Hirdetés

Aktív témák

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz zolizoltán #770 üzenetére

    szia Zolizoltán

    Számolj! Alkusz cég , tehát jobb elvileg azt mondják , nem?

    OTP 10 millió hitel CHF 20 évre visszafizetsz nagyjából 21 milliót

    Brokernet Erste - Platinum II. 20 évre befizetsz 19,5 milliót!

    költsége a 2 hitelfelvétnek ugyan annyi!
    Ha a befektetésed nem hogy 20 év alatt 0.00001 % ot sem, akkor is jobban jársz!
    Számolj 0% hozammal!
    Van olyan cég ,ahol számol konkrétan azzal, hogy a befektetsé mennyit hoz, és annyival kevesebb a törlesztő ! Nah ez már veszélyes! Mert számoltak a hozammal! Az UL szerződés lényege pont az , hogy nincs garantát hozam! A szép benne az hogy nincs garantálva! :) tehát hozhat többet is

  • pesszimista

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #900 üzenetére

    Szia BNETSD6

    Fel sem merül bennem, hogy ellentmondjak Neked, mivel ezekben a dolgokban én nem vagyok profi mint Te. Mivel azonban én is pénzből élek (én is a másokéból) egy- két észrevételt tennék.

    Írod:"Generali Aranyszárnynál az első 2 év díjából vonnak 6%-ot 20 évig, a Bnetnél 7.95-öt 15 évig tehát számtanilag ugyan az" Igen, számtanilag majdnem(sem) ugyanaz. De pénztárca szempontjából nem. Ha az elején többet vonnak le a tőkéből, akkor kevesebb pénz fog "dolgozni, azaz hozamot termelni. Tehát egy hozamot termelő befektetésnél előnyösebb, ha minél kisebb az éves díj, és minél hosszabb az idő.

    Az már csak technikai kérdés, hogy miért úgy fogalmaznak a szerződések, hogy az első két év díjából vonnak le 7.95. Miért nem azt mondják az éves díjból 16% Vagy ez csúnyán hangzik?

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #899 üzenetére

    Szia BNETSD6!

    Miért is tenném magam kicsit is nevetségessé?????

    Nem tudom,mennyire olvastad figyelmesen az írásom!!!
    Egy alkalom,3 ill 2 ügyféltárgyalásról írtam,útána pedig egy 60-70fős ügyfélklubb leszervezéséről!
    Én konkrétan az emberi hozzáállásról,és a csapatszellemről írtam!
    A segítségnyújtásról,a bizalomról,tanításról,és gerinces hozzáállásról! Persze hozzátettem "tisztelet a kívételnek"!
    Sajnos ez nem az Én szégyenem,és nem hinném hogy Én lennék a nevetséges!
    Én közel fél év alatt 3pozícióba lépek,míg a feletteseimnek ez másfél évet vett igénybe! Ja és alattam még nincs munkatárs! Ja és saját erőmböl ,ilyen hozzáállás mellett!
    Valószínű mert érdekel a dolog!
    De nagyon felháborítónak tartom,hogy odakerülnek a kezdők,a 4-5 pozíciósnak elfogyott az ügyfélköre és ilyen módon probál magának szerezni! A kezdő vállán mászva! Holott kapja utána a jutalékot rendesen! Ezekért???
    Én lennék az aki bárkit is hátba támad? Mert itt leírtam a véleményem?
    Én ártani sem tudnék,és eszembe sem jutott! Véletlenül pont Én vagyok az aki kapta az ívet,holott szép kis jutalékot marnak fel utánam! Inkább meg kellene köszönni,és talán segíteni és viszonozni! Elvileg ez így is működne,nem????

    /Ja és arról nem is beszéltem,hogy odamész alapvető kérdésekkel,és ha egyáltalán ohajtanak rá válaszolni,akkor sem tudnak! Hárman sem! Míg a negyedik ember a kisujjából löki! Hírlevelek nuku,nyomtatványok nuku! Azt hiszem egy kicsit komolyabban kellene ezeket a dolgokat is venni,nem csak az egységért és a jutalékért éhezni,és számolgatni!!!/

    De az utobbi időben hallottam két előadást,két csapatvezetőtől,ők is 6 pozíciósok,és úgytünt náluk másképp működik a dolog! Le a kalappal elöttük,nagyon korrekt volt amiket mondtak és a felfogásuk hozzáállásuk! Én sajna máshová kerültem! de az biztos hogy ha lesz csapatom az utóbbi két emberhez méltón fogok hozzájuk állni,nem pedig úgy,amit Én kaptam!
    Szia

  • mclord

    aktív tag

    Egy valamire rájöttem ez a cég komolytalan, 2 emberből 2 nulla.

    1. segg h*lye volt , és még azt akarta én etessem :D
    2. Pedig megkeres majd írok neki mehet, és nem válaszol

    Ebből annyit vontam le akik itt dolgoznak azok komolytalanabbak mint egy kukás tanásadása, még egycég akitől ovakodni kell...

    ''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

  • Klarixxx

    újonc

    Sziasztok!

    Éppen ma keresett meg egy ismerősöm, hogy 30-on túl :Y bizony gondoljak a nyugdíjas éveimre is, és a BN tuti. Mondam, hogy nekem itt, a férjemnek ott van megtakarításos biztosítása, mert a gyerek tandíja majd....
    Szerinte itt is, ott is szüntessem meg és a BN a tuti.
    Végig olvastam a fórumot, s nem tudom mit tegyek.
    Kockáztatni való pénzem nincs, egy kicsit tudok félre tenni, azt is úgy hogy semmi extra nincs az életünkben.
    A kérdésem az lenne, hogy 10 év múlva is jó helyen lesz náluk a pénzem?
    Én egyáltalán nem értek a pénzügyekhez, légyszi valaki segítsen!
    Évi 200-at minimum be kell rakni, de ha nyerek a lottón :)) többet is berakhatok, amit ki is vehetek, ha szükségem van pénzre. De mi van, ha valami miatt, nem tudom berakni a 200-at, mi lesz az addig betett pénzemmel?
    Ja, és mi van ha gazdasági világválság lesz, vagy ha összeomlik az unió? Az usa gazdasága is beteg........
    Mindenki véleménye érdekel, köszi

    van remény: optimistán bele a reménytelenségbe

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Klarixxx #905 üzenetére

    Ja, és mi van ha gazdasági világválság lesz, vagy ha összeomlik az unió? Az usa gazdasága is beteg........

    Szerintem inkább ne csinálj semmit. Ennyi ésszel jobb, ha nem ugrálsz...

    És mi lesz, ha felrobban a Föld? Akkor ki téríti meg a házam árát? És, ha elfogy az olaj, és nem lesz benzin? Mi lesz az autómmal? És mi lesz, ha kitör a 3. vh? De mi lesz, ha berakom a pénzem, és megszűnik a pénz, és megint cserekereskedelem lesz?

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • bizsu53

    csendes tag

    válasz Klarixxx #905 üzenetére

    Szia!
    Írod: van már itt-ott megtakarításotok. Ha gazdasági világválság lessz, ott is elszállhat.
    Írod: 10 év múlva is jó helyen lesz-e NÁLUK a pénzed. Náluk nincs a Te pénzed.
    Ezen a fórumon szinte miden hozzászólásban benne van, hogy Ők csak közvetítők a biztosítók és akapkezelők felé. Előnyük, hogy sok társaság lekötéseit kínálják, mivel nem dolgoznak egyik cégnél sem. Úgymond függetlenek.
    Nézd meg a régebbi biztosításaid hozamát, és hasonlítsd össze az általuk kínált - úgy tudom - 12 %-al.
    Számolni Te is tudsz. Ők külföldi befektetéseket kínálnak, nem csak amerikát, vagy az uniót.
    Gazdasági világválság csak nálunk adódhat elő.
    Számolj. Szia!

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz pesszimista #902 üzenetére

    Szia Pesszimista

    nem forintálisan vonják a költségeket , hanem a kezdeti befektetési egységek darabszámát csökkentik 7,95 % kal. Tehát ha pl 2006 ban egy egység 1Ft ot ér 2008 ban 1,52 őt, akkor is mind 1 mert darabszámra műkszik. Nézz utánna a kondíciós listában és számold ki. Az eredmény megegyezik.A 7,95 % is csak egy viszonyszám, melynek mértéke az évek előrehaladtával csökken.

    100% - 7,95%
    maradék - 7,95%
    maradék maradéka - 7,95%
    ebből is látszik ,,hogy a a költség minden évben egyre kisebb és kisebb lesz.

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz Klarixxx #905 üzenetére

    Szia Klarixxx

    Annak fügvényében dönts , hogy mit hozott fel neked érvnek, hogy miért szüntesd meg. Korábban voltak az un. "klasszikus vegyes bizosítások" , amelyek kötvényalapokat tartalmaztak elsősorban és továbbá különböző biztosítás szolgáltatásokat.( baleseti halál, kórházi napi térítés, díjátvállalás) Ezek költsége elég magas volt a fent említett tipusú szerződésekben.
    Ha azért kötötted annó, hogy tőkét építs , akkor nem biztos , hogy a legjobb választás. Ha azért , mert fontos volt neked az , hogy " ha bármi történik az egészségügyi állapotoddal" akkor is elérd a célod ( pl 15 év mulva legyen 2 millió ft od) akkor lehet csak meg kellene nézni , hogy
    milyen kiegészítő opciókat tartalmaz a szerződésed és esetlegesen mire nincsen szükség.Nézd meg , hogy van e az adott cégnél részvényalapú eszközalap és nézd meg , hogy mennyi a meglévő szerződésed ( biztosításokra) kockázati díjra történő levonása.

    Ezen kérdéseket tedd fel a tanácsadódnak ! Amit mondd írj le és kérdezz utánna.
    Ha adójóváírást vettél utánna igénybe, akkor csak díjmentesítsd és 3 év mulva várárold vissza teljesen.

    "többet is berakhatok, amit ki is vehetek, ha szükségem van pénzre. "

    Elsősorban csak az eseti befizetéseket tudod mozgatni, a rendszeres befizetésedet nem. Ott mérlegelned kell , hogy részvény alapba semmiképp ne tedd azt az összeget , ami esetlegesen 1-3 éven belül kell.
    Ha konzervatívabb alapot választassz, akkor pedig vedd figyleembe a költségeit a befizetésnek. 2% + 1,75/360!
    Egy éven belüli ki be mozgatás nem túl jó megoldás.

    De mi van, ha valami miatt, nem tudom berakni a 200-at, mi lesz az addig betett pénzemmel?

    akkor nyisd meg a számlát,ha az első 2 évet biztosan tudod vállani. 2 év után van egy csomó rugalmassági opció.

    A legjobb az , ha ezeket a kérdéseket felírjátok egy lapra és mégegyszer átbeszélitek a tanácsadóval.

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz floridaaa #903 üzenetére

    Kedves floridaaa!
    Korábban nálunk is voltak hasonló helyzetek ,amelyet leírtál. 3 asként akkor 6-15 ügyfeled lehet.
    4 es pozicióta megcsinálni még nem jelent semmit.Aki 5 ös ,az már a csapatot is jól ezeti. Gondolom láttad hány egység kell hozzá.

    Gondolom tudod, hogy a szakmai vezetőket is ki lehet előzni. 4 est megírni viszonyleg nem nagy dolog. Anno 4 hónap alatt megírtam és ezzel kielőztem azt ,aki nem sokat tett az én előrejutásomért.
    Azt javasolnám neked ( bár nem tudom kihez tartozol és hányan vagytok) , hogy ami kérdésed van írd fel , beszéld át a magasabb poziciós kollégákkal vagy pedig beszélj a szakmai vezetőd vezetőjével. Ha ez utóbbit választod, csakis megfontoltan és konkrét indokokkal tedd!

    " Én vagyok az aki kapta az ívet,holott szép kis jutalékot marnak fel utánam! Inkább meg kellene köszönni,és talán segíteni és viszonozni! Elvileg ez így is működne,nem????"

    Gondolom azzal egyet értessz, hogy azzal ,hogy elvégeztél egy bázis t azzal még nem vagy pénzügyi tanácsadó! Ha a vezetőd elmegy a te nem biztos, hogy jól megszelektált kapcsolati rendszeredhez tárgyalni, neki az idő kiesés. Ha egy 5 ös 100 at tárgyal abból 15-20 szerződés biztosan lesz 1 év tapasztalat után.
    Egy kezdő kolléga nem éppen jól méri fel, hogy ki a potenciális ki nem..ez a 15-20% közel nem biztos hogy ki fog jönni. Az viszont neki időkiesés!

    Ha majd lesz csapatod meg fogod látni! 5 emberrel a kísérők, tréningek legalább 20 óra heti szinten. Ezt nyílván valakinek meg kell fizetnie. Gondolom azzal is egyet értessz, hogy az első szerződéseid nem épp rajtad múlott..

    A nevetségessé tételt arra értem, hogy ezt a dolgot épp egy fórumon akarod megvitatni olyan emberekkel, akik vagy kezdők vagy nem a Brokernetnél dologznak és így nyílván nem úgy látnak bele a rendszerbe ,mint te.

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz mókuscica #828 üzenetére

    Szia mókuscica

    Ha egy biztosítónál vagy egy bankban dologzol , ott keresel (saját magad után) 100-150 ezret.
    Elviseled a feletteseid néha nem túl humánus viselkedését. Ha a brokernetben elkezded tényleg mint ahogyan nikita írta egypár odalas szöveget tanulsz az első hónapban , viszont az gondolom a nikitaa nem látta, hogy csak szimplán szolgáltatás megértettés az emberekkel. Mert a Brokernet a szolgáltatását adja el, és egy eszközt a megvalósításhoz, nem pedig konkrét terméket.Ahhoz hogy valaki sikeres legyen gondolom látod, nem 2 oldal kell és nem is 200!!

    Ha valaki végigtárgyal becsületesen , felkészülten havi 20-30 at, abból neki legalább 4-500 ezres jövedelme van 3 as pocizióval is!
    Ha egy függő cégnél dologzol egy hónapban 30 vagy 300 ügyféllel, a fizetésed akkor is ugyan annyi. .Én egy pénzügyi anyacégnél dologztam és az volt a bajom , hogy sokszor tudtam , hogy annál a terméknél van jobb is a piacon! Ez engem mindig aggasztott , ezért hagytam ott a pénzintézetet.

    Tartósan milliós fizetésed csak akkor lesz, ha új emberekkel tanítod meg ezt a szakmát.

    Nyílván ezek között lesz sok kieső, de az idétlen vagy botladozó kezdő tárgyalásteknikáján kívül másban nem tud kárt okozni az ügyfélnek. Ezért vannak a kísérők! ,Neked volt már kísérő tárgyalásod? Ott meg tudott felelni a vezetőd?

    Ha nem szeretnél csapatot ( bár ez esetben a vezetőd kiemelt figyelmet nem biztos ,hogy fog rád fordítani ). - de ha tanulsz , 4-6 hónap alatt nagyon sok dolgot átlátsz és Neked is csak azt tudom írni ,mint amit már korábban másnak is,hogy : visszajössz és csak mosolyogsz azon , hogy mennyi buta szakmai dolog fogalmazódik meg :)
    Ha nem akarsz csapatot építeni, akkor pár hónap mulva eléred azt hogy 3-4es leszel fele annyit dolgozol , mint egy bankban ,biztosítánál alkalmazotti státuszban. Jóval többet keresel.
    A legfontosabb viszont : tudod , hogy az mit csinálsz a legjobb termékétékesítés szempontjából is.
    Nekem a korábbi munkahelyemen sem töröltek egy szerződésemet sem, viszont ez a technika rövid /közép /hosszú táv sokkal biztonságosabb , mint amit anno csinálnom kellett!
    Légy kitartó , ne foglalkozz a negítv dolgokkal ! Ha ismered a terméket becsületesen elmondod minden részletét bajt soha nem csinálhatsz!
    Ha felhívod az emberek figyelmét olyan dologkra ,ami mindenkinek törvényszerű , egy értéket és biztonságot adsz a jövőjének!

    Sok sikert kívánok neked!

  • Klarixxx

    újonc

    válasz BNETSD6 #909 üzenetére

    Kedves BNETSD6!
    Köszönöm!
    Így reggelig átgondolva, s téged olvasva azt hiszem még egy beszélgetés után belevágok.
    Köszi

    van remény: optimistán bele a reménytelenségbe

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #910 üzenetére

    BNETSD6 Szia!

    Kicsit ugyérzem, elbeszélünk egymás mellett!
    Teljesen másképp értelmezed azt amit Én írtam!
    Persze hogy nem vagyok profi,ezt írtam is!
    Azt is konkrétan írtam hogy eszembe sem jutott toronyórát kérni láncostól!
    És nem a szakmai vezetőmet szidom,mert fölötte még két embert is megjegyeztem!
    Egyszerüen a mostani csapatszellem és/emberi/ hozzáállás ami gáz!!!!!!!

    És nem hiszem hogy egyedül lennék ezzel a meglátásommal,mert egy 6pozíciós kolléga nemrég pont erről tartott egy 2órahosszás előadást! Amit nagyon kemény példákkal,és élő storikkal,tapasztalatokkal alá is támasztott! Korrekt volt!
    Szintem minden mondatára alá tudtam volna támasztani saját példákkal is!
    Itt végülis annyi amit szerettem volna levonni,hogy az emberi hozzáállás képes egy csapatot és egy céget is tönkretenni! Mert ez a felfogás,és az ilyen hozzáállás nem jó sem a csapattagnak vagy kollégának,sem az ügyfélnek! Elszúrják a renomét és mindenki rossz szájizzel távozik! Ez rámegy a Brokernet hírnevére!!!

    Persze itt sokan vannak akik nem látnak bele az ottani életbe,de Mi sem beszélnénk Ill.írnánk most itt egymásnak ha nem írtam volna itt!

    Én nem szólok senkinek,hisz volt köztük akik ugyanugy végighallgatták ezt a kollégát és mégis lepörgött róluk! ők nagyon is tudják mit csinálnak!! De nem érdekli őket mert így akarnak haladni! Ennyi!
    Én meg probálok boldogulni ahogy tudok,és segíteni vagy könnyíteni mások terhein és ezálltal magamon is ! Talán!

    Jó éjt!

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz floridaaa #913 üzenetére

    Szia floridaaa!

    Nálunk is vannak olyan arcok, akikkel nem szívesen dologznék együtt. Abban nagyon egyetértek veled, hogy ebben az üzletben fontos, hogy a csapatban jó hangulat legyen. ( nyílván így is sok negatív instrukciót kapunk az emberektől). Ezt az üzletet egyetlen dolog viszi előre : a motiváció. Amikor elkezdtem ezen területen dolgozni, elsősorban a kövőkép ,ami motivált. Erre a legjobban Maslow modelljét tudnám neked felhozni.
    itt a legelső helyen állnak a :

    (1)fiziológiai szükségletek : az embernek szüksége van elelemre , vízre .( ha valaki éhes, álmos pl, nem tud úgy koncentrálni pl figyelni előadáson). Ha ez rendben van akkor léphetsz át a kövekező szintre, ami a:
    (2)biztonságérzet szükséglete : ha már ettél, ittál, wc ztél legyen hol megpihenni. Ha az " első két dolog rendben van ,akkor jön képbe a (3) szeretet , hovatartozás igénye. Legyenek olyan kapcsolatok az életünkben, akik megértenek minket, elfogadják azt amit csinálunk.
    (4) Ha már dologzom, akkor ennek legyen egyfajta visszaigazolása. Becsüljenek meg azért , amit csinálok vagy ahogyan csinálom! Ez az elismerés jobb esetben a munkatársak és az ügyfelek felöl is érkezik. (Nem tudom mennyire értessz velem egyet, de alkalmazotti státuszú ember, sok visszaigazolást nem kap a főnökétől, de még a kollégáktól sem) Számomra pl ez a 4 es pont az egyik legfontosabb.
    Ezek után jöhet az önmegvalósítás szintje..

    A te helyzetedre annyit tudok mondani, hogy ezt a 4 es szintet , akkor éred el - ( amikor a 4es poziciót:) ) - ha maximálisan megtanulod az AK 1 - AK8 ig a tananyagot, az összes tréning anyagát kívülről fújod, jól fel tudod mérni az ügyfél igényeit, jól be tudod mutatni a cég előnyeit és azt, hogy általad milyen előnyökhöz juthat az ügyfeled.Az analízissal tényleg felszinre tudod hozni a látens igényeket.. Ez több részről is visszaigazolás lehet a számodra , mert lesznek emberek, akik megköszönik, hogy szántál rájuk 1,5 órát és ezzel együtt mindenki továbbajánl szívesen téged. Más részről pedig ,ha elbeszélgetsz egy magasabb poziciós kollégával, akkor az is egy elismerés lesz számodra, hogy látja hogy rendesen képben vagy!

    Az ember egy " gyarló lény" mindig a legkönnyebb utat kersi, mindig azon sír, amin nem lehet változtatni vagy másra hárítja a felelősséget. Ha a te közvetlen vezetőid nem foglalkoznak veled -( annak ellenére, hogy rendben van a leszervezettséged és maximálisan tudod a metodikákat)- akkor nincs mit tenned, fentebb leírt dologkat tanuld meg a lehető legmagasabb szinten és nézz olyan utat, amivel nem veszel össze a mostani vezetőddel sem,de mégis tudsz megfelelően feljődni tudásban. ( pl kérd meg hogy beülhess más által tartott tréningekre, beszélj olyan emberekkel akiknek van HITe és hitelessége ebben a szakmában).

    Ha eljutsz odáig, akkor lesznek nem csak meetingek , tréningek, hanem személyiség fejlesztő képzések is, ahol kimondatják az emberekkel a CÉLjaikat.Szedd össze a gondolataidat! Nézd meg neked milyen egyéni céljaid vannak, gondold át , hogy miért kelsz fel reggel és miért dolgozol. Kisebb eredményeket tűzz ki magad elé, amit te is meg tudsz önállóan valósítani.Pl : " megvalósítom a heti 7 ( vagy 15) tárgyalást. vagy eljutok arra a szintre , hogy 10 tárgyalásból 50 ajánlást kapjak.

    Neked ennyit tudtam így segíteni neten kersztül, Értem a problémáidat, de azzal, hogy itt leírod rengeteg embernek a probléma még ugyan úgy probléma lesz - és ne haragudj, pont az ilyen jellegű feltevések rombolhatják a cég arculatát-.

    Ha valaki találkozik veled, amit a lehető legjobb tudásod szerint tájékoztatod és elégedett lesz veled, akkor azt mondja , hogy "a Brokernet nél dologzó emberek jól felkészült szakemberek és láttam rajta ,hogy az Én érdekem van előtérben, nem a pénzintézeté vagy a sajátja.. "

    Ha elolvassa az eddigi hozzászólásaidat , feletteseidről szóló sztorijaidat, akkor azt mondhatja: hogy a Brokernetnél nemcsak a kezdő , de még a vezető kollégák sincsenek képben... és ha esetleg találkozik ezután egy egy két hete a cégnél dologzó emberrel....:) Akkor ezt a feltevést senki meg nem változtatja ezek után benne..

    . Ha van egy orvosi műhiba, akkor a betegek nem az összes orvost szidják,hanem azt aki elkövette! Ez ugyan így van a pénzügyi területen is! Ha Te elkezdtél a Brokernetnél dologzni, akkor valamit jónak tartottál a cégben , valami magasabb célért küzdessz. Ha a pénz miatt mentél csak oda,úgy a többi dolog ( tudás , elismerések nem érdekelnek annyira) akkor felejsd el a kariert! Neked a munkahelyed jelenleg a Brokernet. Akkor meg ne ronsd a saját üzletedet , ilyen formában, hanem nézz körül , légy kreatív és oldd meg eza problémát!

    " És nem hiszem hogy egyedül lennék ezzel a meglátásommal,mert egy 6pozíciós kolléga nemrég pont erről tartott egy 2órahosszás előadást!"

    Nézd meg, hogy hány ezer egység kell a hatoshoz..Szerintem elszörnyedsz..!
    Ő is ezekkel a problámákkal találkozott anno biztosan. Abban is biztos lehetsz , hogy ő is nehéz helyzetekkel találkozhatott, de biztosan megoldotta a problémákat.

    "
    Amit nagyon kemény példákkal,és élő storikkal,tapasztalatokkal alá is támasztott! Korrekt volt!"

    Beszélj vele!!Mondd el neki a dolgaidat! Ő biztosan megérti! Ne a névlista lenyúlásos meg ügyélelvevő dolgot hozd fel neki, mert az abszolult alaptalan és nevetségessé teszed magad előtte! Ilyen nincs! Lehetetlen 5 ös vagy feletti szintet elérni így! Ezért kiváló az a felépítés, amiben dolgozhatsz.Mondd el a konkrét problémáidat összeszedetten.

    A V3 képzés nagyon nagy lendületet fog neked adni. Valószinüleg akkorát , hogy az aranytollat is átveheted pár hónapon belül, feltéve ,ha megértetted a levelem..

    Ha bármi kérdésed van priviban szívesen válaszolok neked!

    udv

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz Klarixxx #912 üzenetére

    Kedves Klarixxx!
    Örülök, hogy segítettem.Ha konkrét kérdésed van, priviban nyugodtan kérdezz.

  • Lujza07

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #914 üzenetére

    Szia!

    Munkát szeretnék váltani! Találtam egy netes hírdetést. Fix 200k + jutalékot ajánlott! Brokernet a cég neve és ha jól tudom itt nincs fix fizetés, csak jutalékos!!

    Jól tudom?? :F Jöhet privátban is a válasz!

    Válaszodat előre is köszönöm! :R

    łujz<>

    "A mazsola egy rémült arcú szőlőszem..:))))"

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #914 üzenetére

    Szia BNETSD6!

    Persze értem amit írsz!
    És valószinű itt majd minden rajtam ,és azon mulik,hogy sikerül boldogulnom!

    DE!!!!!

    Ha kérhetem haggyuk már ezt a "nevetséges" szót vagy jelzőt!
    Ebben amiket leírtam az égvilágon semmi nevetséges nincs!
    Inkább ugy fogalmaznám hogy ez sajnálatos és siralmas!
    Pl.A névsorral kapcsolatban amit leírtam azok tények!!! Keményen megtörténtek velem és a többi kollégámmal is! Ez az igazság és semmi nevetséges nincs benne!
    Kicsit olyan felsöbbrendű és lekezelő ez a stílus!
    Nem szeretem ezt! Ezek velem és másokkal történtek,és tudom mi minősül nevetségesnek mi ami inkább másoknak szégyennek!!!!!

    Szia

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #914 üzenetére

    Egyébként,ami az Én személyes véleményem, hogy egy 6 vagy magasabb pozíciósnak kellene odafigyelni és rendetcsinálni a maga alatt lévő Teamben,mert neki már megvan hozzá a pozíciója,tekintéje,és joga! Az Ő érdeke is lenne!
    Nem pedig egy 1,2,3 poziciósnak ,akik alattuk vannak és kicsinálhatnak!!!

    Na mindegy!
    Mert hiába is írkálunk itt,ez a helyzeten nem változtat!!!

    Amugy abban a 2órahosszás előadásban amit a 6-os kolléga tartott,abban az is benne volt,hogy mi az hogy 5-ös vagy 6-os pozíció? Azok csak egységek és pozíciós szorzók,
    DE ŐK IS CSAK UGYANOLYAN EMBEREK MINT A MÁSIK,ÉS ŐK IS EGYSZER ELKEZDTÉK VALAHOL!!!!

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz floridaaa #918 üzenetére

    nem tudom te kihez tartozol, de 4 es alatt egy kolléga másik kollgát nem taníthat , nem felvételiztethet..Rész feladatokat leoszthatnak kisebb poziciós kollégáknak is ( pl időpontegyeztetés stb..) A névlista lenyúlásra nincs több hozzászólás, szerintem vicc...Abban, hogy a 6osnak kellene rendet rakni, abban igazad van, abban az esetben, ha mindig ott van veletek és ő is láthatja ezeket... Abban viszont hogy azért hatos mert korábban kezdte:) az megint nem lehetséges, mert egyéni szinten csapatnélkül évek alatt sem csinálta volna meg... ( nem tudott volna megélni közben) .Tehát ő már vamaikor valamilyen csapatot betanított, aki jól dolgozott..e nélkül nem lehetséges

    [ Szerkesztve ]

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #919 üzenetére

    Említettem volna felvételiztetést????
    Mondom hogy teljesen elbeszélünk egymás mellett!
    Te is beszélsz valamiről és Én is beszélek egy teljesen más valamiről!
    Függetlenül attól hogy itt írogatunk,aminek nem sok jelentősége van,az a véleményem,hogy sem itt sem az életben,ilyen hozzáállással,mellébeszéléssel és kimagyarázással nem lehet megoldani problémákat! Csak kibujni alóla,és szönyegalá söpörni!
    Én írtam valamit és Te teljesen más dolgokról írsz! Azt is értem mikről,csak nem arról amiről Én!
    Tudom ezt is tanítják! Probléma kezelés és megoldás! Ez biztos sokmindenkinél be is válik! :)

  • Bbnet?7

    újonc

    Kedves BNETSD6!
    Olyan jól informált vagy, kérdezi szeretnék, segíts, ha tudsz.
    Én 1 éve próbálkozom, de most válságban vagyok. Én úgy érzem, mindent megteszek, kötögetek, tanulok, tárgyalok. Kivéve, ha a bunkó ügyfél telefonértesítés nélkül nem jön el a megbeszélt időpontra, holott én készültem 1-2 órát, utaztam vagy ugyanannyit, és utána a telefont sem veszi fel.Ez heti 2 - 3 alkalommal tapasztalom.
    A szakmai vezetőm meg leüvölti a fejemről a hajam. Na jó, ilyen a stílusa. Segíteni meg nem tud, hát kiabál.
    Most kaptam meg - nem egyedül én, hogy május közepén kivágnak mint a macskát sz...ni, Holott most is volt kötésem.
    Amiben a válaszodra számítok: a szerződésben amit futtában aláírattak velünk, nem volt szó ilyen tempójú teljesítményről(.A régieknek 2 éve volt ugyanerre a színtre) Sőt. Az van benne (szerződés) ha három hónapig nemprodukálsz semmit, akkor köszönhetnek el tőled indoklás nélkül. ( Törvénybe, szerződés szegésbe nem futottam bele.)
    Azt már nem is mondom, hogy nem hagyják magukat zavartatni a mai gazdasági helyzet valóságától.
    Mindenki - úgy tudom - vállalkozó. Ha én most kicsit kevesebbet hozok mint amit a nagyok megálmodnak, joguk van kirúgni? Megtérítik a sztórnó visszatartásomat? Azokat a személyemnek köszönhetően kötöttem, a saját költségeimből futottam 3-5 körös tárgyalásokat, a járulékos költségekkel együtt én dolgoztam meg érte. Ha kirúgnak - egyoldalú szeződés szegéssel - mi van tovább? Van olyan ismerősöm ( név, cím van) aki szintén átkerült a régi üzletkötője feletteséhez, azóta sem tudja mi van a pénzével, csak az évi biztosítói tájékoztatásból.
    Szerintem Te egy álomvilágban élsz, amikor azt mondod, hogy az átvettekkel foglalkozik valaki. Ez az új húzás csak a visszatartott jutalékok lenyúlásáról szól.
    Vigasztalj meg, hogy nem lehetnek ennyire szarrágók Európa legnagyobb " pénzügyi tanácsadó cégének" 6- 7-es beosztott emberei.
    A munkaügyi Bíróság vajon mit szólna a szerződés szegéshez?
    Válaszodat előre is köszönöm.
    Szia!
    Szomorú arcocskát nem találtam, pedig a lelkivilágomhoz az kellet volna.

    [ Szerkesztve ]

    Kár, hogy a kollegák nem spórákkal szaporodnak!

  • Bbnet?7

    újonc

    válasz Lujza07 #916 üzenetére

    Szia!
    Kaptál Privi választ? Az is olyan szép mint az eddigi szövegek? Ha kiváncsi vagy az érem másik oldalára is, írj. Akár priviben is.
    Szia!

    [ Szerkesztve ]

    Kár, hogy a kollegák nem spórákkal szaporodnak!

  • Bbnet?7

    újonc

    válasz mclord #904 üzenetére

    Lekezelő vagy és türelmetlen.
    2 emberből ilyen pejoratív jelzőket levonni eléggé elítélendő.
    Menj a bankba. Maj meglátod 5 év múlva, mit buktál.

    [ Szerkesztve ]

    Kár, hogy a kollegák nem spórákkal szaporodnak!

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz Bbnet?7 #921 üzenetére

    Szia Bbnet?7!

    Én egy pár éve már ezen területen dologzom. A legtöbb tárgyalás elmaradás a tanácsadó hibája. Ugyan úgy, mint ahogyan az ügyfeleknek is az IDŐ a legnagyobb érték , ugyan így nekünk is. Az elmaradások okát több dologban is lehet keresni.
    ( 1) Már az első kapcsolat felvételkor MEGKÖLÖNBÖZTETHETŐNEK kell lennünk , a többi cégtől . Tehát, ha valakit felhívsz pl buszon űl, vagy valahova rohan ( vagy körülötte nagy zaj van) ,akkor kérj tőle egy időpontot, amikor vissza tudod hívni. Ha Te is rohansz pl postára, boltba vagy dolgozol és el vagy havazva épp.. és valaki felhív időpontot egyeztetni, valamit gyorsba rámondassz, de 5 perc mulva már azt sem tudod , hogy ki hívott:)
    engem pl a helikon utazási iroda , invitel folyamatosan bunkó módon zaklat:) egyfolytában le kell ráznom, mert idegesítőek nagyon. Egy közvélemény kutató cégnél, meg teljesen korrektek , intelligensek , megkérdezi hogy tudunk e beszélni pár percet, ha nem mikor hívhat vissza..

    (2) Ne menj úgy tárgyaláni ki ügyfélhez, hogy előtte pár órával nem beszéltek felefonon! Időpontot egyeztetsz pl hétfőn csütörtökre. Elmondod, hogy addig még 3 nap... " addig még sok dolog változhat,nekem is vannak konferenciáim azt javaslom előtte mindenképp csörögjünk össze.."
    Felhívod szerda déután " kedves x úr , csütörtökre beszéltünk meg találkozót, azért hívom, hogy 5 percet lehet késni fogok..Kérem jegyezze fel , ODA ahová a multkor is TETTE.

    Ennyire egyszerű! Az ügyfél max 5-10% ban lehet hibás... Ha pl nagyon érdektelen emberrel veszed fel a kapcsolatot.. max akkor lehet olyan, hogy a visszacsekkolás ellenére sem megyen el..

    "Ha én most kicsit kevesebbet hozok mint amit a nagyok megálmodnak, joguk van kirúgni? Megtérítik a sztórnó visszatartásomat?"

    Annak ellenére , hogy nincs fix fizetés ( én teljesen egyedül élek jó pár éve) ki lehet számolni, hogy mennyi lesz a havi kereseted. A vezetőd kalkulál azzal az idővel, ami neked rendelkezésre áll, ha foglalkozik veled , elvárja, hogy metodika szerint csináld az egyeztetést. Nekem 100 tárgyalásból (kb 2,5-3 hónap) kb 5-8 marad el így betegség vagy ilyen olyan okok miatt.
    Sok kolléga azzal rontja el, hogy nem tudja kellőképp nyomatékosítani , hogy neki is be van táblázva a hete, nagyon fontos, hogy ne csússzanak el az időpontok.
    A másik... Sok munkatársam pl megtisztelőnek érzi, ha leül vele az ügyfél ( megallgatja).. !!!! Ez meg a legnagyobb butaság , hogy így érzi!! Az ügyfél érezze magát megtisztelve, hogy rászánok 1,5 órát , hogy olyan dolokról beszélgessünk, ami az ő számára lesz nagyon fontos!

    Ha sikerül elérned ,hogy ne maradjon el tárgyalás, fizetésben is nagyot fogsz lépni.AZ alapján dolgozz, egyeztess, amit avezetőd mondd..Kérj tőle ilyen visszacsekkolási metodikát és használd azt! Ha én egy kollégától havi 30 üzleti megvalósulást kérek és folyamatosan 10-15 valósul meg, akkor én is elküldöm, vagy nem kap annyi energiát tőlem.

    Egy olyan országban tanítunk öngondoskodást , ahol alapvetően még nincs ilyen..
    Nézd meg az axának pl a nyugdíjról való elképzelésekről készített kimutatásást, a többi országhoz képest,,, :( elég szomorú..
    Az emberek nem a pénzügyi tanácsadást utasítják el.. Nem erre gondolnak amikor felhívod őket.. Nem is láthatja még előre az értéket( az ő hasznát) benned .
    Ha pl azt mondanád neki, hogy Gratulálok Ön nyert egy karton cigit, vagy egy csokor virágot és mikor adhatod át... szerintem egyből rohanna! ha azt mondod neki hogy életpálya tervezés, tőkeképzés....Nem érti! Teljesen HIDEG!
    Pedig itt nem 5-10 ezer forintot nyer az ügyfél hanem a több ezerszersét.

    Szerződésszegés?
    Szerintem neked is le van írva a megbízási szerződésedben, hogy mit vár el a cég főállásban és másodállásban..

    "Szerintem Te egy álomvilágban élsz, amikor azt mondod, hogy az átvettekkel foglalkozik valaki. Ez az új húzás csak a visszatartott jutalékok lenyúlásáról szól."

    Ha valaki elmegy, vissza kell küldenie a központba a szerződés megszüntetési lapját ( amit a megbízásival kapott meg/ utólag ) kérnie kell a szakmai vezetőjét, hogy indítsa el a törlési kérelmet. A 20% stornótartalékot nyílván ,ha már nem vagy ott, nem kapod meg utólagosan. Nekem is van több örökölt ügyfelem, akikhez kijárok.( pl estei befizetésnél kötvényátvételi stb stb ügyében) Gondolhatod, hogy 200 km-t én sem teszek meg ingyen + az időről nem is beszélve.
    vagy 2 milliós eseti bef nél 4 egységért :):)

    Ha van olyan ismerősöd ,akinek nincs tanácsadója vagy nem keresték fel régóta , hívja a Call Centert. Neki a tanácsadója elképzelhető hogy nem küldte vissza azt a megszüntetési papírt..

    [ Szerkesztve ]

  • nortol

    senior tag

    válasz Bbnet?7 #921 üzenetére

    én is úgy hagytam ott a brókernetet annó, hogy bennt maradt 400.000 forint jutalékom. de inkább sz@rtam az egészre, mert már gyomorforgató volt a helyzet ...

  • mclord

    aktív tag

    válasz Bbnet?7 #923 üzenetére

    Hol élsz te?, úgy látom fingod nincs a szakmához ?, mi az hogy türelmetlen? , a befektetési munkakörben nem hogy hetek órák is sok .., inkább tanulj egy kicsit mielőtt osztod amid nincs..
    Egy cégről, olyan jelzőt tud az ember levonni, amivel találkozik, és az is a céget minősíti, hogy ilyen embereket vesz fel, és dolgoztat. Úgy érzem nem az én dolgom, hogy Mcdonaldsos kajálós embert ,és egyéb komolytalan emberek ne vegyenek fel , ha felveszik, akkor meg úgy vannak vele ezek képviselik megfelelően a cégért.
    Bank halkan megjegyzem sokkal hamarabb kötök üzletet egy olyan emberrel aki CIB -es mailrol küld mélt nekem, mint egy gmail vagy freemail, na igen ze is Brokernek :) , freemail, vipmail, gmail, céges mail nuku ami az alap ...

    ''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz Bbnet?7 #923 üzenetére

    Bbnet?7

    Ugy látom azért itt másnak is vannak problémái!
    Szerintem nem rúghatnak ki! Főleg nem azért,hogy most kevesebbet teljesítesz mint máskor!!! Itt nincs fix keret és rengeteg dologtól függ! Nem erőszakolhatod rá valakire hogy kössön mert az jó neki! Eggyik hónapban ennyi másik hónapban annyi sikerül!
    Ez megintcsak a pénzéhség! Mi az hogy követelőznek???? Mindent Te fizetsz magadután !
    A járulékot a saját vállalkozásod után,a tel.számlád,az utiköltséged stb! A Brokernet amennyit ad neked azt le is veszi a kötésed utáni jutalékodból! A szakmai vezetőd pedig csak folyamatosan kapja a jutalékot utánad rendesen! És mondhatnám ez az amiből Ők élnek és keresnek! Az alattuk munkálkodó emberekből!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Itt senkinek nincs joga követelőzni és ordítani! Csak megköszönni!
    Maximum annyit megértenék,ha valaki saját hibájábol,mit tudom Én/ lusta ,trehány vagy tojik rá/.akkor avval nem ugy foglakoznak,és nem fecsérlik rá az energiát,és időt! De ennyi!!

    Az viszont tény ha 3 honapig nincs kötésed,elküldenek. De ha már csak 1 magánnyugdíjad is van,akkor már az is számít! Csak teljesen nullás 3hónap után küldhetnek el!
    Ha elmész,a stornyotartalékod benyelték!

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz nortol #925 üzenetére

    Szia nortol!

    Kíváncsi lennék a Te véleményedre is! Hisz ezekszerint vannak tapasztalataid,amikből jópáran tanulhatnánk és talán velünk már nem történnének meg!

    Köszi Szia

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz floridaaa #920 üzenetére

    " nem tudom te kihez tartozol, de 4 es alatt egy kolléga másik kollgát nem taníthat , nem felvételiztethet.."

    A 914 ben leírtam mindent ! Sajnálom, ha semmit nem segítettem neked vele, hidd el többet nem tudok így fórumon.
    További kitartást!

    [ Szerkesztve ]

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz floridaaa #927 üzenetére

    "Itt senkinek nincs joga követelőzni és ordítani! Csak megköszönni!"

    Ez az a szakma, ahol a legnagyobb jelentősége vanak gyakorlati képzésnek és tréningeknek.

    Ha ebben a szakmában valakinek valamit meg kellene köszönni, az a vezetője munkája. Sok kolléga munkáját vezetem. Egy egy tréningre vagy meetingre felkészülnöm 3-4órát is igénybe vesz. Nekem is volt olyan kollégám , aki 3 hónapig 0 ás volt ( ilyen olyan okok miatt) , de emberileg semmi bajom nem volt vele és nem küldtem el, hanem hagytam neki időt, hogy összeszedje magát ( 1 hónapot). Persze előtte átbeszéltük , hogy ez miért alakult így! Ugyan azt tudom neked javasolni ,m int floridaaa nak, hogy beszéld meg a problémádat a szakmai vezetőddel. Kérj tőle konkrét segítséget.

    " És mondhatnám ez az amiből Ők élnek és keresnek! Az alattuk munkálkodó emberekből!!!!!!!!!!!!!!!!!" Ha nem támogatnám a csapatomat , nem lenne belőlük semmi. Mondd már floridaaa te utánnad mennyit tesz el a szakmai vezetőd??? 300 Forintot?? Abból biztos meg lehet élni..
    Ha egy ember 6 hónap után nem lesz jó, nem válik be... totál ráfizetés!! Mert abban a 20-40-50 órában amit én is együtt töltöttem sok nem túl kreatív emberrel, ... helyette köthettem volna 5-8 szerződést...

    "Az viszont tény ha 3 honapig nincs kötésed,elküldenek. De ha már csak 1 magánnyugdíjad is van,akkor már az is számít! Csak teljesen nullás 3hónap után küldhetnek el!"

    Ez sehol nincs leírva.. Én már tiszteletlenség és összeférhetetlenség miatt is küldtem el kollégákat..

    A Brokernet koncepciója, hogy nem a gyengéket segíti , hanem az erőseket teszi mégerősebbé.De ha valaki emberileg jó, és megpróbál mindent megtenni azért hogy fejlődjön, nem a 3. hónap után küldik el..

    floridaaa ! Ha te megtárgyalod a heti 7 - 8 alkalmat.. az havonta 25-30 ! Mennyi az esélye annak ,hogy nem lesz belőle 2 nyamvadt szerződés (UL) ??? Mennyi az esélye, annak, hogy nem csinálsz 10 helyen MNYPt+ valami bizt.???

    Vegyél fel 3 embert és meglátod, hogy nélküled ( + vezetőd) semmire sem mennek !

    Nekem a legkevesebb 186 egység volt egy hónapban, mert volt egy autóbalesetem.

    Bbnet?7 tel semmi baj nincs, csupán sok az elmaradt tárgyalása. Mi soha nem az egységet tervezzük!! Soha nem az egyésgszámért van "kiabálás", hanem max azért mert heti 2 -3 tárgyalással nem lehet sokra menni.

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #930 üzenetére

    Még egy kérdés..:

    Téged floridaaa ki vitt a Brokernethez? Vagy hogyan kerültél be?

  • floridaaa

    csendes tag

    válasz BNETSD6 #929 üzenetére

    " nem tudom te kihez tartozol, de 4 es alatt egy kolléga másik kollgát nem taníthat , nem felvételiztethet.."
    Igen ,ezt te irtad,a Te idézeted! Csak nem tudom hogy csapcsolodott ez az Én történetemhez! Mert ilyesmiről szó sem esett!!

    Az Én vezetőm nem egészen 300 Forintot kapott utánam! Sem a többiek!!!!!
    Hanem 250.000.- :) EDDIG! 0 plussz órák,és 0 pluss meiteng!!!!!!! Sőőőt!

    Engem nem kellett beszervezni! Nekem tetszettek meg a befektetéses és hiteles dolgok!
    Láttam benne fantáziát!
    De ez a csapatmunka és kollégák viselkedése hagy maga után kivetnivalót rendesen!
    És ezen nincs mit szépíteni.sajna!
    De ugylátom az erős mag még nem így indult anno,csak ilyenné vált a dolog!
    Sajnos a sok " jó"ember, emberek ugytűnik,minden jó dolgot képesek tönkre tenni!
    Ez van!
    De szerintem kár is erről többet beszélni!
    Minden jót! Szia

  • Bbnet?7

    újonc

    válasz mclord #926 üzenetére

    Jó Neked, hogy te nem határidőnaplóból dolgozol.Sajnos aki előbb bejelentkezik, elsőbbséget élvez. A te pénzügyeidet sem lehet - tisztességes módon - 10 perc alatt elintézni.
    Brokernetes email címet, logót, hirdetésben a cég nevét, stb. csak a hetesek használhatják.

    [ Szerkesztve ]

    Kár, hogy a kollegák nem spórákkal szaporodnak!

  • Bbnet?7

    újonc

    válasz mclord #926 üzenetére

    Szerintem Te már előre eldöntödted, hol fogysz hitel felvenni. Mi értelme feleslegesen pöcögni? Árt a szépségnek.
    Szevasz.

    Kár, hogy a kollegák nem spórákkal szaporodnak!

  • mclord

    aktív tag

    válasz Bbnet?7 #933 üzenetére

    Na látom itt a baj , én se érek rá mindig, de ha megkeresnek tudom válasz mailt küldeni 24 órán belül, aki nem tud az meg inkább hagyja. Aki meg nem tud évi 8 000 Ft-ot áldozni saját domain , mail címre , arról megint csak azt tudom mondani komolytalan, olyan mint amikor BKV -val jön az emberke több millás üzletről tárgylani :). Persze biztos van akinek ezek nem számítanak, de én projektekben dolgoztam, ahol egy megbeszélésre 5-ös bmw-t vittük a cégtől , és igen 3-an 3-t, -pedig suzuki , golw, és bkvval mentük dolgozni- , mert ez is cégér.

    ''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

  • mclord

    aktív tag

    válasz Bbnet?7 #934 üzenetére

    Neked inkább az élet árt, és jó lenne kis értelmet felszedned, háátha könnyebben megélsz. Hogy kitől veszem fel nem tudom mai napig 3 ember van a tarsolyba, + mailon 8 ajánlat, és amelyik minden téren a legkedvezőbb , ja és a legjobb 1 db brokernetes sincs :DD, 3 hívott fel 1 ebéd után visszahív ( 1 hete :D, nagy lehet a zaba ) , másik kettőről megmeséltem:DD, bocs azóta (+1) innen a ph-rol írt megint egy ja őse válaszolt :D

    Brokernet cégére lehetne :

    "Hitlet, befektetést, biztosítást keres, mi megkeressük !, de a többit ön intézze, mert velünk nem fog többet beszélni !!"

    [ Szerkesztve ]

    ''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz mclord #936 üzenetére

    Üdv!

    Még vannak egy- két ezren a cégnél, szerintem még próbálkozz ,hátha valaki normális, aki a Bnetnél dolgozik:):)
    Szerintem érdemes és sajnállak, hogy ilyen emberekbe botlassz ( vagy inkább már feltűnő ;) .:)
    Az , hogy 2008 ban találsz önállóan ( költségstruktúrát profi módon átlátva) egy hitelt , ahoz csak gratulálni tudok!! Vajon jó lesz e az a hitel 2009 ...10....12....15 ben?? Fogsz e később a hiteledre figyelni?? Tudod e majd ,hogy mikor kell esetleg előtörleszteni , hogy ne csak a kamatba törlesz és mikor lesz érdemes kiváltani? Biztos sok ember imádja a "legnagyobb magyar" bankot, amikor 2-300 ezer Ftért tud kostrukciót alakítani..:):)
    A köztisztviselői hitelek 90% a meg egyszerűen szemet gyönyörködtető:):) Azt is választhatod..Tuti , hogy nagyon korrekten a személyedre szabják!

    http://hvg.hu/gazdasag/20080407_mnb_inflacios_cel.aspx

    Félre ne érts! nem veled van a bajom! Én a szakmámban azt nem tudom elviselni, hogy egy egy céget egy - egy oda nem való emberrel azonosítanak. Gondolom az számodra sem természetes, hogy egy céghez kerülsz és egyből emailt meg mindent kapsz!!?? Gondold már át!! Ilyen emberek ( akikkel te kapcsolatba kerültél) küldenének neked Bnetesajánlatot???!! Az már tényleg a cég szégyene lenne! A cég nem enged ilyet meg! Ha valaki 1 es poziciós kollégától vár csodát...

    Amúgy ha bef. alapú hitelt akarsz felvenni, akkor érdemes megnézni, hogy melyik cégnél nem kötelező indexálni a szerződésedet..
    Ezen a piacon nagy booomot senki nem tud mutatni...Csodák már nincsenek! Alapvető költségszerkezeti tényezők viszont vannak, azt meg nem nehéz kitalálni, hogy melyik cégen kersztül kapod meg..( ha már az alkuszoknál maradunk) . Aki évi 1 milliárdot csinál vagy , aki 17 et?
    Egyébként a te eseteddel kapcsolatban csak annyi a hozzáfűzni valóm, hogy ha nekem valamire direkt igényem van, akkor felkeresem a központot, ott max felvilágosítást kérek, aztán megnézem, hogy melyik az a központ , ami a lakhelyemhez a legközelebb van. ( pl ezt arra írtam , hogy a közelmúltban vettem egy komoly tv t ). A te esetedben viszont csak egy termékről van szó , és ha nincs kidobni való 1-2 millád, akkor ez esetben racionlásian gondolkodsz. Egy alkusz cégtől max segítséget kapsz a jövőben ( ha kapsz), a szerződést a bankkal kötöd meg. Ha ezek után , azt mondod, hogy a Bnettől ajánlatot sem akarsz kérni.. az is a te döntésed.. Itt az a legszebb, hogy minden a te döntésed! csak meg ne bándd, hogy 1-2 emberrel azonosítottál egy céget! Nekem vannak barátaim a Bnetnél, őket tisztelik az ügyfelek, sőt még néha ajándékot is kapnak;). De ettől függetlenül lehet neked van igazad.! Lehet , hogy az a 3xxx ember tényleg beteg, lehet , hogy az összes ügyvéd alkesz, meg egy orvosi műhibára hivatkozva inkább ezen túl én operálom meg magam..:) lehet.. ez a Világ már egyre furább:)!De ez az uj Kínai híd ,akkor is elképesztő:)

    Sok sikert!

    [ Szerkesztve ]

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz mclord #926 üzenetére

    "Egy cégről, olyan jelzőt tud az ember levonni, amivel találkozik, és az is a céget minősíti, hogy ilyen embereket vesz fel, és dolgoztat. Úgy érzem nem az én dolgom, hogy Mcdonaldsos kajálós embert ,és egyéb komolytalan emberek ne vegyenek fel , ha felveszik, akkor meg úgy vannak vele ezek képviselik megfelelően a cégért."

    Ezzel a kijelentéseddel egyébként teljesen egyet értek. Sajnos ez valahogyan pénzügyi munkában nem működik jól. Ez hidd el, az összes mobilbankárnál, függő bizt ügynöknél így van.Dolgoztam egy két cégnél, máshol még sokkal rosszabb a helyzet....Ha egy átlagos embert felvesznek egy ilyen céghez..Látja ,hogy nem ugyan azokat a dolgokat lehet elérni, mint egy bankban vagy biztosítónál. Sok ember egyből sikerességet szeretne sulgallni a többieknek és ez hat negatívan.Van ,aki meg alapvetően fel sem fogja ,hogy hova került..Sajnos emberek vagyunk..
    Ha pl valaki kap egy 10millás fényképezőgépet, attól még nem profi fotós.. Lehet neki még van attól mit tanulni.. Ha valaki nem egy fekete mercivel megy egy esküvői fotózásra, Ő attól még nem illúzióromboló..Ez válasz a alsó pár sorra is.
    Egy pár éve már pénzügyi területen dolgozom , és büszke vagyok arra, hogy olyan embernek SOHA nem dolgoztam, akinek nem volt reális képe a világról.

    Számodra akár mennyire is hihetetlen, de név szerint a Brokernetnél, igen is nagy hangsúlyt fektetnek az ügyfél érdekeinek képviseletére. ( talán még az ING és az AXA, aki hasonló filozófiát használ)
    Nekem soha nem volt szükségem 40-80 ezer Ft jutalákra, azoktól az emberektől akik nem tudtak reálisan gondolkodni , illetve nem tiszteltek engem és azt amit csinálok! ( Ugyanis bármennyire is hihetetlen egy tanácsadó amit kap egy ügyfélért az a töredéke annak, amit az ügyfél nyer a tanásadóval ) ( vagy te esetedben egy cég prémium termékével)

    Most már gondolom te is látod, hogy van egy két dolog, amivel szintén nem tudok azonosulni .. de akkor is amit maga a központ kitalált.. Az a gondolkodás mód, az a cél , amiért a Brokernetesek zöme ma Magyarországon dologzik akkor az országnak igen is szüksége van!!

    ""Bank halkan megjegyzem sokkal hamarabb kötök üzletet egy olyan emberrel aki CIB -es mailrol küld mélt nekem, mint egy gmail vagy freemail, na igen ze is Brokernek :) , freemail, vipmail, gmail, céges mail nuku ami az alap ...""

    [ Szerkesztve ]

  • mclord

    aktív tag

    válasz BNETSD6 #938 üzenetére

    Gondolom az számodra sem természetes, hogy egy céghez kerülsz és egyből emailt meg mindent kapsz!!??

    Akár hol dolgoztam első munkanapon már volt e-mail címem :D

    Ellenben ma volt egy megbeszélésem egy hitelügyintézővel:

    1. Kocsival érkezett, kosztümben, és notebooktaskaval = Na ezt nevezem alap megjelenésnek
    2. Beszélgettük ( szolid nyugott halk hely ) , és ahogy egyre több minden jöt fel , úgy a notin változtak az adaotk ( kalkuláció )
    3. Elmondott olyan kis utakat is amikkel előrébb lehet jutni

    Szumma: Na én ilyennek is látom az ideális ügyintézőt, max annyit akarok még egy komolyabb véleményt meghallgatni, hogy legyen 2 tutim ( aminek hiszek ), és akkro eldönthetem mi is a valóság ( számomra).

    ''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz mclord #940 üzenetére

    Szia mclord !

    Értem én, hogy mit akarsz ezzel a tudtomra adni és egyet is értek veled.Nem kellene ennyi "pénzügyi ügyintéző" sokkal szigorúbb feltételekkel kellene felvenni őket dolgozni.

    Az a baj, hogy az emberek 67% a elégedetlen a jelenlegi helyzetével és mindenki ki be ugrál egyik állásbúl a másikba. Mára már szinte lehetetlen az , hogy egy asztalos szakmunkás mindig asztalo legyen.Lehet hogy 1,5 év mulva már burkoló.... de szegénynek addig a 1,5 évig valamiből élnie kell.
    Legszembetűnőbb hozzá nem értés tényleg a pénzügyi területen van, ugyanis minden szakmának megvan a maga "kúltúrája". Ha egy "tanácsadó" leül egy " hétköznapi emberrel" beszélgetni, akkornyílván összeszedetten , célirányosan kell megtanulnia kérdezni és határozottan választ adni.Ha egy függő tanácsadóval találkozol , neki megtanítottak 3-4 féle terméket, ha becsületesen megtanulta, neki a termékeladás a cél..Ha egy független tanácsadóval találkozol, ott akkora a termékpaletta, hogy átlátni szinte lehetetlen és első sorban a szolgáltatást kell eladnia..Nyílván ez igényfelméréssel kezdődik, ami már próbára teszi az uj kollégát, mert egy " betanulsz szöveggel " sokra nem jut.

    De a feltevéseddel nyílván egyetértek és elfogadom! Szerencsére 2008 Júliustól már 25.000 tanácsadóval kevesebb lesz a piacon, ugyanis egy un. " salátatörvényben " életbe lépő módosítás megakadályozza, hogy diploma nélkül el lehessen helyezkedni ilyen területen. Egyértelmű, hogy ezáltal nem lesz megoldva a probléma, csak kis mértékkel orvoslódik.
    Az email címmel kapcsolatos véleményeddel ennek ellenére továbbra sem értek egyet.
    Ha nekem van egy cégem és az ott dolgozó " tanuló" státuszú kollégám az én cégem nevét nem veheti fel, amíg azt a szintet el nem éri, amit a profil megkövetel.

  • tkazmer

    addikt

    válasz BNETSD6 #938 üzenetére

    Még vannak egy- két ezren a cégnél, szerintem még próbálkozz ,hátha valaki normális, aki a Bnetnél dolgozik
    próbálkozna, csak valahogy felmerül a kérdés, hogy ki van kiért?
    hidd el, ha feltétlenül brókernetes ügyfél akarna lenni, akkor próbálkozna, azonban ő nem brókernetes ügyfél akar lenni, hanem egy hitelt akar.
    mondják, hogy egy weboldalon az első 15mp-ben dől el, hogy marad e a felhasználó, és mondhatni ugyanez igaz pl egy lakás bérbeadására/eladására is.
    lehet, hogy a brókernetnek kellene kirúgnia a nem hozzáértőket a cég jó hírnevének érdekében?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • BNETSD6

    csendes tag

    válasz tkazmer #942 üzenetére

    Szia tkazmer !
    Igazad van! Ha nekem lenne egy saját pénzügyi szaktanácsadással foglalkozó cégem. ( jelenleg csak egy xx fős csapatom van) , akkor ott sokkal magasabb lenne a bekerülési szint ( mint ahogyan a csapatomnál is így van).A mennyiség valamelyest mindig a minőség rovására megy...Ez szerintem mindennel így van.Amíg nekem is csak 5-8 kollégám volt, én is sokkal jobban tudtam követni a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Ha'pi

    újonc

    Sziasztok!

    A baranom a is bnetes, ennek eredemenye kent kozel 2honapja semmi penzt nem latott, bele elte magat teljesen hozza sem lehet szolni, folyton ugyfeleket hajt.
    Kezd elvesziteni mindenkit maga korul, es olyan parasztvakito ez az egesz, hogy nem is merem neki mondani hogy egy nagy kalap..... az egesz.
    Szoval aki elszeretne vesziteni mindent es mindenkit annak ajanlom.

  • tkazmer

    addikt

    válasz Ha'pi #944 üzenetére

    olyan parasztvakito ez az egesz
    az egeszen bizonyos. valamilyen modon egy bnetes ismeros kiszamolta, hogy 2010-12 korul o mar evi 70milliard forintot fog keresni. hat nem tudom, de azt hiszem, ha ebben a dologban ilyen lehetosegek lennenek, csanyi nem europa legkorszerubb sertestelepebe fektetne:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • bizsu53

    csendes tag

    Szia BnetsD6!
    A véleményedre lennék kiváncsi. Bejelentkezik az illető, befektetési szándéka van. Mikor kiderül, hogy a Bnet irodában kéne találkozni, köszöni , de nem kéri. :F Sajnos nem ez az első.
    Nem a személlyel volt a gond, felsőfokú végzettségű, az ajánló már kötött is.
    Te mit tennél? És így hogy lehet csapatot építeni?
    A vezető meg csak fenyegetőzik, hogy kirúgja aki nem dolgozik. De nem segít.
    A jóhírére miért nem fektet súlyt a Bnet? Miért csak az autóik márkásak, a dolgozóik negyede sem?És aki még tenné a dolgát, hogy néz szembe egy lenéző-lekezelő szituval?
    Esetleg - nála ebben a szakmában - képzetlenebb emberrel?
    Szinte minden pénzintézet hírdeti termékeit, segítve tanácsadóit.
    A Bnet inkább támogatásokat osztogat, azt is csak a saját lapján tudod meg, hogy kit.
    Kivéve Talmácsit. De Ő nem reklám. Szerintem. Csak nyereségadót csökkentő támogatás.
    Kiváncsi vagyok, mit írsz, olyan alapos vagy az előbbi hozzászólásaidban.
    Köszi
    Szia!

    [ Szerkesztve ]

  • tkazmer

    addikt

    válasz bizsu53 #946 üzenetére

    a drága autó egyfajta prezentációs eszköz, a vállalkozók többsége azért vesz('kell' vennie) drága autót, hogy lássák, van pénze, és ugye ált. attól vna az embernek pénze, ha jól dolgozik. a cég jó hírnevére tehát így akarnak áldozni, ráadásul így elérik azt is, hogy elégedettebbek lesznek a dolgozóik is.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • cscsabi

    csendes tag

    Unokatesóm egy Bnet-es üzletkötő unszolására megadta néhány rokon elérhetőségét, így a srácra való tekintettel én is fogadtam. Ennyi sablonos és ködös dumát már régen hallottam (család, jövő, lakás, stb.)! Az ük ragaszkodott hozzá, hogy a feleségem is ott legyen a megbeszélésen. Ha-ha. Mintha úgy könnyebb lenne meggyőzni.

  • Weaver

    senior tag

    válasz tkazmer #947 üzenetére

    igen, de azért a BNET, meg a BRNT rendszám sokat elárul....

  • oskar

    újonc

    válasz Ggibic #760 üzenetére

    Tulajdonképpen nem kell itt szidni a BN-t. Hiányt pótol. Magyarországon nagyon sokan vannak akik bankbetétekben tartják hosszútávra is a pénzüket.
    Az meg nem igaz, hogy a bankok rendelkezésre állnak és olyan alapba fektetheted a pénzed amelyikbe szeretnéd.
    Én akartam orosz részvényalapba a Credit Suisse-nél. Meg is beszéltem telefonon. készségesek voltak Igen ám de amikor odamentem közölték, hogy a minimum beszállás 10 millióFt.
    Ezért lehet, hogy van jobb befektetés a unit linked biztosításoknál de azok hol vannak?????
    Azt hiányolom a BN-nél, hogy csak unit linked befektetések közül lehet választani de ez azért érthető is mert a biztosítók jutalékából tartják el magukat.
    Ezért az ez irányú tanácsaikat ingyen adják.

Aktív témák