T Phone 2 Pro - majdnem mindenben jobb

Az első körös magentás szolgáltatói telefonok ugyan nem voltak drágák, de sok kompromisszumot követeltek meg. A második generációs páros minden szempontból fejlődött, miközben az árazás maradt.

Adatátvitel, akkumulátor

Minden T Phone felmegy az 5G hálózatokra, az 5 GHz-es és a 6e-s WiFi-t is ismeri a telefon, a beszélgetési hangminőség pedig kimondottan jó. Tiszta és jól érthető minden. A műholdas pozíciószerzés is rendben működött, hiba nélkül végignavigáltam vele egy 160 kilométeres utat, a Bluetooth 5.2-es, nem hiányzik az NFC sem. A Chrome adott böngésző gyanánt, ezzel sincs gond, nem nyújt sok extrát ugyan adatkommunikációban a termék, de megfelel az elvárásoknak.

[+]

Az üzemidő az átlagnál jobban alakult nálam, készenléti állapotban (de 5G hálózaton lógva) alig merült a telefon, könnyedén kijöhet normál használat mellett a kétnapos töltési ciklus. 4K videót WiFi-n streameltem maximális fényerő mellett, így több mint 20 órát bírt a termék. Tölteni 25 watton tudjuk zsinóron és 15 watton zsinór nélkül, ezt a lehetőséget ugyanis annak ellenére sem vették ki a telefonból, hogy ezen az árszinten meglehetősen ritka madárnak számít.


[+]

T Phone 2 Pro 5G
Pro
Minőségi, por- és cseppálló kivitel
Korrekt AMOLED kijelző
5G, eSIM, microSD foglalat, jack kimenet, Qi töltés
Előnyös üzemidő és szoftvertámogatás
Kontra
Árszinten lehetne erősebb a hardver
Rengeteg káva, rakoncátlankodó fényszenzor
Alapszintű fotók, dinamikátlan videók
Nincs tok, fólia és adapter a dobozban
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 9 pont
Szoftvertámogatás 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (8/128GB, HUF) 99 880

Összegzés. Nem rossz ajánlat a második generációs magentás telefon drágábbik modellje, mert be tudott menni listaáron 100 ezer forint alá és ki tud pipálni egy csomó olyan funkciót, ami magasabb árszinten jellemző. Ilyen az eSIM, a vezeték nélküli töltés, a két éves főverziós frissítés is. A kijelző fénysűrűsége és láthatósága is remek, ezt valamelyest árnyalja, hogy nem dinamikus a frissítési ráta és elég agresszíven veszi le a fényerőt a szoftver, ha automatikus módban vagyunk. A majdnem vegytiszta Android, a kézbe simuló, kiálló kamerapúp nélküli formaterv és a kategóriában összességében megfelő képességű hardver is a T Phone 2 Pro mellett szól, de erősen rontja az összképet a vérszegény kamerás produkció, a főszernzor túl kicsi, hiába a nagy felbontás, az ultraszéles egység satnya, a többi pedig szót sem érdemel. Mindezek mellett elismerjük, hogy nagyot fejlődött a Telekom saját márkás telefonja az előző generációhoz képest, ám akárcsak kisebb testvére, ez is megmaradt egy Tetszett plecsninél, egyrészt azért, mert a fotós-videós képességek egy szinttel lentebb is csak átlagosak lehetnének, másrészt pedig azért, mert a kisebb modell hardverét azon az áron érvényesnek tartjuk, ennyiért viszont épp csak belefér a vállalható kategóriába. Akárhogyan is, ha ezt céges telefonként kapjuk használatra, vagy közel nulla forintos ajánlattal egy hűséghosszabbítással elhozható, akkor nem fog csalódást okozni, aki nem fotóz sokat, annak nem lesz vele sok baja, ráadásul van néhány örvendetes extrája is, de nem ez az árszint legjobb vétele, ráadásul csak kicsit kell hozzátenni, hogy egy Nothing, egy Poco, egy Redmi, vagy akár egy Samsung is a kosárba kerülhessen.

T Phone 2 Pro 5G

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények