Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Auratech #86601 üzenetére

    :R Köszi az írást.

    Ha már erről van szó akkor felhívnám a szobakorrekcióval kacérkodók, mindenki figyelmét arra, hogy black friday alkalmából a Sonarworks 40%-kal olcsóbban adja a "szoftver + mikrofon" csomagját. Ez egy meglehetősen leautomatizáltan működő szoftver, amellyel elég hatékonyan lehet a szobában keletkező frekvencia anomáliákat egyenesbe hozni. Én kipróbáltam a trial verzióját, mivel van már mérőmikrofonom, és elég meggyőző eredményt hozott elsőre is. A működése profi és egy teljesen laikus számára is egyértelműen instruált. A bemérési fázisban a hallgatási pozíció körül kb 1,5nm-es területen 36-szor mért szinusszal, miközben valós időben mutatta a szoftver, hogy éppen hová mozgasd a mikrofont, aminek a helyzetét bemérőjellel folyamatosan figyelte. Sajnos csak Windows és OSX alatt működik. Ha nem tudtam volna saját magamnak megcsinálni a szobakorrekciót ingyenes szoftverekkel, akkor én biztosan megvenném ~170 euroért. Az egyik barátom meg is veszi, mivel ő OSX-et használ. Ekkora befektetéssel ilyen komolyat szerintem nem lehet fejleszteni még hangfal cserével sem, hiszen a szoba hibáit egy jobb hangfal sem feltétlen fogja tudni korrigálni. Ráadásul ezért nem csak szoftvert, hanem egy kalibrált mérőmikrofont is kapunk.

    szerk: a linket elfelejtettem közölni: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák