Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ko9

    addikt

    válasz mhorvat #11013 üzenetére

    Üdv!
    Konkrétan én lennék a jelentkező akinek kellene, de most egyelőre 90€ körül van az ára. ergo várok :D
    Csak ha már mindenki véleményt nyílvánít, én is szeretnék hozzászólni egy kicsit, de csak egy-két dologhoz:

    "az, hogy equalizerrel "finomhangolod" a füles hangzását, több ok miatt is elfogadhatlan számomra. az eq befolyásolja a kimenő jelet, magyarul torzít rajta. valamint ha már eq-t kell használni, akkor ott valami nem úgy szól, ahogy kellene/szeretné a fogadó fél."

    Ez engem egy kicsit zavartá tett. Sony lejátszóm van, ebbe van egy ClearBass technológia, amit ha nem hangolok feljebb, mondhatom azt, hogy szinte 0 basszust ad. Nem a fülessel van baj, más lejátszóval 0EQ-n is szépen szólt. Pl iPodon nem hsználtam EQ-t, mert többet rontott rajta mint használt (igaz akkor még K324p-m volt).
    Más: Sennheiser vs. másitthonszintebeszerezhetetlen vita...
    A hangsúly a hosszú szótagon van. Én nem istenítem az én CX 400-II-m. Van szerncsére hasonlítási alapom, "sok" fülest hallgattam, próbáltam és ez a felsőbb rétegben végzett. Szerncsémre ismerősömnek van IE8-a is, volt alkalmam próbálni, nem ér annyival többet. Tény hogy sokkal kényelmesebb, meg teljesen kiegyensúlyozott a hangja, de azért 50ezret nekem nem ér egy olyan dolog se amit 1-2év múlva cserélni kell. Ja meg azért nem járnék egy IE8-al buszon stb, nekem meg a füles főleg ezért kell.
    Szóval hogy mért van agyonhypeolva a Sennheiser? Egyszerű: beszerezhetőség. Az átlag ember nem akar 1-2-3 hetet várni, neki az kell, hogy egyik nap leadja a rendelést/átutalja a pénzt, másnap harmadnap csengessen a postás a fülessel. Vagy csak (ahogy én is jártam) eltünik/tönkremegy a fülese és hirtelen kell egy másik, hogy a napi zeneadag meglegyen, vagy hogy ne unatkozzon útközbe, és neki 2hét zene nélkül sok. Most nekem is ezért van Sennheiser-em (meg ezért akarok venni most egy Xears-t, hogy legyen valami tartalék... Hogy melyik lesz az majd kiderül :K )
    Ja és ha már valakinek megvan, hallja, hogy mijól szól, akkor már csak ajánlja másoknak. Én mikor bejárattam az enyémet, megmutattam az asszonypajtásnak, hogy hallgasd meg, és mondj véleményt. A válasz az volt hogy neki ez már túl tisztán szól. Neki a HPM-70 is nagy ugrás volt, mai napig elég neki ennyi.
    Remélem érthető mit akartam kifejezni, korán reggel még van bajom a fogalmazással :B

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

  • szipak

    tag

    válasz ko9 #11014 üzenetére

    Ez engem egy kicsit zavartá tett. Sony lejátszóm van, ebbe van egy ClearBass technológia, amit ha nem hangolok feljebb, mondhatom azt, hogy szinte 0 basszust ad. Nem a fülessel van baj, más lejátszóval 0EQ-n is szépen szólt. Pl iPodon nem hsználtam EQ-t, mert többet rontott rajta mint használt (igaz akkor még K324p-m volt).

    habár a bekezdésnek nem igazán látom, hogy mi lenne a mondanivalója - biztos lemaradt a vége - de szerintem meg is válaszoltad a fel nem tett kérdésedet :U

    még egyszerűbben fogalmazva: ha valamit trükközni kell egy tetszőleges jelforráson, hogy a rögzítési minőségnek megfelelő hang jöjjön ki belőle, akkor ott valami szvsz már régen rossz.

  • Dave™

    veterán

    válasz themebuilder #11023 üzenetére

    Azt nem értem, hogy a klasszikus Sennheiser-ek vajon miért hiányoznak a listából (pl CX 500)?

    Szerintem mert rossz az ár/érték aránya. Legalábbis az új hódítókhoz képest egészen biztosan.

    Én csak azt akarom mondani, hogy szívesebben vásárolok EU-ban gyártott terméket, mert azzal hazánkat is támogatod valamilyen szinten.

    Nekem nincsenek illúzióim a Xears felől, hiába Németországban rakják össze (ha egyáltalán...), a hangszórót biztosan keleten gyártják, meg talán a többi komponenst is. A Sennheiser dettó ugyanezt csinálja (csak az összeszerelés van az EU-ban). Tehát mindenki támogatja Kínát, akár akarja, akár nem.

    Xears-ekre visszatérve valahol azt olvastam, hogy gyárilag mintha be lennének már járatva

    Thomasnak biztosan pont erre van ideje ;]

    agy egyszerűen a jó minőség velejárója a tökéletesség - nem tudhatom biztosan.

    A high-end fejhallgatókat, hangfalakat is be kell járatni. Inkább adok azoknak az embereknek a véleményére, akiknek ez a hobbijuk és sokat foglalkoznak vele, mint az ilyen egyszeri márkafanatikus internethuszároknak (most csak általánosítottam egy kategóriát, semmi célozgatás nincs benne, csak túl sok "okos" ember van a fórumokon).

    De hogy on is legyek: még nem sikerült kikísérletezni melyik szilikon vagy a foam a legtutibb, egyelőre a sima középső szilikon tűnik nyerőnek. Elég sokat változtat a hangon. Az érzékenysége hozza a papírformát, kisebb hangerőn is hangosabb, mint a CX400. Mindenben messze felülmúlja (tér, szeparáció, kiegyensúlyozottság, frekvenciatartomány stb.) Apropó freki tartomány: az alsó vége szerintem teljesen komoly, biztos vagyok benne, hogy az én hallásom korlátoz a mély hangoknál. Egy kicsit már-már soknak is tűnik a mély, de még az elfogadható határon belül van. Itt szerintem határozottan kiemel valamennyit. Nem a CX300 féle puffogásra kell gondolni, hanem arra a THX-es duruzsoló fajtára. Rettenetesen mélyre megy le. A magas egyelőre nem tűnik túl magasnak és tisztának, a közép számomra már jobbnak tűnik pár óra járás után is, marad éjszakára is, meglátjuk mi lesz belőle. Az árát egészen biztosan megérte, messze nem egy kategória az eddig használt IEM-ekkel (CX300, CX400, Sony EX082). A fejhallgatómat viszont nem közelíti meg, bár az lett volna a csoda, ha igen :DDD

  • Dave™

    veterán

    Xears Xtreme XT120PRO update 2:

    Eddig kb. 26-28 órát ment. Viszonyítási alap a Sennheiser CX400 (eredeti, korábbi modell, audiopartneres), illetve pár kereszthivatkozás lesz a Superlux HD668B-re (fejhallgatóm).

    Ami rögtön nyilvánvaló, hogy elég sok mélye van. Ez számomra negatívum, én egy közel semleges karaktert vártam tőle, egyelőre a legtöbb gondom a méllyel van - túl sok. Saccra 100 Hz környékén van kiemelése, ami azért szomorú, mert az egyébként kiváló Sony mp3 lejátszómon nem tudom kompenzálni az EQ-val, ugyanis csak 5 sávos (400 Hz-nél van az alja, ott szerintem semmi kiemelése nincs a fülesnek). EQ-t egyébként sem szeretnék használni, eddig sem tettem, ezután is kerülném. A részletessége kiváló, sokkal több és finomabb apró részletet szólaltat meg, mint a CX400. Ez utóbbi sok mindent összemos, és lesz egy elfogadható massza belőle (egész szerethető módon csinálja, de persze sokkal jobb a részletes, "nagy felbontású" hangzás). Tér. A tere sokkal szélesebb, mint a CX400-nak. A Sennheisernek gyakorlatilag nincs is, ennek inkább szélesebb, mint mélyebb, de elég kellemes benyomást nyújt. Talán picit mesterkéltnek érzem a nyújtást, de jobb, mint a CX400 zártsága. Az általam favorizált stílusoknál ez inkább előny (számomra mindenképpen). A közép szerintem tisztult, a helyén van, kellően részletes, viszont némileg rálóg a mély (illetve így érezni a sok mély miatt). A magas elfogadható, semmi kiemelkedő, elmegy. Hozzáteszem kifejezetten kritikus szemlélettel írtam a fentieket, etalonnak a fejhallgatómat tekintem, annak a hangjába én nem tudok belekötni, számomra tökéletes. Komolyabb IEM-eket nem hallottam, de úgy gondolom, egy igazán jó fejhallgató szintjén maximum megközelíteni tudják. Egyelőre két dolog nagyon zavaró az XT120Pro-ban: nehéz megtalálni a megfelelő szilikont (kényelem, szigetelés), illetve túl sok mélye van. Ha ez utóbbi nem változik (akár a szilikonok cseréjével, akár bejáratással) akkor megfontolom az eladás lehetőségét. Tudom, hogy a többség szereti a dübörgő mélyeket, de én nagyon nem vagyok oda érte, sokkal inkább a közép és magas tartományért. A részletessége, a dinamikája és a tere a legnagyobb erőssége.

  • themebuilder

    senior tag

    válasz Nova96 #11056 üzenetére

    De igen, drágában kaphatsz jobbat. De ennyi erővel már Sennheiser IE 8-at is vehetnél Sony Walkman X Series-el, ha már nem tudod már hova rakni azt a sok pénzt. :K

    [ Szerkesztve ]

    ♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

  • Dave™

    veterán

    válasz themebuilder #11055 üzenetére

    Nem tudom kipróbálni, mert csak a Sony-m van. Régen volt fuze-om (az eredeti 1.0-ás), a Sony sokkal jobban szól egyébként. Más fül/fejhallgatóval nincs gond, a Xears viszont hangkártyáról (Audiotrak Prodigy HD2) is ilyen. Lehet, hogy közrejátszik a nagy érzékenység is, mert nagyon könnyen hajtható. Én is azért vettem, mert azt hittem nem lesz benne sok - a kevesebb is jobb lett volna. De egyelőre marha sok. Azóta is járatom, meglátom mi lesz. A többi egyébként teljesen rendben van, nagyon szerethető hangja van, mindenben sokkal jobb a CX-nél, szóval nagyon sajnálnám, ha pont emiatt kellene eladnom, főleg, hogy állítólag ebben kevés van és a TD100-ban van sok. Meglátjuk.

  • Zinho

    aktív tag

    válasz Nova96 #11054 üzenetére

    Hát ha van pénzed, ugyanolyan füles mellett drágább lejátszóra is... akkor tényleg nézz rá a themebuilder által ajánlott Sony lejátszóra is :)

    Boldog Karácsonyt mindenkinek!

  • mhorvat

    senior tag

    válasz Nova96 #11068 üzenetére

    Akkor Sony. Nézz körül itthon mit kapni és mennyiért, vagy külföld. Amit Dave linkelt elég jófajta, zsebből simán irányítod, jó hangforrás, árának elenyésző része a füles, amit hozzá adnak, tehát optimális választás. PH TV!-n találsz róla videótesztet is, szerintem elég meggyőző. De most már tényleg hagyjuk az OFF-ot, ez fülhallgató topik.

  • themebuilder

    senior tag

    válasz mhorvat #11071 üzenetére

    Ez ugyanaz a Sony csak más színben kicsit olcsóbb. ;]

    Boldog KarácSONYt Mindenkinek!

    ♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

  • Nova96

    őstag

    válasz themebuilder #11072 üzenetére

    Szia egy kérdés. Melyik a jobb mert az oldalon mind kettőnek jó hangminőséget írnak.
    Sony Walkman X Series NWZ-X1050 vagy Sony Walkman A Series NWZ-A845?

    [ Szerkesztve ]

  • Shufny

    őstag

    válasz Dave™ #11088 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy azt mondtad a HD485 nem vészes. ;] Egyébként csak a Superlux miatt, vagy erősebb is a kiemelés az XT120Pro -val?

    Más:

    Felbukkant az ECCI PR401. Már megérkezedett egy példány joker -nek. Remélhetőleg a Cyclone PR1 Pro méltó utódja lesz.
    Megérkezett a vélemény az első custom -jéről: 1964-T. Semmi váratlan.
    A nagy topicba bekerült az EarSonics SM3 és ez lett az új 10 -es, szóval minden lejjebb csúszott negyed ponttal. Ez indított egy kisebb vitát, mert nagyon megoszlanak a vélemények az SM3 -ról. Számomra érdekesebb viszont, hogy úgy látom mindenkinek tetszik a DBA-02. Annyi hátrányban megyezenek, hogy nem túl egyszerű vagy kényelmes jól behelyezni.

    Az 4-5000 -es kategóriában keresőknek lehet, hogy meg kéne próbálni egy csopertos rendelést.
    10 -en összeálltva $18 -ra jön ki egy: JVC HA-FXC50, ami ehhez képest magasra lett értékelve. Azonban tartok attól, hogy a "The treble is bright and at times slightly harsh, but no worse than some much higher-end earphones." rész sokaknak (pl nekem) túl komoly probléma a pontozás ellenére. Természetesen ezt mérlegelni kell, mielőtt beleugrik az ember. Ha beválik, a köv kör hálás lesz :)
    Itt volt olcsón Sony MDR-EX082 is. Ha esetleg lesz megint az is érdekes lehet. Valószínűleg könnyebb elpasszolni.

    Amit talán érdemesebb lenne, az a MEElectronics M6. Nem tudom pontosan mekkora mennyiséget, mennyiért szállatanak, de nem merész tipp, hogy ez 10db esetén ~5k -ra jönne ki. Egyébként, ha már sok szó esett mostanában a CX500/400 II -ről. Szerintem kb ezzel lehet egy szinten.

    Kicsit késve, de én is boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz Shufny #11091 üzenetére

    A CX300-ban meg a Sony EX082-ben is több mély van, mint a CX400-ban. Mély szempontjából a három közül a Sony szerintem a legjobb, bár picit abban is több van a kelleténél (emlékeim szerint). Tuti jól passzol persze :D Lehet nem is a mennyisége a baj, hanem hogy nem elég részletes, vagy nem megy kellően mélyre. A Xears rettenetesen mélyre megy le, csak mint említettem, meg is nyomja. Tuti, hogy a nagy érzékenység is közrejátszik. Amúgy a foam adapterrel ez kevésbé jelentkezik, de azzal egyéb viszonylatokban is megváltozik a hangja, szóval maradok a szilikonnál. Alapból a közéső szilikon zár rendesen, a kicsivel pont jó lenne a mély, csak az meg beengedi a zajokat - ergo csak csendes környezetben használható, oda meg nem IEM kell :D

    Én nem tudtam, hogy ennyire jellemző az IEM-ek mély-kiemelése. Mivel zárt tér, nyilván erősebben jelentkezik a dolog, és erre még valószínűleg rátesz két lapáttal a nagy érzékenység meg a nagy driver átmérő. Én naiv azt hittem kapok egy Superlux HD668B-t IEM-ben :DDD

    Egyébként egy orosz oldalon volt a "review", igazából csak egy gyors összefoglaló. Ott írták, hogy TD100 elektronikusra, az XT120Pro meg jazzre meg olyan zenékre, amik a kiegyensúlyozottságot kívánják meg, vagy akinek nem kell "sok basszus" (gyűlölöm ezt a basszusos hülyeséget leírni, csak a többség kedvéért teszem, hogy megértsék a problémám - Egyébként a hideg futkos a hátamon a szótól :DDD ). Lehet csak én reagálom túl, meg hogy meg kellene barátkoznom a dologgal, csak ugye nagyon elüt a HD668B karakterétől, nekem meg az az etalon.

    [ Szerkesztve ]

  • Shufny

    őstag

    válasz Dave™ #11092 üzenetére

    Azon gondolkozom még, hogy kipróbálhatnád egy másik lejátszóval (annak híján mondjuk a HD2 -vel). Hátha a Sony nem szereti. Pl van egy impedancia púpja ott a fülesnek, ami megjelenik az átvitelben.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz Shufny #11093 üzenetére

    Mindjárt megnézem telefonról, HD2-vel próbáltam, nagyon hasonló volt a jelenség, azzal tetézve, hogy ott még valami minimális zaj is behallatszott (125dB meg az alacsony impedancia ugye :DDD ). Amúgy megnéztem gyorsan a Sony EX082-t (praktikai okokból nem használom, szinte semmit sem szigetel forgalomban) és bizony ebben is túl sok a mély, szóval ezen a fronton mégis inkább a CX400 a preferált :)

    szerk: telefonon kevésbé tűnik erősnek a kiemelés, mondjuk ennek jóval kisebb a kimenő teljesítménye is. 2/3-ad/fele hangerő elég a CX400-hoz képest. A gond csak annyi, hogy az mp3 lejátszó sokkal szebben és dinamikusabban szól, pedig a telefon is SE :D Ezek szerint a magas érzékenység áll a háttérben. Pedig a Sony mp3 lejátszóinak sem világbajnok az erősítése. Most még árnyaltabb lett a probléma :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Shufny

    őstag

    válasz Dave™ #11096 üzenetére

    Innentől már csak rajtad áll. Most már meg kéne hallgassak egy nevesebb Sony lejátszót. Nem tudom mi a turpisság, de kicsit gyanakvó vagyok, mikor te is olyanokat mondasz, hogy jobb mint vele a HD668B, mint a HD2 -vel. Az a vicc, hogy csupa jót írnak róluk, de nem ritka a teljesen ellentétes vélemény :D (pl természetes/színezett vs Clip+)
    Meg kicsit ijesztőek a mérések, amit az SE530 -al produkálnak, de gondolom nem véletlenül ezzel tesztelték a lejátszókat.
    Egyébként hülyeséget írtam az előbb. Semmi köze az impedanciához, és közelebb van a 104 -hez, de mindegy. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz mhorvat #11097 üzenetére

    Kipróbáltam a CX300-at ismét (évek óta nem használtam) - nem kellett volna :D Egy hatalmas nagy V betű az egész, marha erős mély meg kitolt magas. Azért nehéz összehasonlítani a Xears-el, mert itt teljesen hangsúlyos a közép is, csak a mély valamennyivel erősebb nála (a középnél), a magas sokkal tisztább és kontrolláltabb (mint a CX300-ban). Sokkal jobb a mélye, mint a CX300-nak, lentebbre megy, kontroláltabb, részletesebb, amiben hasonlítanak, hogy ez is kicsit impulzusszerű. A közép és a magas is teljesen rendben van. Na meg azonos hangerőn hangosabb is a Xears, tehát nehéz eltalálni, hogy mennyivel is kompenzáljak. Vannak olyan számok, ahol abszolút nem zavaró a mélykiemelés, de itt valami csoda folytán működik az eq, ha a legalsó sávból leveszek 3 pálcikát (felfele meg lefele is 7 szint van), akkor gyakorlatilag tökéletes számomra. De van, ahol meg alapból is az - telefonon. Az mp3 lejátszón továbbra is túl zavaró, szerintem a nagyobb erősítés miatt (ráadásul ott az eq semmit sem használ, plusz csak 3 szint van mindkét irányban). Most azon agyalok, hogy inkább megtartom és az mp3 lejátszót adom el, s visszatérek a telefonra :D Telefonról iszonyatosan jól szól (mp3 lejátszóról is leszámítva a mélykiemelést, de itt hallom milyen lenne kiegyensúlyozva, és azt kell mondjam, hogy brutális)

    Shufny: jó hogy felhoztad ezt a dolgot, hallgattam jó pár számot HD668B-vel a Sony-ról, és most már másképpen gondolom. Igazából nincs benne elég kraft, hogy rendesen meghajtsa, és múltkor csak pár számmal néztem meg, azokba is beletekergetve, és nagy az esélye, hogy más karakterisztikát produkált így, az erőtlen meghajtással, s ezért tűnt egy-két számnál jobbnak (pl. tisztábbnak a magas). Nemsokára lesznek rendes opamjaim, majd lesz update, hogy miben s hogyan változik a hang, de az alap 5532-esekkel is jobb a HD2, mint a Sony, csak kiegyensúlyozottabb, a Sonynak meg szerencséje volt pár számmal. Amikor már rendesen elkezdtem hallgatni, kiderült pl., hogy kevesebb mélye van úgy, meg a közép is erőtlenebb, mint HD2-ről.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz Bici #11103 üzenetére

    Azt tudom elmesélni, ahogyan a Sony EX082-t megjavítottam, hátha segít. Az elágazásnál egy kis műanyag cső van, ebben van leválasztva a "fő szálról" (talán a bal oldal volt) a másik oldal (vagyis a jobb). A csövet papírvágó késsel hosszában óvatosan felvágtam, apró bemetszésekkel. Majdnem teljesen egyenes lett. Utána kivágtam a megtört szakaszt, csináltam egy új kötést (leágazást), aztán belenyomorítottam a csőbe, majd eleinte pillanatragasztóval szerettem volna összeragasztani a csövet, de túl keskeny volt a pereme, így igénytelen cellux lett belőle, de szerencsére nem is használom :D Zsugorcsővel szépen megoldható a dolog, ha van kéznél.

  • kukkerbakter

    csendes tag

    Sziasztok!

    Aktív zajszűrős fülhallgatót keresek, van esetleg személyes tapasztalatotok e téren? Mennyire csökkentik ezek a külvilág zajait?
    Számomra nem a monoton zajok szűrjése a fontos, hanem szűrje pl.: baba sírását :), szomszéd átszűrődő ordibálását. Fülbedugósat szeretnék, a reprodukált zene minőségénél fontosabb maga a szűrés (+ne sípoljon, súgjon alapból!).
    + talán egy furcsa kérdés: az aktív zajszűrővel ellátott fejhallgatók akkor is el tudják némítani a külvilágot, ha nem szól a zene (de term. be vannak kapcsolva)?

    Magyarországon a következő aktív zajszűrős típusokra leltem (fülbe dughatók; kb. árakkal):
    - Sennheiser CX-300 II | 10e Ft
    - Philips SHN 2500/00 | 10e Ft (lehuzzak nagyon)
    - JVC HA-NCX77 | 16e Ft
    - Sony MDR-NC22W | 22e Ft
    - Ultimate Ears UE 700 | 23e Ft
    - Audio Technica ATH-ANC3 | 25e Ft
    - Sony MDR-NC33 | 27e Ft
    - Sennheiser CX 6 | 31e Ft
    - AKG 390 NC | 34e Ft
    - Denon AH-NC600 | 60e Ft

    Köszönöm előre is a hasznos tanácsokat!

  • Zoleee19

    csendes tag

    válasz Dave™ #11130 üzenetére

    Nekem a kb 3 napja van meg a TD100 II és még csak kb 5-6 óra zene van benne ami nagyon kevés, biztos változni fog még. Az a gond hogy nem tudom összehasonlítani semmilyen zsír fülessel, sajnos az XT120Pro-val sem és Sennheiserekkel sem. Előtte egy (eredeti) SonyEricsson HPM-70-em volt/van.
    Szóval a mélye nem búgó mély hanem feszes, lüktető impulzusok. Ha alap EQval használom akkor szerintem egyensúlyban van a mély a többihez képest, de én szeretem ha kicsivel több. :D A közép nagyon szép, az énekhangok fantasztikusak, mintha az énekes csak a te füledbe tolná :D ,nem elmosott szar. A magasai ha kell szúrnak, ha kell lágyak, a hangszerek, vonósok életre kelnek. Tere van a zenének vele ami nagyon tetszik.
    Ugyanazon a hangerőn hangosabban szól mint az SE HPM-70. Telefonon azóta 1-1.5 egységgel halkabban tolom.
    Vezeték minősége jó. Csak sajnos egyben van, jobban örültem volna ha ketté van osztva: kicsi vezeték fent és egy hosszabbító de ez szubjektív.
    Fémből van és ez biztos dob a hangján, csak mikor hideg ne rakd egyből a füledbe mert meglepődsz. :DD
    Mire vagytok még kíváncsiak? :)

  • krino

    tag

    és szerintetek melyik lenne egy jobb párosítás az Xearshez(TD 100 II)? Clip+(rockboxal) v sony nwz-a844?

  • hkari

    őstag

    Tudom h ez nem az mp3 lejátszós topic, de sokaknak sony x1050-ük van itt. Majd ha már lecsengett az ünnepi időszak, akkor valakivel nem tudnék összefutni, hogy meghallgassam?
    Kezd idegesíteni, hogy a Zune HD csak erősítővel tud elég kraftos lenni, főleg most TD100II nél jött ki, hogy nincs elég erő benne :( .

    [ Szerkesztve ]

  • hkari

    őstag

    válasz Dave™ #11175 üzenetére

    Én a hangos zenét szeretem.. sajnos megszoktam, pedig nem jó :( Ha összefutunk vmikor megmutatom. Valahogy nem tudja rendesen meghajtani. Egy iPhone 4-el is kipróbáltam tegnap, és az sokkal hangosabb, viszont sokkal rosszabbul is szól. Fiio E5-el persze változik a helyzet, de elég kényelmetlen azt cipelni mindig, szóval most nem tudom mitévő legyek.. Zune HD mindenben iszonyatosan jó szerintem, csak ez a hangerő dolog idegesít. Sony X1050 tetszik, de sehol se lehet kapni sajnos.

  • Dave™

    veterán

    válasz hkari #11176 üzenetére

    Én elcserélem veled a W890i-t a Zune HD-ra, ha gondolod :DDD Van egy Sony NWZ-A816-om is, annak 30-as a skálája és 20-nál már leszállna tőle a fejed (nekem 10-13 között kellemes). Ez utóbbi aprón megtalálható jutányos áron, ha gondolod :K

    Ott vannak ergyébként az aktuális Sony felső kategóriás modellek, azokkal mi a baj? Nem érintőkijelzősek?

    [ Szerkesztve ]

  • hkari

    őstag

    válasz Dave™ #11177 üzenetére

    Sony aktuális dolgait is néztem, de azért elég drágák. Nekem legalább 16 os vagy inkább 32 es kéne. Érintőkijelző nem fontos, bár a Zune felületét nagyon megszerettem. Ez az A845 egész jónak tűnik, hátha van valahol használt.

    Sony-nál nincs idióta EU-s korlátozás?

    [ Szerkesztve ]

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz Dave™ #11193 üzenetére

    Persze, nem 2-3e volt. Úgy értettem, hogy ha mondjuk 10e-ért veszek egy fülest egy tömegterméket áruló áruházban, akkor az kb közel sem feltétlenül fog így szolni még elsőre se, mint ez... Ez a tipikus bemegy az ember a boltba, megveszi amit lát / hall másoktól. De ha utánna megy a dolgoknak, akkor teljesen más cuccokat találhat hasonló áron teljesen más minőségben. Amikor pl kb 8 éve egy erősítő + hangfal páron gondolkoztam a szokásos Panasonic / Sony meg nem tudom még mi volt a divat, szóval ezeket nézegettem... aztán egy hozzá értő ismerősöm elzavart egy hifi boltba, hogy nézzem meg a Denon-t. Teljesen idegen márka volt. De akkorát szólt, hogy majd lefordultam a székről. Azóta is megvan egy Celestion hangfalpárral.. Ennyiért lett volna az elöbb említett márkákból is, de azok közel sem tudták ezt, mint ez a páros... és 8 éve megbízhatóan üzemelnek.. imádom őket :)

    Szóval csak azt akartam mondani, hogy bár csak 5 percig hallgattam, de már nagyon várom a bejáratás végét... :D

    A basszus igen talán sok volt így elsőre vagy inkább más... de majd meglátjuk, hogy milyen lesz a bejáratás végére... :)

    laca

  • descence

    tag

    Sziasztok! tudtok segíteni?

    Szeretnék fülhallgatót venni, ami szinte ugyanúgy szól mp4-essel(Alcor Skin), ahogyan telefonnal (Samsung Monte). A rá feláldozható összeg max. 7000,- , de +500,- még belefér.
    Amit elvárnék tőle, hogy:
    -Jól szóljon*
    -Akinek volt Sony Ericsson HPM-80-as(a régebbi) fülese, az tudja, mihez szeretném viszonyítani a hangzásvilágát.

    *Ezalatt azt értem, hogy minden a helyén legyen. Ne elég legyen a mély, ne legyen sok a magas.

    A válaszokat előre is köszönöm.

  • Donee

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnos 5 év után meghalt a Sony MDR-ED21LP típusú fülhallgatóm, így kénytelen vagyok újat venni. :(
    A legfontosabb szempontjaim: ne agybadugós legyen, a basszust adja nagyon, lehetőleg szépen/tisztán szóljon a többi hang is.

    Az alábbiak közül választanék, de tesztet/személyes beszámolót nem találtam:
    AKG K315 4800 Ft
    Sennheiser MX 470 4600 Ft
    Sennheiser MXL 570 6500 Ft
    Sennheiser MX 580 6800 Ft
    Sennheiser MX 660 6800 Ft

    Ha valakinek van valamilyen infoja/véleménye róla, írja meg! ;)
    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • zack

    nagyúr

    válasz schawo #11222 üzenetére

    Sony EX-90 milyen? Megvenném, mert lenne egy jó áron, de nem tudom hogy ha ezt megcsinálom, akkor mennyivel lesz jobb? Mert alapban az EX-90 nem egy nagy durranás, de ha az upgrade segít 8k simán ér. Tapasztalata van valakinek? :R

    iPhone 4-re visszatérve eddig 100% elégedett vagyok. Nincs Jailbreak, de egyelőre nem is hiányzik. Van app store-os FLAC player is...mit mondjak. A hangminőség számomra az eddigi mobil eszközökhöz képest prémium minőség, bár kicsit mossa a közép és magas hangokat a CX500. Zenében az eddigi legjobb az i4, csak kevésnek érzem a CX500-at hozzá, ezért fogom cserélni, csak nem akarok rossz lóra tenni. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Dave™

    veterán

    válasz zack #11268 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy az SE a csúcs, hanem hogy a 3G szerintem ritka szarul szólt, és a töredékébe kerülő W880 jobb nála (szintén szerintem). Főleg, hogy elvileg prémium kategória volt mobilokban (ára meg pozicionálása alapján). Na meg mintha úgy reklámozták volna, hogy best ipod ever (lehet ez még a 2G volt). Na de mindegy is, simán lehet, hogy a 4 tényleg nagyon jó ezen a téren is (a többi nem vitás, a kijelzője nagyon odavág pl.). Illene is neki, prémium modell lévén :) Befejeztem az offot :)

    szerk: ezt a túlvezérelték a basszus dolgot nem tudom honnan veszed, nekem pont telefonnal (jelenleg W890) jóval kevesebb a mély, mint a Sony mp3 lejátszómmal. Én sosem éreztem, hogy kiemelne bármit is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz Nertpaelg #11271 üzenetére

    "Amennyire én tudom, illetve tapasztaltam a 3GS az egyik legjobb hangminőségű mobil. A 4 inkább más, mintsem jobb."

    "SE lehet, hogy jobb hangminőséget tol ki magából, de összeségében roszabb választás telefonnak, az is biztos."

    Én némi ellentmondást érzek a két hozzászólás között ;]

    Egyébként miért biztos, hogy rosszabb választás telefonnak egy SE? Nekem kellenek gombok, kis méret, fém ház, nem kell böngésző meg érintőkijelző. Plusz nem adok érte többet 30-nál. Nekem akkor melyik a jobb választás? :DDD Nem kötekedés, csak azért, mert neked meg sokaknak az iphone jobb, még nem lesz mindenkinek az. Ugye érted :)

    "Az ipodok (iphone-ok) valahogyan sosem a hangminőségükről voltak híresek." Azért ezzel erősen lehetne vitatkozni. :-)

    Hát nem én találtam ki, és nem egy helyen lehet erről olvasni :) Állítólag a régi classic széria még sokkal jobb volt, mint a nano, touch meg az iphone. Én iphone-t hallottam meg shuffle-t, a többiről saját tapasztalat nincs, csak amit olvastam. De a legjobb hangminőségű lejátszóknál nem éppen az apple termékeit szokták ajánlani az mp3 lejátszós topikban sem, pedig próbálták már azokat is, többen is. Ellenben a SanDisk, Sony, iAudio elég jó renoménak örvend. Na de ez már nagyon off, bocsánat :)

    [ Szerkesztve ]

  • zack

    nagyúr

    válasz Nertpaelg #11271 üzenetére

    Nehogy már egy Sony Hi-Fi fejhallgató kevés legyen ehhez... :U
    Az irományod többi részét meg egyenesen nem értem hogy jön ide.
    Itt a hangminőség a lényeg nem az, hogy melyik milyen telefonként. Erre van sok egyéb topik, hogy bizonygasd melyik és mennyivel jobb telefonként. :U
    Itt csak a mobil eszközök hangminősége lehet téma, de ez is kicsit off, a topik címéből kiindulva. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Dave™

    veterán

    válasz zack #11270 üzenetére

    Hogy on is legyek: képzeld, pont egy marha nagy mélykiemeléssel rendelkező fülessel (Xears XT120Pro) kevesebb a mélye telefonnal, mint mp3 lejátszóval :DDD Ez alapján elvileg a Sony mp3 lejátszó emelne ki, de a CX400-al meg nem nagyon volt mély (legalábbis elég kevés) az mp3 lejátszóval sem, szóval nem hinném, hogy az kiemelne. Talán a nagyobb erősítése miatt jobban meghajtja az érzékeny fülest az mp3 lejátszó, a telefonnal jóval kisebb a leadott teljesítménye.

  • mhorvat

    senior tag

    válasz zack #11274 üzenetére

    Nem szállnék be a flémbe, meg nem is erről kell szóljon ez a topik, de mivel részben hangminőségbeli vonatkozása is van a topiknak el kell mondani, hogy ilyen szempontból meghajtóként az Apple termékei nem a leginkább ajánlottak és ezzel kár vitatkozni. Nyilván jó, de hallgass meg egy régi winyós ájPodot meg jobb minőségű Sony illetve Sandisk lejátszókat (kb. bármely korból) ugyanazzal a fülessel, utána dugd be a sziFonba. Na, ha ezek után azt mondod, hogy vitatható a jó hangminősége, akkor van baj, ugyanis már egy pár ezer forintos kategóriájú IEM-mel is kijön a minőségbeli különbség. Ev'van. :U

  • zack

    nagyúr

    Na. Akkor szépen sorban. :)

    Dave:

    Nagyon kíváncsi leszek. Most már lerántom a leplet a döntésemről, és azt is miért döntöttem úgy, ahogy. Bicitől veszek fülest a holnapi nap folyamán és vagy egy XT 120 vagy a Sunrise SW-Xcape-et fogom megvenni tőle. Mind a kettőbe lesz lehetőségem belehallgatni i4-el (FLAC ill. Apple Lossless) és utána fogom a döntést meghozni a kettő közül. Az egyik 10k a másik 17k. Meglátom. Ha a Sunrise annyira nagyot fog ütni, és tényleg annyira balanced, meg fogom venni. Tesztekben mindenestre 10/10 pontos füles ár/érték arányt tekintve és zenében is közelebb áll a 150-200 dodós szinthez. Nagyon kíváncsi leszek. Alíg várom a próbát, és kíváncsi leszek az i4 melyiket mennyire fogja meghajtani. Egy biztos. Tegnap órákon kersztül volt rákötve a Sony MDR-CD780 fejhallgatóm i4-re. Ha ezt meghajtotta, nem is gyengén (éjjel írtam róla), akkor a füleseket is meg fogja hajtani. ;) Be fogok számolni róla! :K

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • mhorvat

    senior tag

    válasz Kleroo #11392 üzenetére

    Hát, ember legyen a talpán, aki a topik elmúlt 200-250 hozzászólása alapján meg meri venni bármelyik fülhallgatót is, írtak itt már annyian annyi félét. Én CX400 II-ről fogok váltani Xears-re (TD100 II), elvileg holnap ideér. Ha nem annyira sietős neked a dolog, a hét vége felé lesz egy Logout bejegyzésem a fülesről, ez egész biztos. Bejáratás nélküli, bejáratás utáni tapasztalatok, rendes MP3 lejátszóról menetve, CX400 II-höz és Sony EX82-eshez viszonyítva.

    Azt meg tegyük már hozzá, hogy az IEM füleseknek részben az erőteljes basszus az egyik legnagyobb előnye a sima, fülbe "akasztható" fülesekkel szemben, amik minimális mélyet produkálnak. Egyébként.

  • zack

    nagyúr

    Még mindig nem értitek. :U

    Sunrise = Lehet hogy 100% kínai, de saját márkanév alatt, amivel garantálják a minőséget, mert nem adhatnak el rossz minőségű Sunrise-t. Ahogy a Xears is saját név alatt fut és sok egyéb más gyártó is, akit esetleg egy nagy cég fülese ihletett a füles gyártásához és felelőséget vállalnak a minőségért, garanciával, és minőségellenőrzéssel.

    Sennheiser, Monster, Sony stb. hamisítványok = Célja a megtévesztés, az eredetivel azonos márkanév alatt, a megtévesztésig egyező külsővel. Itt ki is fogja garantálni a minőséget? Ki fogja garantálni hogy nem esik szét pár hónap alatt? Mert rendszerint azt se lehet kideríteni ki gyártotta a gagyit, tehát a garancia az megy a levesbe.
    Akkor kinek és miért áll érdekében az ilyen jellegű termékeket jó minőségben kiadni?
    Itt egyedül a profit a cél, nem a presztizs.Itt nincs presztizs és nincs megfelelő support és gari. Ezért mondtam hogy naívak vagytok, ha azt gondoljátok hogy itt kaphattok az eredetivel megegyező, vagy jobb minőséget.

    Amiről ti beszéltetek, hogy én nem értem...Az full másról szól, nevezetesen amit a "Sunrise =" bekezdésben írtam. 2 különböző dolog, és szemlélet, ezért nem értem mit nem lehet ezen érteni. :F

    Az meg hogy meglovagoljátok a Monster-t, mega LoL. Frankón ezt szűrtétek le belőle? :U Lehet kritizálni őket, de csak egy példa volt. Kit érdekel a büdös nigga mint mondott dollár milliókért? Ezt hoztam fel példának, mert ez jutott eszembe. Mondhattam volna a Sony-t, Sennheiser-t, és még jópár egyéb gyártót is. :U Hidegen hagy a Monster, ha rá lettem volna pörögve megvettem volna a 100 dodós Monster Turbine-t. :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Shufny #11444 üzenetére

    Olvastam.
    Persze. Nem kizárt. Esélye %-ban? :U
    Rendeljünk be 4 különböző helyről Sennheiser CX500-at és hasonlítsuk őket össze egy eredetivel, és meglátjuk Bicinek lett e igaza. Csunya lenne a konklúzió ez szinte biztos.
    Biztos van ilyen is, aki eredetit kap hamis áron, de biztos hogy az esetek többségében nem erről van szó. Eddig elég sok fake fülest hallottam már. Sony, Sennheiser. Még egyik esetben se volt még csak megközelítőleg se olyan a hangminőség mint az eredetinek.
    Szóval Bicinek igaza lehet, de amíg ez az arány nem 10-ből 9, hanem 10-ből 1, addig ez csak egy fikció, illetve ideológia marad. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Bici

    félisten

    válasz Shufny #11456 üzenetére

    Szerintem nem ér dupla annyit. Így helyes. :D

    Amiket hallottam:
    Fischer audio DBA-02
    Sunrise sw-Xcape
    Xears: td100II, xt120pro
    Seni: cx300, cx500, cx55, IE8
    V-moda: Bass Fréq, Vibe, Vibe II, Faze, Spin
    Sony MDR-E52
    Head-Direct RE0
    Etymotic Research ER-4S <- számomra etalon, csak sokba kerül
    Monster Turbine Pro Copper <- nagyon rövid ideig bejáratás elött

    Hirtelen ennyi jut eszembe, de biztosan nem teljes a lista, ennél több volt sztem. :B

    Amikre nagyon kiváncsi vagyok:
    Hippo VB
    q-JAYS
    Audio-Technica ATH-CK90Pro
    ECCI PR401
    Etymotic Research MC5

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Dave™

    veterán

    válasz schawo #11473 üzenetére

    Ez egy nagyon szép összehasonlítás, köszönjük. El is felejtettem a PL50-et :D Viszont nekem nem akar bejönni a bi-flange, sokkal több részletet hallok (közelibb és jobban hallható) a medium szilikonnal, azt még nem tudom, hogy a sajátja jobb-e vagy a Sony-s változat. A bi-flangeben tetszik a stabilabb pozíció, viszont a nagyobb teret nem tudom hova tenni. Egyszerre tetszik, hiszen kitágult a színpad, ugyanakkor meg nem, mert sok részlet elveszik (halkabb, és így jön le). Teljesen benyomva is csak minimálisan jobb a helyzet. De részletességben fantasztikusan jó, ebben szerintem nincs messze pl. a HD668B-től, ha egyáltalán. Én sem tegnap hallgattam HD555-öt, de a melegsége hasonló, nyilván sokkal több méllyel, meg nekem kicsit agresszívebbnek is tűnik (na jó, nem is kicsit), mint a Sennheiser. Magasakban néha túl éles is, Kaoru Inoue string gitárja már egy kicsit sok rajta :D Viszont a HD555 sokkal laid-backebb, mondjuk a bi-flange-el ez sem áll messze tőle, a sima szilikonnal van jelentősebb eltérés. Ezek XT120Pro-val voltak, de szerintem szinte ugyanaz lehet a kettő, talán ebben még több mély van (nem is intenzitásban, hanem még lentebb is kiemel, nem csak egy hupával). Egyszer azért összehasonlítanám a TD100 II-vel, furdalja az oldalam a kíváncsiság :) De ezért nem veszek 9k-ért :D

  • mhorvat

    senior tag

    A cikkem a Xears Turbo Devices II Titan fülhallgatóról elkészült, a következő linken lesz elérhető: [link] (ha megvan az időpont mikor közlik, közlöm veletek). :K

    Összehasonlítottam benne a Sony EX82LP-vel és CX400 II-vel is (pár mondat erejéig), különböző zeneszámokkal kapcsolatos tapasztalatok, valamint sok fotó minden részéről és tartozékáról!

  • Dave™

    veterán

    válasz kpetyke #11542 üzenetére

    De ezeket az AKG-ket meg Sennheisereket boltból vetted? A Sennheiserek elég jól bírják, AKG-ból még csak fejhallgatóm volt, szóval azt nem tudom. De meglepődnék, ha ennyire nem bírnák a Senik. A Sony tipikusan az a márka, aminek a kábelével előbb-utóbb gond lesz. A csatlakozónál szokott megtörni? És hol hordod az ipodot, zsebben?

  • mhorvat

    senior tag

    válasz kpetyke #11548 üzenetére

    Én sem egészen értem, akkor mit művelhetsz velük. :D Igen, Sony-m tört meg nekem is kb. 1,5 év használat után, a Sennheiser eddig bírta a kiképzést. Pedig én is zsebben hordom a zenét, mikor nem hallgatom általában csak becsapom oldaltáska zsebébe, vagy farmerzsebbe az egészet. Erre a Xears-re jobban kell majd vigyáznom, mert egyenes kivezetésű, tehát zsebben hordva nem olyan előnyös (számomra).

  • bigmasterg

    addikt

    Ezt a topicba is csak 1-1.5 éve olvastam utoljára. Azóta olyan nevekről van itt szó, hogy csak kapkodom a fejem jobbra-balra. :)
    Nekem egy Denon AHC 551 -em van (kb 1.5 éve), de ennek is eldugódott a kis szövete, ezt megpróbáltam alkoholba áztatással tisztítani, aminek az lett a vége, hogy a fülhallgató ragasztás mentén kettévált.
    Na ez után döntöttem úgy, hogy nekem fülhallgató nem kell többet. Inkább nem hallgatok utcán zenét vagy majd beszerzek egy hordozható fejhallgatót. (Illetve hallgatok még a nagyon 'igényesen' megjavított Denon-on, illetve a sony lejátszómhoz gyárilag kapott sony ex 82-n, ami szvsz. zenehallgatásra alkalmatlan. Ex82 max rádióhoz, vagy beszéd hallgatáshoz.)
    Na jó, ha a Superlux kihozna egy rendes fülhallgatót, akkor azt csak kipróbálnám, de jelenleg úgy vagyok vele, hogy inkább hagyom a fülhallgatókat.

    Vagy esetleg tudtok olyan fülhallgatókat mondani, ahol cserélhető a(z eldugódásra hajlamos) kis szövet? Korábban 40-50 ezres kategóriánál mintha láttam volna ilyet, de annyi pénzből inkább vennék egy AKG K601-et. :))

    [ Szerkesztve ]

  • bigmasterg

    addikt

    Tudom, ne legyek lusta, olvassak külföldi írásokat, de csak megkérdezem, hogy a Xears mennyire igényel 'erős' forrást (eredetileg erősítés igényét akartam kérdezni, de nem fogok hordozható erősítővel mászkálni. :D). Telefonról nemigen fogom használni, már korábban beláttam, hogy egyik telefon sem az igazi zenehallgatásra. Egy sony nwz-a818-as lejátszóm van, ez ugye azért nagyjából elég lesz neki?
    Vagy ezzel menjek át az mp3lejátszós topicba? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz bigmasterg #11602 üzenetére

    Semennyire, nagyon érzékenyek. Egy SE W890-ről kb. fele hangerőn bőven jól megy. És ez a telefon nem éppen hangos. A Sony mp3 lejátszómon - szinte ugyanaz, mint a tiéd, A816 - kb. 12-13-as hangerő teljesen elég.

  • Dave™

    veterán

    válasz Shufny #11681 üzenetére

    A Sony megvan, az simán félnyitott, be is hallatszik elég sok minden, alig szigetel (Superlux gondolom dettó). Az XT120Pro-n sincs semmilyen nyílás. Valószínűleg ezért is annyira erős a mély. Meg kellene fúrni kicsit ;]

    vicc volt :DDD

    dudika10: ez majd kiderül a TD100 III-nál. Ugyanaz a driver, csak fa házban. Nem tudom mennyire jó ötlet fülhallgatót fából csinálni :F Majd az idő eldönti.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz themebuilder #11693 üzenetére

    Ha végigolvasod a topikot (én megtettem még korábban) utána ugyanaz az ember mondja a következőket:

    They are indeed incredibly good for the price. But Playaz N3 treble and instrument separation are way better - with the Sony Hybrids (competing with Sennheiser IE8). Everything sounds so much natural and you can hear sounds and recognize instruments you just can't with the TD100. By the other side, TD100's bass is better (especially sub-bass). BTW, where can one get the N3 now?

    This is how I rate them after 800+ hours of burn-in:

    Xears TD100

    Treble - Medium

    Mids - Good

    Bass - Good

    Clarity - Medium

    Instrument Separation - Medium

    Soundstage - Good

    Playaz N3

    Treble - Good

    Mids - Good

    Bass - Good

    Clarity - Good

    Instrument Separation - Good

    Soundstage - Good

    Valószínűleg hirtelen fellángolás volt, van ilyen.

  • stiggy

    tag

    válasz Dave™ #11706 üzenetére

    Használtam már IEM fülest, sőt nekem is van 2, tudom milyen. Csak nekem sokat ront a konfortérzeten, hogy konzervdoboz+zsinór ként vezeti fel a zörejeket a kábel az agyamba. :/ És mivel utazás közben használok csak fülest szeretem hallani ha valami történés van, vagy megszólítanak.

    Xears fülest szívesen kipróbálnék, de félek a garancia miatt, mert amit az elmúlt 5-6 évben megtanultam, hogy szinte minden füles a szervízben köt ki. :U Hova tűntek a régi 8-10 évvel ezelőtt használt kábelek, burkolatok? A mai napig nem sikerült kontaktossá tennem a régi sony, philips fülesem...

    Szóval ezért is érdekelt, hogy várható-e magyarországi forgalmazás.

  • themebuilder

    senior tag

    válasz Shufny #11724 üzenetére

    Ilyen Sony-m volt (de nem biztos, hogy pont ez a típus). Az a BenQ nagyon hasonlít a Sennheiser MX 400-asra.

    Most olvasva ezt meg is találtam:
    Sennheiser MX500 - BenQ rebranded (same Foster-JP model ), warm but over all balanced, slightly congested in mid.

    Elég furcsa ezeket nézegetni "mai" szemmel. :U

    [ Szerkesztve ]

    ♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

  • Dave™

    veterán

    Na egy gyors összehasonlítás a Xears XT120Pro és az XR120Pro II között:

    Fizikai:

    XT: szerintem a formája tök jó, bár hatalmas, kék, szimmetrikus kábelezésű
    XR: valamivel kisebb, henger formájú (=unalmas), fekete, aszimmetrikus kábelezésű

    Szerintem mindkettő jól néz ki, bár jobbat is el tudok képzelni :) Mindkettő nagyon egyben van, alumínium házas, egyenes és vékony jack dugós. Kiváló minőség mindkettő.

    Hang:

    XT: mély nagyon sok, főleg a közép-mély, célszerű eq-val rendesen korrigálni, meleg tónus, nagy tér, kiváló szeparáció, gyors, agresszív, nagyon-nagyon részletes (az egyik legjobb tulajdonsága szerintem). A mélyen kívül a magas is ki van némileg emelve, de messze nem annyira, mint a mély. A középnek kellett anno a bejáratás, közel kiváló. Dinamika kiváló. Összegezve eq nélkül elég sötét és mély tónus, eq-val viszont meleg, nagyon szerethető kellemes, testes, karakteres hangja van. Nehéz elfelejteni :)

    XR: a mély valamennyire ki van emelve, de nagyon kontrollált, szinte mindig a háttérben van, ritkán érezni a kiemelést (számfüggő). Egyébként nagyon szép, telt, részletes a mélye, abszolút nem kevés, de nem is túlzottan sok. Szerintem pont jó így. A magas sokat tisztult már az első pár óra után, már nincs az a fémes csilingelő hangja, az egész füles meglepően jól kiegyensúlyozott, még ha ki is emel valamennyit alul-felül, rendkívül kiegyensúlyozott hatást kelt. Közép az első pillanattól kiváló. Tér kiváló, szeparáció szintúgy, színezetlen, rendkívül precíz, analitikus, minden tartomány jól kontrollált és elhatárolt, fantasztikusan részletes, "őszinte" hangzás. Dinamika talán egy fokkal még jobbnak érződik, mint az XT-nél.

    A legeslegnagyobb különbség a két füles között hangban a meleg vs. színezetlen tónus, ezt követi szorosan a túlzó vs. nagyon kontrollált mély. Az XT inkább "fun" füles, az XR meg inkább analitikus, de messze nem az unalmas fajtából, nagyon élő, dinamikus hangja van. Mindkettő tere és szeparációja hasonlóan jó, a részletessége szintúgy, de a tisztább hangkép miatt az XR picit részletesebbnek és dinamikusabbnak hat. Nincs nagy különbség, ráadásul az XT is több, mint kiváló ezeken a területeken is.

    És akkor az örök kérdés: ha egy lakatlan szigetre száműznének egy napelemes lejátszóval, melyiket vinném magammal: XR120Pro II. De jobb lenne, ha mindkettőt lehetne, mert az XT-nek is nagyon egyedi, szerethető hangja van, kicsit alakítani kell rajta az eq-val, de meghálálja. Az XR az én szememben gyakorlatilag tökéletes. Érdemben nem tudok belekötni.

    A fentiek alapján úgy gondolom, hogy nem teljesen ugyanaz a driver van a TD100 II-ben és az XR120Pro II-ben. Előbbi elmondások alapján meleg tónusú, mint az XT, viszont a mélye inkább az XR mélyeire hasonlíthat, csak nagyobb intenzitással. XT/TD viszonylatban a mély lehet a legnagyobb különbség, ez ízlés (és eq) kérdése. Ezek alapján a két véglet az XR (analitikus) és az XT (rendkívül testes, meleg hangzás), a TD a kettő között lehet karakterben (a fentiek alapján szintén meleg, de nem elnyomó, hanem kontrollált mélyekkel). Ekkora különbségeket szerintem kizárt, hogy csak a ház minimálisan más formája okozzon, valószínűleg más finomhangolású a driver.

    Mindezek ugyanarról a lejátszóról (SE W890i + Sony NWZ-A816), ugyanazzal a közepes gumiharanggal (Thomas lespórolta ezt az XR csomagjából, de 3 pár bi-flange-et küldött).

    Van még kérdés? :D

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés