Vodafone 331 - nahát, nahát

Bevezető

A Vodafone talán az a szolgáltató, amely a legtöbb saját márkás telefont értékesíti, de legalábbis a kínálatban elég szép számú ilyen modell található. Nyilván teljesen evidens, hogy ezeket a készülékeket nem éjszakás ügyfélszolgálatosok szerelik össze két bejövő hívás között, hanem a Vodafone megbíz egy gyártót, hogy alkossa meg a telefont, ezt felmatricázza, s kész is a termék.

Vodafone 331
[+]

A piros szolgáltató a Sagem és a Huawei mellett a ZTE nevű céggel van ilyen kapcsolatban. A ZTE-ről itthon az emberek többségének Koplárovics Béla és a Zalaegerszeg jut eszébe, pedig a rövidítés egy kínai gyártót takar, akik nem mellesleg hálózati eszközökkel is foglalkoznak, újabban pedig a napelemes mobilkészülékek kapcsán bukkant fel a nevük. Ám a Vodafone 331 előállítóját nem a fenti cégek között kell keressük, a termék gyártóját úgy hívják, hogy Alcatel. Ez egyetlen helyen derül ki egyértelműen: rá van írva a telepre.

Vodafone 331
[+]

Miért jó egy ilyen termék, mint a Vodafone 331? Egyrészt ha a szolgáltató specifikálja a hardvert és a szoftvert, akkor az vélhetően gond nélkül fog működni a hálózaton. Nem mellesleg pedig alacsonyan lehet tartani az árat, mivel a gyártónak nem kell marketing és sales költségeket is belekalkulálnia a büdzsébe, illetve kevéssé valószínű, hogy függetlenítés áldozatává válik a telefon. Mi a veszélye egy ilyen terméknek? Hát ha a szolgáltató egy kupac trágyához adja a nevét, akkor borulhat az imázs - már amennyire még bármelyik szolgáltatónak lehet imázsa...

Vodafone 331
[+]

Most éppen feltöltőkártyával 3480 forintért dobja utánunk a Vodafone ezt a készüléket. A GSM Takácstól érkezett termék az akció után sem lesz borsos áron, maximum 8 ezer magyar pénzért hozzájuthatunk, ami a legolcsóbb itthon is kapható készülékek közé sorolja tesztünk hősét. Vajon mit várhatunk el ennyi pénzért? Sokkal kevesebbet, mint amit a Vodafone 331 valójában nyújt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés