Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    Xears Xtreme XT120PRO update 2:

    Eddig kb. 26-28 órát ment. Viszonyítási alap a Sennheiser CX400 (eredeti, korábbi modell, audiopartneres), illetve pár kereszthivatkozás lesz a Superlux HD668B-re (fejhallgatóm).

    Ami rögtön nyilvánvaló, hogy elég sok mélye van. Ez számomra negatívum, én egy közel semleges karaktert vártam tőle, egyelőre a legtöbb gondom a méllyel van - túl sok. Saccra 100 Hz környékén van kiemelése, ami azért szomorú, mert az egyébként kiváló Sony mp3 lejátszómon nem tudom kompenzálni az EQ-val, ugyanis csak 5 sávos (400 Hz-nél van az alja, ott szerintem semmi kiemelése nincs a fülesnek). EQ-t egyébként sem szeretnék használni, eddig sem tettem, ezután is kerülném. A részletessége kiváló, sokkal több és finomabb apró részletet szólaltat meg, mint a CX400. Ez utóbbi sok mindent összemos, és lesz egy elfogadható massza belőle (egész szerethető módon csinálja, de persze sokkal jobb a részletes, "nagy felbontású" hangzás). Tér. A tere sokkal szélesebb, mint a CX400-nak. A Sennheisernek gyakorlatilag nincs is, ennek inkább szélesebb, mint mélyebb, de elég kellemes benyomást nyújt. Talán picit mesterkéltnek érzem a nyújtást, de jobb, mint a CX400 zártsága. Az általam favorizált stílusoknál ez inkább előny (számomra mindenképpen). A közép szerintem tisztult, a helyén van, kellően részletes, viszont némileg rálóg a mély (illetve így érezni a sok mély miatt). A magas elfogadható, semmi kiemelkedő, elmegy. Hozzáteszem kifejezetten kritikus szemlélettel írtam a fentieket, etalonnak a fejhallgatómat tekintem, annak a hangjába én nem tudok belekötni, számomra tökéletes. Komolyabb IEM-eket nem hallottam, de úgy gondolom, egy igazán jó fejhallgató szintjén maximum megközelíteni tudják. Egyelőre két dolog nagyon zavaró az XT120Pro-ban: nehéz megtalálni a megfelelő szilikont (kényelem, szigetelés), illetve túl sok mélye van. Ha ez utóbbi nem változik (akár a szilikonok cseréjével, akár bejáratással) akkor megfontolom az eladás lehetőségét. Tudom, hogy a többség szereti a dübörgő mélyeket, de én nagyon nem vagyok oda érte, sokkal inkább a közép és magas tartományért. A részletessége, a dinamikája és a tere a legnagyobb erőssége.

Új hozzászólás Aktív témák