Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    :DDD - rég jártam erre, de ahogyan gondoltam, most sem változott semmi.

    Egy elvonatkoztatott példa kérdés:
    Veszek egy autót, kicserélem rajt a hűtőt tokkal vonóval, csövezéssel, állóhűtéssel, mindennel együtt (csak, hogy a példa hasonlítson a VGA-n történő hűtőcserére). Majd fél év után az autót egy szép nyári szabályzásig huzatott karika után leállítom, később pedig már nem indul és irdatlan hangja van önindítózáskor. Motor besült, semmi gond, garanciális, majd ahol vettem, ott megoldják. Szerintetek is? Mert szerintem úgy hajtanak el a fenébe, mint a huzat.
    Tudom, hogy a gépjármű garancia kicsit más tészta, de ezt csak vegyük egy sarkalatos példaként. Ha B kereskedelmi ágazat elkergethet ilyennel és el kell fogadni, hogy ez biza nem volt szakszerű lépés a részemről, függetlenül attól, hogy a hűtőt egy szakszerviz cserélte le, vagy sem. A gyártó nem arra és nem úgy adta el a kocsit, amire és ahogyan én azt használtam.

    De kérdem én! Az, ha az ügyfél kicseréli vagy kicserélteti a hűtőt a VGA kártyán, nem minősül a "szerződés" szegésének? Hiszen egyoldalúan módosította a vásárlással létrejött "szerződést", mivel az az eredeti változatra és állapotra vonatkozik. Főleg, ha a törvény szerint garanciális javításnál is az eredeti állapotot kell helyreállítani. Nekem kicsit üti a kettő egymást.

    Egyébként reagálva a VGA-hűtő cserére:
    - hivatalosan nem lehet cserélni hűtőt egyik kártyán sem
    - egyes kártyákon a hűtőcsavarnál már megjelent a gyári garmatrica, amitől a csavart nem lehet nyom nélkül kihajtani, tehát a csere garvesztés nélkül lehetetlen
    - mi cserélünk hűtőt garos VGA-n is, feltéve, ha az indokolt és nem csak nagyzási vágyból elkövetendő "emberölés", sőt! az eredeti hűtőt még vissza is rakjuk, ha netalántán bedöglene a kártya
    - nem adunk el olyan hűtőt olyan VGA-hoz, ami kevés hűtőteljesítménnyel rendelkezik
    - ha az ügyfél makacs, akkor kiszolgáljuk, ha szeretné, a hűtőt feltesszük rá, munkalapon pedig feltüntetjük, hogy az új hűtő teljesítménye kevés a kártyához, használata nem javasolt

    ...egy valami azért nagyon szúrta olvasás közben a szememet: JOG
    Ebben az országban mindenkinek csak joga van? A kötelességről vagy kötelezettségről sehol semmi szó nem esik soha.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák