Hirdetés

Vivo V50 5G - új is, nem is

A hardver jelentős részben változatlan, a kijelzőbe és a kamerákba viszont belenyúltak.

Adat, üzemidő, összegzés

Megvan a 4G és 5G támogatás, a Wi-Fi 6-os modem két sáv (2,4 és 5 GHz) támogatásával, a Bluetooth 5.4, valamint a GNSS egység GPS, GALILEO, GLONASS, QZSS, BDS és NavIC támogatásával. Az NFC is adott, FM-rádió nincsen, az alsó USB-C csatlakozó pedig USB 2.0-s adatátviteli sebességre képes. eSIM-et lehet a telefonba programozni, de mellette két nanoSIM-et is fogad, a beszélgetési hangminőség pedig remeknek mondható. Egyetlen negatívum a virtuális közelségérzékelő, ami mellett gyorsulásmérőt, környezeti fényérzékelőt, iránytűt és giroszkópot találunk még a telefon szenzorlistáján, az UWB, infra vagy barométer viszont hiányzik. Említést érdemel, hogy a V50-ben új és erősebb a rezgőmotor az elődhöz képest, ami finomabb visszajelzéseket ad, legyen szó rendszerhaptikáról vagy értesítésekről. Ennyiért mondjuk el is várja az ember.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Az előd kapcsán volt kavarás, mert eltérő méretű akkumulátorral került forgalomba piacoktól függően. A V50 nem esik ebbe a hibába, 6000 mAh-s teleppel kerül fel a hazai boltok polcaira is, ezt a telefonból kinyerhető adatok megerősítették. A szokásos PC Mark Work 3.0-s teszt eredményét az alkalmazás sajnos nem mentette el, de a rendszer adatai szerint a program 15 óra 41 percet futott, a telefon pedig összesen 18 óra és 38 percet töltött aktív kijelzővel, mire 20%-ra merült a telep teljes töltöttségből. Ez remek, és a mindennapi használat során is hasonló a tapasztalatom: böngészés, üzenetküldés, telefonálás, navigáció, kisebb játék menüvel a háromnapos töltési ciklusok a reálisak. A töltés az egyetlen negatívum, pontosabban az, hogy csak a gyári töltőfejjel érhető el a 90 wattos maximum, PD-ről csak 55 wattot hajlandó felvenni a V50.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Verdikt — Vivo V50 5G

Vivo V50 5G
Pro
Remek összeszerelés, finomabb ívekkel az elődnél könnyebb kezelhetőség, IP68/69 védelem
12 GB RAM, 512 GB belső tárhely
Remek fotók elöl-hátul, éjjel-nappal
eSIM támogatás, sztereó hangszórók
6000 mAh-s akkumulátor, kiemelkedő üzemidő
Kontra
Az elődnél alacsonyabb felbontású kijelző
Vérszegény, de takarékos hardver
Nincs zoomkamera, jack port, microSD foglalat
Virtuális közelségérzékelő, ami csak a gyári telefon alkalmazásban működik hibátlanul
A hardverhez viszonyítva irreálisan magas induló ár
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 7 pont
Szoftveres támogatás 7 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (12/512 GB, HUF) 249 990

Mondhatjuk azt is, hogy bevált formulát követ a Vivo a V50-nel. De mondhatjuk azt is, hogy ez nem meglepő, hisz másfél éve csiszolják ugyanazt a telefont, ami a V30, csak volt belőle egy V40-es változat és most itt van a V50-es. A márka hazai megítélésének jót tett, hogy a V40-nel indítottak, annak ára és tudása tökéletes egyensúlyban volt. Ahogy mindennek lennie kell.

Azóta viszont eltelt megint majd’ hat hónap, a piac pedig rohan, a V50-et így ennyi pénzért nehéz lenne ajánlani. Jó a kijelző, de az elődben nagyobb volt a felbontása. Jók a kamerák, de nem hiba nélküli a teljes kép, miért is nem lehet látószöget váltani 4K-ban videózva? Gyors a töltés, de csak ha megvesszük a gyártó saját töltőfejét. A hosszú üzemidő és a sok tárhely az, ami igazán emelett a telefon mellett szól, esetleg a valamivel könnyebben kezelhető, kevésbé erős ívek a kijelzőn az elődhöz képest.

Dunát lehet rekeszteni a konkurens készülékekkel, kapásból ott van ugyanennyi pénzért a Xiaomi 14T Pro egy teleobjektívvel a hátlapján és vezeték nélküli töltés támogatásával. Ha valaki kompaktabb készüléket keres, akkor a Google friss ajánlata a Pixel 9a egy sokkal átgondoltabb, tényleg rakás MI-funkcióval telenyomott szoftverrel és hosszabb támogatással. Maradva azoknál, akiket az AI-vonal érdekel választáskor: a Samsung Galaxy S24 FE egy picit drágábban, a Galaxy A56 olcsóbban kínálja ezt vagy többet. Ha valakinek karcsú, ívelt kijelzős telefon kell, jóval olcsóbban ott a friss Motorola Edge 60 Fusion gyengébb hardverrel, vagy tízezer forintot spórolva az erősebb hardvert és kamerarendszert kínáló Honor 200 Pro.

A Vivo Magyarország küldte el hozzánk a V50 5G-t tesztre.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Vivo

Előzmények