Xiaomi Redmi Note 2 - turbómotor a középkategóriában

Hardver és MIUI

Mennyire jó rendszerchip a nyolc Cortex-A53 magot tartalmazó MediaTek Helio X10, más nevén az MT6795? Elég annyit tudni, hogy a kétszázezres HTC One M9+ ezzel mutatkozott be, és az Allview X2 Soul Xtreme is a csúcskategóriában használja. Nem úgy a Xiaomi: a 16 gigabájtos variánsban a 2 gigahertzre skálázott, a 32 gigabájtos Prime változat pedig a 2,2 gigahertzes Helio X10-et használja, méghozzá kitűnő processzoros eredményekkel. Mondjuk a PowerVR G6200-as GPU nem tudja felvenni az Apple A9 vagy az Exynos 7420 grafikus gyorsítójával a versenyt, az Adreno 320 és 330 közötti sebesség azonban így is lepipál bármi mást a középkategóriában. Nálunk a 16 gigabájtos variáns járt, amelyből 11,6 áll a felhasználó rendelkezésére. Kiszereléstől függetlenül minden Redmi Note 2 modellben 2 gigabájt LPDDR3 RAM pörög. A belső tároló microSD kártyával bővíthető, amire telepíteni vagy alkalmazásokat áthelyezni nem lehet.

Gyors hardver lapul a Redmi Note 2 hátlapja alatt
Gyors hardver lapul a Redmi Note 2 hátlapja alatt [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Redmi Note 2 Meizu m2 note Huawei Ascend G7 Sony Xperia C5 Ultra
Rendszerchip MediaTek MT6795 MediaTek MT6753 Snapdragon 410 MediaTek MT6752
AnTuTu Benchmark 5.x 49170 pont 31310 pont 19550 pont 44740 pont
Vellamo Browser 2460 pont 1903 pont 1632 pont 2662 pont
Vellamo Metal 1355 pont 832 pont 834 pont 1144 pont
Geekbench 3 (single) 911 pont 562 pont 477 pont 611 pont
Geekbench 3 (multi) 4594 pont 2662 pont 1731 pont 4188 pont
GFXBench Man. onscreen 7,9 fps 4,2 fps 4,1 fps 6,2 fps
GFXBench Man. offscreen 8,5 fps 4,2fps 1,8 fps 6,1 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 12 fps 9,6 fps 16 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 12 fps 5,3 fps 16 fps

A Helio X10 nemcsak teljesítménytesztekben, hanem a mindennapokban is remekel: az alkalmazáskezelés fürge, a kamera gyorsan indul és a böngészés is hibátlan. Oké, a Real Racing 3-féle csúcsgrafikájú játékoknál nem tökéletes a képfrissítés, de még simán vállalható, akárcsak a készülékház teljesen átlagos melegedése a kijelző teteje környékén. A MediaTek jelen megoldása nemcsak az MT6752/53-as, hanem a Snapdragon 615-ös riválisoknak is odapirít, már csak az a kérdés, hogy fogyasztásban is megállja-e a helyét, erre azonban később válaszolunk.

A Redmi Note 2 alkalmazásmenüt nem kapott, kapcsolópanelt viszont igen A Redmi Note 2 alkalmazásmenüt nem kapott, kapcsolópanelt viszont igen
A Redmi Note 2 alkalmazásmenüt nem kapott, kapcsolópanelt viszont igen [+]

A készüléken a legfrissebb, 7-es sorozatú MIUI felület fut a hazai piacra lokalizált ROM-mal, így csak elvétve futni bele idegennyelvű feliratokba, és még fővárosi témájú időjárás widget is akad, plusz pár app a MIUIHU jóvoltából. Az Android 5.0.2-n alapuló, erősen átszabott felület letisztult, lapos ikonok és egyszerű animációk jellemzik, nincsenek túldíszítések és sallangok. Mondjuk az elég érdekes, hogy így is 1,2 gigabájt RAM-ot eszik a rendszer (a teszt publikálásakor megjött frissítéssel ez lement 1 gigabájtra, azaz ugyanennyi jut az alkalmazásoknak), a MIUI lehetne takarékosabb. A felülről lehúzható értesítési- és kapcsolópanel folytatja a letisztult és felhasználóbarát vonalat: az ikonok átrendezhetők, a zenelejátszó könnyen elérhető és a fényerő is pikk-pakk állítható, hacsak nem az automatikára bíztuk a dolgot. Alulról feltolva az ujjat a gyorskereső ablak ugrik fel, itt alkalmazások, névjegyek és online tartalmak vadászhatók. A MIUI témázható, és a mis alkalmazásboltban százával vár megannyi köntös felpróbálásra, mondjuk a tucatnyi iOS-utánzat kissé zavarbeejtő, nem kellene erőltetni.

A Redmi Note 2 alkalmazásváltója és témaáruháza A Redmi Note 2 alkalmazásváltója és témaáruháza
A Redmi Note 2 alkalmazásváltója és témaáruháza [+]

A MIUI alatt az értesítések, az alkalmazásengedélyek, az adathasználat és az appok háttérben való működése széles körben testreszabható, csak kissé szétszórtak a beállítások. Nem tudtam mobilhálózaton feltelepíteni a Messengert, amíg a Letöltéskezelőben a mobiladatlimitet (10 megabájt) ki nem kapcsoltam. Nem ugrottak fel a chat fejek, amíg az alkalmazásbeállítások között, az engedélyek kezelése menüpont alatt, a felugró ablakos értesítést nem engedélyeztem. A Locus útvonalkövető a szokásosnál ritkábban kérte le túrázás közben a pozíciómat, amíg az akkumulátorbeállítások között, az alkalmazások kezelését kiválasztva, az app háttérben való pozíciólekérdezését nem aktiváltam. Ezek bár apróságok, ha a rutinos tesztelő úgy kutat utánuk, a felhasználó vajon milyen gyorsan találja meg?

Máshonnan ismerős a Redmi Note 2 alapbillentyűzete Máshonnan ismerős a Redmi Note 2 alapbillentyűzete
Máshonnan ismerős a Redmi Note 2 alapbillentyűzete [+]

Akad pár extra kezelési mód: a home gombról jobbra vagy balra simítva egyéni méretűre csökkenthető a kijelző az egykezes használathoz – ilyesmi egyébként az Xperia billentyűzethez is elérhető. Bizony, mi ezt a virtuális klaviatúrát találtuk a Note 2-n korrekcióval, ékezetekkel és magyar szótárral. Akad gyermek üzemmód is, amelyet nyugodtan nevezhettek volna vendég módnak, mivel az elv ugyanaz: ha bekapcsoljuk, csak az általunk engedélyezett appok érhetők el, kilépni pedig képernyőzárral lehet. Egyszerű főképernyő is aktiválható gigantikus csempékkel, csak kár, hogy bekapcsolásához újra kell indítani a készüléket. Az ilyesmi vezetéskor is hasznos lehet, az újra- meg újraindítás viszont semmiképp.

Csempés egyszerű és korlátozott gyermek/vendég üzemmódot is felkínál a Redmi Note 2 Csempés egyszerű és korlátozott gyermek/vendég üzemmódot is felkínál a Redmi Note 2
Csempés egyszerű és korlátozott gyermek/vendég üzemmódot is felkínál a Redmi Note 2 [+]

A Xiaomi-nak van további kétféle biztonsági megoldása: az üzenetek, a jegyzetek, a fényképek, a beállítások és a bejövő hívásoknál a nevek elrejthetők, bár ehhez jelszóvédelem speciel nem társítható, ami elég fura (netán arra gondol a Xiaomi, hogy a rossz szándékú ellenjúzer nem találja meg a visszakapcsolási opciót? Lehet benne valami). A képernyőzáras alkalmazásvédelem sokkal hasznosabb megoldás, mivel rendben működik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Indiában is jól megy a Xiaominak

    Hugo Barra, a Xiaomi talán legismertebb embere bejelentette, hogy a harmadik negyedévben hét számjegyű mennyiséget sikerült készülékeikből eladni a világ második legnépesebb országában.

  • Mobilarena TV: Érzékeny pontra tapintunk

    A Snapdragon 808-as, remekül árazott Xiaomi Mi 4c több érdekességet is felvonultat – például funkciók kapcsolódnak az oldalkeretek megérintéséhez.

  • Újabb jel a Xiaomi Mi 5 - Snapdragon 820 párosra

    Most, hogy mindent tudni a Qualcomm legújabb, 14 nanométeres FinFET node-on gyártott chipsetjéről, jöhetnek az ilyen hardverrel felszerelt készülékek, az elsők között talán a Xiaomi újdonsága.

  • Hihetetlen forgalom a kínai fekete pénteken

    Az Alibaba és a JD is rekordforgalmat bonyolított le november 11-én, az egykék napján. A Xiaomi is tetemes bevételre tett szert.

Előzmények

Hirdetés