Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24351) Blyan válasza Tuninger (#24350) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Ennyi! De sosem fogja megérteni.

Amúgy meg most sem ért hozzá, csak megtanult néhány alapfogalmat.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24352) GALARDO

GALARDO
(PH! addikt)

1 (auto+vaku)

2 (éjszakai)

HTC One

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#24353) Kolondrum válasza Tuninger (#24350) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Tehát a gyenge képességűeknek készült. :D idiótáknak? Muhaha!

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép".

(#24354) Blyan válasza Kolondrum (#24353) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Dehogy, azért készült, hogy a butus 808 tulajok ne vakarják a fejüket, hogy mit kell beállítani a csodamasinájukon, amíg nem érkezik egy iPhone tulaj és elmagyarázza nekik. :D Mert azért az már a Nokiának is cikis, na! ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24355) Wa2x_ válasza GALARDO (#24352) üzenetére

Wa2x_
(PH! kedvence)

Nekem tetszenek valamiért. :D :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24356) GALARDO válasza Wa2x_ (#24355) üzenetére

GALARDO
(PH! addikt)

Lehet, hogy a 3-as szám a kedvenced? ;]

24357: :R

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#24357) Wa2x_ válasza GALARDO (#24356) üzenetére

Wa2x_
(PH! kedvence)

:DDD ööö nem, de a képek hangulata jó lett.

(#24358) Quasi_modo válasza Kolondrum (#24345) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

A 808-at tudni kell használni. Még azt sem. Nincs itt semmi varázslat, csak nem kell a képeket szándékosan elb@szni.

#24350) Tuninger Azért tesztel mindenki autómatában, mert csak azt lehet objektíven összehasonlítani... Kivéve, ha az adott készülék automata módja összecsapottan van megírva.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#24359) Quasi_modo

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Erre jártam tegnap: N808 PV_1
Üvegen keresztül kézből: N808 PV_2
Meg még egy: N808 PV_3
(Az igazán jól sikerülteket nem tudom feltenni ide, mert a rajtuk szereplők nem járultak hozzá)

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#24360) Blyan válasza Quasi_modo (#24358) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Jajaj le akarják járatni a 808-at és direkt elszabott képeket csinálnak.
Én ombudsmanhoz fordulnék!

(#24361) Quasi_modo válasza Blyan (#24360) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Jajaj le akarják járatni a 808-at Egyébként igen.
De azért nem furcsa, hogy ahogy jönnek ki az újabb típusok, egyre sz@rabb képeket csinál a 808? Érdekes, mert az enyém nem romlott az idők folyamán...

(#24362) Blyan válasza Quasi_modo (#24361) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Érdekes, amit feltettél képek pedig pont azt a minőséget hozzák amit éppen leköpködsz, hogy direkt elszarták.

Mindegy, nincs kedvem Veletek fájtolni, szörnyen gyerekes szintet hoztok.

[ Szerkesztve ]

(#24363) Quasi_modo válasza Blyan (#24362) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Odaírtam,hogy nem ezek a jó képek. Csak élménybeszámoló volt.
Másrészt a tesztbeli képek sz@rabbak.

(#24364) MR007RM válasza Tuninger (#24350) üzenetére

MR007RM
(PH! addikt)

Tudod nem akarlak megsérteni, de szerintem a legtöbb embernek, mint ahogy neked sincs fogalmad arról egy mai okostelefonnál(meg egyébként) mit is jelent az a szó: automata. Ha előkapom és lövök az eléggé az. Ha kicsit állítok még mindig az egy ilyen képességű menürendszer és működés esetén. Sőt maga az egész teló az, csak itt-ott tudok finomhangolni. Vajon minek erőltették bele a meglévő beállítási lehetőségeket, ha nem használjuk? A teló nem arra az opcióra készült

Hogy lehet lekapni egy témát, ha egy picit sem hangolódok rá? Makró, tájkép stb hol marad a téma fókusza, ha csak úgy a semmibe exponálok? Nem egyforma képességű és kialakítású telókat nem lehet hitelesen összehasonlítani már ezen a szinten a legbutább sajnos létező opciójával, ugyanis ezen már rég túllépett a kamera fejlődésileg. A 808 egészen másról szól. Ez egy kameratelefon, ami fotózás minőségéről szól elsősorban, a nem erre a funkcióra kiélezettekkel ellentétben. Így csak a minimum sulykolása elégtelen.

Na mindegy te sem tudsz semmit erről a telefon típusról, mint ahogy az utódnak nevezetről sem, de az még hagyján nem is érdekel téged.

"Vagyis te se úgy kezdted használni hogy értettél hozzá, és nem értetted miért olyan gyenge az auto... A Nokia most épp ezt tuningolta meg, a telefon mostmár képes alapból jó képet lőni."

Pontosan. Segítettél. Én is valami hasonlót csinálnék éppen, de azok akik tesztelik nagyon is értenek hozzá, jobban mint én. :W Mindenki vágya az hogy drága pénzén tudja mit kap.

Nokia 808 PureView /white/ + SanDisk microSDXC 64GB /exFAT/

(#24365) Polarstar válasza MR007RM (#24364) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Jaaaaj! Ne máááááá!!! :O

Ezt is kitárgyaltuk már párszor!

valaki kávét? :)

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#24366) irgum válasza MR007RM (#24364) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Én az iPhone-tól vagyok elájulva, mert zéro beállítás mellett mindig tökéletes fotót lő. Az állítgatása a paramétereknek nem mobiltelefonos kamerákra való. Legyen automata módban is a lehető legjobb. -Ezt Apple-ék nagyon tudják. Mert így is bentvan a legjobbak közt a i5, hogy lassan 1 éves lesz.

Meg minek lehessen állítani élességet, színt, kontrasztot stb. Pl az éjszakai, tájkép stb témák is csak ezeket állítják. Sokkal jobb utólag szerkeszteni, mint előre beállítani és úgy fényképezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#24367) Polarstar válasza irgum (#24366) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Én pedig az Ericsson t68asomtól vagyok elájulva, mert mellé tett Fujifilm Finepix UZ automata módban készít igen jó képeket! :D

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#24368) MR007RM válasza Polarstar (#24365) üzenetére

MR007RM
(PH! addikt)

Hiába! Elég szétnézned a neten fotóilag olyannál aki tudta mit vesz.

(#24366) irgum: Nagyon másként gondolom. Az emberek többsége nem akar utólag szerkeszteni. Mint jeleztem korábban nem igazán állítgatok, csak alapból máshogy van belőve mikor előveszem. Na ezt kéne már végre megérteni.

És hogy van-e értelme, vagy nincs ránézni a beállításra? Ne már.

[ Szerkesztve ]

Nokia 808 PureView /white/ + SanDisk microSDXC 64GB /exFAT/

(#24369) quailstorm válasza irgum (#24366) üzenetére

quailstorm
(PH! félisten)

öööööööööööööööööööö

Most kedvem lenne ideírni 3 A4-es oldalnyi káromkodást és fikázást. Maradjunk annyiban hogy az i5 kameraappja kib@szott szar. Az érzékelő elviszi a hátán a dolgot, de 0 beállítás...

Röviden válasz: egy tökéletes kép az iPhone 5-től.

Kaptam ilyen értelmes segítséget mint előtte fókuszáljak tenyérre, de ez kb a rosszul tartod a telefont azért nincs térerő színvonal...

Természetesen közelről akartam lefotózni, nem is repült el, csak épp a képen nem látszott semmi akkor se ha belenyomtam a kamerát.

(#24370) Blyan válasza quailstorm (#24369) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Mi volt a célod? :D

(#24371) quailstorm válasza Blyan (#24370) üzenetére

quailstorm
(PH! félisten)

Most ezt nem értem. Pont veled beszéltem meg. A kép közepén van egy homályos folt. Az egy szitakötő akart lenni, minél közelebb mentem annál kevesebb látszott belőle, mindig a háttérre fókuszált.

(#24372) irgum válasza quailstorm (#24369) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Mem szar az, mert tökéletesen működik az automata üzemmodja. :) Nekem egyedül a makro mód hiányzik, mert sokszor nehéz valóban befókuszálni a témát. -A Te eseted jó példa erre.

(#24373) tzsolesz

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Remélem a jövőhéten már én is hozhatok nektek SGS3 LTE-s képeket. Hétfőn ha minden igaz hozza futár a T-Mobiltól.

