Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz AMDFan #33897 üzenetére

    Véleményem szerint egy jó rendszer alapkövetelménye:
    Mélyközép 4000Hz körüli vágással + 1 középmagas (tehát 2 utas) így elkerülheted a bonyolult hangváltó okozta nem lineáris torzításokat és fáziskülönbségeket.
    A láda tkb 2 láda legyen magyarul szeparált legyen a 2 csatorna az egyik openbaffle és a mély pedig passzív. A ládában semmi az az semmi ne legyen! Csak egy jó nagy doboz a mélyközép sugárzónak. (itt már 1 komoly ellenvetés az aktív ellen.) 4-6 impedancia körül legyen az egész és 90-92dB érzékenység.

    Ez számomra egy elérhető ideál hangfalrendzser.

    De miért ne legyen aktív?
    A line jeleket elvezetni a ládáih sokkal "veszélyesebb" mint a már erősített kakaót szállító jeleket.
    Maxwell egyenletekből ránézésre látható egy lechner tápvezeték (normál hangfal kábel) 10-30V és 0.5-2 Amper feszültség mellett sokkal kisebb zajt vesz fel és ezt a zajt tovább nem erősíted csak leadod.
    Míg egy hosszú line vezeték több zajt vesz fel a hangfalig és utána azt még erősíted...

    És 2 ugyanolyan erősítőt soha nem fogsz csinálni. Ezért a legtöbb profi erősítő mind addig a pontig közös elemmel rendelkezik amíg csak lehet és utána is alkatrész válogatás van. Ezt gyakorlatilag 2 külön erősítővel nem lehet megoldani (stereo aktív hangfal 2 külön erősítő.)

    Ráadásul 2 különböző dobozba belerakva amik folyamatos mechanikai terhelés alá vannak téve (lüktető basszus) nem a legjobb dolog... :O

    Végül erősítők terén csak az A maximum AB osztályban hiszek slusz pasz (próbáltak meggyőzni profi stereo 400 ezres erősítővel , hogy a D osztály se rossz... De erre meg azt mondtam A osztályban ennek a töredékéért csinálok ugyanilyen hangot talán jobbat). El kell fogadni A osztályt találták ki a hangerősítésekre talán még az AB-t is, az összes többi más célra jött létre...
    Az A osztály meg fűt mint egy kis kazán... (okok az AB sokkal kevésbé) folyamatos 60 fokot produkáló bordát látni 1 hangfal belsejében na az mulis lenne...

    Szóval az aktív hangfal rengeteg olyan fölös problémát és kompromisszumot jelent amit szerintem minőségi zenehallgatásra nem szabadna elfogadni. Ólcsóbban jobbat értelmesebbet kapsz amit tényleg zene hallgatásra találtak ki a mérnökök akkor miért ne azt használd?

    Elfogadok sok érvet, de én így látom lehet ez már nem "jó " villamosmérnöki hozzáállás de itt elfogult vagyok és azt mondom How about No... :C

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák