Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    Érdekes, kezd változni megint a motorom ! :U

    Most a lgutóbbi hosszú út óta kezd jobban menni, tegnap, mikor mentem vele, visszafelé jövet megállva egy lámpánál, alapjáraton alig rázkódott a motor, pedig hozzá sem nyúltam !! :Y

    Az jutott eszembe, hogy lehet, hogy a nyomó szelep rugók cseréje pár paraméterét megváltoztatta az adagolónak és mésképp kezdett el adagolni, aztán ahogy újra bejáródott, illetve a rugók kicsit összébb mentek minden bizonnyal, kezd helyre állni a rend ! :K
    Mivel több, mint egy milliméterrel voltak hosszabbak az új rugok !! :Y

    Az is eszembe jutott, hogy amikor nem jó helyen volt az előtöltés, akkor is nagyon ugrált, egyenetlen járású volt a motor, aztán amikor helyre került, akkor pedig simán járt, lehet hogy a nyomó rugók cseréje picit változtatta a befecskendezés idejét is, mert így határozottabb lehet a befecskendezés, a minden bizonnyal magasabb nyomáson nyitó fejszelepek esetében ! :U

    Ez persze csak feltételezés, abból ki indulva, hogy mi is változhatott a rendszerben, de persze még maguk a befecskendezők is finomodhattak, hiszen azok is nem rég voltak cserélve !

    Egér, a tőled vett garnitura 220-as csúcsos befecskednezők is anno kb. 800km után kezdtek igazán jól muzsikálni a motorban, ezekbe motmár van 900-1000km, hát épp itt az ideje, hogy kezdjenek táltosodni !! :K

    Ettől függetlenül minden gyorsításkor hallani továbbra is kicsit durvább, recsegősebb hangot, szerintem egy picit nagyobb az előtöltés a klleténél, és továbbra is nehézkesebben gyorsul, mint a tieiddel tette fénykorában,
    amúgy állandó fordulaton és alapjáraton szép a hangja.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák