Soundcore Liberty 4 Pro - basszus!

Mélyfókusszal és tokkijelzővel dübörög az Anker új TWS fülese

Hirdetés

Bevezető, üzemidő, tokfunkciók

2021 végén bukkant fel a Liberty 3 Pro az Anker-féle Soundcore kínálatában, és az volt a márka teljesen vezetékmentes csúcsajánlata bőven az AirPods Pro alá árazva. Három évet kellett várni a száras kialakításra váltó Liberty 4 Próra, és közben a TWS piac annyira megváltozott a felhasználói igények, a technológiák és vevőcsalogató extrák tekintetében, hogy az újdonság merőben más fókuszú lett. A gyártónál 130 euróért, hazai áruháztól függően pedig 50-60 ezer forintért a Liberty a középkategória tetején versenyez az Apple, a Sony, a Samsung és a Sennheiser legjobbjai alá árazva. Agyba dugós, zárt, in-ear összevetéshez a drágább Galaxy Buds3 Pro (90 ezer forint) és a filléres, öreg, füleimbe mégis tökéletesen illeszkedő Realme Buds Air 3 volt kéznél.

A Realme Buds Air 3, a Soundcore Liberty 4 Pro és a Galaxy Buds3 Pro
A Realme Buds Air 3, a Soundcore Liberty 4 Pro és a Galaxy Buds3 Pro [+]

65 x 62 x 30 milliméteren a Soundcore dobozkája messze a legnagyobb, és fülesek nélkül 51 grammon a legnehezebb, így a farmer óratartó zsebébe erőből betolva fér csak be a másik kettő könnyű becsúsztatása és hordozása helyett. Legtöbbünk véleménye szerint a tok túl nagy az aprócska, 24,9 x 31,7 x 22 milliméteres és 5,5 grammos fülesek méreteihez képest. Cserébe 40 óra a hivatalos üzemidő tokkal-vonóval és 10 óra a fülesekkel. Ez 30 és 7,5 órára változik aktív zajszűréssel, és ha ez teljesen nem is volt meg tapasztalataim szerint, a 6-7 és 25 óra ANC-vel kiemelkedően jó.


[+]

A két bigyó feltöltése ráadásul gyorsan megvan, a tok pedig nem csak Type-C porton keresztül, hanem Qi töltővel is ellátható energiával, apró LED fénnyel megtámogatva. A csomagolás rövid USB-C - USB-A kábelt, leírást és az alapvető mellett öt extra pár gumiharangot biztosít a tökéletes illeszkedésért. A töltöttség bár leolvasható a mobilról, a Liberty csúszófedelét hátra tolva felbukkan egy apró, monokróm kijelző azonnal kiírva a két füles töltöttségét, és ugyanez pörgeti a számokat felfele azokat visszatéve – 5 perc gyorstöltés papíron 4 óra lejátszást biztosít.


[+]

Nem ez a lehetőségek vége: van a tok oldalán, a kijelző rész alatt egy süllyesztett érintőfelület, amit megérintve, majd jobbra-balra húzással 5-5 lépésben tudjuk az áteresztés és a zajszűrés mértékét állítani. Sőt: a Soundcore iOS / Android appot feldobva kérhető, hogy az érintőfelületen a térbeli hangzás, a repülőúton a kabin a kabinnyomáshoz igazodás, az elkallódott fülesek keresője halk sípolással és a mobilkamera exponálója is kezelhető legyen, ami a Galaxy S25 Ultrával hibátlanul működött, ha már távirányítani az új S Pen nem tud.


[+]

Kár, hogy a csúsztatható tető inkább zavaró, mint frappáns. Zsebbe tolva, nyúlva vagy onnan kitéve a fedél könnyen elmozdul akaratlanul, ami nem tesz jót hosszútávon a mechanikának és a por is könnyebben bejut – sokkal jobbak a hagyományos, felfele hajtható TWS fedelek. A matt fehér vagy fekete, illetve a fényes világoskék vagy fekete Liberty amúgy is gyűjti az ujjlenyomatokat és a szennyeződéseket, a plasztik házat határozottan szorongatva pedig hallható recsegés. A tok nem vízálló, a két füles IPX5 alapon viszont ellenáll az esőnek és az izzadságnak, de alámeríteni nem szabad.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés