Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz csacsi77 #22255 üzenetére

    Már egy ideje kérdezni akartam, hogy szerintetek (kezdő vakuzóként) melyik vaku lenne ideálisabb választás: a YN 560EX vagy 568EX II. Kérdezem ezt úgy, hogy először is meg kell(ene) tanulnom használni a vakut, mivel eddig csak a 650D-m beépített villanóját használtam, ha nagyon muszáj volt. Ahogy olvasgatom a két YN közötti különbséget, nem tűnik eget rengetőnek a differencia, viszont árban az 568EX II közel duplája. De lehet, hogy a különbséget csak tapasztalatlanságom miatt nem érzem jelentősnek (500EX: kisebb méret, kisebb kulcsszám, manuális erősségállítás 1/64 az 560EXII 1/128 értéke helyett, a fej kisebb szögtartományban állítható, PC csatlakozó). Most lenne érdemesebb a nagy tesót megvenni vagy inkább később? Én az utóbbi felé hajlok, mert magamat ismerve, ha bejön(ne) a vakuzás, akkor biztosan kipróbálnám a többvakus felállást is a későbbiekben. Ehhez már megvenném az 568EX II-t. De ha nem éreznék rá a vakuzásra vagy csak nyűgnek tekinteném, akkor sokkal kevesebbet buknék az 500EX-szel.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák