Hirdetés

Aktív témák

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Loha #350 üzenetére

    Miért, hát ezek a cégek nem mind úgy dolgoznak mint a máltai szeretetszolgálat, null profittal csak az ügyfélért mindent alapon? :D

    [Szerkesztve]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • TőzsdeCápa

    újonc

    Sziasztok!

    Én is aBrokernetnél vagyok. Aki érdeklődik felőle az illetékestől tegye.
    Amit én tudok mondani:
    Dolgoztam a Bnetnél, aztán egy biztosítónál is. Mi a tapasztaltom?
    Az,h ismét a Bnetnél vagyok. vajon miért?
    Ennél a cégnél két dolgot lehet keresni.
    PÉNZT, vagy KIFOGÁST!
    Az a baj,h sokan otthon ülnek és utána azt mondják,h nem lehet ennél a cégnél keresni.
    De az biztos,h aki azt csinálja és úhgy ahogy mondják, az garantáltan megkeresi pár hónapon brelül az első Milláját!
    Szóval nekem van összehasonlítási alapom úgyhogy ha kérdésed van, állok elébe.
    Üdvözlettel!

  • CallaoW

    tag

    válasz TőzsdeCápa #352 üzenetére

    Jó lenne,ha ezt a reklámírást nem ide tartogatnád... :(((

    Ugyanolyan,mint a többi.Ha a kezdet-kezdetén csatlakoztál esetleg kerestél valamit.
    Most már telített.

    A cég korretségéről meg annyít:két évvel ezelőtt 25000ft volt a beúgró majd ezért a pénzért megkaptad azt a tanácsot,hogy az ősszes ismerösödet volt barátaidat,sosemlátott rokonaidat felkeressd.Gratulálok. :((
    Szerencsére volt annyi eszem,hogy ezt kihagyjam,sajnos egy havernak nem.

    Igazságosság miatt annyi pozítivumot elismerek,hogy nem rossz befektetéseket ajánl akinek van míből.Szerintem többen vagyunk akiknek nincs :(

    Viszont ,mint melóhely :W

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz CallaoW #353 üzenetére

    A befektetéseik sem a legpengébbek, bár nem az a gond.
    Azt nem értem, az ott dolgozókat miért nem zavarja, mennyire lehúzza őket a cég.
    Nem hiszem hogy sokan tisztában lennének vele, hogy a BN a tényleges közvetítői díjnak milyen apró töredékét fizeti csak ki (tudnék pontosabb adatokat is mondani, de inkább nem teszem, ez volt az egyik, amiért nálam betelt a pohár - töredék pénz, de ugyanakkora felelősség a részedről, a cég részéről persze semmi). Naná, nem véletlen telik ekkora gépkocsiparkra, irodákra, reklámokra, stb. :) Ez az ügyfelek pénzéből és a lecsipegetett közvetítői díjakból van. Szóval ez a "díjtalan" szolgáltatás is erős csúsztatás. Csodák nincsenek, csak rejtett költségek, nameg jó marketing. :)

    Amúgy nem a beugró költsége az, ami magas. Ami többet nyom a latba, hogy ugye egyrészt vállalkozói kiváltása szükséges, másrészt a PSZÁF kötelezővé tette felsőfokú vagy OKJ-s képzettség meglétét ahhoz, hogy az ember manapság biztosítói tevékenységet folytathasson. Ez persze nem gond, legalább kevesebben fogják csinálni. De, aki csak úgy belecsöppen és nem tud semmit (és nem is világosítják fel ezekről az "apróságokról", az jól ráfaraghat. Maga az OKJ-s tanfolyam (mikor én jelentkezhettem volna, de már nem tettem) kb. 220 ezer Ft volt 1,5 éve, most nem tudom mennyi, de olcsóbb biztos nem lett. Ezen kívül drága kormányunk keresztbetett a nappali tagozatos hallgatóknak is. Ugye akinek vállalkozóija van, az havonta csengeti le keményen a TB-t, akkor is, ha 0 a bevétele. Ez pedig nem kis összeg, 50 ezer körül van. Én még megtehettem, hogy nappali tagozatos hallgatóként ezt kikerüljem, de aki teszem azt egyetemista és most ugrik bele némi mellékkereset reményében és nem kap megfelelő tájékoztatást, az iszonyatosan megszívja. Szóval ha számolunk -> 25K bázis szeminárium, 10K a vállalkozói, 220K a tanfolyam és az első két hónapban ugye az ember semmiképpen nem fog keresni, hisz 2 hónap a szerződések átfutási ideje -> 2x50K, azaz tartunk közel 400 ezer Ft kiadásnál és még nem történt semmi. Amikor én anno beléptem akkor csak a bázis költsége volt (30K volt nekem) és a vállalkozói (10K), végülis sokat nem kockáztattam. Ehhez képest ahol meg most vagyok, ott még ennyit se kellett kockáztatnom. :D

    Egyébként egy érdekes gondolat a végére: apám legjobb spanja az egyetemről az egyik legnagyobb biztosítótársaságnak volt a vezérigazgató-helyettese sokáig (BNet egyik nagy partneréről van szó), most a PSZÁF-nél fejes. Ő maga soha nem kötött Unit Linked biztostást és nem is tervezi (és eléggé finoman fogalmaztam meg a véleményét). :D

    Amúgy a kedvencem most épp az ING reklámja - nyomják ezt az Euroakármis befektetést. A jelmondatuk: "A kockázat a miénk, a hozam az öné." Na hát mivel faternak ING-s szerződése van (idén jár le) ezért ő is kapott erről a "csodáról" egy tájékoztatót. Olvasom, a következő a lényege: ha 5 évre kötöd, akkor az ING garantálja, hogy visszakapod azt a pénzt, amit beletettél. 5 év után. Remek. :D 10 évnél 125%-ot, 15-nél pedig 145%-ot. Tehát 15 éves kötésnél garantálják neked az évi 3%-ot. Micsoda kockázat nekik és micsoda hozam nekünk. Bravó! :DDD

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • tildy

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #354 üzenetére

    Néha amikor engem kérdeznek az avivás prosperomról , akkor nem nagyon tudom megmondani, hogy az unit-linked-e vagy sem . Oké van benne életbizti is, de ahogy látom az igen kis részét teszi ki. Mit mondjak hát, ha valaki rákérdez?:F

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz tildy #355 üzenetére

    Unit Linked, hisz befektetési alapokkal kombinált életbiztosítás.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Bman81

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #354 üzenetére

    Agyzuzo, Te nem nagyon látsz tovább az orrodnál. Miért nem gondolkodsz el azon, h minket nem zavar, h kevesebb jutalékot kapunk szerződésenként mint egy ügynök???
    Mondjál légyszi pontosabb adatokat (szerintem nem lesznek pontosak), mert kíváncsi vagyok a konkrét problémádra az elosztással kapcsolatban.
    Milyen díjtalan szolgáltatásról beszélsz? Ki mondott ilyet hülyeséget neked?
    A sulit 3 részletben kell fizetni. (Úgy csúsztatsz, mint egy profi curling-es.)
    Ez nem jövedelemkiegészítés, hanem főállás. Arra ott van sok más MLM rendszer. Csak olyat érdemes felvenni, aki el tudja képzelni a hosszú távú jövőjét ebben a szakmában.
    Akinek nincs tartalék pénze és autója, az szintén ne kezdje el!
    A középső bekezdés szép történet, de az is azt mutatja, h mennyire naív vagy.
    Az utoldó bekezdés meg azt, h gőzöd sincs az egész UL és befektetés témáról. Semmi. Nulla.
    Egyébként egész jó az ING garantált, egyösszegű terméke is, de a nálunk Xen, míg a Generalinál Profitmax néven futó azért jobb.
    Mondjuk én nem kötnék soha garantáltat, de van akinek ez kell.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Bman81 #357 üzenetére

    "Miért nem gondolkodsz el azon, h minket nem zavar, h kevesebb jutalékot kapunk szerződésenként mint egy ügynök???"

    Ez a komolyabb gond, ha nem is zavar, mert ugyanazt vállalod be vele, csak a cégnek adod a tiszteletdíjad. :D Végülis nem az én zsebemből nyúlják le (már), ha téged nem zavar, engem sem. :) Emlékszem nálunk emiatt külön előadást tartottak, hogy meggyőzzenek, hogy ez milyen jó is nekünk. :D
    A számokról annyit, hogy a biztosítók tudomásom szerint a normál jutalék 130%-át fizetik a BNet-nek minden egyes kötés után - ennek te kezdőként megkapod durván a hetedét-nyolcadát. Ugye nyilván ez az MLM miatt (is) van így, mert felfelé elosztódik a nagy része.

    "Milyen díjtalan szolgáltatásról beszélsz? Ki mondott ilyet hülyeséget neked?"

    Bázis szeminárium... Nem tudom melyik divízióban vagy, de ahol én voltam ott hangsúlyozni kellett, hogy ez díjtalan szolgáltatás. Na persze. :)

    "A sulit 3 részletben kell fizetni."

    De ki KELL és hiába szépíted, az biza szép összeg. Mondjuk megmondom őszintén én ezt jó húzásnak tartom a PSZÁF részéről, valami filter kellett ebbe a rendszerbe.

    "Ez nem jövedelemkiegészítés, hanem főállás."

    Sokszor sok helyen látom amint mellékállásként hirdetik. A mai napig is inkább így kommunikálják le (ez - ismételtem - lehet divíziónként eltér, nálunk még így volt leadva). Főállásként egy teljesítménybéres rendszert nem sok ember mer bevállalni és nem is sok ember teheti meg.

    "Akinek nincs tartalék pénze és autója, az szintén ne kezdje el!"

    De ha elkezdi és rámegy minden tartaléka, annak mit mondasz? :) Én nem panaszkodom, nekem sokszorosan visszajött, de ismerek olyat, akinek nem.

    "A középső bekezdés szép történet, de az is azt mutatja, h mennyire naív vagy."

    Miért is? Írtam mást, mint tényeket?

    "Az utoldó bekezdés meg azt, h gőzöd sincs az egész UL és befektetés témáról."

    Na és ezt mire is alapozod, drága barátom? :) Nekem van rá egy tippem, hogy te nem látsz nagyon mást a piacon, mint UL termékeket...
    A Unit Linked valóban egy jó ötlet volt - mikor megjelent, nem volt más alternatíva a befektetési alapok eléréséhez. De ennek a korszaknak már vége és az UL pont úgy avult el, mint a régi chipset-ek. Nálunk még pörög, mert évtizedekkel le vagyunk maradva nyugathoz képest, de az elmúlt pár évben szerintem hatalmas előrelépések történtek kishazánkban is befektetések terén. Ha ugyanazt megkapod olcsóbban, hozzáférési limitek és biztosítási jogviszony nélkül, akkor minek is bonyolítani?

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Bman81

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #358 üzenetére

    Számomra teljesen logikus, h mire megy az a pénz, amit nem mi kapunk. Nem igazán értem, h Neked mi ebben a bonyolult. Én még csak meg sem kérdeztem soha, mert látom az irodákat, a minőségi motivációs eszközöket (autók, ékeszerek, utazások stb.), az itthoni és külföldi képzéseket, a rendezvényeket, a szponzorálásokat, a marketinget, a folyamatos márkaépítést, a back office és a call center fejlesztését, a technológia háttér fejlsztését stb. stb. stb.
    A cég egyébként 105-110% körüli jutalékot kap az éves díjaknál és ennek 60%-át osztja vissza jutalék formájában. És nem felfelé osztódik el a nagy része.

    Legyünk már korrektebbek, mert nem én szépítek, hanem Te tüntetted fel a 220.000-et kezdeti költségként. Nem?

    Sokan hirdetik mellékállásként, de ez nem jó dolog. Egyébként én nem azt írtam, h nem lehet úgy elkezdeni, hanem tudni kell, h komolyan csak főállásban lehet.

    Nyilván meg van, az oka, h miért nem ment neki, de ez minden melónál így van.

    Nem azt mondtam, h nem igaz, hanem, h a piac szempontjából irreleváns. Ő elérhet olyan befektetési formákat, amit az emberek 99,99%-a nem.

    Dehogynem látok mást, és annál jobban tetszik az UL. Mi az, h nem volt más alternatíva? Amit olcsóbban kapsz, az teljesen más. Hozzéférési limit sem probléma, mert arra van az eseti. A biztosítási jogviszony meg pont, h előny egy átlagembernek.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Bman81 #359 üzenetére

    Egy szóval se mondtam, hogy bonyolult vagy hogy nem logikus. :) Azt mondtam, én nem értek vele egyet. Mondjuk azzal se, amire a t. politikusgárda az adómat költi, de az egy másik téma. :)

    A 220.000-et nem mint kezdeti, hanem mint kötelező költség említettem, amivel számolni kell, úgyhogy mindegy hogy mikor, hány részletben kell leperkálni, aki komolyan gondolja annak ott van és kész. De számoljunk akkor csak 77-el (akörül van az első részlet ha jól tudom), az is szép summa a vállalkozói, bázis sz. és az első két havi járadék mellett. :-\

    Abban az időben, mikor a Unit Linked berobbant, nálunk nem volt más alternatíva a bef. alapok eléréséhez. Vagy kivitted külföldre, vagy tőzsdéztél, de úgymond ilyen hétköznapi elérhetősége nem volt. Viszont most már van több lehetőség is, sőt, az alapkezelőkhöz direktbe is be lehet fektetni (olyanokba, mint Franklin Templeton, Mercury, BNP Paribas, Pioneer Funds, stb - és olyankor nincs ám futamidő, ki- és befizetési korlátok, az egész olyan mintha csak egy esetid lenne!), méghozzá bagatell összegekkel is akár és biztosítási jogviszony sem kell hozzá, meg éves díj és társai. Ahhoz meg nem kell különösebb matektudás, hogy az ember kiszámolja, hogy ha kihagy még egy lépcsőt és nem biztosítón át fektet alapokba, hanem közvetlenül, jóval több marad neki.

    Ha már itt tartunk, nem feltétlen igaz, hogy előnyös az ügyfélnek az a biztosítási jogviszony. Kap a nyakába egy rakat kötöttséget és apró jogi csűr-csavart, de tényleges garanciát szinte semmit. Arról nem is beszélve, hogy az alap résztulajdonosa ebben az esetben a biztosító lesz, hiszen a tőkepiaci törvény értelmében ez az a személy, aki az alapokból közvetlen vásárol, tehát a biztosító, nem pedig az ügyfél (tessék megnézni, PSZÁF honlapján fenn vagyon). Ami pozitívuma az UL számláknak az eseti, de ahhoz meg nem kell UL. :) Kockázatit meg köthet bárki pár ezer forintból havonta, ha azt akar és mellette lehet befektetése is, sokkal komolyabb (luxemburgi) jogszabályokkal körbebástyázva, ahol tényleg ő a saját befektetési egységeinek tulajdonosa, tehát résztulajdonjogot vásárol abból az alapból, amelyikből csak akar (és elég komoly alapok vannak, főleg a Templetonnál). Ja és ohne kamatadó... "sajnos". ;)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • lorcsi

    veterán

    ugyanezt a szöveget hallottam kb. fél éve egy OVB-s ffi-től is

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz lorcsi #361 üzenetére

    Mármint melyiket? :F

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz lorcsi #363 üzenetére

    Ja, így már érthető. :D
    Sok hasonló cég van, úgyhogy nem csoda, ezek eléggé standardizált marketing-szövegek. :)
    Ez olyan, mint a számtech piacon. Mindig bigger, better meg faster. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Tejő

    újonc

    [

    Sziasztok! Már érgóta olvasgatom a hozzászólásokat. Alapvetően ilyen véleményekre számítottam.Nem vagyok igen jártas a témában, az ismereteim is felszínesek. De! Úgy tudom, hogy a a BNET és a BNET-hez hasonló cégek a MLM elvén működnek. Valahol, a távoli nyugaton kitalálta ezt valaki, és jól működik (persze, mert nem magyar találmány). Rengeteg könyvet olvastam, és a neten is nyomultam a témával kapcsolatban. Szerintem, ha valaki ezt normálisan csinálja, és nem csak a pénzt hajhássza, hanem tényleg megpróbál az embereken segíteni, akkor ez nem lehet olyan rosz "szakma". Valamelyikőtök írta - bocs, hogy most nem említem nevén - hogy 4-es szinten hagyta abba! Az ismereteim szerint ott azért már elég jól lehet keresni!
    Egy kicsit más. Irtátok, hogy a biztosítási jogviszony már elavult. Nem értem tisztán, hogy a betett összeg 20 %-a (max 100e forint) miért nem jó a befektetőnek évente (1995 évi CXVII tv 42 § (2)). Erről nem írtatok, csak arról, hogy elavult, meg van jobb. Lehet, hogy nem tudok valami trükköt, de szerintem vannak bőven olyanok, akiknek jól jöhet az a 20 %.
    Hali.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Tejő #365 üzenetére

    A gyakorlatban az adókedvezményt már sajnos nem tudják olyan sokan igénybe venni, mivel ezen néhány pontban szigorított a kormány. Továbbá ha valaki egyszer igénybe veszi, onnantól 10 évig egyáltalán nem nyúlhat a pénzéhez, vagy büntetőkamatokkal együtt vissza kell fizetnie azt. Nem a biztosítási jogviszony avult el (az nem is tud), hanem maga a termék.

    4-es pozíciósként is ugyanúgy teljesítménybért kapsz, kivéve ha van csapatod - viszont nem garantált ott sem, hogy jól keresel, hiszen azt nem nehéz elérni egyedül sem. Igazán a 5-ös pozíció a vízválasztó, de méginkább a 6-os. Aki ott tart, az már nagy valószínűség szerint nem fogja otthagyni, mert onnan már nehéz kibukni. Csak a gyakorlat azt mutatja, hogy 100-ból kb. 2 ember jut el erre a szintre.

    "tényleg megpróbál az embereken segíteni" - az embereken nem kell "segíteni", köszönik szépen (amúgy még az alapszemináriumon is oktatták, hogy meg ne próbáljuk az ügyfeleknek ezt mondani, mert egyből elhárítják a "segítségünket"). Sajnos ez nem erről szól. Ha segíteni akarsz valakin, akkor adakozz saját zsebből. :) Fogalmazzunk úgy, hogy tájékoztatod egy lehetőségről, onnantól az ő saját döntése, hogy él-e ezzel, vagy kutat tovább a piacon más lehetőség után (mert egyre több van).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Bman81

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #360 üzenetére

    Ez azért jóval kézzelfoghatóbb és transzparens, mint amit a politikusok művelnek. Még mindíg nem értem, h szerinted miként fejlődhetne komolyan egy cég, ha minden pénzt leoszt, de ha nem akarsz rá válaszolni, akkor mindegy...
    A sulira 2 éves határidő van, amíg el nem fogadják az új törvényt, tehát az első 75 is ráér. Akinek meg van diplomája, annak meg szabadon választott.
    A bef alap eléggé más, mint egy eseti. Pl. minden váltásnál kamatadót kell fizetni. Teljesen logikus, h ahol nincs aktív értékesítés, az olcsóbb. A kérdés az, h a tanácsadó szakmailag képzett, korrekt és aktív -e. Ha igen, akkor BŐVEN megéri a pénzét. De ez minden jobb országban így van. Nem azt nézik, h mi az olcsóbb, hanem h a pénzükért mit kapnak.
    Vagy te az élet többi területén is mindenből a legolcsóbbat veszed?
    Nem az eseti a pozitívuma, az csak egy plusz lehetőség.

  • Bman81

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #366 üzenetére

    Miért ne kéne az embereken segíteni információval? Tele van a fejük pénzügyi téveszmékkel. És tele vannak rossz és/vagy elavult pénzügyi konstrukciókkal. És akkor a nyugdíjról még nem beszéltem, ahol aztán a leginkább felvilágosítani és bizony segíteni kell.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Bman81 #367 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy minden pénzt osszon le, de ha a 80%-át visszaosztja (a 110-120-ból), már az is egy korrekt arány. De a BN kicsit elment a másik végletbe, 1 milliárdos épületbe iroda a Bajza utcában, 30-40 millás kocsik, azért ennyire nem kell rongyrázósnak lenni, ezt még a biztosítók se csinálják.

    A bef. alapot is lehet értékesíteni, erre is vannak cégek. A switch nem feltétlen kamatadó-köteles (nem magyar számláról beszélünk!). Egyébként switch-elni se igazán kell, ha az ügyfél választ egy jó esernyő-alapot (igaz, sok hozama sem lesz, de van akinek ez szimpatikusabb).

    A nyugdíj-kérdés azért hálisten már elég sok médiumban szerepelt, tehát nem ismeretlen terület, létezik néhány jó megoldás rá. Viszont az tény, hogy ha úgy keresel fel bárkit is hogy te majd "segítesz" a 90%-uk elhajt a fenébe, mert az emberek ilyenek, ez van... Nem véletlen volt erre nekünk jó pár variácó megadva, és feltüntetve, melyek azok a szavak amelyeket kerülni kell.

    "Vagy te az élet többi területén is mindenből a legolcsóbbat veszed?"

    Mindig a legjobbat a legjobb áron (bár a legjobb ár is néha elég magas :D).

    A befektetést ne keverjük ide, itt a cél az, hogy minél több hozam maradjon a te zsebedben és ne eméssze fel feleslegesen olyan szolgáltatás, amit úgy sem használsz ki.

    "Nem az eseti a pozitívuma, az csak egy plusz lehetőség."

    Akkor nézd meg a honlapotokon milyen arányban történt eseti és folyamatos befizetés. Én ebből azt veszem ki, hogy az eseti igenis sarkalatos pontja egy üzleti beszélgetésnek. :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • g@bo

    nagyúr

    üdv

    most hivtak a brokernet-től, állásajánlat.

    pénzügyi komminukátor....

    már rutinos vok, élből a tárgyra tértem:
    - munkavégzés helye
    - ideje
    - munkabér ( ugye nem 0 alap + jutalék )

    és egyéb kérdésekre. frankó körbeírást kaptam, ami kissé megrémisztett, hogy a megérzésem jó volt... :) jutalékos ügynöki meló, akár másodállásban is.

    javítsatok ki ha tévedek, ill mi a vélemény?

  • kano

    nagyúr

    válasz g@bo #370 üzenetére

    Szerintem nyertél. :)
    És még a képzésre is fizethetsz be pénzt.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • g@bo

    nagyúr

    válasz g@bo #370 üzenetére

    jaj, utólag olvastam bele a topikba.... a hívás után ugrott be, van ilyen.

    hát, jól sejtettem, sucknet :R

  • g@bo

    nagyúr

    válasz kano #371 üzenetére

    jaja, és tudod mi a röhej.

    mondom az arcnak, mielőtt belevágna a meló részletezésébe, lenne 2-3 kérdésem.

    ugye nem ügynök, ugye nem 0 ft alap + jutalék.

    kapásból letagadta, és mellébeszélt !

    elkezdett rizsázni, meg hogy náluk az az elv: " aki nem dolgozik, ne is egyék" erre mondtam neki: egyetértek, viszont nekem is vannak elveim, ( az én isdőm is pénz !) és senkinek, mégcsak nem is üldögélek ingyen, akkor inkább biztonsági őrködöm....

    mostmár nem csodálkozom, miért is győzködött 7 percig, fáradjak be egy interjúra. :P

  • kano

    nagyúr

    válasz g@bo #373 üzenetére

    Ha ilyen munkát akarsz végezni akkor már mondok egy másik broker ügynökséget. Ott, ha megszerzed az első ügyfeled akkor van havi fix 100k bruttyó is, amellett, hogy egy új ügyfélért 450k-t kapsz. De nekem nem volt gyomrom csinálni ezt a "pénzt kicsalom másoktól" című mutatványt.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • g@bo

    nagyúr

    válasz kano #374 üzenetére

    hát, engem ne győzz meg, alapból rókázom az MLM, ügynöki, házalós melóktól.

    topikban látok jópár csak a bnet miatt reggelt újoncot, akik csontig nyalnak a cégnek.
    erős érzésem az, akkor lesz nyugodt az ember élete, ha az ilyen qrvanagy lehetőségekkel nem él.

    viszlát fiúk. keressetek sokat. :D

  • #64791808

    törölt tag

    Brokernet? Címeres csirkefogó társaság. Ez persze a személyes véleményem.

    Ahogy nemrég a kolléga is mondta, kétféle ember van, aki pénzt és aki kifogást keres... A kétféle ember stimmel. Az egyik, akinek van gyomra ezt csinálni, és a gerince nem akadályozza ebben, mert nincs, a másik, aki az első percben az asztalra csap, hogy mindent azért mégsem kellene.

    Engem megpróbáltak beszervezni, mire mondtam, hogy köszönöm, nem egy barátom volt ebben benne, és kivétel nélkül mind kiszállt, rossz tapasztalatokkal. Egyből vérszomjas hangon kérdezte a kolléga, hogy kik voltak azok. Mire mondtam, hogy ezt nem fedem fel, erre idézem: "Mondja el a nevüket, majd mi utánuk nézünk!" Ha ez nem fenyegetés, akkor mi? A végén már üvöltve követelte, hogy mondjak neveket. Aztán gondoltam jó édes anyáddal beszélj így, és kinyomtam a telefont. Azóta csend van.

