Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz net84 #4475 üzenetére

    net84 írta:
    Veszek egy autót, kicserélem rajt a hűtőt tokkal vonóval, csövezéssel, állóhűtéssel, mindennel együtt (csak, hogy a példa hasonlítson a VGA-n történő hűtőcserére). Majd fél év után az autót egy szép nyári szabályzásig huzatott karika után leállítom, később pedig már nem indul és irdatlan hangja van önindítózáskor. Motor besült, semmi gond, garanciális, majd ahol vettem, ott megoldják. Szerintetek is? Mert szerintem úgy hajtanak el a fenébe, mint a huzat.

    Nem az a kérdés, hogy mit fognak tenni, hanem az, hogy mit tehetnek. Emberölés is létezik, de mégse legális. Az autók esetében van egyébként legjobban elrugaszkodva a gyakorlat a jogszabályoktól.

    net84 írta:
    De kérdem én! Az, ha az ügyfél kicseréli vagy kicserélteti a hűtőt a VGA kártyán, nem minősül a "szerződés" szegésének? Hiszen egyoldalúan módosította a vásárlással létrejött "szerződést", mivel az az eredeti változatra és állapotra vonatkozik. Főleg, ha a törvény szerint garanciális javításnál is az eredeti állapotot kell helyreállítani. Nekem kicsit üti a kettő egymást.

    Ez jó kérdés, Ariadne válaszára lennék ezzel kapcsolatban kíváncsi.

    net84 írta:
    egy valami azért nagyon szúrta olvasás közben a szememet: JOG
    Ebben az országban mindenkinek csak joga van? A kötelességről vagy kötelezettségről sehol semmi szó nem esik soha.

    Ez demagóg. Szerintem ilyen kijelentések közben elfelejtik egyesek, hogy ami az egyik félnek joga, az a másik kötelezettsége. A fogyasztói szerződések esetében a fogyasztónak nem túl sok kötelezettsége van amúgy, de azért van néhány. Hibás teljesítés esetén viszont nem azt kell először számba venni, hogy a fogyasztó minden kötelezettségének eleget tett-e és csak aztán teljesíteni a sajátunkat, mert legtöbbször a fő kötelezettségeinek eleget szokott tenni a fogyasztó. A jótállás egyébként tipikusan egy olyan állatfaj, ami kellően védi hivatott a fogyasztót a forgalmazóval szemben, illetve a vevőt az eladóval szemben.

Új hozzászólás Aktív témák