Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz MiklosSaS #89587 üzenetére

    Nem kell olyan nagy dízel sem feltétlen... Egy 1.9-es PD már teljesen jó lenne nekem. :)
    Én sajnos nem féltem, hanem tapasztaltam azt a járgányt, mennyire rossz élmény volt motorikusan. (2009-es nem annyira olcsó autóról beszélünk, típust nem írok.) Azért azt gondold végig, mennyire illúzióromboló, mikor egy elsőbbségadásnál nem tudsz továbbmenni szépen kettesből, csak ha vagy megerőszakolod a váltót és egyesbe erőlteted, vagy ha szenesre égeted a kuplungot. Utálatos volt egyszerűen. Dinamika is katasztrófa volt, hiába papíron 70 paci megvolt, hozzá képest az 1.6 MPI 2000-es évjáratú 75 pacis családi verda egy élményautó. Persze, biztos nem mind olyan. 1.6 már simán jó lehet, ha jól csinálják meg.

    (#89594) hpeter10: Arra gondoltam az ásítozós gázreakcióval, hogy a pedál működtetésétől idő telik el, mire a hatást kifejti, amit csináltál. Ez néhány autóban kínosan sok idő. Főleg modernebb járgányoknál, amikor még nem voltak olyan fejlettt elektronikák, de már tele kellett szórni vele az autót. :DD
    A legjobb, mikor közvetlen húzigálod a fojtószelepet, az azonnal hat. Kb. mint amit leírsz a bimmerről. Én azt szeretem, nem a mai gondolkozós, agyon simított sz@rokat. Persze, amit írsz "hármasig alig lehet normálisan használni", meg lehet azt szokni, igaz tényleg kell hozzá sok idő.

    Amit írsz a dízelről, egyetértek. Ezt felejtik el sokan. Főleg a modern közös nyomócsöves technika, valami elromlik a befecskendezésben, és elsírod magad olyan költség. +kettőstömegű, +turbó... :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák