ZTE Blade II - már nem annyira penge

Hirdetés

Külső

Anyaghasználat tekintetében legfőképpen a plasztikról szólhat a fáma, hiszen az előlapon kívül valamennyi rész ezen anyagból készült. Ettől függetlenül az összeszerelés hibátlan, erősebb nyomkodás, tekergetés esetén sem hallhatunk rendeltetésellenes hangokat. Mivel a kijelző mérete nem változott, illetve dimenziókban nézve sem tér el számottevően elődjétől a Blade II, így egy igencsak kézbeillő, egy ujjas irányításra tökéletesen alkalmas telefonról beszélünk. A hivatalos adatok szerint egyébként 116 x 56,6 x 10.9 milliméter nagyságú és 117,4 gramm tömegű a masina, mely ugyan már érezhető, de a könnyű kategóriába tartozik.

ZTE Blade II
[+]

Az előlapon elhelyezkedő megjelenítő továbbra is éles képpel rendelkezik, mivel 480 x 800 képpont felbontású, ami 267 pixel / inch pixelsűrűséget jelent. Mivel TFT technológiával készült, így napfényben jól olvasható, fényereje jó, valamint a betekintési szög is csaknem száznyolcvan fokos, így a Blade eme kiemelkedő tulajdonságát a ZTE megtartotta. Az érzékenysége viszont egy kicsit gyenge, legalábbis gépelésnél gyakran sikerült hibáznom, de számtalanszor fordult az is elő, hogy másodjára, vagy harmadjára vette tudomásul, hogy rányomtam az adott ikonra.

ZTE Blade II
[+]

Az előlapot tovább vizsgálva a ZTE feliratot, előlapi kamerát, információs LED-et és beszédhangszórót kijelző felett, a három, sötétben hátsó megvilágítással rendelkező fizikai kezelőszervet (home, menü, vissza) pedig a képernyő alatt találjuk. Az oldalak lekerekítettek, s egy műanyag keretszerűség fut körbe a telefonon. Az összeillesztés teljesen megfelelő, egyáltalán nincsenek éles pontok, kényelmes tartással rendelkezik a Blade II. A baloldalon férünk hozzá a microUSB interfészéhez, a kütyü jobb felén pedig a hangerőállító billentyű árválkodik. Az alsó rész teljesen üres, felül viszont a be- és kikapcsolásra szolgáló gomb, valamint a 3,5 milliméteres jack aljzat is helyet kapott.

ZTE Blade II
[+]

A hátlap erős műanyagból készült, ám színben – egy kicsit alumínium hatást keltve – elüt a telefon többi részétől. Félkör alakban ide nyúlik be a fő kamera, valamint a hozzá tartozó, közepes erősségű LED villanó, de ide festették a ZTE márkanevet is. A hátlap – egy-két körömtépő mozdulat után – leszedhető, így hozzáférhetünk a microSD kártyahelyhez, valamint a szintén cserélhető akkumulátorhoz. A normál SIM foglalatkoz az energiaforrás eltávolítása után jutunk, így a Blade-et e művelethez mindenképpen ki kell kapcsolnunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

  • ZTE Grand X - kilépett a mimóza szerepből

    Még Mimosa néven mutatkozott be az MWC-n a ZTE kétmagos, jóárosított modellje. A név változott, a tudás nem csökkent.

  • ZTE Atlas W - csak az arca nagy

    Az Atlas W a kínai gyártószolgáltatóknál felbukkanó alsó kategóriás készüléke. Gyenge hardver, lassú szoftver és kiváló kijelző jellemzi.

  • ZTE Kis - a kis trónfosztó

    A ZTE KISebb felfordulást okozhat az alsó árszegmensen, a Kis-t korrekt sebesség, egyszerűség, kiváló felszereltség és kedvező ár jellemzi.

  • ZTE Arizona - árbajnok

    A ZTE Arizona jelenleg az egyik legolcsóbb androidos telefon. Megnéztük, milyen kompromisszumokra kényszerülünk a kedvező árért cserébe.

Hirdetés