Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sotyks94

    aktív tag

    Hello mindenkinek!
    Van nekem egy fél éves fx 8350-em Alpenföhn Matterhorn hűtővel, és egy Asrock 990FX Extreme 3-as lapom hozzá. (Egyéb adatok).
    A probléma vele az hogy néha elkezd 100%-on pörögni 10 MP-re, és addig brutálisan belaggol az egész gép (főként csak játékoknál fordul elő). Eleinte azt hittem hogy vidikari probléma (MSI r9 290 gaming), ugyanis sokszor van hogy amikor felmegy a proci 100-ra akkor leesik a vidikari közel 0%-ra, és lehet tényleg az is, de egyre inkább a CPU-ra gyanakszom, ugyanis pár napja CS:GO-t streameltem, és hát annak a játéknak ugye nagyon alacsoiny a gépigénye. Alapesetben ment a cpu 20-30%-on, ha elindítottam a streamet felment 50-re, ezt stabilan nyomta pár percig, aztán megint elkezdte ezt a laggspike dolgot. Egyéb játékok ahol ezt még tapasztaltam: Farcry 3, BF4 (bf3-ban nem, bár azzal mióta megvan a gép nem nagyon toltam, és amikor megnéztem akkor is 100+fps-el ment), Tomb Raider, Arma3, stb... Elég sok alkalommal előfordul hogy ne lehessena zt mondani hogy maguk a játékok vacakolnak, pláne mivel régen a FarCry3 ment tökéletesen egy hd 5870-el. Ezek a laggspikeok amúgy változó időközönként jelentkeznek. Van ahol 1-2 percenként jön egy 10 sec, van ahol pár óra alatt csak 1-2, van ahol egy héten 1-2 alkalommal csak. Van nem is 1 olyan játék ami hasonlóan terheli a gépet, mint a fent felsoroltak, mégsincs ilyen laggspike. Az új Cata 14-es verzió segített egy picit PL a BF4-en, de nem mindehol, sőt... A gép bár nem a leghűvösebb darab, de nincs annyira magas hőfokon. Még soha sem ment 84 fok fölé, de átlagban 70-80 között van erősebb megterhelésnél is. Tapasztalt valaki hasonló problémát? (ha már volt róla szó akkor megköszönném ha tudnátok linkelni hogy kb mikor). Ez CPU vagy VGA gond lehet? Válaszokat előre is köszönöm :R

Új hozzászólás Aktív témák