    Szokásos "tanácsadó" cég, a te pénzeden térképezi fel a kapcsolati hálózatot, lokalizálja a hálózatban a pénzt, és megpróbálja kicsalni. Ennyi.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz #64791808 #376 üzenetére

    " Szokásos "tanácsadó" cég, a te pénzeden térképezi fel a kapcsolati hálózatot, lokalizálja a hálózatban a pénzt, és megpróbálja kicsalni. Ennyi. "

    :R

    Én inkább megvárom egy új Il Ferro2 feltűnését, és ott tolom, az ipart, tutti lesz benne lé. :)

  • Bman81

    csendes tag

    válasz g@bo #377 üzenetére

    A cég '99 óta van. A számok és a tények önmagukért beszélnek. Nehéz vitatkozni velük, de sok sikert...
    Én 1,5 éve vagyok itt és nagyon is gerincesnek érzem magam.

  • kano

    nagyúr

    válasz g@bo #375 üzenetére

    Ez nem MLM cég, hanem egy brókercég. Csak ugye telefonon kell rávenni, hogy fektessen be nálam legalább 5 millát. Na ehhez nekem sem volt gyomrom. Hogy én egy ismeretlen fickónak tutira nem utalnék el >5 millát az tuti.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz Bman81 #378 üzenetére

    Megint egy valami céget fényező 1 napos újonc :D

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • kano

    nagyúr

    válasz Bman81 #378 üzenetére

    A számok és a tények azt mutatják, hogy még vannak becsapható emberek, sajnos.
    kraftxld
    Nekem is ez jutott eszembe. :DDD

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Bman81 #378 üzenetére

    Regisztrált
    2007-09-28 19:53, azaz 4 napja ― újonc

    beépített ellenség...

    ebben a kategóriában hihetőbbnek tartom a rossz kritikát, mint a jót, egy "elégedett" melóstól. :D

    de kívánom, neked ez legyen a kánaán. én nem hiszek benne, és ez az én véleményem. ennyi.

  • #64791808

    törölt tag

    Jaja, két ember láttam, aki védi. Az első MA regelt és 1 hsz-e van, itt. A második 4 napja regelt és 5 hsz-e van.

    Van még kérdés?

    Szerk: kano, odavág az aláírásod a mistrallal kapcsolatban :D

  • g@bo

    nagyúr

    válasz #64791808 #383 üzenetére

    jaj dehogy, itt van pl ez a tag, aznap mikor regisztrált, jól megdicsérte a céget, azóta se járt erre, gondolom éhendöglött... :K

    [link]

    de azok akik dicsérték érdemes meglesni, mind újonc. valszeg hóthiteles infó. de, nincs alapom ezt megitélni...

    inkább félni, mint megijedni.

  • kano

    nagyúr

    válasz #64791808 #383 üzenetére

    Tartom is magam az ott leírtakhoz. Inkább megveszem drágábban, de arra legyen tényleges garancia.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • #64791808

    törölt tag

    válasz kano #385 üzenetére

    Mérkéne drágábban megvenni? Annyi számtech üzlet van, mint a szemét. Mistralban hővezető pasztát szoktam venni :D

  • g@bo

    nagyúr

    válasz kano #385 üzenetére

    holnap megalapítom a Golden Dikkk Trading Betéti Társaságot.
    Lehet jelentkezni.
    Fizetés 0 Ft alapbér és bőséges jutalék. Fizetés, folyó hónapot követő hónap 10-e, a realizált forgalom utáni haszon 15%-a !!!

    Az alapbér azért ZÉRÓ Ft., mert aki nem dolgozik, ne is egyék.... Aki viszont hajt, hüjére keresheti magát.

    Képzettség nem kell, oktatási a4-es lapokat a jelentkezéskor mindenki megkapja.

    Elvárás: - saját gépkocsi v bérlet, saját mobiltelefon. ( ezek költségét a jól végzett munka utáni bőséges julaték fedezi, a 15% tartalmazza... )

    Az értékesítendő szuperakcióshiánycikkkínaitermékek katalógusát a jelentkezéskor mindenki megkapja, a csomag kauciója mellesleg 15000 Ft.

    Aki ügyes, talpraesett, kereskedő vénával megáldott sztár, az kaszálhat. A selejt elhullik, itt csak a tökös marad meg, ez NEKED is kihívás!

    Mottóm: aki dolgozik, ehet is. Lehet tülekedni. ;]

  • ploteus

    aktív tag

    Én egyszer felhívtam a bróker netet kíváncsiságból, de a fickó enyhén sem kultúráltnak mondható hangnemben szólalt meg, és ez volt a vezető. Lol. Megint egy kókler házaló banda :C

    ˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

  • Agyzuzo

    addikt

    Hogy felpörgött a topic. :D
    Van hogy hetekig nincs 1 hsz se, ma meg egy tucat. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #389 üzenetére

    nem véletlen, szerintem ez az évszázad lehetősége, egy szuper jó cégnél.

    azt sajnálom, nem előbb akadtak rám, én tuti be lépek, az egész család fogja hordani hozzám a lóvéját. a jutalékomból végre nyaralni fogok, és kocsim lesz.

    érzem, az isten lába lógott elém. :R

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz g@bo #390 üzenetére

    Nem is értem, miért nem ragadod meg. :DDD

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Bman81

    csendes tag

    válasz g@bo #382 üzenetére

    Nem minősítem a hsz-eket, mert önmagukért beszélnek. Válaszolni sem miattatok válaszolok - az falra hányt borsó lenne -, hanem a fórumot olvasó értelmesebb emberek miatt.

    g@abo & kraftxld - new_bnet nickel már 2006 márciusa óta írogatok, de írtam is, h 1,5éve vagyok itt. Persze nem lennék meglepve, ha abból indultatok ki, h hazudok... Egyébként van kritikám is.

    kano - Már hogy kéne akárkit akármire is telefonon rávenni. A telefon kizárólag időpontegyeztetés. Max 1perc. A tanácsadói beszélgetés meg min. 2óra. És semmilen fickóknak nem utal senki pénzt. Soha nem is látjuk az ügyfél pénzét. Elég nagy baj, ha ezt most kell megtudnod...

    Cerebellum - Te is MAGADAT minősíted. Csukott szemmel nézted???

    Agyzuzo - Nincsenek 30-40 millás kocsik.. (A 3 alapító tulajén kívül.)

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Bman81 #392 üzenetére

    Regisztrált
    2007-09-28 19:53, azaz 5 napja ― újonc

    Dupla nick? Újabb és újabb név alatt kell isteníteni?

    " Agyzuzo - Nincsenek 30-40 millás kocsik.. (A 3 alapító tulajén kívül.)"

    De miért is lenne? Gondolom a dolog nem arról szól, hogy kis hangyák is megtollasodjanak. Ülnek a csúcson a ragadozók és várják a manit. A kis hangyák meg próbálkoznak, hullnak, és kellenek újabb és újabb hangyák.

    Egyébként a 0 Ft alapbér / aki nem dolgozik ne is egyék, ezt tegnap mondta egy bnetes arc.... ez a mottójuk, vicces felkiáltással / fantasztikus ötlet. Nem úgy van beállítva a dolog, hogy valaki 0 befektetéssel akar profitálni, aztán morzsákat szór, hanem a hangya esetleges alkalmatlanságát hozza előtérbe, ha ügyes rátermett hangya vagy, akár 200k is ütheti a markod, ha nem, nincs morzsa, én adnék sok-sok pénzt, rajtad múlik.

    Egy /?/ dolgot viszont figyelmen kívül hagy, az idő pénz , aki tanult közgazdaságot, az tudja. a szabadidő, amit az ember heverészéssel tölt, elpocsékolt pénz, mert az idő alatt akár maltert is hordhatna, akár sok pénzt kereshetne. De hát dönteni kell, pénz, vagy szabadidő.

    Az az idő, amit az ügynök ügyfélhajhászással tölt, esetleg az esetek többségében sikertelenül, az is keményen pénz. Amelyet valaki nem óhajt megfizetni.

    Lehet hogy pár embernek bejön a dolog, de szerintem ez a meló /ügynök/ a többségnek a legkeményebb lehúzás, amit kivitelezni lehet, a tiszta rabszolgatartás újbóli bevezetése előtt.

    De ez az én véleményem, akinek szent meggyőződése, hogy ebből gyomorfekély, és idegbaj nélkül hosszútávon megél, hajrá. Ámen. :R

    Ja, juteszembe, tulajdonképpen nekem a 0 ft alap + jutalék b....a a csőröm, remélem nem értettem félre a bnetes urat, és tévedek, mert 100k + jutalékot mondott kezdőnek, csak nem hallottam jól. Ez esetben az összes nyavajgásom tárgytalan, és én kérek elnézést.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz g@bo #393 üzenetére

    "100k + jutalékot mondott kezdőnek"

    Kétlem, ez a cég nem az a cég (meg az ilyen MLM biztosítás-közvetítő cégek közül egyik sem az). :D

    Egyébként ami még komoly gond, hogy bejön ugye egy újonc - köt X szerződést. Abból megkap töredék pénzt, ha a vezetője 4-es pozíciós akkor ő ebből több pénzt kapott, mint maga az újonc, pedig azt a szerencsétlen újoncot fogják elővenni akkor is, ha az ügyfélnek valami baja van és az ő fejére húzzák a vizes lepedőt. A cég pedig természetesen felelősséget semmiért nem vállal - pedig a félretájékoztatások/félreértések miatt rengeteg szomorú esettel találkoztam már - ráadásul abba is bele kell gondolni, hogy egy ügynöknek onnantól hogy szerződést kötött már semmi anyagi érdeke nem fűződik az ügyfélhez és amint megörtént a szerződés, csókolom, az ügyfél menjen isten hírével és csináljon, amit akar. Na itt jön elő ez a hamis marketing a "pénzügyi kommunikátorokról". Megmondom őszintén, nem sok BNet-essel (de más cégnél se sok ügynökkel) találkoztam, akik aktívan tartották volna az ügyfélkapcsolatot. Miért is? Ja, mert anyagi érdeke nincs belőle, akkor meg minek. Na ennyit az ügyfélközpontúságról és "saját pénzügyi tanácsadóról". Egyetlen dolog miatt jött be a BNet-nek ez a biznisz - olyan félelmetesen erős (inkább agreszív) a marketingstratégiájuk, mint egyetlen más cégnek sem. Ugyanazt csinálják pedig - biztosításokat közvetítenek, de úgy adják elő magukat, hogy sokkal többnek tűnjenek. Nekem anno úgy oktatták az üzleti beszélgetést pl. hogy az ügyfél addig ne is tudjon arról, hogy biztosítást köt, míg elő nem kell vennem a szerződést ahhoz, hogy kitöltse. Én persze inkább elmondtam mindig minden apró betűs részt is - így nem is jutottam olyan messzire (belsősöknek: kb. 1900 egységig, de lehet megvolt a 2000 is, már nem emlékszem), de soha nem csináltam olyat, mint egyesek. Tudnék történeteket mesélni, de inkább nem teszem, mert AZOK tényleg gyomorforgatók.

    Na jó, egyet megosztok (neveket nem mondok). Az egyk divízióvezető (tehát a tulajdonos alatti legmagasabb pozíciós) az előadásán nem sokkal zárás előtt azt mondta, kommunikáljak azt az ügyfeleknek, hogy csak most egy kedvezményes időszak van és minden befektető ha köt, kap grátisz 10.000Ft pluszt a befektetéséhéz - és most jön a vicc AMIT SAJÁT ZSEBBŐL MI FIZESSÜNK KI AZ ÜGYFÉLNEK! Na mondom vaó, én majdnem leestem a székről, de ha láttátok volna mellettem egyesek milyen áhitattal figyelték és már számolgattak magukban micsoda "zsíros" üzleteket fognak kötni... áhh...

    A másik komoly probléma az önámítás. Van aki bekerül, már a 4. 0-ás hónapot zárja, de valamiért úgy érzi ő is "milliókat" keres. Így is adja elő magát. Csak az a gond, hogy ha egy ilyen embert megkérsz, hogy ugyan mutassa már meg a csekkfüzetét, elvörösödik és hárít. Vicces volt, mikor az én "szakmai" vezetőmnek a barátja fizette a kocsijára a részleteket és a lakbérét, mert hát hogy-hogy nem, 4-es pozíciósként sem keresett semmit a szerencsétlen. De persze előadáson mindenki faszagyerek. Jópofa volt néha, mikor beszélgettem valakivel aki áradozott, hogy ez a biznisz meg az a biznisz, meg ilyet kötött meg olyat kötött - azt közben 1 ingje volt amiben előadásokra járt. Hát én ilyenkor megmondtam, hogy jó neked, valamiért akikkel én talákozom kiakadnak a kisbetűs részeken - ja, hogy azt minek mondom el? Mert szeretnék még nyugodtan aludni. :D

    Na mindegy, egyébként a fenti történetek valószínűleg nem csak a BNet-re igazak, csak velük szaladt el leginkább a ló. Az OVB is ugyanez, csak ott legalább a hozzáállás szerényebb. Viszont isten őrizzen bárkit is a Bridge-Hungary-től! Ugyanis annak egy olyan ember a feje, akit még a BNet-esek sem tűrtek meg maguk közt (nem is megyek bele, miért nem, de jegyezzétek meg a nevét).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #394 üzenetére

    :R :))

    lassan azért körvonalazódik, az álomfizetés, álommunka..... hatalmas lehetőségek, csak rajtad múlik. :D

    asszem, megveszem azt a Dianetika könyvet...

  • kano

    nagyúr

    válasz Bman81 #392 üzenetére

    Bocsáss meg, de olvasd már el mit - mire írtam! Az egy BRÓKERCÉG amiről írtam és engem kerestek meg onnan, azt meséltem G@bo kollégának(csak 2 hsz.-t olvass vissza könyörgöm :O ). :K

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #394 üzenetére

    A 100k + jutalék az az én brókercégemnél volt, de csak akkor, ha már megvan az első ügyfeled. Megvolt egy felépített kommunikációs stratégia ami miatt legalább 1 hónapig 0Ft volt a kereset. Ha utána sem találtál madarat akkor koplalás. De mi csak értékpapírokkal foglalkoztunk volna, semmi mással.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz kano #397 üzenetére

    Az egy fokkal jobban hangzik, mint a biztosítás.
    Én most devizázok. :) De a pénzem nagy részét egy privát luxemburgi számlán tartom, kicsit herótom van az itthoni viszonyoktól...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • g@bo

    nagyúr

    Tisztelt Érdeklődő!
    Jelenleg nincsen állásajánlatunk a BROKERNET szervezeti részlegeinél.

    [link]

    :K

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz g@bo #399 üzenetére

    Persze, mert ott lehet adni kéne havi fix-et. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Aktív témák