Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #01758976

    törölt tag

    Kis beszámoló.

    Adott egy 4 éves korszerű elektromos rendszer. Két tápösvény a hifinek, amik a kismegszakítóig mennek, 13 méter hosszúságban darabonként. Az ösvény nem különösebben bonyolult. Mindkét vonal 4 szál 2,5mm mcu-ból, fonva. Normál konnektor, normál a kismegszakító, elosztó nincs beiktatva. A házban kb. egy éve a hifi, és két hónapos a tápösvény. Kíváncsiságból vettem elektromos kontakt javítót, és ami érinti a hifi elektromos rendszerét azt bekentem vele. A kismegszakító kivételével, a kenés előtt tiszta alkohollal is lemostam, a tápkábeleket, összekötőket, konnektorokat, kívül, belül, apa, anya, mindent, amihez hozzáfértem. Alapos voltam, de maradt még a tubusban, így megtisztítottam a hűtő és a kazán dugvilláját is. Nem sok mindent vártam a dologtól, mert mégis csak, szinte új a teljes rendszer, a tápösvény pedig mondhatni, vadii új. Erre fel kb. akkora változást hozott, mint egy fentebb emlegetett tuning bizti csere az erősítőben. Csak ez másképp. Nem tolódott el a hang semerre, Nem lett „V” se lúdnessz , minden tartomány maradt, ami volt, csak testesebb és nyugodtabb lett minden. Javult a csend, ez jó. Mondhatni egészségesebb hang lett. Filléres tuningnak ez itt, bevált, ezt a tubust 2 rongy alatt vettem. Fontosnak tartom még, hogy megemlítsem, szemmel láthatóan alig volt látható bármilyen szennyeződés.

    Más. Jövőre tervezek egy 2 kw-s visszatermelő napelemes rendszert, van vakinek tapasztalata, hogy hogyan lehetne ebből magas minőségű, hifinek is megfelelő, áramot kinyerni? Lehet? Vagy csak az inverteren múlik ez is?

Új hozzászólás Aktív témák