Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz sultansmith #37684 üzenetére

    No persze, az is kérdéses, hogy léteznek-e egyáltalán abszolút tények, ezért is puhítottam, hogy legalábbis a tudomány mai állása szerinti paradigma van benne a szövegemben. Vagyis, ugyebár nem azért teszi sok tervező a hangdoboz hátuljára a reflexnyílást, merthogy ne férne el elöl, hiszen elfér elöl, ám sok jó okuk van arra, hogy mégis hátulra tervezik - aztán persze vannak, akik meg előre tervezik a reflexportot, mert ők más okok miatt másképp kötik meg kompromisszumot, másképp alkudnak meg az egymással ellentétes követelmények útvesztőjében, habár az is igaz, hogy az "előre tervezők" kevesebben vannak, talán ez is jelent valamit.

    Az utolsó mondatod szerint pedig mégiscsak van valami, amiben egyet tudunk érteni akusztika terén, azaz mindketten inkább a zárt dobozok hangzását keressük. :D Ehhez hozzátenném, hogy azon túlmenően, hogy hozzád hasonlóan én is a zárt rendszerűeket részesítem előnyben, ha mégis reflexnyílásosak közül válogatnék, akkor elvileg én is az előre néző reflexportot preferálnám ugyebár a szobaakusztikai okok miatt, ám a sok egyéb szempont figyelembevételével, az "összhangminőségbeli" következtetések-tapasztalatok alapján a gyakorlatban mégis inkább a hátrafelé néző reflexport mellett vagyok-lennék hajlamosabb letenni a garast, és annak hátrányait a szobaakusztikai megoldásokkal kiküszöbölni, azaz minden határon túl elnyeletni a hangdobozok mögötti falrész visszaverődéseit - amely elnyeletés (nem Gollam, hanem Nyelem...) egyébként természetesen bármilyen rendszerű hangdoboz esetén fontos, de a hátrafelé néző reflexesek esetében hatványozottan.

    No azt hiszem, ezt kiveséztük, ezzel mint a téma levezető elnöke, le is zárhatom a vitát, szavazzunk. :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák