Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Urak, az mitől lehet, hogy érzésre elkezdett szorulni a bajonett a D750-en? Port nem látok rajta, sérülést sem, de olyan nehezen bírom rátekerni a fix nikon lencséket, hogy egyértelműen nem ilyen volt 1 éve, mondjuk. Egészségesen, passzentosan cuppantak rá akkoriban ezek az obik, amit meg kicsit lötyögősebbnek éreztem, az a Tamron / Tokina páros volt. Most épp ezeknél érzem azt, hogy oké, tök jó érzés volt bekattintani, az 50-es és a 85-ös Nikon lencséket viszont jóformán erőből kell felcsavarnom, lefelé valamivel könnyebb. Próbáltam úgyis, hogy nyomom a retesz gombját felcsavaráskor, de úgyse jobb. Továbbá olyan, mintha a bajonett zár kioldó gombja is néha szorulna, nehjezen nyomható be, és néha picit mozdítani kell az obin, hogy bekattanjon, vagy benyomható legyen. Érdekesnek találnám, ha hobbi szintű használattól szétment volna valami mechanika, mert úgy vigyázok a cuccaimra, mint a hímes tojásra, és csak akkor cserélek lencsét is, ha nagyon kell, nem szívesen nyitom meg a vázat a külvilág felé. Létezik, hogy a tamron 70200 G2 elhúzta valamelyik irányba, vagy deformálta? Nem tűnik ésszerűnek, de mivel gyárilag se volt szerintem kenve a bajonett, ami elfogyhatott volna mostanra, kábé ennyi jutott eszembe, mert egy pár hónapja szinte csak ez van a vázon, és a többihez képest brutális tömege van.

    A gomb benyomásakor rendesen visszahúzódik a kis fém pöcök a bajonett oldalán, illetve az alsó részén is egy kis lemezke végű tengely is; ha jól tudom, ez a vázba épített fókuszmotor nyúlványa.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák