értem, és elhiszem, de akkor sem tartom elfogadhatónak, a fentebb említett dolgok miatt.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Tian66 #541 üzenetére

    Abban a hsz-ben amire reagáltál írtam le a saját tapasztalatomat. Bocs, #533-ban volt. Többet is tudnék írni, de ez volt a legsúlyosabb, és ez sem egyedi eset volt.

    Ja és még csak nem is volt tele, egyszerű applikációk voltak rátelepítve.

    De szeretném hangsúlyozni, hogy ezek a hsz-ek véletlen sem iOS vs. Android hitvita, pusztán saját tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz KengelRoland #792 üzenetére

    Az megvan, hogy egy telefon miatt minősítesz embereket? Annak tulajdonítod a kollégád - hát finoman szólva furcsa - viselkedését, mert iPhone-t használ? Ez egy elektronikai eszköz, amit bárki beszerezhet magának ha akar különféle módon, akár még részletre is. Szóval elég szerencsétlen gondolat a kollégád viselkedését a telefonja okozza.

    Gondolom elég egyértelmű, hogy iPhone-t használok. Többször leírtam, itt is leírom, hogy a szűk baráti körömben is majdnem csak iPhone van, és volt egy S8, azóta az egyik haverom a széttört iPhone 4-ét is S8-ra cserélte. Biztos iszonyat furcsa, de mind nagyon szeretjük a saját készülékünket, de nem nézünk a másikra máshogy, senkit nem érdekel, hogy a másik mit használ. De ez nem is lényeges, a lényeg az, hogy nincs kitéve az asztalra egyik sem, ha leülnél velünk egy asztalhoz sem tudnád megállapítani, hogy mit használunk, mert zsebben vannak. Én sosem tartottam tokban márkától függetlenül egyik telefonom sem, az 5S sincs, és soha nem is láttam az értelmét, nem azért vettem jó anyagokból összerakott telefont, hogy műanyagot, vagy szilikont fogdossak. A többiek használnak tokot, műanyagot és ki van vágva az Apple logónál. Egy helyen vették, ilyen volt. Egy valakinek nem kivágott a tok, az egy i7 Plus. Mivel két éves a telefonom és szeretném még újabb két évig használni ezért kvàzi felköptem és alá álltam, mert rendeltem az iCentre-től egy bőrtokot, ami SE-hez való. Nincs kivágva, de rá van nyomva az Apple logó. Nem azért vettem ezt, hanem ez mindenhol véd, állítólag jó minőségű és egyedül itt találtam olyan színt,amit kerestem. Most ettől szar emberek vagyunk? Komolyan ez alapján kell megítélni valakit?

    Apple matrica: Aki imádja az Androidos telefonját és ugyanúgy tartalmazna a doboz két darab - mondjuk Samsung - logót, akkor elhiszed, hogy ilyeneket is látnál autókon? Én nem ragasztottam ki soha semmire senki logóját, ingyen miért reklámozzak bárkit is, meg egyébként is miköze bárkinek is ahhoz, hogy én mit használok? Mégis általánosítasz.

    Ezt pedig, hogy mit tud az Android és - szerinted - mit nem tud az iOS inkább hagyjuk, van amiben egyik, van amiben a másik jobb, amit csinálsz inkább hitvita, szerintem semmi értelme.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Balázs1986 #826 üzenetére

    Igen sajnos állandóan elmegy a téma, mert minden alkalommal minden topicban van minimum 1, de inkább két ember, akiknek feltétlen az egész problémát személyeskedésbe kell átvinnie, amire sajnos vagyunk páran olyan hülyék, hogy reagálunk is.

    Engem pedig személy szerint ez az állandó összehasonlítgatás szokott idegesíteni, mert így ahogy mondod, nem lehet hitelesen összehasonlítani a kettőt, úgy pedig pláne nem, hogy az illetőnek fingja sincs a másik rendszerről és a legfőbb érv az, hogy a másik szar. Most teljesen mindegy, hogy Androidos mondja Almásra, vagy fordítva, de ennek így semmi értelme.

Új hozzászólás Aktív témák