Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rizso

    addikt

    válasz MR007RM #25816 üzenetére

    Már vártalak ;] Értem én a problémádat, de most úgy őszintén: ki a tököm nézi teljes felbontáson a képeket? Mert hogy én nem, az tuti. Telefonon, laptopon vagy tv-n nézem vissza/mutogatom másoknak, ahol a max. felbontás FHD, azaz ha bele is nagyítok a képbe, számomra vagy éppen a partner számára még mindig tök baró a minőség. Eddig egyetlen egyszer sem hallottam olyan megjegyzést, hogy "hát izéé, azért teljes felbontáson itt zajos, ott mosott, amott kiégett, stbstb...", ellenben "bazz, ezt tényleg ezzel csináltad?", "ilyen közel tudtál menni?", "ez tényleg full sötétben készült?", stbstb. Szerintem az emberek/"mobilfotósok" 99,9%-ának megfelel ez a teljesítmény (még mindig mobiltelefon, még ha többnek is tűnik), és van a 0,1% (PV klub), akiknek nem, mert náluk se a Zoom, se a(z) 1020, se semmi nem üti meg a 808 szintjét. Nem bántásból mondom ezt, de kb. tényleg ez van - ami számomra nem baj, mert mindenkinek mások az igényei. Nekem az emlékek megörökítésére már a Wave is simán jó volt, a Zoom meg köröket ver rá.
    Tényleg értem a "problémádat", és remélem te is megérted, hogy mások az igényeink, éppen ezért számomra lehet annyira tökéletes/kompromisszummentes a Zoom, mint neked a 808. Na abbahagyom a "védést", szerintem érthető voltam. Azt meg továbbra is tartom, hogy vannak helyzetek mikor a 808, és van mikor a Zoom teljesít jobban :R :)

    kakuk100: szerintem is :)

    hito: nekem elsősorban továbbra is egy mobil, ami mindig nálam van, és bármikor előkapom, tudok vele számomra értékelhető képet készíteni. Hogy miért 16:9-ben fotózok...passz. Eddig én is mindig a max felbontást használtam 4:3 aránnyal, de ennél a 16:9 volt a gyári beállítás, a telefon kijelzője, a laptop, a tv is mind 16:9 képaránnyal bírnak, így meghagytam a fotókat is 16:9-nek, mégiscsak kényelmesebb egyből teljes kijelzőn visszanézni a dolgokat nagyítás nélkül. Aztán lehet kipróbálom a 4:3-at is...

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

Új hozzászólás Aktív témák