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#24374) quailstorm válasza irgum (#24372) üzenetére

quailstorm
(PH! félisten)

Aham, mindent meg lehet magyarázni...
Nem csinál rossz képeket elismerem, de Sony cybershot és Carl Zeiss Nokia után elég tré hogy hogy csak automata van. Nekem nem magyarázod meg. A szitakötős esetet meg a W810-em megoldotta volna egy 4-es gomb nyomással.

(#24375) Wa2x_ válasza Quasi_modo (#24359) üzenetére

Wa2x_
(PH! kedvence)

Én csak azt nem értem, hogy miért kell odaírni, hogy kézből. 98%-a topicnak kézből csinálja a képeket.

(#24376) Blyan válasza Wa2x_ (#24375) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Engem a lábból és fülből érdekelne, sőt a veséből lenne igazán májer!

[ Szerkesztve ]

(#24377) Tuninger válasza MR007RM (#24364) üzenetére

Tuninger
(senior tag)

irgum véleményét osztom. Pont mi, az iPhone userek tudjuk milyen az autómata, illetve milyen a jó automata. Van egy jóbarátom egy Nokia N8-al, aki ugyanazt az appot használja fotózásra mint amit te is. Ugyanarról a témáról neki 3x-5x annyi idő egy fotó elkészítés, mert "finomhangolja a beállításait a témához", a végeredmény pedig nagyjából ugyanaz a képminőség. Tény, a fotó elkészítésének idejébe az is beleszól, hogy az a telefon bődületesen lassú.

Viszont elkanyarodtunk a témától. Az eredeti téma az, hogy 1020 autóban tudja hozni azt a szintet mint a 808 manualban. És még van manual módja is. És nem állítottam ám hogy a 1020 jobb képminőségre képes! Csak azt mondtam, hogy van az a szituáció. Például normál beltér. A stabi miatt a 1020 lemehet 1/8 záridőre, és nem mozdul be kézből. Ott a 808-nak kell az 1/15. Vagyis a 1020 fele akkora ISO-t fog ott használni, vagyis jobb a zaj/részlet, jobb a képminőség.

(#24378) Blyan válasza Tuninger (#24377) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

A stabi miatt a 1020 lemehet 1/8 záridőre, és nem mozdul be kézből. Ott a 808-nak kell az 1/15. Vagyis a 1020 fele akkora ISO-t fog ott használni, vagyis jobb a zaj/részlet, jobb a képminőség.

Ez elvileg igaz, de gyakorlatban a 1020 általában feljebb nyomja az ISO-t nem lejjebb, erre panaszkodtak egy fórumban. Szóval még mindig van mit hegeszteni azon a szofton is.

(#24379) Tuninger válasza Blyan (#24378) üzenetére

Tuninger
(senior tag)

Jóhát Nokiáról beszélünk, minden csúcs telóba kell valami hiba, ami miatt bosszankodhat a kedves vevő :P

(#24380) irgum

irgum
(PH! addikt)

(#24381) legiaap

legiaap
(PH! félisten)

Ablak mögül:
normal
HDR
Érdekes, hogy semmi különbség nincs ha Be van kapcsolva a HDR...iPhone 5-nál legalább látszik itt miért nem?
effektezve

By iPod Touch 5

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#24382) irgum válasza legiaap (#24381) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Nem égett be a kép közepén az épület se. Ez a lényeg iOS HDR funkciójának, nem a látványosság. Telefonon is ennyi lenne a különbség szerintem.
Egyébként jó kép a kis media playertől.

(#24383) legiaap válasza irgum (#24382) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Legközelebb majd csinálok ugyanott iPhone 5-tel is, de biztosra veszem ott nagyobb a különbség a normál és a HDR közt.

(#24384) Wuk07

Wuk07
(tag)

[link] - fölrakom a 4 zászlóhajó kamerás telefon összehasonlító tesztjét ,de könyörgök ne kezdjétek el megint,hogy nem tudnak fotózni a 808-l. :D:D:D Én kérek előre elnézést :D

[ Szerkesztve ]

N8 -> 1020 -> P10

(#24385) Wuk07 válasza Wuk07 (#24384) üzenetére

Wuk07
(tag)

Most átnézve az AAS is kezd trágya lenni, mi az,hogy a Nokiák 5 megapixeles képeinek a részletét vágják ki, míg a Samsungnak meg 15-ből???? Akkor csináljunk full 34 megásakat, és abból PS-ben konvertálunk 15-t és megnézzük mit mutat az.......

[ Szerkesztve ]

N8 -> 1020 -> P10

(#24386) legiaap válasza Wuk07 (#24384) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Én a 925 helyére az iPhone 5-ot vagy a GS4-et tettem volna be, ha már flagship-ről van szó.

(#24387) lbence

lbence
(senior tag)

Élvezet olvasni ezt a nagy vitázást. Nemrég voltam diplomaosztóan, ahol öcsém és én csináltunk képeket N8-al és i5-el, mindkettő képei elő lettek hívva, egy laikus nagyon meg sem tudná különböztetni, nemhogy a 808-at az 1020-tól. :)
Btw, most voltam nyaralni, majd lassan teszek fel képeket, amik N8-al készültek, de sajnos ahogy halad az idő egyre rosszabbnak látom őket. I5-re pedig sajnálom a pénzt, droidot nem vennék, L920 pedig nem a leglenyűgözőbb. Lehet hogy iPod touch kéne? :D

(#24388) legiaap válasza lbence (#24387) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Bakker ezt az előhívást el kéne már felejteni... :W
Ennyi erővel egy 5-10 évvel ezelőtti telefonok kamerái is jól néznek ki előhívva.
:(((

(#24389) lbence válasza legiaap (#24388) üzenetére

lbence
(senior tag)

indoklás? nem ma kezdtem én sem

(#24390) irgum

irgum
(PH! addikt)

Nano akksim 2 héttel az indítás után. Kezd kicsit algásodni az üveg, pár nap múlva végigmegyek rajta pengével. :)
Bubiznak a növények!

iPhone 5

(#24391) GALARDO válasza irgum (#24390) üzenetére

GALARDO
(PH! addikt)

Szép munka, és ez most nem a fotónak szól. :B

(#24392) Xaels válasza legiaap (#24388) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Miért kéne elfelejteni az előhívást? Egyelőre nem tartunk ott, hogy egy digitális képkeret megéljen több mint 100 évet. A netes tárhelyek sem nagyon örökölhetőek viszont 1-1 családi fotóalbum eszmeileg felbecsülhetetlen tud lenni.

Más: tudtok ajánlani valami nem túl drága, relatív könnyen hordozható tripod-ot amibe bele tudom fogatni a One-t?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24393) legiaap válasza lbence (#24389) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Ezt az előhívás dolgot én úgy értettem, hogy mindig azzal vagdalkoztok, ha félreértettétek volna.
Ha nem ma kezdted, akkor gondolom ismered a 8 éve megjelent K750i-t vagy a W800-at ill. 7 évvel ezelőtti K800-at, D900-at, még soroljam?
Mindegyik elegendő volt arra, hogy olyan képet készítsünk vele, amit normál fotóméretben élvezhető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#24394) BigBlackDog

BigBlackDog
(PH! kedvence)

Jövök én is egy HDR képpel.

SGSIII LTE (i9305)

[ Szerkesztve ]

(#24395) Bozek válasza legiaap (#24388) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

És miért is kell elfelejteni? Szerintem a fotózásnak még mindig az az elsődleges célja, hogy papíralapú képeket csináljon az ember.

(#24396) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nokia 808 - 9Mp full zoom (nem szeretem amúgy)

[link]
[link]
[link]
[link]

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép".

(#24397) irgum válasza GALARDO (#24391) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Jeeee! :D Köszi! Magam is elégedetten szemlélem. Ez lesz az eddigi legjobban sikerült akksim. :) A növények kiválasztásával mindig megszívtam.

(#24398) Kasya válasza legiaap (#24388) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

Ne mondjunk mar ilyeneket...5-10 evvel ezelotti mobil kepet kinyomtatva bizony megmondtad a kulonbseget...

Azt meg vegkepp nem ertem, miert meg megvetni az elohivast. Nekem nagyon kedves hobbim volt, foleg fekete-feherbe. Ha lenne ra idom...

[ Szerkesztve ]

(#24399) Blyan válasza Wuk07 (#24385) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Kicsinyítsd 5MP-re az S4Z-t és nézd meg úgy.
Sajnos árnyalja az összképet, hogy az S4Z 4:3 a Nokiák meg 16:9-be vannak fotózva.

De azért látszik a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#24400) Wa2x_ válasza BigBlackDog (#24394) üzenetére

Wa2x_
(PH! kedvence)

F*sza lett! :K

Btw: Lumia 925 a T-nél nemsokára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.