Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1096 üzenetére

    kérdés mi a "komoly plusz" .
    infláció felett, az biztos. azt pedig a bankbetétek nem tudják hozni (nem hozhatják).

    ha nincs olyan aki UL biztosításból jól szállt ki, akkor olyan sincs aki szabadpiaci bef. alapból jól kiszállt (pioneer, bwm, concorde).

    régesrégen voltak OVB UL-ek, 1992 környékén. Ismerek valakit akinek mostanában járt le. 15 év alatt annyi hozamot kapott, amennyitt betett, tehát megduplázta a zsét. számold ki, hogy az most jó vagy nem. 15 évig nélkülözött 1M-t, most van neki 2M. a reálértéke annak a 2M-nak eléggé megváltozott. mindenesetre a bankbetét ezt nem tudta volna.
    azt mondta, az volt a legroszabb a cuccban, hogy bécsben kellett számlát nyitnia, kétszer ki kellett mennie, és senki nem segített neki hogy miböl mibe tegye át és mikor. így meg valami osztrák államkötvény hozott neki ennyit. jobban is lehetett volna forgatni, de hangsúlyoznám a UL-el nincs baja, csak hogy magára hagyták és nem kapott tanácsokat a helyes forgatáshoz.

    sztem ha az ember befektet, fontos hogy folyamatosan kapjon infot a ziccerekről, kben teheti pénzpiaci alapokba, de az legfeljebb inflációs szinten hoz, vagyis - csak azt éred el hogy ne romoljon a pénzed. ésakkor ott vannak még a költségek - szabadpiacon is és UL-nél is számlavezetési díj

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1096 üzenetére

    az biztos, hogy kell megtakarítás hogy szerkeszteni tudd. :K
    nekem azt mondták, ha ilyen sincs, akkor "életvitel váltás" - ez nyilván valami jövedelmezőbb munkát jelent - az pedig nyilván valami változtatást valami máson.

    a változtatás mindenkinél más. valakinél munkahely, valakinél szakma is, de lehet hogy csak munkavállalóból vállalkozás, vagy ilyesmi.

    nem tom mi a munkád, de talán érdemes lenne körülnézni, lehetne-e vállalkozásban csinálni. netán azt, hogy lennének-e más munkák amit csinálni tudsz. az öreg szakik kihalása útján történő feljebb jutást nem biztos hogy érdemes kivárni egy munkahelyen.

    a megtakarításhoz még az is kell, hogy jobban oszd be a pénzed. ez nem feltétlenül spórolás, csak odafigyelés. sokan addig költenek, amig van, mert egyszer élünk. sztem ez helytelen, bár van akiket nem tudtam erről meggyőzni.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Psytróger #1097 üzenetére

    én csak a kérdést pontosítanám:
    - bárki bármilyen befektetési módszerrel mennyi idő alatt mennyivel lett gazdagabb

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1099 üzenetére

    ebben a kannibálos dologban maximálisan egyetértünk.
    az érdekes az, hogy sokkal jobb is lehetne, mert pénz sokkal több van, de senki nem szeret megtakarításban gondolkodni. van akinek annyi pénze van, hogy befektetve 15 év múlva 50 évesen mehetne nyugdíjba, de most akarja mindet elkölteni.

    carpe diem életmód nem kedvez a kannibáloknak.
    a carpe diem életmód kinek kedvez? :U

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz azigazforest #1102 üzenetére

    a bnetnek egy valamiben van igaza:sporólni kell a nyugdíjas évekre..de hát ezt szerintem mindenki tudja.
    A gond csak az,hogy a bnet szerint erre a legjobb megoldás ha folyamatos éves UL-t kötsz(lehetőleg minél nagyobb befizetővel)és ez oldja meg a gondjait mindenkinek.
    Szóval ez a független p.ü.tanácsadó cég csak ezt a megoldást tudja :C
    De az sem gond ha nincs pénzed..akkor meg zálogosítsd el a házad...
    De ha nem tud belőled pénzt kihúzni akkor meg beakar szervezni ügynöknek...
    Ha esetleg nem állsz kötélnek akkor pedig mondj 5-10 embert(név tel sz.)akiknél újra próbálkozhat...

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz azigazforest #1102 üzenetére

    Azért egy banki bef alap kicsit rugalmasabb mint egy 10-20éves Ul ahol az első 2év az elmegy a levesbe...

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1106 üzenetére

    A UL az egyetlen bef forma magyarországon, ami 10 év után mentesül a hozam 20% kötelező adója alól.

    Az első két év befizetése tényleg megy a raguba, és egyéb költségei is vannak, tagadni felesleges volna. Egy befektetés amúgy sem lehet rövid távú spekuláció tárgya, úgyhogy nézd 10 évre legalább. 10 év alatt tényleg lehet akár rugalmasabb a banki alap.

    Annyit előre segítek, hogy UL nyert. Banki bef alap ugyanazt a hozamteljesítményt tudja, mint UL, csak ha kicsit is jobb a hozama, biztos nem 20%-al, hanem 1-2-vel. A UL bef alapok teljesen ugyanazok mint a banki bef alapok - lehet olyan banki bef alapot jegyezni, ami másik néven UL termékben is benne van. Szóval a bef alap az bef alap.

    Szóval akkor megint pontosítanám:
    Hová érdemes befektetni egy magyar állampógárnak és milyen helyzetekre milyen lehetőségei vannak.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1105 üzenetére

    Igen, azt hiszem azt keverik sokan, hogy BN és megtakarítás.
    Megtakarítani mindenképpen kell, de nem feltétlenül BN-el ez igaz.
    De honnan tudná valaki hogy mibe kell fektetni, ha azt sem tudja miért fektetne be?
    BN megmondja miért kell, és javasolja a saját üzletét. Nyilván van más lehetőség.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz azigazforest #1108 üzenetére

    (1105 folytatás)
    ... de a másik bef lehetőség az jobb is? Biztos? Végigjártad? Összehasonlítottad?
    (egyébként meg pl http://www.pszaf.hu/engine.aspx?page=pszafhu_valasszontermeket#_a)
    Már a célok felméréséhez is tanácsadásra volna szükség mindenkinek.

    Ez a független pénzügyi tanácsadó cég egyrészt kiválasztotta a legtöbb élethelyzetre rugalmasan alakítható befektetési formát, és az ilyen termékeket kínáló cégek közül (tehát független) a legnagyobbak termékeit kínálja az ügyfélnek. Nyilván tőzsdézni is lehet, csak kicsit rizikósabb és több tudást igényel.

    Ha hitelkonstrukcióval kell párosítani, megint csak a legjobb banki ajánlatok vannak a kezében (nem egy, több!)

    "ha nincs pénzed..akkor meg zálogosítsd el a házad"
    Ez tényleg rizikós és sok pénzügyi szakember valóban vitatja. Csak annak előnyös, aki jól forgatja a pénzt az alapokban, legalább is magasabb hozammal, mint a banki kamatok.(vagy akinek nem ez az egyetlen háza :) )

    "akkor meg beakar szervezni ügynöknek..." remélem nem álltál kötélnek, ha nem tetszik a munka :P

    "Ha esetleg nem állsz kötélnek akkor pedig mondj 5-10 embert(név tel sz.)akiknél újra próbálkozhat..."
    Van olyan akinek vannak megtakarításai, tájékozott (de legalább fogékony) a pénzügyekben és megfelelnek neki a BN konstrukciók. Az ajánlás érdekes téma. Én is mondtam már haveromnak, "menja p...ba, kit küldtél rám? Nem akarok mégegy porszívót venni". Ekkor haverom elmondta hogy szerinte miért jó, csak nem tudta megvenni, örülne ha legalább nekem sikerülne. Vettem porszívót, mert tényleg jó. A haveromnak pedig hálás vagyok, néha átviszem a porszívót ha megkér nagytakarításkor. Saját felelősségre lehetek balek... a haverom jót akart.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz azigazforest #1104 üzenetére

    szerintem nincs annyi lé az átlagmagyar zsebében, aminek kezelésére több ezer üzletköző kell. / banki, biztosító, akármi... /

    akinek meg van dohánya, az más csatornákon pörgeti meg, sokkal nagyobb hozammal, mint 15 év alatt 100%..... és, természesen adómentesen. :DDD

    havonta átutalok egy kisebb összeget önkéntes nyugdíjpénztárba, hát mit olvasok? a sutyerákok nemhogy reálhozamot, hanem brutál veszteséget hoztak össze / ágazat/.

    erre spóroljunk öreg napjainkra? frászt. igy ez nem buli.

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz g@bo #1110 üzenetére

    ja ja..én is ismerek bneteseket aki nem 20 éves biztositásba rakja a pénzét,meg annak az esetijére hanem földeket,meg telkeket vesz..
    Akinek van sok lóvéja az ezt csinálja akinek meg nincs az inkább a biztonságos bankbetétet válassza.
    Az a szomorú,hogy ilyen olyan igéretekkel kiéneklik belőled a pénzt,diagrammokat mutatva,hogy kina 1 év 74%+ india 56% stb...ha meg épp bukóba vagy akkor :nyugi majd fel megy...nyugi majd fel megy.. :C

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz azigazforest #1109 üzenetére

    Nem választ ki semmit sem neked...
    20éves Ul
    platinum vagy prospereo
    kina vagy abszolult hozam vagy shanghaj expressz
    megöti a szerződést veled és utana csak akkor hív ha épp elfeljted befizetni az esedékes évet...ez sajnos nem csak az én véleményem
    nézz szét más blogban is

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1110 üzenetére

    :O nics zsé, sajna igaz. Valamilyen megtakarításra pedig szükség van. Én megpróbálom beleénekelni a pénzt a zsebedbe, mert nyújtok legalább 1 alternatívát (inkább azért többet). Nem kiszedem tőled, hanem elmondom, hogyan teheted félre MAGADNAK a jelenlegitől eltérő módon, de kicsit okosabban. (jó maradjunk annyiban hogy nem úgy mint eddig, hanem máshogyan)

    "akinek van dohánya..." én legális üzletről beszéltem. a kutyaviadal nekem durva, a drog és futtatás érzékeny lelkemnek túl érdes. meg semmi ilyen. BN legális, államilag felügyelt.

    "nyugdíjpénztár..." :( csak akkor jó, ha a céged béren kívüli juttatásban adja. Magadtól önkéntesbe egy fillért se tegyél. Annál a NYESZ sokkal jobb, nagyon sok előnye van, csak okosan kell meghatározni a betolt öszeget. A nyesznél bizonyos célokra BN jobb, de a mindentől különálló, fizetéstől független 30% adóvisszatérítéssel sajnos BN-sem tud versenyezni NYESZ-szel szemben.

    Az tetszik hogy öreg napjaidra gondolsz, mindenkinek kéne. :R

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1112 üzenetére

    Aláírom, tudok róla. Sokakkal találkoztam akik azt mondták, nekem inkább adnak pénzt a hozamból, csak legyek érdekelt abban amit csinálok, mert BN erre nem teremt lehetőséget az egyszeri jutalékával. Megpróbálok inkább arról híres lenni, hogy rólam havonta hallanak és többnyire időben kapnak jó tippeket. Ez egyfajta biztosíték az ajánlásokra.

    Tudom milyen sz@r, mikor az ember ügyfélként ott áll tanácstalanul a felére csökkent pénzével, amivel időben még lehetett volna csinálni valamit.

    Tudod azért az ügyfelek is csak akkor kapcsolnak, amikor már megette őket e recesszió. Addig mindenki azt mondja "jójó, perszepersze te értesz hozzá, én nem akarok vele foglalkozni". Nem én mondom nekik hogy "fektess be mit veszíthetsz" hanem ők gondolják azt "nem tudom mi ez, de jól hangzik, mit veszíthetek".

    Napersze nem mindenki ilyen, Ti biztos szeretnétek figyelni a dolgokat, csak az ilyen a legkevesebb (még).

    "platinum vagy prospero ... " költségekben eltérnek, platinum nem kezelhető neten prospero igen, egyikben dinamikusabbak az alapok, másikban biztonságosabbak. Ezeket tudni kell az összehasonlításhoz. Hitelfelvételnél pedig a bank mondja meg, mit fogad be.

    A termékjavaslatához erősen kapcsolódni fog, hogy melyik termékből játszik az értékesítési versenyre. Csak azt tudom mondani, ne hagyd magad. Kérdezz meg mindent, és hasonlítsd össze. és megintcsak link:
    http://www.pszaf.hu/engine.aspx?page=pszafhu_valasszontermeket
    egy rossz BN-es üzletkötő miatt a véleményed lehet rossz, de a UL mint befektetés nem.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz azigazforest #1113 üzenetére

    nyugdíjpénztárba nem tolnék, de mivel anno a cégem 4 éven keresztül rakott, és szépen összejött.... muszáj havonta minimumot betolni, mert a férgek passziv számlára tennék / nem kamatozna / az meg elég gáz... de eljő az idő, és egyben elverem mind. :DDD és az nagyon nyuggerkor előtt lesz.

  • pesszimista

    csendes tag

    válasz azigazforest #1101 üzenetére

    Szia azigazforest

    Kissé megkésve reagálok 1101-es írásodra. De találtam benne egy igen elnagyolt véleményt. Írod:15 évig nélkülözött 1M-t, most van neki 2 M....mindenesetre a bankbetét ezt nem tudta volna. Igazad van, ezt nem tudta volna, mivel sokkal többet tudott volna.
    Te nagyon fiatal vagy (vagy feledékeny) Ezért Te nem tudod, hogy ebben a 15 évess ciklusban voltak óriási inflációs szakaszok. 1992-től- 1997-ig a legkisebb éves inf. 18.3% volt a legmagasabb 28.2%, utána 2001-ig a legkisebb is 9.2 %. Ezután tovább cssökkent.
    Amennyiben a banki kamatokat szolidan az infláció 80%-ának vesszük, akkor kiderül hogy a bankbetét nem 2 millát hozott volna. Be se merem írni mennyit. De nektek vannak táblazataitok átlagos 12-15-20 %-os hozammal. De csak tizes átlaggal nézd meg. A betét 15 év alatt kb 5 % kamattal már dupláz(-kamatadó) Ebben az időszakban nekem végig voltak államkötvényeim és bankbetéteim (is). Természetesen, azt elismerem, hogy az államkötvények és bankbetétek nem hoznak nyereséget de annyi vesztességet sem, mint az ismerősöd UL-je.
    De én abból a pénzből bármikor AZONNAL ki tudtam venni pl 10 éve 300 ezer ft-ot. építési telekre, amiért tavaly 6 millát ígértek. De nem adtam el, mert egy kiváló tartalék.
    A hosszútávú befektetéseknek egy (sok) hátránya van. A hosszú táv. Adjak oda 15 évre pénzt szinte bebetonozva, és már annak is örüljek, ha megduplázzátok?
    Amúgy a Brókernettel csak egy bajom van: Nem én találtam ki. A nagyfőnököket már betoltátok az első 100-ba. Megérdemlik. Jövőre a leggazdagabb 10 -be lesznek. Csak azokkal az alulképzett "pénzügyi tanácsadókkal" van bajom, akik feltétel nélkül elhisznek mindent, amit a "kiképzésen" mondanak. Ezután besszervezik magukat, szüleiket barátaikat. És ha még ezután is azt hiszik jót tettek, az már a baj. 98%-a kigyógyul. Te se fogsz itt irogatni 2 év múlva.

    Szia, dolgozz lekesen, hogy a górék a 10-be kerüljenek. Minden vágyam Csányi előtt látni őket.

    Ui: Kűggyé má el egy szerződéstervezetet, hagy lássam mennyi a kőccség.

    2.ui:Ha van olyan befektetéssi ajánlat ami infláció plussz 4 %- a költségek felett, akkor keress meg. Potenciális ügyfél leszek.

    Motto: A pénz olyan mint a trágya. Szét kell szórni, hogy hassznot hozzon.

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz pesszimista #1116 üzenetére

    az a baj,hogy bnet igerget fut fat csak azert mert valamikor a multban valami megtortent ami valamit eredmenyezett.befektetes -hozam
    de erre alapozni nem lehet szerintem es nagy felelosseg valakinek a penzet befektetni ugy hogy meg fingjuk sincs a penzugyi tanacsadokank arrol amit csinalnak.van 1 oras szoveg amit bemagolnak es szerintuk ez a tanacsadas.azert az is erdekes hogy kb 45000en voltak regisztralt penzugyi tanacsadok a bnetnel 99ota es most van kb 2800aktiv.
    de lehet itt is latni,hogy sok lelkes bnet ujonc irogat aztan pedig eltunnek.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz pesszimista #1116 üzenetére

    Az elnagyolásért MAXIMA MEA CULPA, ahogy reagáltál az valóban nem csak kontrázás, elismerésem. :R

    A korát itt mindenki titkolhatja, nem is érdemes kitérni rá...

    Valóban elnagyolt amit írtam, lejjebb pontosítok. Egyik lényeg az volt hogy nem kezelték az alapokat, mert sógoroknál volt a számla. Emberünknek esélye nem volt figyelgetni az árfolyamait.

    A másik amire reflektáltam, hogy látott-e már valaki lejárt UL-et. Tehát a kérdés az, hogy ismer-e valaki olyat, aki 15 éve UL-t kötött. Én egyet ismertem. bdw: Ha BN 99-ben alakult, akkor még a legelső 10 éves szerződések sem jártak le. b2w: 15 éve csak OVB lehetőség volt, az sem honosított verzsön. b3w: a szerződése szerint a felét kocázati díjként vonták le, tehát akkor megnégyszerezte (oké, még ez is kevés, összehasonlítás később).
    b4w: a valutakonverzióról nem is beszélve

    Szumma: szerintem esélye nem volt, hogy aláíráson és befizetésen kívül több köze legyen a szerződéshez. Nem jó példaként említettem. Igazándiból csak marha őszinte akartam lenni BN-es létemre, hogy egy UL-el is lehet rosszul járni, ha kockázati életbiztosításként akarjuk kezelni. Ezt a csalit most is mindig bepróbálják a biztosítók: amikor kipuhatolták, hogy mekkora a fájdalomküszöböd - "ha ilyen sok a pézzed, akkor adunk jóóóó nagy életbizti védelmet mellé jó?" oszt fizeted, hogy észre sem veszed. Nyilván az ügynöki jutalék ott úgy van összerakva.

    Az ügy kapcsán még az is eszembe jut, hogy én '92-ben nem ugrottam bele, mert átláthatatlan volt a szerződés. A kolléga így is beleugrott, de nem vagyok Ő.

    Összevetettem a UL-t a bankbetétekkel ebben az időszakban. Kamatos kamattal számoltam az 1M egyösszegű befizetésre úgy, hogy nem néztem a biztosítás kockázati díjat, csak tisztán a befektetést. úgy az jött ki, hogy a csóka a kötvény túlsúlyos portfóliójával 10,41% os éves átlaghozamot ért el.
    A bankos példához az MNB által kiadott inflációs rátákat vettem '92-től, aztán Te mondtad hogy annak a 80%-a a reális, úgyhogy 12,12%-os átlaghozamot adott volna a bankbetét az iőszak alatt (a '95-ös 28,00% volt a legmagasabb).

    Ez a 1,71% különbség azt eredményezi, hogy 1M elhelyezése a bankban az elmúlt 15 évre 7,4M mai nominál pénzben. Arról nem volt szó, hogy a ma ismert UL alapok 15 év alatt csak megduplázzák a pénzedet. Mivel (említettem) befektetésen csak a fele volt, ezért a pénz meg négyszereződött a 15 év alatt. Ezzel szemben (csúnyán :K ) igaz, hogy bankbetétben 7,4 a szorzó. Amint a bankbetét hozamát elkezdjük tisztítani mert ugye annak is vannak költségei, az átlag éves ktg ha tized százalékokkal esik is, 15 év alatt milliókat visz el. Ezért szeretném kérdezni, hogy kezelési költség, számlavezetés még levonandó-e a Te banki példádból.
    Hogy a srác miért ment bele és miért volt fontos neki, hogy 15 éven keresztül ha bármikor meghól, a családja kapjon 4M-t, nálam más sorsa lett volna a zsének. Aztán azt sem értem, hogy egy betanult szöveget skandáló ügynököt miért nem vágott ki, aki nem tudta kiszámolni neki hogy mi várható, mi lenne jobb, rosszabb. Az tényleg nem tanácsot adott, hanem lenyúlta.

    A telkes példádat nem értem, de érdekel. Nem vágtam le hogy jön ide. Vagy csak annyi, hogy fektess ingatlanba? A 24M-s házamat egy nagyon szépen fejlődő környéken két év múlva 21-ért nagy nehezen eladtam. Nem volt kiváló tartalék.

    A befektetések biztonságát mindenki döntse el maga, nyilvánvaló alaptézis, hogy a legbiztonságosabb befektetés az, aminek a futamidő elején már tudod az eredményét. Na ezek csak az infláció alatt tudnak teljesíteni. Nekem egyre inkább szükségem van egy lehetőségre, ami UL bef alapokat veri. Tessék szépen mellészámolni az összes köccségét annak is és kérem a téteket, előnyöket, hátrányokat. Tehát tudsz egy garantált befektetési lehetőséget, ami költségtisztítva infláció+4!!!!!!!!! akkora infláció mellet, mint nálunk volt, az államkötvény tényleg marha jó volt, és még ma is az. Az infláció magyarországon nem emelkedhet, mert 3,5%nak kell lennie mire EURót bevezetik. Tehát aki ma államkötvényt vesz a mai 6,5%-ossal is legalább 3%-ot fog kaszálni, jogos. Most ennél jobb hozamgaranciás biznisz nincs.

    Jaja, Kostevc a 13. talán. Nem irigylem tőle. 2 év múlva meglátjuk tényleg, hol írogatok. Egyáltalán nem biztos hogy még itt, nem ígérek semmit, meglátjuk.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1117 üzenetére

    minden híres és okos pénzügyi elemző hozzáteszi minden elemzéséhez, hogy magánvéleményt közöl és becslésen alapszik, hiszen a jövőt senki sem látja. A Lehmann Brothers sztorit is csak néhány bennfenntes látta előre, a többi befektető csak reagálni tudott, de kiszámítani az eseményeket nem. A múlton kívül semmi fogódzó nincs a kezedben, de abból lehet tanulni. Mostanában pl még elképzelhető néhány nagy beszakadás, akár 2-3 évig is eltarthat. Azt mondják nincs jó vagy rossz árfolyam, csak eladási és vételi. A félreértés a mondandódban sztem, hogy nem én fektetetm be a Te pénzedet, hanem elmondok egy lehetőséget és élsz vele, vagy elutasítod. így szépen megismered a saját kockázattűrő vagy -vállaló képességedet, és azt kell mérlegre tenni. A 45000 regisztrált és 2800 aktív arány valójában azt mutatja, hogy nagyon érdekesnek tűnik a szakma, de tényleg gógyi kell hozzá. Sajnálom ha sok helyen az jön le hogy ha jössz, kocsid lesz, palotád és vastag bukszád. Én ezt cáfolom. De egyszerűen nem kaptam még jobb tanácsot komolyabb szakiktól sem.

    a lelkes de eltűnő bnet újoncok a természetes kiválasztódás eredménye. nem probléma

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz azigazforest #1119 üzenetére

    ne haragudj de szerintem nem kell ehhez a szakmahoz gogyi..hanem jo beszedkezseg,meggyozokepesseg es vastag bor a z arcon ..nem szemelyeskedek de ismertem egy jo par bnetest akik mar annyit keresnek,hogy reszvenyeket kapnak a majdani tozsdere kikerulo bnetbol es szinte kivetel nelkul egy gatlastalan penzhajhasz alak mindegyik akit en ismertem..csalad,ismeros,barat nem szamit csak rad tukmaljak ezeket a szuper befekteteseket amirol fel infokat,feligazsagokat kapsz elhallgatva a koltsegeket,es negativ tulajdonsagokat azoknak akik megbiznak bennuk mert azt hiszik hogy tenyleg mekkora dolog az amit a bnet kozvetit nekik..csak is nekik ...szemelyre szabva....
    mekkora hulye duma :C :C :C
    de le a kalappal elottetek.. :K

  • Coccer

    tag

    válasz alexxxx #1112 üzenetére

    A hsz-eket olvasva valós hiányoságokkal és bakikkal találkozom, nem javul ez a piac?

    Ahogy a magyar értékesítési üzletágban sokan, az üzletkötők nagy része az általad említett formában dolgozik, ami valljuk be, nem teremt piaci és erkölcsi értékeket, csak rosszabbnál-rosszabb szájízeket!

    Tehát rövid távon gondolkoznak és azért hív csak akkor fel, ha elmaradásod van, mert havi és negyedéves kvótái vannak, ami a díjelmaradásra is vonatkozik, különben ha meghalad egy bizonyos százalékot, ugrik a jutalékának egy része, stb., neadj isten még díjnemfizetés miatt megszűnik egy-egy szerződése egy hónapban, amit rosszabb esetben vissza is vonnak tőle (jutalékot). Kell ez neki szerinted? :DD

    Erre már csak hab a tortán, hogy komoly és elismert pénzügyi szakember nem mernek előre megbecsülni 10-20 évet ilyen gazdasági körülmények közt, de a "szaki" simán megmondja, hogy a kínai, netán a shanghai jó lesz neked, és pár hónap múlva máris visszatértünk az elejére, mert jön a magyarázkodás, hogy miért lett deficit és nyugi, mert neked ez jó lesz! (magában meg: csak az első 2 évet bírd ki, hogy tőlem ne írják vissza) :DD

    Láttam már érdekes 90-es évekből származó lejárt UL-t deficittel, nagyrész állampapírba fektetve is! LOL

    Szóval a fejekben kellene rendet tenni először véleményem szerint és leginkább üzletkötői oldalon!

    Én ezt látom.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1120 üzenetére

    azt sajnálom hogy nem kell gógyi, de abban biztos vagyok hogy kéne.
    szapulhatnánk más szakértelmet igénylő szakmákat is, ahol sok a kókler. mondjuk informatika - aki megtalálja az entert, az IT specialista.

    sajnálom azt is, hogy alacsony szintű tudással már okosabbnak tűnhetek valakinél. mondjuk nem ez a célom, de ha csak ezt nézzük, ez nem engem minősít

    tiszteletben tudom tartani ha valaki nem akar BN befektetést indítani. recesszióban nem népszerű pénzügyi tanácsadónak lenni, ha felmegy az árfolyam nem hagynak békén a köszöngető telefonokkal. pedig nem én vagyok a világpiac.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Coccer #1121 üzenetére

    10 éven belüli kötvény-felmondást még részarányosan visszaírják

    1088-ban éppen egyetértek azzal, hogy az egyösszegű, kiválthatatlan termékek tényleg nem tűnnek a legjobbnak, sőt...

    Ha a 3 alapvető kockázat/hozam besorolást mindenki ismerné, és venné a fáradtságot hogy csak figyeli az árfolyamait (csak a saját alapjait), nem lenne vakmerő, nem lenne naiv és ki tudna alkítani magának valami követhető stratégiát a befektetésre, nem érzelmi alapon döntené el hogy kiszáll egy alapból vagy még tartja a veszteségét, vagy IGEN(!) lenne megbízható tanácsadója, beljebb lennénk.

    Az üzeltkötői oldal presztízsének az sem tesz túl jót, hogy a szakmát adó OKJ képzést a piaci verseny le tudta nyomni egy 15e Ft-os, 1 hónapos képzés szintjére. milyen szakma ez? Ja!

    Azért lehetne jól csinálni, nem?
    Kell hogy legyen olyan alapkezelő, aki nem bénáz el egy sima államkötvény alapot. bdw szerintem az államkötvény biztonsága egy alapban pont elveszik, mert a forgalomtól és a napi árfolyamtól függ marhára. Az államkötvény (nem kötvény alap) csak akkor tuti, ha az elejétől a végéig tartod, és közben az infláció csak lefelé megy. Ettől még egy államkötvény alap nem feltétlenül bukás, csak tudni kell mikor teszed be és mikor veszed ki.

    Szerintem kár lenne kideríteni, hogy a befektetés nem alternatíva a pénz befektetésére.

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1123 üzenetére

    :)

    Ez mind igaz, de az akkori (talán első) UL-ek időszakában még külön szakértői gárdát hoztak létre, hogy az ügyfélnek ne kelljen ezzel foglalkoznia, figyelnie, váltania a kockázatok arányain, csak azzal a háttér-csapattal senki sem találkozott viszont, illetve annak szakértelmével a lejáratkor deficitben álló kifizetésekre vonatkozóan.

    Persze ehhez a "szakik" (üzletkötők) is hozzájárultak bőségesen, mert 10 év alatti lejárattal "sózták" rá az emberekre, ami tudjuk, hogy alapból öngyilkosság az esetek túlnyomó részében!

    Szóval komoly egy bicikli ez.

    A szakmával, illetve az OKJ-vel kapcsolatosan is igazad van, ezt a piacon nem lehet kitanulni 1 hónap alatt, de még 2-is majdhogynem (napi munka mellett) éppenhogy elegendő ahhoz, hogy legalább hülyeségeket ne hordjunk össze.

    Ez van, teljesítményarányos és pénz-orientált világban élünk.

    Pedig nekem jobb a hosszú távú, kevesebb, de többször, mint a kevésszer sok, majd para és ciki helyzet, magyarázkodás elve.

    Kinek a pap...

    :R

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Coccer #1124 üzenetére

    ... kinek a Papp Gizi :)
    tegyük fel, van egy szakértőgárda akiben bíznak az ügyfelek. csak egyetérteni tudok, hogy befektetésből nem lehet 5 éven belül meggazdagodni, tehát észnél is kell lenni, és ébren is (végig). ha az üzletkötő 5 év múlva beleun, vagy elszáll, akkor ki lesz ott a 10 éves lejáratkor? Azért BN-nél tényleg látni fullos tagokat, akik még mindig nyomják és utána fogok nézni mi van akkor, ha elmegy az üzletkötőd. a gyanúm, hogy akihez fordulhatsz, nem igazán foglalkozik Veled, mert állományápolási díjunk nincs, csak abban lehet bízni, hogy kötök Veled valami új üzletet is.

    rájöttünk, hogy mindenkinek a pénzügyi kultúráját kéne kicsit feljebb hozni? ha több lenne aki így állna hozzá és több lenne az is aki miatt érdemes így hozzá állni (vagyis kevesebb lenne a reménytelen eset), talán kevesebb lenne a zsigerből fújolás. igazából én halkom sajnálom aki valami rossz élmény miatt kattant be, már soha nem fog bízni senkiben.

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1125 üzenetére

    :))

    Ez igaz és megértelek! Nekem két év elég volt az üzletkötői piacon ahhoz, hogy lássam milyen perspektíva alakítható ki hosszútávon, majd tovább léptem sok pozitív és negatív élménnyel tarkítva.

    Nem BN (bár ott is van néhány ismerős arc), egy nagy múltó magyar-német-kék-és biztonságiöves cégnél voltam. UL ott is van, ahogy sok más is! :D

    A lényeg, hogy igen, valóban az emberekben és a hozzáállásukban van a baj, meg néhány fax üzletkötőben.

    LEHETNE JÓL IS CSINÁLNI ezt az iparágat, az tuti! Minden "piacon" látni fullos tagokat, akikkel korrekt és hosszú távú "üzleti jövőre" lehet számítani, de a rossz könnyebben megmarad a fejekben, mint a jó. (embere válogatja, nekem pld. nem:D)

    A pénzügyi kultúráról meg szerintem kár magyarországon beszélni, mert iszonyat mértékben szenvedünk a vásárlási lázunkban, pénzünk van költsük el filozófia (ritka ember aki nem, köztük vagyok :DD ), hónapról hónapra. Nincs megtakarított és félretett pénz sok családban, továbbá a ma alig elfogadható havi átlagbérezés sem teszi ezt sok esetben elérhetővé.

    Bonyolult egy téma, tekintettel arra, ha alapul vesszük, hogy mindezek mellett mégis mindenki megteremti magának azt, amire szüksége van.

    És ahogy (vagy hasonlóan, ha jól emlékszem) Te fogalmaztál az üzletkötőkre vonatkozóan..., azok a természetes kiválasztódás eredményei lesznek! :) Statisztikának megteszi!

    További kellemes estét!

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Coccer #1126 üzenetére

    mindenben egyetértünk ezek szerint :DD
    - a BN pénzügyi megoldásai jók +
    - a BN pénzügyi megoldásai nem teljes körűek -
    - UL nem jó mindenre 0
    - nem mindenki tudja mire való a befektetés -,+
    - nem az üzletkötéssel van a baj + , hanem néhány üzletkötővel (úgy néz ki a többséggel) -
    - lehetne jól is csinálni +,-

    hamar feladtad. :(( nem?

    ha úgy érzed hogy a két év alatt okosodtál, akkor mindenkinek ajánlanám. persze mindenki máshogy jut a tudáshoz...
    BN-t fújolni egyáltalán nem érdemes, de a kritikát nem kerülheti el, mint más sem. Szólhatna a fórum erről is. :K (aminek elvileg indult)

    sok sikert a nem üzletkötői piacon!

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1127 üzenetére

    :))

    Igen, jól összeszedted a pontokat, valami olyasmi a képlet! :)

    Valójában nem adtam fel, egyszerűen továbbléptem, amit nem bántam meg! A tudást amit ott szereztem mindenképpen többet ér, alapkőnek tökéletes volt annakidején, most is arra építek, tehát kiindulási alapnak nagyon jó volt.

    A kritikával kapcsolatosan (ahogy azt különbőző fejtágításokon megtanultuk ugye :DD ) pedig annyit, hogy mindegyik hasznos, kell a visszajelzés, hogy alakulni/formálni tudjuk az addigiakat, ami előre visz ugye! :)

    Szóval nem is olyan rossz az a pop-szakma! :)

  • egyszerű

    csendes tag

    válasz Coccer #1128 üzenetére

    Úgy lehetett érteni, teljesen otthagytad BN-t.
    Langsam spatziren azért még csinálod?

  • Coccer

    tag

    válasz egyszerű #1129 üzenetére

    :)

    Rosszul értetted! :R

    Nem is voltam soha BN-es, egyel előbbi (vagy tán kettővel) hsz.-ben körülírtam melyik cégnél melóztam! :)

    BN-től csak ismerőseim vannak és voltak, meg kontaktom a mai napig. BN Konkurens hívtak területi vezető meg egyéb finom pozikra, de más felé evezek mostanában!

    Viszont nem kizárt, hogy egyszer visszatérek a pénzpiacra, ugyanis a bank és biztosítás piaca a szívembe zárta magát annak ellenére, hogy nem könnyű meló és vannak negatívok is, de ugye egy éremnek is két oldala van.

    Szóval csak az a tuti ami a biztos.... :C

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz egyszerű #1129 üzenetére

    Egyszerűen nem figyelsz! :Y
    langsam spatziren megtetszett neki és langsam spatziren nem tud nélküle élni. :C
    más vizekről is idekacsintgat, ha nem is konkrtan BN-be.

    Valszeg nem BN-es tanácsadó akar lenni, hanem a függetlennél is függetlenebb.

    Igaz, a BN csak a befektetések egyik szegmensében független. A befektetések globális piacán sajnos UL függő. Vegyük azért számításba, hogy a UL elég sok mindenre jó, pl Befektetések közül csak a NYESZ tud ekkora adókedvezményt, de az rugalmatlan. Ezen felül esetleg a babakötvény, de az csak éves 6000 (ja, hatezer) Ft visszatérítés (és feltétlenül kell hozzá egy újszülött, vagy kiskorú örökbefogadott :K ) Említsük még meg BN 10 éven felüli hozamadó mentességét. Ezeket az egyéb bef számláknak azért le kell dolgozni ahhoz, hogy tényleg azt mondhassuk "az éri meg jobban".

    szóval függetlenség. Azért a saját BN alapkezelő cég létrehozása azt mondja hogy a függetlenedés a termékek piacán is általános lesz, de úgy meg a cégfüggetlenség kérdőjelesedik abban a szegmensben.
    hát nemtom, megtakarítani akkor is kell, és a megtakarítás akkor is befektetésben lesz a legjövedelmezőbb. Hogy ki mit választ.... én BN-nel szívesen foglalkozom.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #1115 üzenetére

    térj át NYESZ-re. nyuggerpt bukta. sajnos úgy látom az sem jobb a kötelező nagyállami feketedoboznál. hogy néz már ki, amikor nyugtat a nyugdíjpt, hogy "sajna elkurtuk, ebbül se lesz pogácsa". nehogymá egy nyugdíjpt panaszkodjon

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1131 üzenetére

    Azt majd én szabályzom... :))

    "langsam spatziren megtetszett neki és langsam spatziren nem tud nélküle élni." :DD

    Élni levegő nélkül nem tudok például! :) De azért jó volt.

    Az UL-ek piaca ma már nem kicsi, érdemes körülnézni és összevetni őket. Lehet csemegézni is, csak győzzük pénzzel.

    :C

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Coccer #1133 üzenetére

    BN-nél van AVIVA, Generali, CIG, ING ( :K ), Allianz, Uniqa és
    mindenki erről a "nem kicsi" piacról válogat és ajánl UL-t.
    bdw melyiknél van együtt ennyi féle?
    Soroljunk közösen biztosítókat akik a "Brokernet exluzív alapok"-on túl kitette már a szóróanyagába azt hogy mondjuk "OVB exluzív", "AWD exkluzív"? Közös a termékfejlesztés, és az sztem azt jelenti hogy BN már faktor ;)

    A levegő nekem is marha fontos, :R mondhatjuk úgy: már-már teljesen beépült az anyagcserémbe :))

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1134 üzenetére

    :) Uff, jót szóltál "Big brother"!

    Igazad van, a kínálat a helyén van, a probléma az előző hsz.-ekben található, nem ismétlem magunkat!

    Ráadásul be is fektetnék, de sajna most nem az "egyszer fent" szekér gurul a mi utcánkban, így nincs rá kedvem! :O

    De lentről csak felfelé vezet az út, így aggodalomra semmi ok, volt is UL, lesz is UL a havi (negyedéves, mind1) befizetni valóim között! :)

    Az ingatlan-piachoz sok pénz kell és hitelképesség, mivel egyik sincs, marad a pénz-piac! :C

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Coccer #1135 üzenetére

    Big? :))
    Komolyan Veled szívesen dolgoznék, de úgy látom az ügyfél győzködéstől besokalltál, a pénzpiac viszont tetszik.
    Keress (és találj :R ) olyat, ami enélkül is megy a pénzpiacon. Van ilyen bármelyik piacon, ahol ügyfélből élsz?

    Na de én csak erősíteni próbállak :K

    Te, aki látod a színeket, maradnál "magadnak befektetőnek"? Nem adok sok időt neki és a most nyitva lévő vételi ablakot kihasználva beleveted magad a pénzügyekbe. Ha nem Te, akkor azok vetnek bele, akik megbíznak a véleményedben és a szakértelmedben.

    Aki látja és kimondja hogy a szakma felhígult, az tudja mit kell tennie...

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1136 üzenetére

    :DD

    Nem sokalltam be az ügyfélgyőzködéstől, mert most is Értékesítésben vagyok (csak nem pénzpiac) vezető.

    Sosem győzködtem, vannak faszányos értékesítési technikák, amiket örömmel használtam! Ha nem kellett neki, mézesmadzag-húzogatás, egy névjegy az asztalon hagyva és mentem tovább potenciálisabb ügyfelek asztalához! :)

    Az meg majd beérik a saját levében! :D

    Kedves tőled, kedves Steve Strong, hogy erősíteni próbálsz, ez sosem baj, ugyanakkor szerencsére olyan típus vagyok, aki kellően tudja magát motiválni, így ez már csk hab a tortámon. :))

    Igen, lehet ellene tenni, sőt, nagy előnyöket lehet belőle kovácsolni, aminek hatására HOSSZÚ TÁVON több pénzt is lehet keresni.

    Ez a piac tipikus, 2-3 évet kő keményen és HITELESEN, megbízhatóan kell végignyomni, utána már jön magától... :)

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Coccer #1137 üzenetére

    Ó

    good luck!

    See you,
    Steve

    Először csak ennyit akartam írni, de inspirál amiket idedigitalizálsz.
    Nemonnyad már hogy "saját levében", mert szegények bedrazséznak az első bármilyen névjegykártyától " :((( Á, szóval ez az amitől beérek a saját levemben :((( "
    :DD

    Szerintem is jobb befektetni, mint saját lében érni.

    Igaz, Névadóm?

  • wigwam

    újonc

    Az én történetem.
    A családomban van egy tag aki a brokernet nél dolgozik.A lakása már nem az övé,ez év január óta az anyám lakása is a bank tulajdona már.
    Ebbe a lakásba vagyok bejelentve én magam is.Ügyesen beszélte rá az anyámat ,mert előbb más banknál már felvetetett vele 2 milliót.
    Rendezett családi életet élt a rokonom,de mikor a familiája megneszelte,hogy miben tevékenykedik kiadták az útját azon nyomban.
    Heteken át hivogat és üzenget a rokonom ,hogy adjak kölcsön neki,mert vészhelyzet van.
    Persze felőlem felfordulhatna, de a történtek ellenére mégis szeretettel gondolok rá.Viszont azt hogy anyám alól a nyugdijas évei kezdetén kihúzta az otthonát és évtizedre adósságba hajszolta ez már nekem is sok.Lépéseket fontolgatok arra nézve,hogy kártérítési pert indítok,vagy gyámság alá helyeztetem a rokonomat ,mert ez így tovább nem mehet.Szégyen ide vagy oda.
    Rokonom 1/2 évet kért,hogy bízzunk benne.Már a 9.hónap is lejár lassan.
    Inkább szégyenkezek a világ előtt,hogy milyen csúfságot követtem el a rokonommal,mint a híd alá menjek anyámmal.
    Én fizetésért dolgozom.Hiszek benne,hogy csak becsületes munka mellett maradhat tiszta az ember lelkiismerete.

  • egyszerű

    csendes tag

    válasz wigwam #1139 üzenetére

    rendben, megértem hogy sok az idulat.
    Az igazság jobban lenne eldönthető, ha ismernénk az ügy matematikáját.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz wigwam #1139 üzenetére

    Ismerősen hangzik..ex szüleinek lakása egy 10 millás hitel fedezetévé vált.
    Ez közvetlenül azutánt, miután egy ügyfelének ennyi pénzét bukta el a tőzsdén. Persze ez még nem a BN hibája, privát megegyezés volt, de a hátteret a döntés meghozatalához, az elvakultságot és a meséket nekik köszönhette. Hogy azóta mi történt, nem tudom, megszakadt a kapcsolatom a családdal is.
    Utolsó soraiddal magam is azonosulni tudok csak, inkább megdolgozok a havi 200ért becsülettel, ha kell, heti 60 órát, de legalább tükörbe tudok nézni.

  • Coccer

    tag

    válasz Speed® #1141 üzenetére

    :)

    Nekem is az utolsó soraid ismerősek, csak én 80at dolgozom/hét, de az már bagatell! :)

    Egyszeru: Teljesen igazad van!

    Wigwam: Tudod van néhány alapszabály, amit be kell tartani az életben. E közé tartozik, hogy hitelt nem veszek fel, max lakáshitelt később, de nagyobb önerővel. Hitelből vállalkozni tabu. Senkinek nem tanúskodom ("Böhöm Lajcsi is abba halt bele" by Oscar :DD ), nem adok zálogot és kölcsönt is csak válogatott "csapatnak", akik már bizonyítottak.

    Családon belül no business! És nem azért mert átbatyok bárkit, hanem, mert ha rajtad kívül álló okok miatt bármi krakk van, "Te leszel érte a felelős" (az ő szemükben) és valljuk be, ez senkinek nem hiányzik!

    Összegezve: Nem egy cég hibája, ha a fejed felől elveszik a kérót, segged alól az autót, vagy bármi! Egy hitel felvétele, (v. befektetés) igen nagy felelősséggel járó döntés, amit alaposan meg kell rágni. Jó üzleti döntéshez több kell, mint családi bizalom! Szvsz ez a helyzet.

    Igazforest: Ez így van, inkább termeljen pénzt, mint veszítsen az értékéből! :)

  • egyszerű

    csendes tag

    válasz Speed® #1141 üzenetére

    Hitel fedezete nem a BN-UL, hanem az ingatlan. Azt itthon még eddig nem lehetett bebukni, csak USA-ban.

    A hitel tőke részének a törlesztése legkorábban a hitelfelvétel után 10 év múlva esedékes.
    Másképpen: 10 évig sem és utána sincs köze az értékpapírszámla hozamának a hitelhez vagy a fedezethez.

    Mivel indokolta a bank, hogy viszi a házat?

  • kardinál

    csendes tag

    ÜDVÖZLET MINDENKINEK!

    SZERETNÉM MEGÉRDEKLŐDNI,HOGY LEHET VALAKIBŐL BRÓKERNETES MUNKATÁRS,MI KELL HOZZÁ?SAJÁT TŐKÉVEL BEKELL-E SZÁLLNI,ANYAGILAG MENNYIRE ÉRNÉ MEG /ITT KONKRÉT JÖVEDELEMRE GONDOLOK/VÁROM AZ INFÓKAT .

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz kardinál #1144 üzenetére

    szerintem olvasd el figyelmesen ezt a topicot meg a forum.index.hu-n lévő bnet topicot.
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9033336
    szánjál rá időt és utána dönts

  • kardinál

    csendes tag

    válasz alexxxx #1145 üzenetére

    Köszi az infót sajna én sem hallottam róluk semmi jót ,csak a pénzt csalják ki az emberektől süket dumával .Bár azt állítják ha ügyes vagy megtudsz élni belőle,persze mások kárára .Azt hiszem lebeszélem az ismerősömet ne vágjon bele ha jót akar magának és a családjának.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz egyszerű #1143 üzenetére

    Annyira nem vágom a helyzetet, ezekhez a bankos témákhoz is satu vagyok, szóval virágnyelven tessék kezelni szerény személyemet xD
    Nem viszi a házat a bank, csak ha nincs törlesztve a hitel, tudtommal.
    A szülei vették fel a hitelt, hogy kihúzzák a sz4rból egyetlen lányukat.
    Csak remélni tudom, hogy akkora fejmosást is kapott, hogy kiszállt :U

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz kardinál #1146 üzenetére

    Az ismerődöd NE jöjjön BN-be ha csak meg akar gazdagodni, ha mások kárára akar megélni, vagy ha pénzt akar kicsalni az emberekből süket dumával. Akkor jöjjön, ha hajlandó dolgozni is, tanulni, meg személyiségfejlődni. Ez egy munkahely.

    Ha BN-ről nem tudsz semmit, miért beszélnéd le?

    A CAPS LOCK-os hsz-re csak annyit hogy jelentkezni kell, azután egy felvételi beszélgetés következik, végül regisztráció és bázisszeminárium. Ha középfokú a végzettsége, akkor még tanfolyam is, végül elkezdhet üzletet kötni.

    Kihangsúlyoznám, hogy sikeres vizsga előtt nincs saját üzletkötés, sőt még utána is csak kísérettel. Nincs már olyan belevágokleszamilesz kezdés.

    Örömmel jelentem be, hogy nagy minőségi tisztogatás veszi kezdetét a BN berkeiben.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Speed® #1141 üzenetére

    lefordítanám, hogy jobban megértsem.

    Exed BN-esként valakinek olyan befektetési tanácsokat adott, hogy a BN értékpapírszámlákra elhelyezett pénzből 10M-val kevesebb lett, az ügyfél persze elkezdett követelni és exed azt mondta, hogy nem bírja ezt a leki nyomást, tehát kifizeti, csak mivelhogy nem volt miből, a szülei segítették ki a hitelükkel?

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz azigazforest #1149 üzenetére

    Nem jó szótárral álltál neki ;)
    Exm BNes volt(?) és volt egy ügyfél, aki BNen kívül megbízta némi zsé tőzsdén való forgatásával, adott %ért a haszonból. A lé elúszott, az ügyfél "kevésbé volt nyugodt", így a kártalanítására kellett felvenni a hitelt.
    Hogy azóta mi történt, mint írtam, nem tudom, de jobb is talán..

Aktív témák