Hirdetés

Soundcore Liberty 3 Pro - mindent tudni szeretne

Korrekt alternatívát kínál az Anker a legújabb Soundcore Liberty-vel azoknak, akik kipróbálnák, milyenek a csúcskategóriás TWS fülhallgatók, de valamivel olcsóbban keresgélnek.

Kapcsolat, Soundcore app

Amilyen stabil fizikailag a Liberty 3, olyan felemás a Bluetooth 5.2-es kapcsolat* (átl. -25 dBm). Üdvözlendő, hogy van multipont támogatás, valamint az SBC és az AAC mellett opció az LDAC kodeken történő hangátvitel, gyakori a másodperces hangkiesés. AAC-vel stabilabb a használat, de nem volt olyan nap, amikor ne tapasztaltam volna 1-2 másodperces kihagyást a hangban, LDAC mellett pedig még többször fordult elő. Ugyanígy rendszeres volt, hogy a fülhallgató nem tudta eldönteni, mit csináljon, amikor két eszközre egyidőben csatlakozik: amikor a laptopomat forrásként használva hallgattam a Liberty 3-on valamit, a fülhallgató minden egyes alkalommal másodpercnyit kivágott a hangból, amikor a mobilom kijelzője életre kelt.

*A fórumban többen jelezték, hogy náluk kapcsolati stabilitás problémája nem lépett fel, így feltételezhető, hogy az általunk kipróbált termék hibás darab volt.

Az illeszkedés teszt, amit az első bekapcsolásnál elvégeztet a fülhallgató.Az illeszkedés teszt, amit az első bekapcsolásnál elvégeztet a fülhallgató.Az illeszkedés teszt, amit az első bekapcsolásnál elvégeztet a fülhallgató. Az illeszkedés teszt, amit az első bekapcsolásnál elvégeztet a fülhallgató. (forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Android és iOS telefonokra letölthető a Soundcore alkalmazás, amivel állíthatjuk az ANC-t, a hangzást, az érintőfelület parancsait. A beállításokat a fülhallgató megjegyzi és automatikusan viszi tovább a másik párosított eszközre is. Az app egyszerű felépítésű, első oldalon látjuk a csatlakoztatott eszközt, a másodikon egy közösségi fül van, ami valójában csak hiperhivatkozásokat rejt a gyártó weboldalára, a harmadikon pedig az Anker-fiókunk dolgai vannak, például kaphatunk kedvezményeket eljövendő vásárlásainkhoz. Szerencsére nem kötelező regisztrálni az app kihasználásához, nem úgy, mint időnként más gyártóknál.

Főképernyő, csatlakoztatott eszközök és frissítés a Soundcore alkalmazásban.Főképernyő, csatlakoztatott eszközök és frissítés a Soundcore alkalmazásban.Főképernyő, csatlakoztatott eszközök és frissítés a Soundcore alkalmazásban. Főképernyő, csatlakoztatott eszközök és frissítés a Soundcore alkalmazásban. (forrás: Mobilaréna) [+]

A főoldalra belépve látjuk a jobb és bal fülhallgatónk töltöttségét, valamint a bölcsőjét is. Alatta bekapcsolhatjuk az ANC-t, vagy az átengedő módot, illetve ezekbe belekattintva variálhatunk rajtuk. Az ANC esetén opció a manuális (gyenge, közepes, erős) vagy az adaptív, amikor a fülhallgató a környezetünket figyelve lépked a szintek között. A transzparens mód esetén két opció van, teljes átengedés vagy vokál mód, utóbbi elvileg csak a beszélő emberek hangjára fókuszál, gyakorlati különbséget a kettő között én nem tapasztaltam. Külön gombbal bekapcsolható a szélzaj-szűrés (WNR), ezt szerintem érdemes benyomni.

Az érintőfelület beállításai, az EQ beállításai és a kétfajta HearID teszt menüje.Az érintőfelület beállításai, az EQ beállításai és a kétfajta HearID teszt menüje.Az érintőfelület beállításai, az EQ beállításai és a kétfajta HearID teszt menüje. Az érintőfelület beállításai, az EQ beállításai és a kétfajta HearID teszt menüje. (forrás: Mobilaréna) [+]

Középen két nagy és színes menüpont, a HearID Test és a hangszínszabályzó (Sound Effects) található. Előbbi két almenüt rejt: egyikkel hallástesztet végezhetünk, másik pedig hallójáratunkhoz igazítja az ANC-t. A hallásteszt során az alkalmazás különböző frekvenciákon játszik le a fülhallgatón rövid hangokat, mire nekünk jeleznünk kell, hogy hallottuk-e őket. Válaszaink alapján az alkalmazás generál egy egyéni EQ-beállítást, amit egyből alkalmazni is fog. Fontos megjegyeznem, hogy a tesztet csak akkor tudtam elvégezni, ha minden más eszközről leválasztottam a fülhallgatót és csak a telefonra csatlakozott, aktív multipont mellett valamiért nem indult el.

A HearID teszt.A HearID teszt.A HearID teszt. A HearID teszt. (forrás: Mobilaréna) [+]

A Hear ID ANC tesztet minél zajosabb környezetben érdemes elvégezni a legjobb eredmény érdekében. Ezzel a fülhallgató beméri, hogy mennyire szeretnénk a háttérfrekvenciákat elnyomni, majd alkalmazza az értékeket az ANC-re. Ha azonban az adaptív módra állítjuk az ANC-t, a teszttel kimért eredmények elvesznek és az előre beállítottak között fog váltogatni a Liberty 3-as.

HearID teszt eredményei.HearID teszt eredményei.HearID teszt eredményei. HearID teszt eredményei. (forrás: Mobilaréna) [+]

A Sound Effects menüpont alatt újabbakat találunk, azok alatt pedig még többet. Az alkalmazás felépítése szerintem nem rossz, de biztosan kell egy tanulókör, mielőtt aktívan használni kezdjük, arra pedig nincs sajnos lehetőség, hogy gyorsan váltsunk például eltérő EQ beállítások között. Fentről lefelé haladva az alábbi hangszínszabályzó módokat érjük el:

  1. HearID teszt alapján beállított EQ.
  2. 3D Surround Sound (ami térhatást próbál kelteni).
  3. Default (alapértelmezett) - ezen belül azonban találunk még műfajokra való lebontást, például rock, pop, zongora, podcast, elektronika, stb.
  4. Professional (professzionális) - itt húsz zenei producer szerepel, akiknek a nevére kattintva az elvileg általuk megálmodott hangot fogjuk kapni.
  5. Végül pedig Custom EQ, ami teljesen személyre szabható, ráadásul öt beállításunk el is menthető névadás után.

Legalul találunk még két beállítási lehetőséget, első az érintőfelület programozására szolgál. Egyszeri, kétszeri, háromszori érintésre vagy érintve tartáshoz lehet parancsot rendelni. Ezek: hangerő fel / le, előző / következő, lejátszás / szünet, hangasszisztens előhívása, ANC / transzparens mód közötti váltás. Egyesével kikapcsolhatók is az érintésre vonatkozó parancsok, én például az egyszeri érintést kikapcsoltam, mivel a felület túlságosan érzékeny, így akárhányszor kivettem vagy beraktam a fülembe a Liberty 3-at, sikerült egyszeriben parancsot is adnom neki. A viselésérzékelés kicsit késésben van, a fülből kivéve az eszközt, az rendszerint 2-3 másodperccel később fogja csak megállítani a lejátszott tartalmat.

A HearID ANC teszt.A HearID ANC teszt.A HearID ANC teszt. A HearID ANC teszt. (forrás: Mobilaréna) [+]

Végül pedig a További beállítások (vagyis More Settings, mivel magyarul nem tud az alkalmazás) alatt fogunk rábukkanni a viselésérzékelés ki- vagy bekapcsolásának lehetőségére, itt találjuk a csatlakoztatott eszközök listáját, kapcsolatunk értesítő hangot, amely megszólal a fülhallgató viselésének változásaira és az érintésekre. Beállíthatjuk, hogy milyen gyorsan kapcsoljon ki a füles, ha nincs használatban (30 perc a minimum), elvégezhetjük az első beállításkor kötelező illeszkedés-tesztet és frissíthetjük a firmware-t. A teszt alatt hozzám egy frissítés érkezett, ami állítólag a multipont stabilitását volt hivatott javítani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Anker

Azóta történt