Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz CsiguszMaxim #51968 üzenetére

    "A topikkal kapcsolatos legnagyobb gondom, az volt, hogy nyers szakmaiságot kerestem, de sajnos nagyon sok helyen érzelmi és filozófia jellegű eszmecserébe botlottam." Ennek értelmében írtam neked akkor, hogy a hifi más, a hifi topik más. Szóhasználatoddal élve, a topik azért "borzalmas", mert ilyen szempontból a hifi is "borzalmas". A szakmaiság sosem nyers a hifiben, mert minden szakmaisága szétválaszthatatlanul összefonódik filozófiákkal, hovatovább érzelmekkel is, bár azoktól éppenséggel elválasztható is valamelyest. De a hifiben (szinte) minden szakmaiság csak filozófiai (ízlésbeli) irányzatok mentén tud jelentkezni, és csak így tud megnyilvánulni, nem nagyon vannak a hifiben axiómák, abszolútumok, objektivációk, hanem inkább vélemények, nézetek, "vallásfelekezetek". A hifi szubjektív, a szakmaisága is nagymértékben az, és a szubjektivitások, filozófiák sokszor ellentmondóak, és ellentmondásuk ellenére tudnak egyszerre "igazak" lenni. Ez egy ilyen szakma. Ez egy ilyen topik. Virágzik száz virág, sokuk ellentétes másikakkal, mégis közülük 50-60 többé-kevésbé "igaz" lehet egyszerre.

Új hozzászólás Aktív témák