Hirdetés

Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    ja, még egy dolog: ugyanazt a hozzászólást becopyzni, hát, de inkább mégsem mondok rá semmit...

  • Broker

    újonc

    válasz #32577792 #100 üzenetére

    Hi Ungawa !
    A brókerek bizonyos szolgáltatásokat végeznek pénzért. Hogy azt az ügyfél vagy az ügyféllel összehozott cég fizeti az változó. Az biztos, hogy arra a tevékenységre is szükség van, hiszen keresik. A Brokernet munkatársai, akik tiszteségesen végzik a munkájukat, független tanácsadók, azaz a pénzintézet és a pénzügyi konstrukció kiválasztása az ügyféllel felmért személyes pénzügyi analízis és tervezés során kerülnek kiválasztásra. (tudom a honlapunk nem ezt sugallja, többször szóltunk már, hogy igazából nem tükrözi tevékenyseget, legfeljebb a Credo)
    Tudom, a chat oldalak inkább a ''lötyögést'' szolgálják, de azért írtam, mert egy ember, mint álláslehetőséget vetette fel a BNET-t. Hiányos, érzelmileg túlfűtött, előitéleteid által írt válaszod ebben az esetben felelőtlenség, hiszen lehet, hogy egy lehetőségtől zártál el valakit. Kérlekk nézz utána, mi a munkája egy igazi független pénzügyi tanácsadónak (Broker, Makler). Vannak sokan, akik annak mondják magukat, de csupán többes ügynökök. Az egyik egy komoly szakma, amás egy nehéz pénzkereseti módszer. Vallom, ha az ügynök tisztességes, akkor hasznos lehet az ügyfélnek, ha a független pénzügyi tanácsadó tisztességtelen akkor árt az ügyfelének.
    Évente kb negyvenezer ügyfelünk van, ha jól számolom 3-4 panaszos van ezeken az oldalakon. Sok sikert a munkádhoz!

  • Broker

    újonc

    válasz #32577792 #101 üzenetére

    Igazad van, de először vagyok chat oldalon és bénáztam.

  • Broker

    újonc

    válasz Broker #103 üzenetére

    Bocsi, még egy fontos dolog, Bnettel nem köt szerződést senki, mert rajtunk egy fillér sem folyik keresztül. A tanácsot adjuk, ha elfogadják segítünk összejönni a tőkepiac szereplőjével, ha nem keresünk alternatívát. Nálunk az ügyfél dönti el mit választ.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Broker #102 üzenetére

    na, ha visszaolvasod a hozzászólásaimat pont ugyanazt mondom, nevezetesen, hogy más termékét árulja, amiért pénzt kap. nem közvetlenül a biztosítótól, banktól, hanem a bróker cégtől. vannak ismerős - sőt volt biztosítós kollégám - aki most brókernél dolgozik/dolgoznak. több partner van szerződésben velük. nézzünk egy példát: szerződik min. 3 biztosítóval és mondjuk 3 bankkal. egy biztosítónak van legalább 6-7 életbiztosítási - vagy befektetési terméke, mindegy minek nevezzük - 6-7 kockázati terméke, ez ugyebár 12 termék, ez igaz mind a 3 biztosítóra, így összesen tudsz 3x12=36 ilyen terméket kínálni. igen, ám, de még ott vannak a bankok, mondjuk itt kevesebb termék van -bár önnagában ez így nem igaz- 3-4db-ot számolva, ez még plusz 10db termék. Tehát ott tartunk, hogy profin, teljes mélységben tudsz, ismersz 40-50db terméket. :R
    na, látod, ezt nem hiszem el. én, a saját 14db termékünk közül 5-6 db-ot ismertem olyan mélységben, amikor azt tudtam mondani. hogy kérdezhet bármit.
    akkor mi alapján tudsz felelősségteljesen ajánlani? esetleg talán az alapján, hogy szelektálsz? mi alapján? azt fel sem merem tételezni, hogy nem veszed figyelembe az ügyfél érdekeit, de mivel ebből élsz, ebből kapsz jutalékot, megfogod nézni, hogy milyen jutalékot kapsz, ha van mekkora a jutalékvisszatartás vagy visszaírás mértéke?
    én nem látok különbséget a ''független'' - hiszen ténylegesen nem független -és a többes vagy egyes ügynök/tanácsadó/bróker között. mindenki - tudása szerint - igyekszik a legjobbat az ügyfélnek. csak amíg a bróker cég bármilyen probléma esetén a ''kenyéradójára'' mutogat, addig egy biztosítási üzletkötő már nem tud másra mutogatni, neki kell megoldani a ''problémát''. nem vagyok bróker ellenes, de én nem dolgoznék brókernál. ha eltudok adni terméket - márpedig eltudok, mert akkor nem ezzel foglalkoznék -, akkor engem ne húzzon le egy ''közvetítő cég''!
    más:
    ha valakit győzködni kell, arról, hogy neki mi a jó, akkor az vagy nem fog ilyen pályára menni, vagy 2-3 hónap után kiszáll a buliból. hidd el, nem vagyok a témával kapcsolatban ''érzelmileg túlfűtött'', vagy úgy gondolod, ha valakinek negatív tapasztalata van valamivel kapcsolatban, akkor kussoljon? mondjuk amikor a biztosítónál fel akartuk vetni a problémákat, kb ez volt a reagálás ezekre a megnyilvánulásokra.
    képzési díj: dolgoztam biztosítónál, hívtak több társasághoz is és ahol voltam tájékozódni, sehol nem kértek pénzt, még az alapképzésért sem! érdekes módon nem lepték el őket olyan személyek, akik csak azért mentek oda, hogy kapjanak egy kávét vagy szendvicset.
    az, hogy itt mennyi panaszos van, nem jelent semmit. nézd meg mennyi személy írt a topicba. az emberek különben sem szeretik kiteregetni, ha átverték őket (általában beszélek).
    a topicnyitó információt, véleményt kért.én véleményt és tapasztalatot mondtam és veszed a fáradságot és végigolvasod a hozzászólásaimat, általában beszéltem a brókerekről.
    mégvalami: ez nem chat oldal hanem fórum.

  • Broker

    újonc

    válasz #32577792 #105 üzenetére

    A tőkepiacon ma már olyan harc folyik a vásárlóért, mint bármely kereskedelmi ágazatban. A Brokernet nem egy cég, hanem cégcsoport. A részei szakosodtak, ezért egy-egy területnek külön-külön szakambergárdája van.Brokernet; befektetések, pénzügyi élepálya tervezés, Bankbroker; hitel, lizing, faktoring, refinanszirozás, pályázatfigyelés és írás stb. Palladium: vagyonbroker, biztosítások kezelése, felülvizsg. új kötése, elavultak megszüntetése, cafeteria r.stb. Ezért nem igaz a számításod a Brokernet esetében. Magyarországon kb 200 féle pénzintézet 7000 terméke van és elég gyorsan változnak is . Ennek követésere, szelektálására csak egy nagylétszámu, szakosodott gárda képes. Ráadásul, ha valamelyik pénzintézet szeretne tőlünk nagylétszámu ügyfelet szerezni, akkor exkluziv megoldásokat kínál, ami máshol nem elérhető. Ezért olyan pénzűgyi megoldásokat kaphatnak rajtunk keresztül az emberek, amit egy ki,s ügynökség nem tud kihajtani a nagy, nemzetközi pénzintézetekből.

  • Broker

    újonc

    válasz Broker #106 üzenetére

    A cég tehát szerintem azért kell, ha lehúz, ha nem mert külömben a tőkepiac kicsi szegmensének boltosa leszek ami nekem nem tetszik. Én is probáltam biztosítónál, ott nevetséges volt az egyhetes képzés, és akkor még fizetni is kellett érte. Lepusztult tanteremben, tartották, a csajok ruhája elszakadt az összefarigcsált padoktól, mindenki hozta a maga szendvicsét. Pedig ez egy vezető biztosító, 2000ben. Heti értekezleten megmondták, hogy milyen biztosítást kell a következő héten eröltetni.
    Bnet alapképzés egy nap a Duna Interben, fizetős, teljes ellátással,(nem egy kávé, szendivel, hanem reggeli, ebéd, uzsonna, kávé, üdítő, süti, stb. nem ez a fontos, de nem árt, ha kulturált.) utána heti fél nap képzés, folyamatosan, amíg nálunk dolgozik, ingyen, Majd 3 nap Tapolcán, Ausztriában rendszeresen ingyen, stb.
    Nem tudom ki volt az aki valakit győzködött. Aki nem akar valamit, és értelmes, azt nem lehet győzködni. Az biztos, ez egy teljesen újszerü szakma, ha valaki nem probálja meg, sosem tudja meg sikeres lesz-e benne vagy sem, szeretni fogja vagy sem. Veszíteni pedig azt a 27800 Ft-t fogja, ha mégsem akar dolgozni, aminek a nagy részét megitta, megette. Szakmai tapasztalatod alapján sikeres lehetnél a Bnetnél, úgy gondolom, bővíthetnéd szaktudásodat, és az ügyfeleidnek még több és exkluziv lehetőséget kínálhatnál. Szívesen fogadjuk jelentkezésed!

  • Josh

    tag

    Annak idején én azért indítottam ezt a topicot, mert egy ismerősöm eléggé sulykolta, hogy ez a cég mindenféle dologgal foglalkozik, meghogy ő ennyire meg annyira vágja a teljes pénzpiacot (remélem jó a kifejezés). Egy kicsit gyanusnak kezdett lenni ez a dolog, hogy valaki ennyire vágja a dolgokat. Aztán kérdeztem tőle egy egyszerű dolgot, amire nem tudott választ mondani, pedig állítása szerint vagy 5 éve ezt csinálja.

    Hogyan lehet kiszámolni a teljes hiteldíj mutatót, ha nincs a hitelügyintézéssel semmi költség, csak a havi törlesztőrészlet. Ismerjük a felvett összeget, és a havi törlesztőrészletet, és s futamidő. Ebből hogyan lehet kiszámolni a teljes hiteldíjmutatót?

    Erről a manusról el tudom azt mondani, hogy csak akkor foglalkozik az ügyféllel, hogyha látja benne a saját hasznát. Több lelkes, és őszinte bnetestől kérdeztem, akik állításuk szerint mások mint a többiek, hogy egy konkrét ügylet során, mennyi jutalékot kapnak, de aztán hirtelen mindannyian eltüntek, (és maradtak az újonc fokozatnál)

    A fent említett tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy jó a marketing munkájuk, de nem az ügyféllel foglalkoznak hanem sokkal inkább a saját hasznukkal......

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • M.A.K.K.

    csendes tag

    Helló mindenkinek! Korábban már hozzászóltam a témához, amihez érdekes módon semmilyen kritikai észrevétel sem érkezett. Az akkori hozzászólásomat szeretném kiegészíteni néhány fórumozó konkrét hozzászólására reagálva.

    Mindenek előtt FONTOS leszögezni, h mint minden üzletet, a BrokerNetet is emberek irányítják. Sajnálatos módon két fő irányvonal különült el az idők során: egy nyomulós és egy lassabban terjeszkedő, de minőségibb ágazat. Büszkén mondhatom, h én az utóbbinak vagyok a tagja, és én is ismerek olyan embereket, akik 10 körömmel szabadulnának a másik vonalról, mert nem kapják meg a megfelelő képzéseket sem, csak ha felmennek Pestre. Úgy gondolom, h a sok negatív hozzászóló legtöbbje ezzel a vonallal találkozott a felvételi elbeszélgetés vagy a munkája során. Már korábban is írtam, h az én szakmai vezetőm engem nem buzerál, h mikor mennyit kötök. Hagyja, h a saját tempómban dolgozzam, de emellett minden lehetséges alkalmat kihasznál arra, h segítse a szakmai fejlődésemet.

    Íme a hozzászólások és a hozzá fűzött véleményeim:



    A Brokernet egységeket ad, ezért TÉNYLEG mindegy, h mit ajánlok, egyedül az ügyfél elégedettsége az, ami itt tartja nálunk a pénzügyeit. A CIBnél is 1% a hitel utáni jutalék. A biztosítóknál pedig vicc, h az éves díj 90%-a is lehet a jutalék! Akkor mindenki ott dolgozna!


    ************************************************
    Josh

    ''Álítólag úgy van, hogy ők egy bécsi cégtől kapják az infót, hogy melyik bank, mit ajánl, mik a buktatók, stb.... ''

    A BrokerNet nem egy bécsi cégtől kap információkat, hanem a bécsi nemzetközi tőzsdén is van irodája, így direktben kapja az információkat. 2006 márciustól pedig beindul a Platea nevű ingatlanokkal foglalkozó ága is.

    *********************************************************
    ungawa

    ''A bróker mindig lepasszolja a kötések után az ügyfelet. Több ilyenhez hívtak, de már 3-ik éve csinálom és tapasztalatból tudom, hogy ez általában így működik.''

    Ezek kis brókercégek ügyfelei voltak, vagy KONKRÉTAN a BrokerNet ügyfelei? Kötve hiszem, h nálunk van olyan hülye (persze előfordulhat), hogy nem foglalkozik az ügyfelével, amikor a megélhetésük egymástól függ.

    **********************************************************
    ungawa

    ''az ügyfél szinte soha nem jön oda, neked kell felhajtani.''

    Ezek szerint a biztosítótársaságok és bankok előtt kígyóznak a sorok, h az emberek gondoskodjanak magukról? Akkor miért van tele a TV a különböző hitelekkel és kedvező gépjárműbiztosításokkal? A bagoly ne mondja már a verébre, h nagyfejű!


    **********************************************************


    Az, hogy valaki ismer valakit, aki ismer valakit, aki biztosítós, és mégis zsigulival jár, nem jelent semmit. Én is ismerek olyat, akinek tönkrement a kocsmája, pedig állítólag azzal nem lehet megbukni. Tudomásul kell venni, hogy aki nem jó valamiben, az leragad egy szinten. Aki szumó birkózó, az ne induljon maratoni futáson!


    **********************************************************

    MLM rendszer. Még egyszer, bővebben. Biztosítók. Van egy régióigazgató, aki 3-4 vármegye ügynökeit hétről hétre lebassza. Ő keres 4-5 milliót. Van egy területi igazgató, aki egy város ügynökeit baszogatja. Ő keres 1 milliót. És vannak az üzletkötők, akik dolgoznak, és keresnek 5-600 ezret. Hiába okos valaki, ügyesen tárgyal, jó ebben a szakmában, itt kihalásos alapon megy az előrébb jutás. Az MLM rendszerben ha megvannak ezek a képességeid, te is indíthatsz egy olyan csapatot, akiknek te vagy az idézőjeles főnöke, akiknek segítesz, és akik után kapsz jutalékot. NEM AZ Ő JUTALÉKUKAT!!!! A CÉGTŐL kapod az ő jutalékuk bizonyos részét. Nem látom át, h ebben az esetben ki az, aki megrövidül. Az ügyfél, aki a neki legmegfelelőbb helyen forgatja a pénzét adó- és illetékmentesen? Vagy a tanácsadó, akivel eljár a szakmai vezetője tárgyalni, h ne magától kelljen mindent megtanulnia hónapokon át?


    ***********************************************************
    Josh

    ''Bár nekem a brokernetes dologban az nem tetszik, hogy csak akkor alkalmaznak, és képeznek ki, hogy ha van benned nekik lehetőségük, és nagyon az eladástechnikára mennek rá, és nem a szakmai részére.''

    Erről annyit, h a napokban volt nálunk egy volt biztosítós üzletkötő. 48 éves, 4 társaságnál dolgozott már, szartig van ismeretsége, és hatalmas a dumája. Állítólag. Elküldtük.
    Egy idióta volt.Lehetőség rengeteg, de itt az a mázli, h TE vagy az, aki eldöntheti,
    h kikkel dolgozik együtt.

    A szakmai részt ugyanúgy megkapod, de ne várd el, h az első oktatási napon lenyomnak neked egy több 100 oldalas oktatóanyagot! HA ezt tennék, akkor az lenne a baj, és azért sírnátok!

    Valamit nem tudtok, amit én igen. Ez vagy azért lehet, mert még nem dolgoztatok előtte biztosítónál, vagy azért, mert egyszerűen fingotok sincs a témáról, csak a jó magyar ''mindent lefikázunk, ami a másiknak bejött'' elvet követitek. Mindegy, a lényeg, h figyi ide: Amikor egy termék mellett elkötelezi magát az ügyfél, nem a díjmentesítést, a díjmentes leszállítást, a kedvezményes indexálást vagy portfóliók összetételét veszi meg, hanem a szeretteiről való gondoskodás lehetőségét, a jövőbeni tervei alapját képező tőkét.
    Szomorú, h vannak itt állítólag több éves értékesítési múlttal rendelkező emberek is, és ez NEM KERÜL SZÓBA. Valószínű, a teljesítményük is olyan lehet!


    ************************************************************
    deedee

    ''a haver a westelnél volt,rengeteg embert/jólmenő vállalkozót/ismert,mégsem lett gazdag az üzletkötésekből.....''

    Mindenki jár vásárolni, igaz? A sarki fűszeres jópofa, kedves ember, jó szöveggel, mindenkihez van egy kedves szava. De ha holnap odalépne hozzád, h megmutasson egy ma Magyarországon egyedi pénzügyi lehetőséget, szinte biztos, h kiröhögnéd! Az ember NE ÉRTÉKESÍTSEN A BARÁTI KÖRÉBEN!!!


    *************************************************************
    Josh

    ''És mostmár csak azokat alkalmazzák, és képzik ki, akiben látnak annyi lehetőséget, hogy az ő munkája hasznot hozhat a cégnek.''

    Elárulok Neked egy naaaagy titkot, ifjú barátom! A VILÁGON MINDEN EGYES CÉG OLYAN EMBEREKET VESZ FEL, AKIKNEK A MUNKÁJA HASZNOT HOZ A CÉGNEK! :) Te alkalmaznál valakit, aki rossz megjelenésű, koszos, büdös, vagy bunkó? Elárulom, h az én 100-as listámon összesen 53 név volt felírva. ÉS ezek közül összesen 6 volt vállalkozó. És mégis beindult. Miért? Tárgyalástechnika, emberekhez való viszony, következetesség, lojalitás, és folyamatos kapcsolattartás az ügyfelekkel!


    **************************************************************
    ungawa

    ''jobban jársz,ha ''aládolgozol'' valakinek, feketén''

    Azt hiszem egy elég érdekes gondolkodásmódról árulkodik az, ha lefikázva az MLM rendszert és a BrokerNetet azt javasoljuk valakinek, hogy az éves díj töredékének a töredékéért végezze el UGYANAZT a munkamennyiséget! Vicces fiú vagy te!

    ***************************************************************
    Josh

    ''Egyelőre még csak a tudásuk érdekelt volna, mert én nekem nincs olyan kapcsolatom, hogy abból a cég tudjon profitálni, ezért nem is alkalmaznának, és nem képeznének ki.''

    Hülyeséééég! A kapcsolatrendszeredről szó sem esik egy felvételi elbeszélgetés során. Azt nézik, h mennyire vagy jó megjelenésű, rátermett, kitartó, határozott. Ha Neked lenne igazad az ismeretség ügyében, akkor csak parlamenti képviselők dolgoznának itt! De mint mondtam, idiótákat nem veszünk fel! :)

    ****************************************************************
    ungawa

    ''1,5 évig talpaltam, marketing felmérések, nagyon lassan megy felépíteni. aztán átálltam a hitelekre, ez már egyszerűbb volt és pénzt is hozott szépen. a termék adva van, csak meg kell találni a fogyasztót! befektetést illetve a biztosításokat közgáz iskolák oktatnak.''

    Sajnálatos, h valakinek 1,5 év kell ahhoz, h elinduljon ebben a szakmában. Nyilvánvalóan hiányzik a megfelelő oktatási háttér. A hitelekről csak annyit, h valóban sok pénz van benne a biztosítóknál, azonban legyünk vele tisztában, h a BIZTOSÍTÓ az, aki nincs minden bankkal leszerződve, és csak néhány hitelt próbál elnyomni. Az ilyenekből szokott az lenni, h a BrokerNetnél átváltjuk a meglévő hitelét egy kedvezőbb díjúra, h az ügyfél ne fizesse ki még a gatyáját is!

    KÖNYV: Banyár József: Életbiztosítás.

    *****************************************************************
    ungawa

    ''marketing- igényfelmérés: telefonon vagy személyesen keresed meg az embereket és a magad vagy más által összeállított ''kérdőívvel'' és felméred az igényeit, szükségleteit. ebből tudsz - otthon - nagy biztonsággal ajánlatot tenni számára, ami vagy összejön, vagy nem, ez már nagymértékben rajtad múlik. továbbra is mondom, hogy kétséged ne legyen: 95%-ban biztosítást kell eladnod, brókernél bagóért!''

    Miért kell a HÁZALÁST ÉS A HIDEGHÍVÁST marketing-igényfelmérésnek szépíteni? Öreg, Te egyszerűen házaltál 1,5 évig, mondd ki! És ez a XXI. században eléggé halvaszületett ötlet!
    Bagóért: mivel nálunk egységek vannak, a teljesítményt abban mérik, h bizonyos egységek elérése esetén az egység ára emelkedik. 460-tól indul, 800 egységnél már 960 Ft/egységért kapod a fizetésed. 800 egység= 8 db 350.000,- Ft-os éves díjú befektetés. És ehhez nem kell 1,5 év! És nem kell ''Feltenni pár kérdést!'' :)

    ******************************************************************
    Sidaries

    ''Nem mentem vissza. Már csak azért sem, mert a kiképzés nem éppen ingyenes, ha jól emlékszem.''

    Szóval egy 4 *-os szállodában etessenek, itassanak egész nap, kapd meg a megfelelő oktatást, a megfelelő segédanyagokat INGYEN? Az ilyen embernek azért nem kellene az aranytojást tojó tyúk, mert csak egy segglyuk van rajta!

    ******************************************************************
    Josh

    ''Ha valakinek abszolút nincs ismerőse, nincs kocsija, és nem tudja megoldani a felutazgatást a képzésre, akkor azt nem fogják kiképezni, mert neki nincs az a megfelelő kapcsolati tőkéje, hogy a cégnek érdekében álljon kiképezni, és foglalkoztatni. Neked volt valami előképzettséged ilyen téren? Szerintem te jókor voltál jó helyen..... De lehet, hogy tévedek...''

    Nekem sincs kocsim. Van egy iroda, ahová bejön hozzám az ügyfél. Így nincs az, h elrohangál, mert kifut a tej, vagy áru jött és át kell venni. A képzéseknek helyben is zajlaniuk kell hetente. Ha nem így van, akkor a nyomulósabb vonallal találkoztál a BrokerNeten belül. Sajnálatos.

    Nekem ez a kislányos nyafogás úgy tűnik, h csak mentegetőzés, h MIÉRT NEM kezdheted el.

    Sztori: Kimegy a gazda reggel a határba vetni, de túl felhős az ég, azt mondja, inkább majd holnap. Másnap nagyon süt a nap, az a baj. Később erős a szél, köd van, rosszul ébredt. A végén sosem vet. Tanulság: Tök mindegy, h milyen az idő, ha vetni akarsz, vetni is fogsz! (Aki dugni akar, az dugni is fog!) Aki meg nem akar, az legalább ne rinyáljon már mindenért, lécike!
    Evelin akkor volt jó helyen, amikor leült egy felvételi elbeszélgetésre.


    *******************************************************************
    ungawa

    ''vannak brókres volt munkatársaim és ismerőseim, és tudom, hogy ''halálra'' dolgozzák magukat, bagóért! nem ők teszik zsebre a nagy lóvét. pl.: volt kolléganőm az első három hónapban kötött 13 szerződést, kapott érte 160e Ft-ot, ment reggeltől-vakulásig. Ezen időszak alatt kiközvetítettem 4 hitelt, megkötöttem a hozzávaló biztosításokat és kerestem 350e forintot (ez sem nagy pénz). ez havi lebontásban kb 5-6 napot vett el tőlem!''

    Szóval havi lebontásban 6 nap. Akkor miért nem keresel 4-5x annyit? Talán mert attól függetlenül, h 6 napnyi munkát végzel el egy hónap alatt, ami azért tegyük hozzá, h elég szégyen,ugyanúgy egész hónapban berohangálsz öltönyben a céghez dolgozni, csak nem jön össze semmi, csak a benn ücsörgés megy. Ne mondd, h ez a JOBBIK választási lehetőség!


    *******************************************************************
    ungawa

    ''mennyit kapsz egy UL tip. biztosításért ( 15 év futamidő, 120e Ft/év díjjal) így
    kezdőként?''

    Na azt kellene fellógatni a tökénél fogva, aki ILYEN biztosítást ad el valakinek ''jövőről való gondoskodás'' címén! Az első 2 évben elmegy majdnem 1 teljes évnyi díj a biztosításra (kezdeti egységre), és később sem hoz túl sokat még egy kínai portfólióban sem!


    ********************************************************************
    Rezikillius

    ''Néhány Ex-Brokernetes tapasztalat: ( sajnos saját )
    - pénzed, csak akkor van, ha a barátaidat, családodat ráveszed, hogy százezreket költsenek csak azért, hogy te 20-30 ezer forintot kaphass ( de adózni ne felejts el ).''

    Megint a régi bénázás. Még egyszer, utoljára: A 100-AS LISTÁRÓL NEM ÉRTÉKESÍTÜNK SENKINEK!!!'' Amatőr dolog!



    ''- Te utcáról bejövő ügyfelet soha nem fogsz kapni.''

    Mondta valaki, h majd az utcáról jönnek be az ügyfelek teli zsebekkel, vagy mi? Erről szó sincs a képzések során, nem tudom, h honnan szedted!



    ''A BEVÉTELEIK 80 %-A A ''KÉPZÉSRE'' BEFIZETETT ÖSSZEGEKBŐL ADÓDIK !!!!!''

    Tehát az azt jelenti, h egy 12 milliárdos éves forgalomnál (12.000.000.000*0,8)/27800=345323 belépő évente. Ha ez így van, akkor azt hiszem ez ugyancsak bekerülne a Fókuszba meg az Aktívba, h a BrokerNet 3 megyeszékhely TELJES lakosságát beléptette! Amikor elmeséltem ezt a cégnél, majd besz...tak a röhögéstől! ÉS aki ilyet ír, még szabadlábon van, hihetetlen!


    ''A terméket pedig bármely bank vagy biztosító fiókjában meg lehet vásárolni és sokkal jobb felvilágosítást is kapsz.''

    Én régebben Avivás voltam, és még ott rájöttem, h a biztosítók KÜLÖN UNIT LINKED TERMÉKEKET dolgoznak ki a BrokerNetnek, olyanokat, amikben minimális a biztosítási díj, és maximális a befektetésre fordított rész. (1.000.000 Ft után 57 forint biztosítási díj) Ezt a biztosítók nem tehetik meg házon belül, de kiadhatnak ilyen termékeket külsős cégnek. Tisztában kellene lenni a piaccal, nem ostobán vagdalózni!

    ''Inkább menj el Mcdöncibe dolgozni, még kaját is adnak... Hidd el ez a jobbik ajánlat!''

    Egy lúzernek valóban!


    ************************************************************************
    Repin - ungawa

    - ''Van olyan szituáció amikor hosszú távu befektetéseknél évi 40% tud hozni szinte teljes biztonsággal.''
    - ''benne van a lényeg a mondatodban: ''szinte'', ez nem jelent teljest! én is tudok olyat, ami 85%-ot tud szinte teljes biztonsággal! nem érdekel, kinőttem. ezt csinálom 3 éve, engem nem tudsz meggyőzni, túl sokat láttam már eddig!''

    Nos, mivel BIZTOSÍTÓKON van átvezetve a termék az adó- és illetékmentesség, valamint a SzJA-ból visszaigényelhető max. 100.000 Ft miatt, a kérdés az, h mi a jobb: Egy biztosító termékét sulykolni, vagy kiválasztani az ügyfél kockátattűrő képességének megfelelő befektetési formát? Itt nem akar senki senkit meggyőzni, csak véleményt cserélünk! Kopogtatós, házalós ügynökökre amúgy sincs szükség egy ilyen csapatban!

    *************************************************************************
    voltugyfel

    ''Olyan embert szeretnétek hallani, aki tényleg a saját bőrén tapasztalt, akkor parancsoljatok: én aztán , voltam itt dolgozó , befektető, sőt, még hitelt is próbáltam rajtuk keresztül-hál isten idejében rájöttem a manipulatív átverésre,

    ugyanis elmesélném h Evelin is tudja-aki mellesleg az oktatásban még nem tart itt,
    h úgynevezett, halasztott tőketörlesztésű hitelt ajánlott, a saját szakmai vezetőm, ami, csak akkor köthető, amikor egyidejűleg elindítasz vele egy befektetést-,

    egy bankbrokeres-barátom nyitotta fel a szemem, azt már a szakmai vezetőm, véletlenül elfelejtette közölni, h 10 év tőketörlesztés után, hiába fizetem vissza egyösszegbe a tőkét, még 10 évig kell a kamatokat fizetnem-sőt még felhívta a figyelmem h minnél előbb kifizetem, annál előbb lemegy a gond.-rendes nem?

    Emellett a bankban az is kiderült, h nem kellett azonnal, a befektetés, csak a forint alapú hiteleknél, az enyím deviza alap lett volna-és h mindezt miért tette-h könnyű a válasz, ilyen hitelt ajánla, mert itt köttethet befektetést, ami után jutalék jár neki is, a befektetésre.

    örök hálám üldözi, bankbrokeres-tisztességes barátomat, (aki mára már nem az, mármint elment a cégtől), h időben felnyitotta a szemem, remélem így már érthetőbb, amiket nemrég leírtam-''




    Huhh.A legnagyobb baj, ha a hülyeség buzgalommal párosul!:)Az előbbiekben hallottunk egy embert, aki ott dolgozott, a saját bőrén tapasztalt mindent, és ahogy most előadja, azonnal levehető, h GŐZE SEM VOLT A TERMÉKRŐL! Innen jön a már közhelyes mondás, h attól, h valaki jól néz ki, tündibündi kis csaj, még nem biztos, h helye van ebben a szakmában. Elolvasva a hozzászólásodat, kiviláglik, h alapvető szakmai fogalmakkal sem voltál tisztában. Így aztán érthető, h nem tudod ajánlani másnak azt, amit fel sem bírsz fogni az agyacskáddal.

    1. A halasztott tőketörlesztés be is b***na, ha így működne! Vedd a fáradságot, és nézz utána, mielőtt lefikázod!

    2. Valóban nem KÖTELEZŐ a valószínűleg szabadfelhasználású halasztott tőketörlesztésű jelzáloghitelhez, amiről írtál,befektetést kötni. De most őszintén! Mi a francnak veszel fel ilyen hitelt a saját ingatlanodra? Hogy DVD lejátszókat vegyél belőle? Nem inkább azért, mert befektetve a futamidő végére visszafizeted belőle a hitel részleteit, és még néhány milliót zsebre is tehetsz?


    ************************************************************
    Papa-Georgo

    ''Annyit szeretnék elmondani ezzel kapcsolatban, hogy sztem van jövője vhol ''ezeknek'' a dolgoknak.Tehát arra gondolok, hogy ezek a cégek vhol arra ösztönöznek téged, hogy a pénzedet, ne bankszámlán tarsad, hanem megtakarításokban.Japánban pl. kamatot vonnak le tőled, magyarán fizetned kell azért, hogy bankban tarhasd a pénzedet. Tudom ez a szemlélet még nagyon messze áll itthon, viszont sztem effelé haladnk és idővel elfogjuk érni....talán 100év''

    Hála Istennek nem kell hozzá 100 év! Úgy néz ki, h 2007-től minden 10% feletti banki kamatot adóztatnak! Cumi! :)

    *************************************************************************
    Papa-Georgo

    ''Amúgy a cég neve, ahol én tevékenykedem OVB, esetleg vki hallott már róla? Magyarországon mégcsak '93 óta van jelen, de amúgy a cég már 35éves múltra tekint vissza, és EU szerte 14 országban van jele. Utánna lehet nézni.''

    Ófóbé, ófóbé!:) Segítség! Valamit tisztázzunk már! Az OVB MESSZE nincs kapcsolatban MINDEN pénzügyi szervezettel, ez a honlapjukról is kiderül, másrészt ugyanúgy ''egymás alá szervezős'', a barátnőm volt ott felvételi beszélgetésen, és OTT aztán keményen számonkérik az oktatás anyagát: az interjúbeszélgetést, ami minden embernél más és más, SZÓRÓL SZÓRA, értem ezalatt, h SZÓRÓL SZÓRA meg kellett volna tanulni. Mondtam a kedvesemnek, h baromi gyorsan húzzon el onnan! Az OVB-nek nincs speciálisan neki kidolgozott terméke, a Generali Aranyszárny-át árulják főleg! Az éves forgalmuk 400 millió a már korábban említett mi 12 milliárdunkkal szemben. :) JA, és az OVB-hez minden DIÁKot felvesznek gond nélkül, még annyit sem tesznek meg,h az üzleti öltözékre figyeljenek. Szedett-vetett társaság.



    ''És több barátom is, akik itt dolgoztak, mindenféle humbukk nélkül, mára már (uszkve fél éves munkával) elég komoly posztot értek el.''

    Ha Ti nem MLM rendszerben dolgoztok, akkor hogyan lehet nálatok POSZTot elérni?:) Minden második ember az irodában fiókvezető? Azt hiszem Ti így hívjátok.


    **************************************************************************
    Azazello-

    ''erdekes, hogy az osszes pozitiv hozzaszolast 0hsz-es ujoncok kovetik el.''

    Nos, attól, h mi nem ülünk itt minden éjjel, mert hús-vér emberekkel tartunk inkább kapcsolatot, még nem jelenti azt, h nincs igazunk! Tudod, attól, h valaki kiabál, még nem biztos, h igaza van! Ugyanez igaz a ''very-very-very-extra-super fanatikus'' tagokra is!

    ***************************************************************************
    ungawa

    ''próbáld már megtudni, hogy pl a biztonságosnál mennyi a bruttó éves hozam és mennyi a költség? megfogsz lepődni, 3-5% nettó/év/átlag!''

    Először is még egy sima vegyes biztosítás is 6% körül hoz évente, ezért a 3-5% egy befektetés hozamaként ostobaság! A Garantál Alapunk legutóbbi teljesítménye valahol 20% körül volt. Ellenben mennyit is ad kamatnak az OTP? Az OTP a befektetők pénzéből közel 50%-os hozamot is elér a tőzsdén ( HASZON MAGAZIN ), ebből csepegtet az ügyfeleknek max. 10-et(Optima)! Akkor most ki húz le kit?


    ****************************************************************************
    T 1000

    ''Még jó hogy nem ugrottam be, rá egy hónappal felvettek egy bankba, itt aztán tényleg sokat tanulok/keresek, és gyorsan lehet előre jutni.''

    Nekem vannak ajánlóim bankban, méghozzá fiókvezető. Egy bankban leginkább mosolyogni lehet megtanulni, és szép egyenes háttal ülni a pult mögött. Árulja már el valaki,h hogyan lehet GYORSAN előrejutni egy bankban? Úgy, h kevesen vannak a folyosón? :) Hová lehet előre jutni egy olyan szervezetben, ahol fixálva van, h hány ügyintéző, help desk-es, stb van?


    ****************************************************************************
    ungawa

    ''én azért írtam fentebb, hogy akkor már inkább direktbe valamelyik biztosító, vagy feketén ''alá'' dolgozni valakinek.
    én már mondjuk márciusban kiléptem a biztosítótól és egy volt kollégám nevére dolgozom. kevesebb a stressz, persze a pénz is, de ez másodlagos.''

    Ja! Ha valakinek MÁSODLAGOS, h KEVESEBB pénzért csinálja UGYANAZT, hát ahhoz nem lehet mit hozzátenni! Áruld már el, h mitől csökken a stressz? Tárgyalni ugyanúgy kell, nem? Minden lépés ugyanaz, csak itt nem vagy leszerződve egy biztosítóval. Nem értem, ez mitől stresszmentesebb? Egyáltalán, aki stresszel, miért dolgozik ilyen munkakörben?



    ''leszerződtem egy bankhoz a hitelek, hitelkártyák értékesítésére, tisztességes jutalék, nem csapsz be senkit és nem is érzed úgy!''


    Tehát ha jól értem, EGY, azaz EGY bankhoz szerződtél, és annak nyomatod a hiteleit. És ha a másik banknál jobb feltételekkel van ugyanaz? Akkor sem csapsz be senkit? Vagy olyankor becsukod a szemed, h ne vedd észre? A BankBroker pont attól sikeres, h MINDEN bank MINDEN termékét értékesítheti, és így a legmegfelelőbbre szűkiti le a keresést.


    ****************************************************************************
    jani0625

    ''volt olyan ügyfél akinek nem a legjobbat ajánlották és azt ajánlották aki a legtöbb jutalékot ad nem azt amelyik a legjobb.''

    Mély levegő, és akkor még egyszer! Nekünk tök mindegy, h melyik cég melyik termékét ajánljuk, mert a befektetés éves összege határozza meg a jutalékot, és nem egyik vagy másik cég. A jutalék egységes. Tessék mindenkinek felírni a monitor mellé fórumozás előtt! :)


    ****************************************************************************
    ungawa

    ''na, ha visszaolvasod a hozzászólásaimat pont ugyanazt mondom, nevezetesen, hogy más termékét árulja, amiért pénzt kap. nem közvetlenül a biztosítótól, banktól, hanem a bróker cégtől.''

    Éppen ezért mindegy a jutalék szempontjából, h milyen terméket adsz el!



    ''vannak ismerős - sőt volt biztosítós kollégám - aki most brókernél dolgozik/dolgoznak. több partner van szerződésben velük. nézzünk egy példát: szerződik min. 3 biztosítóval és mondjuk 3 bankkal.''

    Az ilyen nem FÜGGETLEN, mert CSAK 3-3 cég termékét TUDJA ADNI. Ne keverjük össze a fogalmakat!



    ''egy biztosítónak van legalább 6-7 életbiztosítási - vagy befektetési terméke, mindegy minek nevezzük - 6-7 kockázati terméke, ez ugyebár 12 termék, ez igaz mind a 3 biztosítóra, így összesen tudsz 3x12=36 ilyen terméket kínálni.''

    Na most dobok egy hátast rögtön! Te biztosítós voltál mittudoménhány évig??? Te??? Mi ez a hülyeség, h 6-7 kockázati termék? Mi a különbség az ÉLETBIZTOSÍTÁSI és a KOCKÁZATI termék között? Tisztában vagy vele, h mi az a KOCKÁZATI ÉLETBIZTOSÍTÁS? Említenél nekem 6-7 különboző típusú kockázati életbiztosítást? :) Még az sem baj, ha nem egy cégnél van, ahogyan állítod! :)



    ''igen, ám, de még ott vannak a bankok, mondjuk itt kevesebb termék van -bár önnagában ez így nem igaz- 3-4db-ot számolva, ez még plusz 10db termék. Tehát ott tartunk, hogy profin, teljes mélységben tudsz, ismersz 40-50db terméket.''

    Komolyan mondom, nyitok egy internetes felnőttoktatási központot. Tudod, amikor leülsz tárgyalni egy ügyféllel, kideríted, hogy szüksége van-e valamire, amit te nyújtani tudsz. ERRE VALÓ AZ INTERJÚ!!!! Ha pl. egy kockázati életbiztosítás az, amire neki szüksége van, leszűkíted a kört arra, h milyen egyéb szolgáltatásokat (kiegészítő biztosítások) szeretne benne tudni, mekkora összegű legyen, és mindezt mennyiért. Azután ezek ismeretében OTTHON vagy az IRODÁBAN kiválasztod a neki megfelelőt, és a MÁSODIK TÁRGYALÁSON bemutatod. Nem a táskádból kapod elő egyből, h ''Nini, pont van nálam egy Önnek megfelelő!''. Így lehet és KELL ezt csinálni!



    ''na, látod, ezt nem hiszem el. én, a saját 14db termékünk közül 5-6 db-ot ismertem olyan mélységben, amikor azt tudtam mondani. hogy kérdezhet bármit.''

    Na ez a szomorú, h ennyi tudással fényezed itt magad, és adod az ''öreg rókát'', mikor még a fáradtságot sem vetted, h megismerd a termékeket, amiket árultál! Vajon a jelenlegi munkahelyeden hány terméket ismersz rendesen?



    ''akkor mi alapján tudsz felelősségteljesen ajánlani? esetleg talán az alapján, hogy szelektálsz? mi alapján?''

    Az ügyfél igényei alapján. Miért, Te mi alapján szelektálnál?



    ''de mivel ebből élsz, ebből kapsz jutalékot, megfogod nézni, hogy milyen jutalékot kapsz, ha van mekkora a jutalékvisszatartás vagy visszaírás mértéke?''

    Az egységes jutalékrendszerről szóló értekezésem lásd fentebb.


    ''én nem látok különbséget a ''független'' - hiszen ténylegesen nem független -és a többes vagy egyes ügynök/tanácsadó/bróker között.''


    A szakmai felkészültségedet eddig megvizsgálva meglepő is lenne, ha látnál! Az nem lehet FÜGGETLEN, aki nincs MINDEN pénzintézettel kapcsolatban! A Brokernet MINDEGYIKKEL kapcsolatban áll. Kérlek legalább EZT próbáld megérteni!



    ''mindenki - tudása szerint - igyekszik a legjobbat az ügyfélnek. csak amíg a bróker cég bármilyen probléma esetén a ''kenyéradójára'' mutogat, addig egy biztosítási üzletkötő már nem tud másra mutogatni, neki kell megoldani a ''problémát''.''


    A vita kezdete óta beszélgetünk a titokzatos ''problémákról''. Mondj már rá egy példát, h mire gondolsz pontosan!



    ''nem vagyok bróker ellenes, de én nem dolgoznék brókernál. ha eltudok adni terméket - márpedig eltudok, mert akkor nem ezzel foglalkoznék -, akkor engem ne húzzon le egy ''közvetítő cég''!''

    1. Ha nem dolgoznál, ne dolgozz. Nem kért rá senki, de akkor ne fikázd le, ha nem dolgoztál még ott!

    2. Szerintem Te amolyan bankban, pult mögött ücsörgős üzletkötő vagy, akihez bemennek az ügyfelek. Így nem nagy szám eladni. Korábbi hozzászólásaidból kiderült, h számodra az eladás a kopogtatós, házalós, kérdőíves, ''Ne haragudj, feltehetnék pár kérdést?'' módszerben merül ki. Saját bevallásod szerint 1,5 évig ÍGY csináltad. Érdemes lenne CSAK AZOKNAK fényezned magad, akik nem tudják, mit jelent a ''marketing- igényfelmérés''! :)



    ''hidd el, nem vagyok a témával kapcsolatban ''érzelmileg túlfűtött'', vagy úgy gondolod, ha valakinek negatív tapasztalata van valamivel kapcsolatban, akkor kussoljon?''

    Én inkább azt tapasztalom, h ITT annak kell kussolnia, akinek POZITÍV tapasztalata van. Ezért szóljátok le az újoncokat, akik csak a Brokernetet és a szakmát megvédeni regisztráltak! Olvass vissza és rájössz!



    ''mondjuk amikor a biztosítónál fel akartuk vetni a problémákat, kb ez volt a reagálás ezekre a megnyilvánulásokra.''

    Már ne is haragudj, de ha saját bevallásod szerint nem ismerted még a termékeket sem rendesen, miből gondolod, h nem hülyeség volt az, amit felvetettél?



    ''képzési díj: dolgoztam biztosítónál, hívtak több társasághoz is és ahol voltam tájékozódni, sehol nem kértek pénzt, még az alapképzésért sem!''

    1. Már a nagyim is tudja, h hol dolgoztál ezelőtt. :)

    2. Mindenkit hívnak magukhoz a társaságok, egy feltétel van, h ne legyen nagyobb külső fogyatékosságod. Erre megint nem kell büszkének lenni!

    3. Az Allianz-nál ezek szerint nem voltál.

    4. Úgy látom nem látod, mi a különbség, ha 5-10 embert beültetsz egy tárgyalóba, és lenyomatod nekik a módozatokat 10 nap alatt, amiből a felére se fognak emlékezni már a 12. napon, vagy 300 embert ültetsz le 12 órán keresztül egy igényes környezetben, teljes ellátással, és fokozatosan a későbbi oktatások során adod át a GYAKORLATBAN is használható információkat.



    ''az, hogy itt mennyi panaszos van, nem jelent semmit. nézd meg mennyi személy írt a topicba. az emberek különben sem szeretik kiteregetni, ha átverték őket (általában beszélek).''

    Hülyeség. Látszik, h nincs emberek között szerzett értékesítési tapasztalatod, vagy nem elég! A jó SOKKAL lassabban terjed el, mert az emberek azt nem szeretik elmesélni másoknak, h mennyivel lettek gazdagabbak! Azt viszont, h ki verte át őket és hányszor, mindenki fújja, mert panaszkodni imádunk!



    ''a topicnyitó információt, véleményt kért.én véleményt és tapasztalatot mondtam és veszed a fáradságot és végigolvasod a hozzászólásaimat, általában beszéltem a brókerekről.''

    Hogyan mondhatsz véleményt valamiről, amiben megint csak saját bevallásod szerint nem dolgoztál?


    ''mégvalami: ez nem chat oldal hanem fórum.''


    Ehhez fogjuk magunkat tartani! :)


    ****************************************************************************

    Egyelőre ennyit akartam hozzátenni az eddigiekhez. Majd ha megint összegyűlt néhány érdekesebb hozzászólás, írok.

    Egy dolgot azonban sajnos SOKAN nem vesztek észre. Nem Brokernetesek és Brokernetesek sem.
    A nagy üzletek kötése nem a nagy számok törvénye alapján következik el. Persze, bárkinek összejöhet néha egy nagyobb üzlet, de ha néztek TV-t, akkor tudhatjátok, h ''Ötlet kell ide, Miklós Bácsi!'' Ebben a szakmában nem az nyer, aki talpal 12 órákat, hanem az, aki kreatív, és nem kívülről próbálja a pudingot kinyalogatni a tálból. Aminek tudjuk, h a próbája az evés!:) Én csak nevetek a történeteken, h így meg úgy házaltam, csúsztam-másztam,meg így meg úgy kell az ismerősökkel kötni, meg h milyen rossz a halasztott tőketörlesztésű hitel. Sok buta ember. A legveszélyesebb. Dolgozzatok abban a bankban és az alá az ügynök alá bagóért, aki alá akartok, az biztos, h hiányt szenvedtek kreativitásban. Az én első hónapom a Brokernetnél CSAK AZZAL ment el, h kapcsolatokat építettem. Ötleteket valósítottam meg. Olyanokat, amikre ha 100 évig élnétek sem gondolnátok. Különben már rég nem tartanátok itt. ÉS beindult. Holott csak 54 ember volt a névlistámon! És a felét még fel sem hívtam!
    ''Ötlet kell ide, Miklós Bácsi!'' :)


    Én azért jöttem el a biztosítótól, mert rájöttem, h a 45-ös bundazikni ugyan mindenkinek melegíti a lábát, és mindenkinek felmegy a lábára, mégsem szereti mindenki. Az emberek a nekik legmegfelelőbbet szeretik megvenni, ami után nincs lelkiismeretfurdalásuk.


    Na még egy példát említek, ami most jutott eszembe. Távolkeleti harcművészetek. A nagymester kitalál egy harcművészetet. Pl.: aikido. Ő kifejleszti a technikákat, majd elkezdi oktatni. Lesz 100 tanítványa, akik egyre magasabb szintet érnek el, több danosok lesznek. Viszont a tanítványokhoz is jönnek emberek, h ők is megtanulnák ezt. Így a tanítványok, akik jók az aikidoban az újak mesterei lesznek. Az újak már járnak egy ideje, ők is elérnek egy fokozatot, mondjuk 1-2 dant, és hozzájuk is jönnek újak, akiknek ők lesznek a mestereik. Egyetérthetünk abban, h ez így működik?

    Nagy baj van, drága magyar bartátaim! A TELJES távolkeleti harcművészetek kultúrája MLM rendszerben működik! Senki se járjon kung-fuzni meg aikidozni, mert Stephen Seagal meg Bruce Lee csak hangemberek, akik nem is értenek hozzá! Szerveződjünk csoportokba, és menjünk el távolkeletre, és mutassuk meg nekik, h MI MAGYAROK sokkal jobban értünk hozzá. Romboljuk le ezt a rendszert, szüntessük meg a teljes keleti civilizációt, mert ez csak átverés, mint minden MLM! Rajta! Szerintem ezen a fórumon RÖGTÖN lenne néhány vezér! :)


    Végezetül egy idézet:
    ''Láttál már itt olyan negatív beszólást, amelyet olyan ember írt, aki ügyfél??? Nem hiszem...! Csak azoknak nagy a szája itt, aki megpróbált a BNet-nél dolgozni, de megsértődött, mert nem lett rögtön milliomos...! Szóval ezek inkább magukba keressék a hibát, ne a cég hírnevét húzzák le!!!''
    ''Evelin''

    Üdv mindenkinek!

    [Szerkesztve]

  • #32577792

    törölt tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    na most megmondtad tuti frankót. úgy látom te vagy az új Csányi :R
    mert szerinted az ügyfelek sorban állnak a biztosítónál vagy a bróker cégeknél? a szürkeállomány meg csak osztja nekik sorszámot, hogy mikor kerül sorba?
    igen kedves fórumtársam, nézz szét a biztosítóknál és kérj tőlük jutalékszabályzatot, mielőtt bárkit is hülyének és tájékozatlannak állítasz be, pl Generali Életvonal.
    olvass már vissza, egy kicsit pontosabban és mondjad, hol említettem annak kibaszott bnetnek a nevét? brókercégről beszéltem :(((
    és mi van a garantált hozam 6%-ával, vagy 8-cal? tudod van egy technikai vagy úgynevezett garantált hozam (bár ez pontatlan)- 3,5%, esetleg ezt sem tudom jól? ezt levonja a bruttóból, meg utána az osztálkodnak a hozamon is, vagy ilyen sincs a vegyeseknél? (80-90/20-10%) számold már ki, hogy mennyi marad? tesvérem most kapta meg az ING hozamértesítőjét: 1,5%!!!
    persze ha befektetetési alapba rakja, lehet több hozam is, de ez alapvetően nagyon kicsi kockázati részt tartalmaz! nekem is van ilyenem, itt meg vanak alapkezelési díj, meg itt is van technikai kamat- esetleg ez sincs?
    josh azt mondta, hogy nem akar, vagy mer belefogni ilyen rendszerbe, többféle ok miatt, ekkor javasoltam neki, hogy próbálja ki magát így, de mint láthattad volna, ez sem jött be neki. de, ha jól emlékszem, azt modtam, hogy szerződjön le 3-4 bankkal aztán csinálja maga. ( de lehet, hogy privátban írtam csak ezt :F )
    hitel:
    a teljes OTP és K&H lakossági hitelekre megvan a vizsgám ( sőt elárulom, hogy az FHB, CIB és Raff. bankoknál is rendelkezem vizsgával, engedéllyel) és biztosan tudod - mert hiszen mindent és jobban tudsz - hogy például az OTP-nél az összes konstrukciónál van életbiztosításos kombi hitel, meg alacsonytörlesztésű. azt választja a felkínált 11 konstrukció közül, amelyiket akarja, amelyik jobb neki, eddig 1db hitelemet fizették vissza, egyet sem váltottak ki, még nálatok sem! :R
    tényleg nincs semmi tapasztalatom, sőt még egyetlen terméket sem adtam el :F persze 3 évig nem kerestem egy fillért sem, sőt most is itt kuksolok a tanyán egy viskóban és várom a sült galambot. azt mondod: hogy mondok valamiről véleményt, amit nem ismerek! te, hogy a fenébe mersz valakiről véleményt alkotni, ha nem ismered?
    kockázati biztosítás:
    lakás, gfb, kötelező, utas, GB123, GB160, GB131 ( bocs, GB: Garancia Biztosító) én hirtelen ezeket tudom felsorolni kockázatiként.
    valóban, a hungáriánál nem voltam, sőt az Aegonnál sem, őket szubjektív okok miatt nem szeretem.
    igen, házaltam egy ideig, de azt is olvashattad, hogy ez nekem se tetszik és abba is hagytam. érdekes módon a jó tapasztalatot nálam átadták az ügyfelek, mert ebből jön/jött az ügyfelek jó része! biztos azért ajánlottak másoknak, mert becsaptam őket.
    na mind1, az a lényeg, hogy mit mondanak a meglévő ügyfelek, a többi(ek) meg nem számítanak.
    még talán annyit, hogy miért nem ''dolgozok'' havi 6-8 napnál többet?
    1: egészségi állapotom elég rossz (tudod én sokat dolgaztam fizikai munkát olyan munkahelyen, ahol erős egészségkárosítás volt...)
    2: amikor napi 16 órát dolgoztam, majdnem ráment a családom, és nincs az a pénz, ami ezt megérné...
    3: hobbiként van 2ha szőlőm, ahol nagyon jól kitudok kapcsolódni
    4: nekem elég ennyi

    mégegyszer visszautalnék arra, amit mondtál, ha nem ismersz valamit/valakit, hogy mersz véleményt mondani. soha nem üldögéltem öltöny, nyakkendőben az irodában, vagy láttál ott engem?

    MLM:
    ismerem, jónak is tartanám, ha bizonyos cégek nem járatták volna le termékeikkel.





  • #32577792

    törölt tag

    még annyit, hogy akit bővebben érdekel - engem nem - itt többet olvashat:
    [link]

    Ámen

  • M.A.K.K.

    csendes tag

    Helló mindenkinek!


    ''na most megmondtad tuti frankót. úgy látom te vagy az új Csányi''

    A ''frankó'' kifejezést jelen esetben arra érted, h derékba törtem az eddig olyan
    jól felépített ''Mindenhez értő pénzpiaci és tőkepiaci szakember'' szerepedet, amiben itt tetszelegtél? :)


    ************************************

    ''mert szerinted az ügyfelek sorban állnak a biztosítónál vagy a bróker cégeknél? a szürkeállomány meg csak osztja nekik sorszámot, hogy mikor kerül sorba?''

    <idézet>

    ungawa

    ''az ügyfél szinte soha nem jön oda, neked kell felhajtani.''

    Ezek szerint a biztosítótársaságok és bankok előtt kígyóznak a sorok, h az emberek gondoskodjanak magukról? Akkor miért van tele a TV a különböző hitelekkel és kedvező gépjárműbiztosításokkal? A bagoly ne mondja már a verébre, h nagyfejű!

    </idézet>

    Érdemes lenne FIGYELMESEN elolvasni egy hozzászólást, így elkerülhető lenne a
    félrebeszélés. Tudod, szürkeállomány... :)

    **************************************

    ''igen kedves fórumtársam, nézz szét a biztosítóknál és kérj tőlük jutalékszabályzatot, mielőtt bárkit is hülyének és tájékozatlannak állítasz be, pl Generali Életvonal.''

    A Generalis ismerősöm azt mondta ma, hogy náluk ilyen nincs. Lehet azóta változott.


    ***************************************

    ''olvass már vissza, egy kicsit pontosabban és mondjad, hol említettem annak kibaszott bnetnek a nevét? brókercégről beszéltem''

    Először is megkérlek nyomatékosan, hogy a kiskorúak védelmében ne használj vulgáris kifejezéseket a fórumon! Ezzel nem érsz el semmit! Kösz!

    Másodszor pedig hol? Például itt:

    ''azért nem jelentkeznek a bnetes ügyfelek, mert megsem nézik a hozamértesítőt, amit kapnak! ezért nem reklamálnak. majd ha lejár a szerződés, akkor fognak koppanni!''

    Tehát ha jól értem, a Brokernet ügyfelei nyálcsorgató zombik, akik nem hallgatnak a Te
    messiási szavaidra, és nem hitelekkel vagy lakástakarékpénztárral kötik össze a pénzüket.

    Te írtad:

    ''azóta inkább csak a hitelekkel foglalkozom, meg lakástakarékpénztárral, itt nincs semmi ''átverés'', lehet pontosan tudni, hogy mire számíthat a szerződés aláírásakor!''

    Ha valaki számára nem számít átverésnek, ha esetleg az ügyfél később egy CHF alapú hitellel
    ráfizet, arra én nem mondok inkább semmit.
    A lakástakarékpénztár pontosan mire is való? Gondoljuk már át kicsit, és úgy ajánlgassuk az embereknek!

    ****************************************

    ''és mi van a garantált hozam 6%-ával, vagy 8-cal? tudod van egy technikai vagy úgynevezett garantált hozam (bár ez pontatlan)- 3,5%, esetleg ezt sem tudom jól? ezt levonja a bruttóból, meg utána az osztálkodnak a hozamon is, vagy ilyen sincs a vegyeseknél? (80-90/20-10%) számold már ki, hogy mennyi marad? tesvérem most kapta meg az ING hozamértesítőjét: 1,5%!!!''

    1. Szomorú, h valaki egy vegyes életbiztosítástól vár 20%-os hozamot!

    2. Szomorú, h valakinek a testvére nagy karriert befutott biztosítási ügynök, lakástakarékpénztár specialista, 123 különböző banki vizsgával, és mégis hagyta, h
    ilyet kössön, vagy nem figyelmeztette, h ettől ne várjon nagy hozamot! SZÉGYEN!

    3. A Brokernet számára kidolgozott termékek UL termékek, halva született és egyben amatőr dolog egy vegyes biztosítással vagy annak hozamával összehasonlítani!


    *****************************************

    ''persze ha befektetetési alapba rakja, lehet több hozam is, de ez alapvetően nagyon kicsi kockázati részt tartalmaz! nekem is van ilyenem, itt meg vanak alapkezelési díj, meg itt is van technikai kamat- esetleg ez sincs?''

    Na most tisztázzunk valamit:

    1. Ha meghalni akarsz, köss kockázatit, pl. Aegonnál a Vitál nagyon olcsó.

    2. Ha tőkét akarsz képezni, akkor ne sírj, mert alacsony a kockázati rész, mert az
    tőkeképzésre való elsősorban.

    Persze ezt egy biztosítós ''öreg rókának'' illene tudnia! Illene. :)

    A kezdeti befektetési egységek terhére (első 2 év díja) 6% + 1,75% /év. A kezdeti bef. egységek száma évről évre 6%-kal csökken, mert felhalmozási bef. egységekre vannak átváltva.


    ******************************************

    ''hitel:
    a teljes OTP és K&H lakossági hitelekre megvan a vizsgám ( sőt elárulom, hogy az FHB, CIB és Raff. bankoknál is rendelkezem vizsgával, engedéllyel)''

    Egy ilyen vizsga ugyanolyan gyorstalpaló módon működik, mint a biztosítók képzései. A kezedbe nyomnak egy nyomtatott összefűzött anyagot, és hajrá, tessék bemagolni. Egy cirkuszi betanított majom is képes rá, éppen ezért teljesen felesleges ezzel felvágni!


    ******************************************

    ''és biztosan tudod - mert hiszen mindent és jobban tudsz - hogy például az OTP-nél az összes konstrukciónál van életbiztosításos kombi hitel''

    Ha jól emlékszem 2005 májusától minden hitel mellé kötelező az életbiztosítás. Hogy ne a családtagok szívjanak, ha meghal a hitelfelvevő. Így aztán azt hiszem természetes, h ezt az OTP is felkínálja.

    ******************************************

    ''meg alacsonytörlesztésű. azt választja a felkínált 11 konstrukció közül, amelyiket akarja, amelyik jobb neki''

    Azt hittem, h TE vagy az, aki kiválasztja az ügyfélnek a legmegfelelőbbet! Álljunk már meg! Szóval bemegy az ügyfél, eléraksz 11 féle konstrukciót, mindegyikről elmondod, amire emlékszel, és tessék választani???

    Elmondom még egyszer, lassan: I G É NY F E L M É R É S !!!

    *******************************************

    ''eddig 1db hitelemet fizették vissza, egyet sem váltottak ki, még nálatok sem!''

    Türelem... :)


    *******************************************

    ''tényleg nincs semmi tapasztalatom, sőt még egyetlen terméket sem adtam el persze 3 évig nem kerestem egy fillért sem, sőt most is itt kuksolok a tanyán egy viskóban és várom a sült galambot.''

    Én ezt nem mondtam! Én pusztán csak arra próbáltam meg finoman utalni, h a többi, VALÓBAN HOZZÁÉRTŐ pénzügyi szakember érdekében jobb lenne ha vagy nem dicsekednél azzal, h hogyan házalgattál, vagy keresnél egy másik pályát, ahol nem kell eladni, mert úgy látom, nem igazán való ez Neked.
    Figyelembe véve, h még a testvérednek sem tudtál használható pénzügyi tanácsot adni!


    ******************************************

    ''azt mondod: hogy mondok valamiről véleményt, amit nem ismerek! te, hogy a fenébe mersz valakiről véleményt alkotni, ha nem ismered?''

    Könnyű. Elolvasom, h miket ír, ebből kirajzolódik egy kép. A Te esetedben egy magát fényező illető, aki szakértőnek állította be magát ezen a FÓRUMON (mert ez nem chat, hanem fórum! Pokolian fontos észben tartani! :) ), de egy szakmabeli előtt már felsül a szánalmas szakmai múltjával.


    ******************************************

    ''igen, házaltam egy ideig, de azt is olvashattad, hogy ez nekem se tetszik és abba is hagytam.''

    A teljes szakma nevében köszönöm Neked, h már abbahagytad! Így talán nem rontod a hírünket ezzel!

    ******************************************
    ''érdekes módon a jó tapasztalatot nálam átadták az ügyfelek, mert ebből jön/jött az ügyfelek jó része! biztos azért ajánlottak másoknak, mert becsaptam őket.''

    Idézek megint:
    A jó SOKKAL lassabban terjed el, mert az emberek azt nem szeretik elmesélni másoknak, h mennyivel lettek gazdagabbak! Azt viszont, h ki verte át őket és hányszor, mindenki fújja, mert panaszkodni imádunk!

    Vagyis nem azt mondtam, h nem adják tovább, hanem h lassabban terjed.


    ******************************************
    ''na mind1, az a lényeg, hogy mit mondanak a meglévő ügyfelek, a többi(ek) meg nem számítanak.
    még talán annyit, hogy miért nem ''dolgozok'' havi 6-8 napnál többet?
    1: egészségi állapotom elég rossz (tudod én sokat dolgaztam fizikai munkát olyan munkahelyen, ahol erős egészségkárosítás volt...)
    2: amikor napi 16 órát dolgoztam, majdnem ráment a családom, és nincs az a pénz, ami ezt megérné...
    3: hobbiként van 2ha szőlőm, ahol nagyon jól kitudok kapcsolódni
    4: nekem elég ennyi''



    OK.


    ******************************************

    ''mégegyszer visszautalnék arra, amit mondtál, ha nem ismersz valamit/valakit, hogy mersz véleményt mondani. soha nem üldögéltem öltöny, nyakkendőben az irodában, vagy láttál ott engem?''

    Való igaz, és itt megkövetem magam! Elkerülte a figyelmemet az a tény, h aki házal, az nem ül az irodában! :)



    ''MLM:
    ismerem, jónak is tartanám, ha bizonyos cégek nem járatták volna le termékeikkel.''

    Ez olyan, mint hogy a demokrácia egy tökéletes dolog, leszámítva, hogy a többség diktatúrája a kisebbség felett!


    *****************************************


    ''még annyit, hogy akit bővebben érdekel - engem nem - itt többet olvashat:
    Ámen''


    Érthető a megfutamodásod! Eddig Te voltál itt a Lángész, a Guru a fórumon ebben a témában,de miután egy szakmabeli rávilágított, h itt pusztán csak egy félszemű próbál a vakok közül királyként kitűnni, teátrális kifejezésekkel és hattyúhalállal próbálod leplezni a vereséget. Ügyes! :) Miért nem mentél inkább színésznek? :)



    Szép napot mindenkinek!


    M.A.K.K.

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    Egy dolgot tisztázzunk, én már nem dolgozom itt, tehát nem áll érdekemben ''védeni''.Amiért, ezt most mégis megteszem vmilyen szinten, az az, hogy tetszett az egész. Nem akarok senkit fikázni meg ilyenek.

    ''Ófóbé, ófóbé! Segítség! Valamit tisztázzunk már! Az OVB MESSZE nincs kapcsolatban MINDEN pénzügyi szervezettel, ez a honlapjukról is kiderül, másrészt ugyanúgy ''egymás alá szervezős'', a barátnőm volt ott felvételi beszélgetésen, és OTT aztán keményen számonkérik az oktatás anyagát: az interjúbeszélgetést, ami minden embernél más és más, SZÓRÓL SZÓRA, értem ezalatt, h SZÓRÓL SZÓRA meg kellett volna tanulni. Mondtam a kedvesemnek, h baromi gyorsan húzzon el onnan! Az OVB-nek nincs speciálisan neki kidolgozott terméke, a Generali Aranyszárny-át árulják főleg! Az éves forgalmuk 400 millió a már korábban említett mi 12 milliárdunkkal szemben. JA, és az OVB-hez minden DIÁKot felvesznek gond nélkül, még annyit sem tesznek meg,h az üzleti öltözékre figyeljenek. Szedett-vetett társaság.''

    Ha nem ismered, akkor nem kéne nagyon nyilatkozni róla, ugyanis van külön nekik kidolgozott termék EXTRA néven fut, de mindegy, nem akarok belemenni, lényeg hogy van.
    Az, hogy bnőd hol volt elbeszélgetésen, megint nem tudom, ez a betanult szöveg is hülyeség, mert nem azt várják el, és ezt elis mondták. Adnak egy alapot, aztán azt mindenki maga szájízére alakítja. Másrészt nem vesznek fel mindnekit, minden jött ment embert, szedett vedett társaságot pedig kikérem, ugyanis a mi irodánkban nagyon komoly számon volt kérve az öltözék. Nálunk mindnekinek, öltöny, nyakkendő, lányoknál is megfelelő elegáns ruházat.Már azért megjegyzést tettek, ha csak nyakkendőt nem vettél fel. Ez azért is teljes mértékben elvárt volt, mivel közös épületben működtünk az küldöldi vezetőséggel, így azok is nap mint nap láttak minket, és elég hülyén nézett volna ki, ha rongyokban járunk...
    Igen lehet hogy hazai forgalma 400 millió volt, csak mondjuk nézd meg, hogy brokernet mennyit költ reklámra, és mi mennyit költünk rá...hoppáá.. És mivel ha jól tudom, brokernet csak hazai cég, OVB pedig nemzetközi, ehhez ajánlott hozzá venni a további forgalmat...és így már mindjárt másról beszélhetünk.

    ''
    Ha Ti nem MLM rendszerben dolgoztok, akkor hogyan lehet nálatok POSZTot elérni? Minden második ember az irodában fiókvezető? Azt hiszem Ti így hívjátok.''


    Igen, mi NEM MLM rendszerben dolgozunk. Posztot nálunk munkával lehet elérni, ha elérsz egy bizonyos teljesítményt, kineveznek új posztra. És ehhez nem kell, hogy 542 ember legyen alattad, aki jól kifacsarsz. Viszont idővel, úgyis kerülnek emberek alád, ez kivédhetettlen, és az össztejesítménybe ezis beszámít, könnyiti munkádat, viszont nem KELL. Ha minden második ember fiókvezető lenne, hát elég sokan lennék, de nem így van.Ez téves megitélés. Aki nálunk fiókvezető címet elérte, az nagyon keményen meg is dolgozott érte.



    Amúgy én véleményen ezekről.Tök mindegy hol vagy és melyiket csinálod, egy közös alapja van az egésznek.Ha igazán elszánt vagy, akkor bárhol tudsz keresni, nem azon múlik melyiknél vagy.Ezek a fikázások, pedig 1000évig is írhatnánk, hogy itt ez van ott amaz van, miután a két fél eléggé ''elvakult'' :DD úgysem fog másiknak igazat adni.

    amit még hozzátennék, hogy én egy olyan irodában dolgoztam, ahol a vezetés nem magyar volt, hanem osztrák. Így ezzel együtt mi egész munkában osztrák mentalitást kaptuk. Ehhez csak anynit tennék hozzá, hogy ez megmutatkozott abban, hogy miénk a vezető iroda, és hónapról hónapra, mindig újabb csúcsot dönt. Többi iroda ami magyar módszer szerint dolgozik, egész más programja van oktatásra, és üzletre is. Hallottam több felöl, akik ott voltak, hogy mikor átjöttek ide, egészen elcsodálkoztak, hogy mennyire más, mámint úgy értem, merőben más szisztémára épült.

    Amúgy no offens :R Ez az én meglátásom

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    Ez a harcművészetes példa MLM-re egyszerüen szánalmas, vagy cask én érzem így? :F
    Azért ne keverjünk már bele tradíciót ebbe a témába.

    Egy nagyon jó írás ezzel kapcsolatban: [link]

    Ha van kedved olvasd el, nem azért írom, hogy ráhúzzam Bnetre, csupán csak információ szerzés céllal ajánlom, hogy olvasd el, és kicsit gondolkodj tiszta fejjel rajta. Tudom ez néha nehéz, de próbáld meg levetni Bnetes mivoltodat a cikk olvasata kapcsán.


    Amúgy egy mellékes kérdés. Te látsz jövőt magadban? Mármint eltudod azt képzelni, hogy 40 éven keresztül ezt csinálod, és ebből mész nyugdíjba, /bár nem tudom mennyi idős lehetsz/ vagy csak mint egy ''átmeneti'' munka van jelen az élettedben. Egyátalán azt sem tudom, hogy milyen végzettséged van, diploma, oklevél stb. amit egyetemen fősulin szereztél.
    Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem, semmi hátsó szándékom nincs vele, csupán egy hátteret szeretnék megismerni :U

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • a.

    újonc

    most voltam az első tájékoztatáson, a tanácsadó az indatlanprogramra beszélne rá.Mi a kockázat? ki ugrott már bele? és mi a tapasztalat?
    Befizettem már az első oktatást. folytassam?
    Köszi
    :F

    kika

  • Tyrael

    senior tag

    válasz a. #115 üzenetére

    ez inkább előtte kellett volna megkérdezni, nem? :)

    Tyrael

  • Mézga Géza

    újonc

    Nekem is most ajánlották ezt a munkát. Az lenne a kérdésem, hogy mint főiskoás végzős hallgatónak megéri e nekem ezzel foglalkozni autó nélkül? Kérjük válaszát indokolja :)

  • Josh

    tag

    válasz Mézga Géza #117 üzenetére

    Én nem vagyok bnetes, de szerintem jobban jársz, ha először egy főiskolai diplomával próbálsz meg elhelyezkedni, mert ehhez a munkához kell az autó......

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • M.A.K.K.

    csendes tag

    Papa-Georgo

    ''Ha nem ismered, akkor nem kéne nagyon nyilatkozni róla, ugyanis van külön nekik kidolgozott termék EXTRA néven fut, de mindegy, nem akarok belemenni, lényeg hogy van.''

    Ez az egy van? A Brokernet CSAK spec. kidolgozott termékeket forgalmaz.

    ******************

    ''Az, hogy bnőd hol volt elbeszélgetésen, megint nem tudom, ez a betanult szöveg is hülyeség, mert nem azt várják el, és ezt elis mondták. Adnak egy alapot, aztán azt mindenki maga szájízére alakítja.''

    Erre rácáfolok, ugyanis nem csak a barátnőm, de az egyik haverom is dolgozott náluk, és IGENIS, HOGY SZÓ SZERINT KELLETT TUDNI! Az egyik ismerősöm mesélte, h nála voltak kinn OVB-sek, és amikor a fickó teljesen összefüggéstelenül sorban tette fel a jövőjére vonatkozó kérdéseket, pl.: Mi a terve, mit fog csinálni 10 év múlva?'', nem bírta tovább, és elröhögte magát. Ha gondolod, elkérhetem a lapot, amin a sablonszöveg szerepel, és bemásolhatom ide, hátha már mások is találkoztak vele. Ennyit a saját szájízről!

    ******************

    ''Másrészt nem vesznek fel mindnekit, minden jött ment embert, szedett vedett társaságot pedig kikérem, ugyanis a mi irodánkban nagyon komoly számon volt kérve az öltözék. Nálunk mindnekinek, öltöny, nyakkendő, lányoknál is megfelelő elegáns ruházat.Már azért megjegyzést tettek, ha csak nyakkendőt nem vettél fel. Ez azért is teljes mértékben elvárt volt, mivel közös épületben működtünk az küldöldi vezetőséggel, így azok is nap mint nap láttak minket, és elég hülyén nézett volna ki, ha rongyokban járunk...''

    Óóóóó, igen. A válaszadás elviselhető könnyűsége. Szóval egy épületben voltatok a főmuftikkal? Így talán érthető, h legalább nektek jól kellett megjelennetek, de ez nem mondható el sajnos a többi helyről. Én egy OVB-st sem láttam üzleti öltözékben dolgozni. Az ismerősöm is jön valami buggyos gatyában, kérdezem tőle, h hova megy, azt mondja megy analizálni. Nesze neked megjelenés.

    ******************

    ''Igen lehet hogy hazai forgalma 400 millió volt, csak mondjuk nézd meg, hogy brokernet mennyit költ reklámra, és mi mennyit költünk rá...hoppáá..''

    Hoppá! :) Le ne essél már a székedről!:) Miért, mennyit költ a Brokernet reklámra? A TV-ben a Szulák Show-t és Fábri-t támogatják, magazinban pedig eddig csak a Hasozn magazinban láttam reklámot. Hoppá!

    ******************

    ''És mivel ha jól tudom, brokernet csak hazai cég, OVB pedig nemzetközi, ehhez ajánlott hozzá venni a további forgalmat...és így már mindjárt másról beszélhetünk.''

    ÉS a külföldi embereknek is TI kötöttétek a befektetéseket külföldön, vagy a külföldi gárda?
    Mert ha nem TI, akkor nem különösebben szépíti az eredményeteket. Ez amolyan gyerekes ''én ugyan kis pisis vagyok, de a tesóm majd jön és jól megver'' típusú gondolat volt a részedről.

    ******************

    ''Igen, mi NEM MLM rendszerben dolgozunk. Posztot nálunk munkával lehet elérni, ha elérsz egy bizonyos teljesítményt, kineveznek új posztra.''

    Érdekes, a Brokernetnél is így lehet posztot elérni. Teljesítmény után. A teljesítmény függvénye, h vehetsz-e fel munkatársakat, illetve h hányat javasolnak felvenni.

    ******************

    ''És ehhez nem kell, hogy 542 ember legyen alattad, aki jól kifacsarsz. Viszont idővel, úgyis kerülnek emberek alád, ez kivédhetettlen, és az össztejesítménybe ezis beszámít, könnyiti munkádat, viszont nem KELL.''

    Megmosolyogtatsz. Szóval azért, mert én veszem a fáradságot, és megtanítom az alattam lévőknek az eladást, a helyes viselkedést, hozzáállást, és segítek az első tárgyalások alatt neki, és ezért a CÉG fizet nekem külön a munkatársam teljesítménye után, az kifacsarás.

    DE! Ha feljebb kerülök a ranglétrán, és KIVÉDHETETLENÜL :) jönnek alám emberek, és ez BELESZÁMÍT AZ ÖSSZTELJESÍTMÉNYBE, az nem kifacsarás?

    Kérdés: Ha alattad KIVÉDHETETLENÜL lesznek emberek, ők MIVEL KÖNNYÍTIK A MUNKÁDAT?

    Barátom. A különbség itt annyi, h alád nem TE vehetsz fel munkatársat, hanem valami felsőbb vezető. Így még azt sem tudod eldönteni, kivel dolgozol együtt, mert csak kapod a munkatársakat, és nem TE választod ki.

    Másik fontos dolog: A Brokernetnél KIVÉDHETŐ az, h alattad ne legyen ember, mert egyszerűen nem keresel magad alá munkatársakat. Így lehet egyedül is dolgozni, ellenebn veletek.

    Magyarul ha valaki OVB-s, és eldolgozgat, és valamikor elér egy szintet, akkor egy idő után minden erőfeszítés nélkül KIVÉDHETETLENÜL kap maga alá embereket, akiknek a teljesítménye beszámít az övébe is, ami persze csak a Brokernet esetében kifacsarás, nálatok nem!

    Vicces vagy.

    ******************

    ''Ha minden második ember fiókvezető lenne, hát elég sokan lennék, de nem így van.Ez téves megitélés. Aki nálunk fiókvezető címet elérte, az nagyon keményen meg is dolgozott érte.''

    Nem vagyok tisztában a ranglétra fokozataival, példának szántam.


    ******************

    ''Amúgy én véleményen ezekről.Tök mindegy hol vagy és melyiket csinálod, egy közös alapja van az egésznek.Ha igazán elszánt vagy, akkor bárhol tudsz keresni, nem azon múlik melyiknél vagy.Ezek a fikázások, pedig 1000évig is írhatnánk, hogy itt ez van ott amaz van, miután a két fél eléggé ''elvakult'' úgysem fog másiknak igazat adni.''

    Ebben nem értek egyet! :) Hehe. Itt nem az elvakultságról van szó, hanem arról, h pár okostojás azt mondja, h a Brokernet meg az összes brókercég ilyen meg olyan szar, de megvédeni nem tudja az álláspontját, csak a saját cégét akarja ezzel fényezni. Most nem rád gondolok elsősorban. És olyankor előjönnek, h nézzük meg, milyen termékeket vehetsz a biztosítóknál, és milyet a Brokerneten keresztül. És olyankor jön a csönd. Ez adja a vita alapját, legalábbis nálam, nem az elvakultság.

    ******************

    ''amit még hozzátennék, hogy én egy olyan irodában dolgoztam, ahol a vezetés nem magyar volt, hanem osztrák. Így ezzel együtt mi egész munkában osztrák mentalitást kaptuk. Ehhez csak anynit tennék hozzá, hogy ez megmutatkozott abban, hogy miénk a vezető iroda, és hónapról hónapra, mindig újabb csúcsot dönt. Többi iroda ami magyar módszer szerint dolgozik, egész más programja van oktatásra, és üzletre is. Hallottam több felöl, akik ott voltak, hogy mikor átjöttek ide, egészen elcsodálkoztak, hogy mennyire más, mámint úgy értem, merőben más szisztémára épült.''

    Ebben egyetértek, a képzés és a mentalitás sokat számít. Sajnos ma Magyarországon nincs olyan belső képzés egy biztosítónál sem, amire ne férne rá egy kis külső tuning. Ez viszont baj, mert annak idején a biztosítónál engem sem tanítottak meg szinte semmire a gyakorlati dolgokról.

    ******************

    Papa-Georgo

    ''Ez a harcművészetes példa MLM-re egyszerüen szánalmas, vagy cask én érzem így?''

    Vagy lehet, h pusztán csak nem értetted! Fuss neki még egyszer! Hátha! :)

    ******************

    ''Azért ne keverjünk már bele tradíciót ebbe a témába.''

    Ugye ugye! Mondom, h nem értetted! Olvasd el még egyszer! Rajta!

    ******************

    ''Egy nagyon jó írás ezzel kapcsolatban: [link]''

    Idézet a cikkből:

    ''a szépen fogalmazó spammerek többnyire nem munkatársat, csupán balekot keresnek, akik ha elfogadják a meghívást a személyes találkozóra, a meggyőző erejű előadás közvetlen hatása alatt már nehezen tudnak nemet mondani.''

    Itt két dolgot emelnék ki. Az egyik, h nyilvánvalóan az egész cikkben mint az Antikrisztus van beállítva az MLM rendszer, de talán ha valaki igent mond arra, h ő ebben dolgozni szeretne, azt ne fogjuk már arra, h hipnotizálták vagy begyógyszerezték! Ha valaki elhiszi, mert olyan hülye, h pár hónap alatt milliomos lehet, és nem teszi fel magában a kérdést, h akkor mások miért nem, az meg is érdemli. A Brokernettel nehezen összeegyeztethető ez. A nagyotmondás sajnálatos emberi tulajdonság. A hozamokkal kapcsolatos információk pedig - mert mindenki ebbe köt bele -statisztikai adatok.


    ''Ne kapcsolódjunk olyan rendszerbe, ahol csak az új tagok beszervezéséért kapunk jutalékot. Jövedelmünk elsődleges forrása a termék értékesítéséből származzon. Csak akkor legitim az MLM cég, ha speciális termékei a rendszerbe lépés nélkül is megvásárolhatók.''

    Akkor a Brokernet mégsem piramisjáték. Huhh. Megnyugodtam. :)

    ******************

    ''Ha van kedved olvasd el, nem azért írom, hogy ráhúzzam Bnetre, csupán csak információ szerzés céllal ajánlom, hogy olvasd el, és kicsit gondolkodj tiszta fejjel rajta. Tudom ez néha nehéz, de próbáld meg levetni Bnetes mivoltodat a cikk olvasata kapcsán.''

    Azért ne fanatikus Brokernet imádónak képzelj el pusztán azért, mert megvédem az álláspontomat mások esetleges vádaskodásaival vagy vélaményével szemben! Elolvastam. Jó hír, h amikor írták, még nem volt Brokernet, így pénzügyi szolgáltatásként nem mi vagyunk benne említve.
    Itt az a gáz az MLM-el kapcsolatban, h a hülye 8 általánossal rendelkező 8 gyerekes háztartásbeli főállású anya elhiszi, h ő majd milliomos lesz ebből, de nem is ismer elég embert, mert ahhoz, h pl. az Amway-ben érvényesülj BAROMI SOK embert kell ismerned. Az Amway-seknek az emberek nem adnak ajánlásokat ellentétben a Brokernetesekkel, akik gond nélkül kapnak.
    Másrészt beveszi, h heti pár óra munka kell csak hozzá.
    És ha ez nem sikerül, akkor szar az egész. Lefogadom, h a cikk írója egy megbukott Amway-s.

    ******************

    ''Amúgy egy mellékes kérdés. Te látsz jövőt magadban? Mármint eltudod azt képzelni, hogy 40 éven keresztül ezt csinálod, és ebből mész nyugdíjba, /bár nem tudom mennyi idős lehetsz/ vagy csak mint egy ''átmeneti'' munka van jelen az élettedben. Egyátalán azt sem tudom, hogy milyen végzettséged van, diploma, oklevél stb. amit egyetemen fősulin szereztél.
    Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem, semmi hátsó szándékom nincs vele, csupán egy hátteret szeretnék megismerni''

    Röviden magamról:

    24 éves vagyok, és természetesen nehezen tudom elképzelni egyáltalán azt is, h mi lesz 40 év múlva. Azért vagyok egyéni vállalkozó, mert a 8 órás munkaidőt nem bírom, és nem szeretek időre kelni.

    Végzettségem szerint informatikus vagyok, de sajnos ahol tanultam, nem tudtam mellé felvenni a kommunikációt. Sebaj, attól még úgy érzem jól és hatékonyan tudok kommunikálni. Azért nem a szakmámban helyezkedtem el, mert nem akarom, h néhány év múlva minden barátom neve .JPG-re végződjön.

    Én is voltam Amway-s, engem spec. meglopott az Amway, mert nem fizették ki nekem azt a pénzt, amit a számlámon összegyűjtöttem, amiért megdolgoztam. Hasonló termékekkel foglalkozó MLM rendszerben nem is kívánok dolgozni.

    Voltam biztosítós egy ideig, de amikor láttam, h a Brokernetnek a cégem SOKKAL jobb terméket dolgozott ki, mint magának, átjöttem ide.

    Itt remekül érzem magam, mert nem csinálsz mást, mint leülsz egy emberrel kávézni, és közben elbeszélgetsz vele, h valahol találkozik-e az ő igénye a mi szolgáltatásaink valamelyikével. ÉS ugyan közhely, de az emberek mosolyognak, miután másodszor találkoznak velem, mert nem az a lényeg, h mit tudok rátukmálni, hanem h 10 év múlva is a nevem a megbízhatóságot jelentse az embereknek, és ne egy csalóét. Hidd el, én is tudom, hogyan lehetne megrövidíteni egy-egy ügyfelet úgy, h nekem abból vagy 3 komplett házimozi kijöjjön, csakhogy a rövidtávú siker ebben a szakmában egyenlő a halállal. Az én ügyfeleim azért ragaszkodnak hozzám, mert megmutatom, h a másik mit ajánlott volna neki, és ehelyett mi az, ami neki jobban megéri, mint nekem. Szerinted könnyű meló 20.000 forintonként összeszedni egy jó fizetést? Nem az, hidd el. Szerinted azok az emberek, akik tudják, h ők nyertek az üzleten, és nem én, ajánlanak másoknak? Igen. Szerinted ha így ajánlanak mások kötnek velem? Igen. Szerinted 20.000-sével könnyebben összeszedem a fizetésemet, mint 90.000-vel? Igen. SOKKAL könnyebben.

    Ez a Brokernet titok.

    Amúgy nem tervezem, h csak ebből élek meg, mert a nagy álmom úgy néz ki megvalósulni látszik, mégpedig hogy eladástechnikát és üzleti kommunikációt oktassak üzletkötőknek és az eladásban dolgozóknak.

    Ennyit ''röviden'' rólam. És mi az, amit nekem érdemes RÓLAD tudnom? Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem, semmi hátsó szándékom nincs vele, csupán egy hátteret szeretnék megismerni.

    ******************

    a.

    ''most voltam az első tájékoztatáson, a tanácsadó az indatlanprogramra beszélne rá.Mi a kockázat? ki ugrott már bele? és mi a tapasztalat?
    Befizettem már az első oktatást. folytassam?''

    Álljunk meg egy kicsit! Ha befizetted az alapképzés díját, miért akar az ingatlanprogramra rábeszélni? És milyen ingatlanprogramra? Kérdezd meg tőle léci, vagy írd le, h pontosan mit akar ez jelenteni!

    És....ha már befizetted a képzés díját.....szerintem menj el! Ha a képzést nem találod hasznosnak, a sütik még mindig finomak lesznek! :)

    ******************

    Mézga Géza

    ''Nekem is most ajánlották ezt a munkát. Az lenne a kérdésem, hogy mint főiskoás végzős hallgatónak megéri e nekem ezzel foglalkozni autó nélkül? Kérjük válaszát indokolja''

    Kitartó vagy? Kibírod, ha valaki elküld anélkül, hogy meghallgatná, mit akarsz? Képes vagy lemondani a pillanatnyi jólétről azért, hogy hosszú távú jó kapcsolatokat alakíts ki, és így apróbb részletekben szedd össze a havi fizudat? Jól kommunikálsz? Ügyesen kérdezel? El tudod adni magad? TÉNYLEG segíteni akarsz az embereknek, vagy csak pénzt akarsz keresni? Vannak olyan ismerőseid, akik sok embert ismernek, vagy a véleményük meghatározó egy társaságban? Hajlandó vagy képezni magad a munka mellett azért, h még jobb legyél? Elviseled, ha valaki meg akarja mondani, h hogyan csinálj valamit? Képes vagy követni valakit, és hallgatni a tanácsaira? Elég objektív vagy ahhoz, hogy felismerd, ha hülyeséget mondanak neked?

    Ha MINDEGYIKRE a válaszod IGEN, akkor igen, ha akár az egyikre is NEM, akkor nem.
    De mivel ezt a felvételi elbeszélgetésen úgysem fogják elmondani, jobb ha tőlem tudod, h ezek a tulajdonságok, készségek és hozzáállás ELENGEDHETETLEN ehhez a munkához.

    Az autó nem fontos. Az egész csak szervezés kérdése. Én mindig behívom az ügyfelet az irodába.

    Indokolni nem látom értelmét.

    *********************
    Josh

    ''Én nem vagyok bnetes, de szerintem jobban jársz, ha először egy főiskolai diplomával próbálsz meg elhelyezkedni, mert ehhez a munkához kell az autó......''

    Ez így van, előbb a szakmádban dolgozz, ha TUDSZ. Amúgy mint mondtam, autó nem szükséges hozzá, csak egy nyafogós béna képtelen rá, hogy megszervezzen egy találkozót egy adott helyre!


    Üdv mindenkinek:

    M.A.K.K.

  • Josh

    tag

    válasz M.A.K.K. #119 üzenetére

    Én ezt erősnek tartom, hogy csak a nyafogó béna nem tud leszervezni egy találkozót, de azért gondolj bele, hogy mekkora bizalom van egy olyan öltönyös ember felé, aki robogóval, vagy egy leszakadt zsigával jön a megbeszélésre. PR.

    Kifejtenéd konkrétabban ezt az informatikus végzettségedet, mert bár nem a témához kapcsolódó, de mégis nem ártana tudni, hogy hol szerezted azt az informatikai végzettségedet, ahol nem tudsz elhelyezkedni. Vagy esetleg inkább rajtad múlt, hogy nem tudtad eladni magad?

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • Tyrael

    senior tag

    válasz Josh #120 üzenetére

    maradj mar, ez mar csak kotozkodes.
    a magyar informatikai munkaerőpiac kezd telítődni, Pesten még mindíg el lehet helyezkedni, de pl. erre Tolna megyeben nagyon nehez.
    nezz meg egy jobinfo vagy jobmonitor oldalt, hogy hany IT munkalehetoseg van Pest megyeben, es hany Tolnaban.
    multkor pl. egy sem volt itt.
    es bar en nem szimptizalok az ilyen ugynok melokkal, M.A.K.K legalabb logikusan ervel, nem csak hozong.

    Tyrael

  • atrium

    újonc

    Na MOST jött el az ideje, hogy végre szóljak.

    3,5 évig dolgoztam a BNET-nek. Azért mondom így, mert iszonyatosan sok pénzembe került, és iszonyatosan sok pénztől estem el. Pedig kerestem vele. Csak azóta kiszámoltam, hogy ha ezt a rengeteg energiát más cégnél fektetem be, akkor kb. ötször ennyit kaptam volna.

    Hálás vagyok minden tanulságért, és a sok-sok oktatásért.
    Megtanultam sok mindent: tárgyalás- és eladástechnikát, sok NLP-t, kaptam biztosítási ismereteket, csapatépítési technikákat, belföldön, külföldön voltam több napos képzéseken.
    Azt hittem, megfogtam az Isten lábát.
    Közben egy burokban[/B] éltem, és még a legközelebbi családtagjaimnak sem hittem el, amikor aggódtak értem, merthogy túl sokat és néha túl ''agresszíven'' kellett dolgozni (kemény üzleti tervek!).
    Ráment egy 4,5 éves kapcsolatom, barátságok, egészség (baleset egyik zárás környékén, mert még kellett ''pár'' egység)......
    A cég hihetetlenül nagyot feljődőtt. Igen.... a cég az igen.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz atrium #122 üzenetére

    ''Közben egy burokban éltem, és még a legközelebbi családtagjaimnak sem hittem el, amikor aggódtak értem, merthogy túl sokat és néha túl ''agresszíven'' kellett dolgozni (kemény üzleti tervek!).
    Ráment egy 4,5 éves kapcsolatom, barátságok, egészség (baleset egyik zárás környékén, mert még kellett ''pár'' egység)......''

    Ne haragudj, de szvsz ez a te hibád... Nem szabad a magánéletet feláldozni egyetlen munka kedvéért sem, ez az én meglátásom. Nem szabad túlzásokba esni. Én is Bnetes vagyok, de se nem nyomulok agresszíven, se nem áldozom fel a magánéletem pár egység miatt (akkor se, ha nyomnak, a döntés úgyis a tiéd).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • M.A.K.K.

    csendes tag

    Josh

    ''ezt erősnek tartom, hogy csak a nyafogó béna nem tud leszervezni egy találkozót, de azért gondolj bele, hogy mekkora bizalom van egy olyan öltönyös ember felé, aki robogóval, vagy egy leszakadt zsigával jön a megbeszélésre. PR.''

    Ez így van. ''Akinek nincs esze, legyen notesze!'' - tartja a mondás, akinek meg nincs kocsija, az egyeztessen időpontot a cég irodájába, ami arra van kitalálva, hogy ott tárgyalhass az ügyfeleddel, vagy egy közismert és csendes kávéházba, ahová az ügyfél könnyen odatalál.

    ''Ötlet kell ide, Miklós bácsi!''

    *****************
    ''Kifejtenéd konkrétabban ezt az informatikus végzettségedet, mert bár nem a témához kapcsolódó, de mégis nem ártana tudni, hogy hol szerezted azt az informatikai végzettségedet, ahol nem tudsz elhelyezkedni.''

    Nem. :) Főiskolai diploma, egyetemi kiegészítéssel.

    ''Vagy esetleg inkább rajtad múlt, hogy nem tudtad eladni magad?''

    Nem is kerestem olyan állást, ahol időre kell kelnem, és nem én oszthatom be a napomat.Ugyan ez már inkább filozófiai kérdés, de ha napi 8 órán keresztül heti 5-6 alkalommal fix munkahelyen dolgozunk, mennyi időnk marad ÉLNI? Én ezt akartam elkerülni a független vállalkozói léttel.

    ******************
    atrium


    ''Na MOST jött el az ideje, hogy végre szóljak.''

    .....De minek?.... Bocsi! :)

    ''3,5 évig dolgoztam a BNET-nek. Azért mondom így, mert iszonyatosan sok pénzembe került, és iszonyatosan sok pénztől estem el. Pedig kerestem vele. Csak azóta kiszámoltam, hogy ha ezt a rengeteg energiát más cégnél fektetem be, akkor kb. ötször ennyit kaptam volna.''

    Melyik cégre gondolsz PONTOSAN? EZ ENGEM TÉNYLEG ÉRDEKEL, NEM KÖTÖZKÖDNI AKAROK! Mert ha brókercégnél dolgozol, nem hiszem, h többet kapsz. Ha meg egy konkrét biztosítónál, akkor attól a pénztől esel el, amit más termékellel kerestél.

    *******************

    ''Hálás vagyok minden tanulságért, és a sok-sok oktatásért.
    Megtanultam sok mindent: tárgyalás- és eladástechnikát, sok NLP-t, kaptam biztosítási ismereteket, csapatépítési technikákat, belföldön, külföldön voltam több napos képzéseken.''

    Megtanultál ennyi mindent, pénzt is kerestél vele, akkor mi a baj? Kiszámoltad már, mennyibe került volna, ha mindezeket külön külön tanfolyamokon sajátítod el, úgy, h közben egy fillért sem keresel vele?

    *******************

    ''Azt hittem, megfogtam az Isten lábát.
    Közben egy burokban éltem, és még a legközelebbi családtagjaimnak sem hittem el, amikor aggódtak értem, merthogy túl sokat és néha túl ''agresszíven'' kellett dolgozni (kemény üzleti tervek!).''

    Az üzleti vagy éves terveket TE azaz TE, azaza TEEE állítod fel magadnak. Ha túl keményre tervezted, akkor nem kell panaszkodni. Ha meg a vezetőd kényszerített, akkor kérdés, h miért dolgozol egyéni vállalkozóként, ha nem tudsz NEM-et mondani.

    *******************

    ''Ráment egy 4,5 éves kapcsolatom, barátságok, egészség (baleset egyik zárás környékén, mert még kellett ''pár'' egység)......''

    ''Easy!'' - szokták mondani az angolok, ami lefordítva a ''Nyugi! Csak lazán!'' kifejezéssel egyenlő. Aki ezt a szakmát OKOSAN csinálja, annak nem hogy kevesebb, de TÖBB barátja lesz. Nekem is több van, és ennek örülök. Hogy lehet okosan csinálni? Úgy, h tisztában vagy a korlátaiddal és a határaiddal. Ha tudod, hogy 10 tárgyalásból lesz 1 üzleted, felméred, mi az, amit elronthatsz.

    - Nem jól pozícionálod az ügyfelet, mert nincs rá pénze, h hosszú távon megtakarítson.
    - Nem találod meg a céljait, így nem érzi magát motiválva, h megkösse.
    - Rosszul építed fel a tárgyalásodat
    - Túl sokat beszélsz
    - Nem vagy határozott és magabiztos
    - Nem vagy biztos a tudásodban
    - Félsz az ügyféltől
    - Az ügyfél a NŐT, és nem az üzletkötőt látja benned. Megoldás: Szolid üzleti öltözék.

    stb.

    Emellett nem idegeskedsz, amikor telefonálni kell, nem görcsölsz, ha valami nem jön össze. Gondolj bele, ha minden 10. tárgyaláson keresel pl. 60.000 Forintot, akkor az azt jelenti, h minden egyes tárgyaláson keresel 6.000-et. Így már motiváltabban ülnél le az ügyfelekkel? ÉS kevésbé stresszesen?

    Mellesleg ez a ''rámegy az egészségem'' tipikusan a belső feszültségből adódik, és nem feltétlenül a munkától. Értem ezalatt, h egy másik cégnél, pl. irodavezetőként is idegeskedhetsz ugyanennyit, de ott a fizu messze kevesebb. Nem lehet, h egyszerűen csak azon kellene elgondolkodni és magadba szállni, h miért voltál feszült vagy ideges a munkától? Nekem az ilyen magamba szállások szoktak segíteni átlendülni egy-egy mélypontos az élet minden területén.

    Üdv:

    M.A.K.K.

  • atrium

    újonc

    válasz Agyzuzo #123 üzenetére

    Persze, lehet, hogy az én hibám. Nem ér ennyit egyetlen üzlet sem. Rájöttem.
    De a lényeg, hogy a BNET-ben erre nem jönnek rá. És más kollégák esetében is láttam ezt.

    Nem tudom, Te mióta csinálod. Én az ötös pozíció elérése előtt hagytam abba. Volt a döntésemben egy fontos magánéleti változásnak is szerepe és persze az, hogy kifáradtam.

    Egyszer majd számolj utána, hogy mennyibe kerül Neked ez a munka és nem csak anyagi téren.
    Lehetne erről még hosszasan beszélgetni.... :R

  • Tyrael

    senior tag

    válasz atrium #125 üzenetére

    arra valo ez a forum.
    amugy ne tarsd vissza magad, vegre valaki, aki MAKK-hoz hasonloan sajat tapasztalatbol beszel, nem csak hallott valamit valahol alapjan itelkezik.

    Tyrael

  • Josh

    tag

    válasz M.A.K.K. #124 üzenetére

    Nem tudtam, hogy a cégnek van saját irodája, és azt sem, hogy a rugalmas munkaidő is kell neked.....

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz atrium #125 üzenetére

    Én akkor még zöldfülüke vagyok hozzád képest, még csak a 4-es pozícióra gyúrok. :B
    Egyébként úgy vettem észre, hogy ez a munka jobban kedvez a férfiaknak, sokkal kevesebb a nő ahogy egyre feljebb lépegetünk, gondolom kevésbé bírják a sresszelést meg a hajtást és nagyon a lelkükre tudják venni a dolgokat (főleg mikor már többen is dolgoznak neked és őket is pátyolgatni kell). Én elég lazán csinálom, ráadásul szinte kizárólag nőkkel tárgyalok (1 kivételtől eltekintve minden ügyfelem csajszi :) ), a tárgyalásaimat meg inkább baráti beszélgetésként bonyolítom le egy csipetnyi üzlettel a végén. :) Hozzáállás kérdése. :)

    M.A.K.K: te mióta dolgozol itt és hanyas pozíciós vagy?

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • DonnieBr

    újonc

    A szüleimet átverte egy bnetes ügynök, átutaltak egyszer 500.000-et és 1x200.000-et, amit befektettek 20 éves futamidejű életbiztosításra. A szüleim azt sem tudták, hogy egyáltalán biztosításról van szó, nekem kellett a biztosítónál utánajárni, hogy mi van a pénzükkel és elmagyarázni rendesen nekik hogy miről van szó, mert az ügynök erre képtelen volt. Ráadásul ők csak rövidtávú befektetést akartak, és arról szó sem volt, hogy évente még 500ezret kell felköhögni. Ha most nem fizetik be, akkor az előző 7kiló is elvész, persz ezt elfelejtette megemlíteni.
    Kérdés: Van-e valami jogszabály arra, hogy az ügynökkel szemben félretájékoztatás miatt felelősségre lehetne öt vonni?
    Ha van ügyvéd, aki ebben profi jelentkezzen! Lehet-e perelni? Minden megoldás érdekel.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz DonnieBr #129 üzenetére

    PSZÁF-nél fel tudod jelenteni.
    Sajnálatos, hogy ilyen embereket is felvesznek hozzánk, sajnos ezt lehetetlen kiszűrni, mert van egy örökérvényű szabály: hülye hülyét hoz és hülyék pedig mindenütt vannak...
    Persze a pontos részleteket nem ismerem, lehetett az egész félreértés is a szüleid részéről, mindenesetre az tény, hogy ha nem volt tiszta nekik a dolog akkor ott a bróker sem igazán volt képben, mikor az egészet elmagyarázta.

    A másik: 30 napon belül vissza lehet mondani a megoldásokat mindenféle veszteség nélkül.

    [Szerkesztve]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • M.A.K.K.

    csendes tag

    ''Én az ötös pozíció elérése előtt hagytam abba. Volt a döntésemben egy
    fontos magánéleti változásnak is szerepe és persze az, hogy
    kifáradtam.''

    Ne haragudj, h ezt mondom, de ez egy NAAAGY hiba volt a részedről,
    ilyen pozícióban kilépni.
    A megoldás az lett volna, ha visszaveszel a tempóból, és
    havonta-kéthavonta max 1-2 szerződést viszel be, így helyre áll a
    magánéleted, és nem bukod el az eddigi munkádat, aminek eredménye nem
    csak a munkatársaid utáni jutalék, de a Te megemelkedett jutalékod is.
    Három hónap inaktívság után rúg k ia Brokernet, így ha nagyon lazára
    veszed is túlélhetted volna ezt az időszakot.

    Szerintem.

    Ugyanakkor nyilvánvaló, h utólag könnyebb okosnak lenni, mint olyankor,
    amikor az ember kikészül.

    Nem írtad, h melyik cégre gondoltál, amikor azt mondtad, h jobb, mint a
    Brokernet.

    *****************

    ''a tárgyalásaimat meg inkább baráti beszélgetésként bonyolítom le egy
    csipetnyi üzlettel a végén. Hozzáállás kérdése.
    M.A.K.K: te mióta dolgozol itt és hanyas pozíciós vagy?''

    Így kell ezt csinálni! Ez csak kommunikáció kérdése.

    December közepe óta vagyok a cégnél, 3-as pozíciós vagyok. Nem
    haladhatok gyorsabban, mert mivel korábban biztosítós voltam, észrevettem egy apró
    kiskaput/lehetőséget néhány Brokernetes szerződésben (ami nagyon sok UL biztosításban is megvan,), amely kihasználása az ügyfelek számára VALÓDI rugalmasságot eredményez, a számomra viszont csak 50 egységet kötésenként.
    Így azonban ha idő előtt visszavásárolnák a szerződésüket valamilyen ok
    miatt, csak minimális a többletköltség egy ''hagyományos'' 500.000 HUF/év + 100.000 HUF adókedvezmény kombinációval szemben.

    És ha ezt megemlítem bármelyik már Brokernetes ügyfélnek, azok azonnal
    összeráncolják a homlokukat (és káromkodnak, anyáznak, toporzékolnak),
    amiért ezt az ő tanácsadójuk nem említette, és ők nem így csinálták meg
    a szerződésüket.

    *******************************
    DonnieBr

    ''A szüleimet átverte egy bnetes ügynök, átutaltak egyszer 500.000-et és 1x200.000-et, amit befektettek 20 éves futamidejű életbiztosításra. A szüleim azt sem tudták, hogy egyáltalán biztosításról van szó, nekem kellett a biztosítónál utánajárni, hogy mi van a pénzükkel és elmagyarázni rendesen nekik hogy miről van szó, mert az ügynök erre képtelen volt. Ráadásul ők csak rövidtávú befektetést akartak, és arról szó sem volt, hogy évente még 500ezret kell felköhögni. Ha most nem fizetik be, akkor az előző 7kiló is elvész, persz ezt elfelejtette megemlíteni.
    Kérdés: Van-e valami jogszabály arra, hogy az ügynökkel szemben félretájékoztatás miatt felelősségre lehetne öt vonni?
    Ha van ügyvéd, aki ebben profi jelentkezzen! Lehet-e perelni? Minden megoldás érdekel.''

    A jó hír, hogy a 200.000 valószínűleg ESETI számlán van, így azt vissza lehet utaltatni, a rossz hír, hogy tényleg még 500.000-et be kell fizetni, mert csak 2 év után lehet DÍJMENTESÍTENI a számlát. Így a pénz megmarad, de ha vissza szeretnétek vásárolni, akkor 2 év után csak a negyedét (1 miskából 250 ezret kaptok vissza.) Erre rá kell tudni, h egy olyan befektetés, ami hosszú távú, 10-15 év múlva érdemes vele foglalkozni. Ja, és adókedvezményt FEL NE VEGYENEK RÁ!!!!

    Nem tudom, h van-e jogszabály az ilyesmire, érdemes utánajárni, az biztos, h a Brokernetes szerződéseken azért kell több helyen aláírni, mert az egyik aláírással
    azt jelented ki, h neked a ''munkatárs'' MINDENT TÖVIRŐL HEGYIRE elmondott,
    és tisztában vagy azzal, h mit vállalsz fel a szerződés aláírásával. Mivel ezt tuti aláírták a szüleid, különben nem lenne szerződés, így ez egy kibúvó a szerződés semlegessé tétete alól a cégnek.
    Noha most a cég ellen beszélek, de nekem kurávra mindegy, h hol dolgozom, az a fontos h megéljek belőle és szeressenek az ügyfeleim, szóval ha el akarsz érni valamit, azt javaslom, h keress meg valamilyen médiát. Na de ne a Fókus-kókuszt meg az Aktívot, hanem a HVG-t. Abban már jelent meg cikk a Brokernettel kapcsolatban, lehet h annak hatására sikerülne elgondolkodtatni a felső vezetőket néhány képzetlen kollegával kapcsolatban. Keresd meg a cikket a HVG archívumban, és vedd fel a kapcsolatot azzal az újságíróval! Ennyit tudok tanácsolni. A TV-t megkeresni nem ér semmit.

    Ha a szüleid az én ügyfeleim lettek volna, valószínűleg ők is mosolyognának és nem bosszankodnának. Sok a képzetlen kollega.

    *************************
    Agyzuzo

    ''A másik: 30 napon belül vissza lehet mondani a megoldásokat mindenféle veszteség nélkül.''

    Ha még nem telt el 30 nap, akkor előbb telefonálj az üzletkötőnek és beszéld meg vele!


    Üdv:

    M.A.K.K.

  • atrium

    újonc

    válasz DonnieBr #129 üzenetére

    A helyzet az, hogy számos ilyen esettel találkoztam már.
    Sajnos, a ''kényszer'', hogy legyen sok-sok egység, odáig fajul egyes BNET-es kollégáknál, hogy ha egy ügyfélnek van 500 000 Ft-ja, hajlamosak elindíttatni vele egy éves 500 000 Ft-os szerződést, és így elérik a nagy egységet. Az, hogy a következő (és majd a többi?) évben miből fizeti ezt be az ügyfél, az már nem számít. Sok megbízást kaptam intervencióra, más vonalakét is beleértve, és gyakorta volt ez a probléma.
    Megjegyzem, mielőtt MAKK lecsapna rá, hogy az ügyfél valóban aláírja, hogy mindenről kapott teljes körű felvilágosítást. És valójában Ő AZ végülis, aki dönt (és egyúttal aláírja a szerződést), mégis tény, hogy a BNET tanácsadók egy része NEM MONDJA EL a valódi lényeget. És sajnos, az emberek időnként funkcionális analfabéták, mert nem értik, hogy mi van egy szerződésben részletesen, hogyan kell kitölteni, és ha ez azzal párosul, hogy elhiszik, amit mondanak nekik, hát még alá is írják.
    Lehet, hogy így több pénzt lehet keresni, de mi van a lelkiismerettel?

    Persze, ha ők MAKK ügyfelei lettek volna, akkor nem így járnak, ugye.......

    Ne haragudj MAKK, de volt egy kis önfényezés a hosszú mondanivalódban.

    Köszönöm, hogy kaptam tanácsokat, hogy mit és hogyan rontottam el a tárgyalásaimban. (Főleg az tetszett, hogy fontos szolidan öltözni egy nőnek a tárgyalás során....... Nincs baj, mert nem ismersz! HA ismernél, nem mondanád. Annyi miniszoknyás, dekoltázsos nőt máshol nem láttam ''üzleti öltözékben'', mint a Brokernet oktatásain.) Figyelni fogok jobban, rendben?

    Azért azt mégsem tudom elhinni, hogy Te egy ilyen tempójú cégnél meg tudsz úgy maradni, hogy 50 egységenként fogsz előre haladni, ha jól értettem. Tudod, ez a keresetet is jelenti. Tényleg nagyon értékelem, amit az ügyfelekért teszel, jó ezt olvasni és ide el kell jutni agyilag még sok-sok embernek, de valahogy nem értem, hogy mit keresel Te a Brokernetnél.....? Mert ha a beígért szuper karrier nem fontos, a pénz nem fontos (ahogy én látom, mindenki a sok pénz ígérete miatt csinál ott valamilyen pályafutást), akkor Te vagy ott a kakukktojás.

    Ha a szakma szeretete miatt, akkor persze minden tiszteletem a Tiéd.... :R

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz atrium #132 üzenetére

    ''Ha a szakma szeretete miatt, akkor persze minden tiszteletem a Tiéd....''

    Én is ezért vagyok ott és az oktatás miatt, hosszú távon egyébként én hiszem, hogy csak a tisztességes hozzáállással rendelkező munkatársaknak van a cégnél jövője és az erőszakos pénzhajhászok kihullanak, mivel a kezdeti sikerek után nem fog bennünk megbízni a kutya se (magamból kiindulva én csuklóból elküldenék a francba valakit, aki rám akarna erőszakolni egy szerződést anélkül, hogy tisztességes felvilágosítást adna)...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • atrium

    újonc

    válasz Agyzuzo #133 üzenetére

    ''Én is ezért vagyok ott és az oktatás miatt, hosszú távon egyébként én hiszem, hogy csak a tisztességes hozzáállással rendelkező munkatársaknak van a cégnél jövője és az erőszakos pénzhajhászok kihullanak, mivel a kezdeti sikerek után nem fog bennünk megbízni a kutya se (magamból kiindulva én csuklóból elküldenék a francba valakit, aki rám akarna erőszakolni egy szerződést anélkül, hogy tisztességes felvilágosítást adna)...''

    Ezt jeleztem én is, csak gyakran nem így viselkednek a kollégák.
    Az oktatás tényleg nagyon fontos. Ebben nagyon erős a BNET és ez a sikerének az egyik alappillére.

  • M.A.K.K.

    csendes tag

    Sziasztok!

    Csak gyorsan, mert sietnem kell.

    Igen, lehet, h volt némi önfényezés abban, ahogy kifejeztem magam. Emiatt nem akarok senkinek a szemében sem bunkónak tűnni, tudomásul veszem és belátom, h önfényezős lett amit írtam.

    Azért vagyok a Brokernetnél, mert az eladástechnikai tréner munkához először tapasztalatra van szükségem. Itt az MLM és az üzleti tárgyalás lényegét és valódi működését is megtanulom.

    Fontos a pénz is, azonban hidd el nekem, h az emberek SZERETNEK ÉS MEGBECSÜLNEK, ha tisztességes vagy velük szemben.

    Erre egy még friss és ropogós példa. Tegnap keresett az egyik olyan vállalkozó ügyfelem, akivel már korábban tárgyaltam. Ma visszahívtam, és közölte, hogy ő és az egyik barátja szeretnének nálam befektetni fejenként idézem: ''...egy húszast!'' Vagyis holnap összesen 40.000.000,- Forint sorsáról döntünk. Vajon ha lehúznám, Ő lenne az, aki megkeres és hozza a barátját is? Szerinted tőlük hány ajánlást kapok majd olyan emberekhez, akik adnak a szavukra? Na ebből élek én meg!

    Sajnos a kollegák sokszor egy - írd és mondd - kalap szart se érnek, és rontják az én hírnevemet is. Ilyenkor ha lehet, le kell ülni a sértettel, hátha sikerül valami előnyt kovácsolni neki az adott szituációból.

    Hirtelen ennyi. És abban tényleg egyet értünk, h a Brokernetnél több a miniszoknya, mint kellene. Sajnos olyanokon is, akiknek NAAAAGYON nem kellene MÁR ilyet felvenni! Ez van. :)

    Üdv mindenkinek!

    M.A.K.K.

  • taviranyito

    újonc

    Sziasztok!

    Én is Bnetes vagyok már egy jó ideje, és miközben olvasgattam ezt a topicot nem mertem elhinni, hogy egyes kollégák tényleg ilyeneket csinálnak, vagy ezek csak rémtörténetek, melyek keringenek, és gerjesztik önmagukat. (egy elégedett ügyfél hoz talán még egyet, de egy elégedetlen minimum 100 elégedetlent szül)

    Egy valamit mindenképpen el kell ismerni: A Bnetnél nem támasztanak semmilyen komoly feltételt a bejutáshoz, hanem a felvett emberek közt ''szűrnek''. (pontosabban az emberek megszűrik saját magukat). Emiatt bárki dolgozhat Bnetesként, és amíg nem érez kellő felelősséget az adott személy, addig előfordulhat, hogy hülyeségeket követ el. Vagy akarva vagy akaratlanul. Ha akarva az etikáltan, ha akaratlanul, akkor is az ő és a szakmai vezetőjének a felelőssége. (5-ös pozíciótól kezdve kötelesek felelősségbiztosítást kötni)

    Magát a rendszert úgy találták ki, hogy a munkatársak fogalkozzanak az ügyféllel, ne csak egy egyszeri ''kötést'' csináljanak. Nem tudom, tudjátok-e, ha például az ügyfél 2 éven belül megszűnteti a szerződést, akkor az egész jutalékot vissza kell fizetni és növekszik a sztornója. Ha 3 éven belül mondja fel, akkor a jutalék 50%-át kell visszafizetni. Továbbá, ha a sztornóarány 7% fölött van (ebbe beleszámítanak a 30 napos visszamondások is, amikor az ügyfél még nem is jár rosszul), akkor a cég megtagadja a pozícióugrást. 10% felett pedig repül az illető. Biztosítóknál jóval magasabb a tűréshatár.

    Röviden: a rendszert úgy találják ki, hogy tényleg az ügyfelek elégedettségét szolgáljuk, és a gyakorlatban ez meg is valósul, mert 3%-nál kisebb sztornóarányt csinálunk. Sajnos mindig akadnak olyanok az előszűrés hiányából fakadóan, akik nem képesek megérteni, hogy itt nem csak a pénzről van szó. Ha az ember képest ezt megérteni, akkor nincs gond. Ha nem, akkor bárhol dolgozhatna, csak a bajt okozná. És sajnos a legnagyobb bajt itt lehet okozni!

    A szabad időbeosztásról meg szerintem annyit, hogy egyesek vagy tudják tervezni az idejüket és a munkájukat, vagy maradjanak a napi 8 órás munkájuknál. A Bnetes munkát lehet olyan lazán is csinálni, hogy sokan azt még munkának sem neveznék, inkább szórakozásnak. Körülöttem nagyon sok olyan ember látok, akik teljes könnyedséggel dolgoznak heti 2 napot, és nagyon sokat keresnek. Én még náluk is kevesebbet dolgozom, igaz, még nem 7 számjegyű a fizetésem.:) De egy biztos: az ügyfeleim elégedettek, mikor több mint 20%-os hozamot produkálunk az eszközalap váltásokkal, ráadásul tudják is, mikor szabad a pénzük melyik részéhez nyúlni. (Bár én soha nem tájékoztattam senkit félre, és a kollégáim nagy része is jól végzi a munkáját).

    Remélem, a jövőben nem 1 vagy 2 munkatárs horrorisztikus cselekedeteiből ítélitek meg a az egész Bnet-et, mert kb 2000-en dolgoznak nálunk.

  • bnet-44

    újonc

    válasz #32577792 #2 üzenetére

    A hozzászólás teljes terjedelemben törölve

    Moderálva. I_Am

  • new_bnet

    csendes tag

    Sziasztok,

    Én most kezdtem el, február elején minden pénzügyi előképzettség nélkül, de úgy érzem el tudok indulni és jelenleg ezerrel nyomom. Családon belüli kötésekkel lettem 2es, de most kb. 8-10 embert viszek be a cégbe 25-én. Ha csak a fele beválik hosszú távon, már nagyon jól fogok haladni. Két személyes tapasztalatom azérz megosztanám:
    - Nekem fontos az erkölcsi oldala, mivel hosszú távra tervezem ezt a dolgot. Nem akarok soha azon rágódni, hogy zaklatom -e az embereket, rábeszéltem -e valami olyanra, amit másnap már megbánok stb. Ezért én úgy csinálom, hogy minden full korrekt legyen és majd meglátjuk mi lesz 2-3hónap múlva.
    - Ha olyan emberrel találkozok, aki abszolút elzárkózik, azt nem kudarcnak veszem, hanem az jut eszembe, hogy minél több ilyen emberrel találkozok, annál biztosabb a hosszú távú üzlet. Ezt úgy értem, hogy az ilyen emberek közül is majdnem mindenkinek lesz előbb-utóbb értékpapír alapú megtakarítása. Ha nem most, vagy egy hónap múlva, akkor 1-2-5 vagy esetleg 10 év múlva.
    Persze azt hülyeségnek tartom, hogy egy ilyen illetőt állandóan hívogassak és próbálkozzak, de esetleg fél év múlva újra meg lehet próbálni.

    [Szerkesztve]

  • Josh

    tag

    válasz bnet-44 #137 üzenetére

    Bár a hsz, nem nekem szólt, de azt hiszem, hogy ezt azért nem kellett volna, főleg nem 22 éves korban......

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Josh #139 üzenetére

    Egyértelmű provokáció...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Tyrael

    senior tag

    válasz Josh #139 üzenetére

    torolve lett, de mi volt benne?
    marmint mit/kit fikazott a srac?

    Tyrael

  • Josh

    tag

    válasz Tyrael #141 üzenetére

    b-net 44 fikázta ungawat. Személyes sértések voltak benne, én nem a finomabbik formája. Nem azért nem idézek pontosan, mert prűd vagyok, hanem nem emlékszem már rá pontosan, kérdezt a modikat.....

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • Gabi[mf]

    tag

    csá mindenki

    hát most én is épp az egyik haverom faterjától jövök, és ő is ebbe az mlm-be (Amway, Network21) szeretne bevonni....olvasgattam a topicot, és a beszélgetésből a faterral, arra jutottam, hogy lehet ezzel pénzt keresni, csak qrva sok idő meg energia, mire eljutok oda, hogy sok olyan ember legyen alattam, mint ahogy most én elkezdeném.....nemtom, most megéri vagy nem, belemenjek e vagy nem szerintetek????, mit csináljak?, ahogy elnéztem, a rendszer logikája 3 részre osztható: az egyik maga a fogyasztókkal való foglalkozás, ill. értékesítés, a második a %-os rendszer, az hogy neked mi a hasznod ebből valójában, a harmadik a többi ember, esetleg fogyasztó beszervezése, akik alád kerülnek, és az általuk eladott termékekből is részesedsz. Ez olyan mintha a megszokott kereskedelmet akarnák eltörölni(nagyker-->kisker-->vásárló), és én már pl látom azt is hogy milyen termékekről van szó, és némelyike nem az a megszokott gagyi áru hanem minőségi, de némelyike csak tul van értékelve(árazva). Legfőképp azok a termékek amiket nem lehet boltban megkapni...

    jeeeeee

  • Gabi[mf]

    tag

    válasz Gabi[mf] #144 üzenetére

    hopsz ezt most nem fejeztem be de nincs több időm, majd este, de addig is írjatok....

    jeeeeee

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Gabi[mf] #144 üzenetére

    Nem egészem. A Brokernet elsősorban nem termékértékesítésről szól (egy szerződésnek nincs ''ára'', az ügyfél neked semmit nem fizet, amit fizet azt magának adja kölcsön későbbre), itt jutalékrendszer van. És elég sokan magányos farkaskodnak nálunk és ők is elég jól megélnek belőle (itt nincs szükség 6000 ember beszervezésére, ha már van 4-5 munkatársad, akik ugyanúgy értik a dolgukat az már elég). Össze sem hasonlítható az Amway-jel és társaival, ami kifejezetten a házalásról szól.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Gabi[mf]

    tag

    válasz Agyzuzo #146 üzenetére

    értem mire gondolsz, és tudom, lehet h félreérthetően írtam, a lényeg hogy a gyártó el tudja adni a termékét, nekem az a dolgom hogy minél több szerződést kössek vagyis minél több embert regisztráljak egy bizonyos honlapra ahonnan ő majd vásárol, illetve van ennek is házalós része is, és én akkor kapok bizonyos %-ot ha megtörtént a vásárlás, és minél többen vannak alattam, annál több pénzem lesz mert az ő eladásaiból is kapok részesedést, és így lehet kiválni a közvetlen munkából, ekkor leszek passziv dolgozó, de aktív kereső, tehát én is a jutalék rendszerre gondoltam, ezzel a kiválásos modszer jó arra hogy folyamatosan pörögjön az egész kereskedelem illetve az emberek, mert ha megunja valaki akkor is van aki tovább csinálja így folyamatosan eröltetve van a termék eladása, így nem fuccsol be a gyár....csak azt nem értem hogy miért nem lehet ezt egyszerűbben elmagyarázni és csinálni wááááááá:DD:DD :C

    jeeeeee

  • new_bnet

    csendes tag

    válasz Gabi[mf] #147 üzenetére

    gyártó? gyár??? mindegy...
    attól, hogy lesz passzív jövedelmed még valószínűleg aktívan is dolgozol, nem csak őket irányítod. szerintem csak úgy működik, ha olyan szakmai vezető alá kerülsz, aki ügyesen és korrekten csinálja az üzletet és valószínűleg azért nem lehet egyszerűen elmagyarázni, mert nem egyszerű, hanem összetett... (bocs, nem akartalak megbánatni, csak elég furán fogalmazol)

  • Gabi[mf]

    tag

    válasz new_bnet #148 üzenetére

    np, igen, lehet hogy nem mindig érthető, mert az élőbeszéd hagsúllyával szerkesztem az irományaimat, és az nem mindig ugyan az mint ahogy te elképzeled olvasás közben....egyébként valóban nem olyan egyszerű, de aki már foglalkozott kereskedelemmel annak ezt vágnia kell...

    jeeeeee

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Gabi[mf] #147 üzenetére

    Már bocs, de te most mi az istneről beszélsz? :DDD

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Aktív témák