uleFone X - te mit parodizálsz?

Lehet, hogy a főhajtás volt a cél, ám az óriásbevágást kínáló uleFone X inkább az iPhone X klónozás kifigurázása, avagy útmutató, hogyan ne másoljunk.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az uleFone X két nanoSIM-et fogad be, dual standby technológiával és a hazai LTE sávok támogatásával (B1/B3/B7/B8/B20). A hangszóró eléggé digitálisan és laposan szól, átlag feletti hangerő mellett a maximumon. A másik oldalon rendben értették a szavam. A kétcsatornás WiFi modem 802.11a/b/g/n típusú, közepes érzékenységgel (HotSpot, Direct), a Bluetooth 4.0-s (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s, microUSB csatlakozással (MTP, OTG – a dobozban USB OTG átalakító is található). A navigáláshoz a ketyere az A-GPS mellett csak a GPS, a Glonass és az SBAS műholdak jeleit használja, a BeiDou, a Galileo vagy a QZSS csoportokét nem. Mindazonáltal az iránytűvel megtámogatott navigáció megbízható, az akár 15-16 műholdat egyidejűleg használó pozícionálás pedig gyors. Akad fénymérő, közelségérzékelő, giroszkóp és gyorsulásmérő, nincs viszont infra, barométer vagy NFC.


[+]

Az uleFone gigászi mobilos akkumulátorairól ismert, és az X 200 gramm fölötti tömege legalább 5000 mAh-sat sejtett. A valóság ellenben 3300 mAh és egynapos használat átlagos nyomkodással, 4-5 óra képernyőidővel. Ezt a maximális fényerő és a 3D-s játék megnyirbálhatja, visszafogott mobilozással viszont másfél naponta is elég lehet töltőre lenni. És itt ad vissza az uleFone abból, amit kapacitásban elvett. A vezetékes töltésen túl ugyanis az X támogatja a Qi szabványú töltőpadokat, így vezetékesen 7,5, vezetékmentesen pedig 5W teljesítménnyel lehet a telepet etetni.


[+]

Értékelés: uleFone Armor X
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

Az uleFone otthonosan mozog a mimézis műfajában: a Be Touch 2 már három éve főt hajtott egy iPhone előtt, a szimplán csak X nevű újdonság pedig nem is tagadja, melyik almást mobilt utánozza. Jegyezzük meg: teljesen feleslegesen, mert akkora a szenzorsziget széltében, hogy ikon alig fér mellé, és annyira nyúlánk, hogy az állapotsáv alatti tartalmakba is belelóg. Az alsó, funkciótlan kávával együtt pedig még csak nem is sikerült a házon belüli T2 Pro képernyőarányát megközelíteni, úgyhogy jobban járt volna a gyártó (és a potenciális vásárló) egy sima, 18:9-es panel mellékelésével. Csak hát ugye nem ez volt a cél, hanem, khm, az homage, ami hátulról meglehetősen előnyösre sikeredett. De nem csak küllem okés ezen az oldalon, az összeszerelés mindent egybevéve remek, bár a tömeg a vezetékmentes töltéssel együtt is indokolatlanul nagy, hiszen csak átlagos telep fért a fém/üveg házba.

Aki mindenképpen olcsó, de ízlés szerint mutatós iPhone X klónra vágyik, akár még el is gondolkodhatna az fent látható mobilon, nyolc processzormagjával, rengeteg tárhelyével és memóriájával nem is rosszak az alapok. Ám az ízlés szerint előnyös hátsó és a vállalható hardver az érem egyik oldala, a problémás kijelző, a laza microUSB port, a dadogós felület, a gyenge kamerák és a visszafogott multimédiás csomag a másik, elölről pedig minden az uleFone X, csak nem szép. Mindez pedig egyszerűen nincs összhangban a 170/200 eurós, vagy az ugyanennyi dolláros árral, az utóbbi esetében adó- és vámterhek előtt. Itthon, ennyiért köröket ver rá a Redmi Note 5 vagy a Honor 7X, míg a Mi A2 vagy az éppen szenzorszigettel szerelt Mi A2 Lite is ígéretes, csak még le kell teszteljük, hogy véleményt alkothassunk. A Xiaomi mindenesetre pont az az ázsiai márka, amelyiktől előzetesen minőséget és cégen belüli fejlődést várunk. Az uleFone ellenben az egy helyben toporgás és a felesleges utánzás mestere, iPhone X klónból pedig tucatjával akad életképesebb.

Bone123

A tesztkészülék az uleFone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz, kérem, kattintson ide, illetve ide!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Befutott az Armor 5, az első szenzorszigetes strapamobil

    Az uleFone IP68-as védelemmel és vezetékmentes Qi gyorstöltéssel ellátott phabletjét az MWC-n már kézbe vettük, és most kész a piacra kerülésre.

  • uleFone Armor X - betonbunker

    A középkategóriában kínál strapabíró képességeket az uleFone 18:9 arányú panellel szerelt phabletje, ám a hardver és a kamera nem nő fel az összeszerelés színvonalához.

  • MWC 2018: Ez az uleFone veszettül jó néz ki

    A notch, vagyis a kijelzőbetüremkedés az MWC idei nagy slágere, az uleFone pedig megcsinálta a kávamentes dizájnt ízlésesen. Kár, hogy aztán össze is törte.

  • uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

    Nyolcmagos rendszerchip, 3 gigabájt RAM, Full HD kijelző, fémkeret és vállaltan az iPhone 6 Plust megidéző külső – mire megy a fiatal márka a felső-középkategória legjobbjai ellen?

Hirdetés