Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz net84 #1634 üzenetére

    net84 írta:
    nem vettem bántásnak, csak azt nem értem, hogy egyesek miért másznak a falra olyan dolgoktól, amit még nem láttak, a szakkönyvben nincs bent és csak hurrognak.

    Az álszakmai okfejtéstől mászok falra, ami csak látszólag és csak laikusoknak tűnik igaznak. Azt, hogy előfordulhat olyan, hogy az illetőnél nem megy, a szervizben pedig megy, nem kérdőjeleztem meg. Ellenben ennek az oka biztosan nem az, amit leírtál, mert az nem lehetséges, a szakszavak között nincs olyan összefüggés, amit leírtál. Ha egy kondenzátorra feszültséget kapcsolsz, akkor a kapcsain mérhető impedancia függvényében exponenciálisan töltődni kezd. Ezzel kapcsolatban meghatározhatunk egy t időállandót, ami a töltődési folyamatra jellemző. Ha a kapcsain lévő impedancia változatlan és a feszültséget elveszed, akkor ugyanannyi idő alatt sül ki a korábbi feszültségre, mint amennyi idő alatt feltöltődött. A kondenzátorokra továbbá igaz az Xc=1/(2*pí*f*C) képlet, amiből arra a következtetésre jutunk, hogy nagyfrekvencián a kondenzátor elég kis impedanciát képvisel, a kapcsaira kapcsolt feszültségimpulzust úgymond rövidre zárja. Az túltölteni nem tudja...boncolgathatnám, az említett jelenség nem realizálódik sehogyse. Az okokat máshol kell keresni. ;)

Új hozzászólás Aktív témák