Sony Xperia Z3 Compact - jó, hogy kompakt

Bevezető, tartozékok

Szép és jók a mai tepsitelefonok, és igaz az is, hogy a multimédiára éhesebb felhasználók jobban ki tudják élni magukat ezeken a készülékeken. A phabletek térnyerése nem véletlen, több statisztika szerint is lassan ugyanannyi óriáskijelzővel szerelt mobil talál gazdára, mint amennyi laptopot vásárolnak, ami azért elég meglepő eredmény, ám jól mutatja, mire van szüksége a felhasználók igencsak nagy hányadának. Nem szabad viszont megfeledkezni arról a piaci szegmensről, amibe olyan júzerek tartoznak, akik inkább valami kisebb kütyüre vágynának, ám ettől még nem feltétlenül szeretnének elesni a csúcskategóriás eszközökben lévő bivalyerős hardvertől.

Sony Xperia Z3 Compact kézben tartva
[+]

A gyártók is ráébredtek arra, hogy tényleg nem szabad kizárólag méretes megjelenítővel szerelt telefonokat készíteni, hanem minden igényre figyelni kell. Így alakultak ki a "mini" névtoldalékot kapó masinák, csak aztán ezeknél is elgurult a gyógyszer, és a kicsiből nagyon nagy lett, a Lenovónál még az öt hüvelykes modellek is aprónak számítanak, ám nem véletlen, hogy az LG már nem merte használni a mini kifejezést a G3 kistestvérénél .

Sony Xperia Z3 Compact vs. Sony Xperia Z1 Compact
[+] Sony Xperia Z3 Compact vs. Sony Xperia Z1 Compact

Ráadásul ezeknek a telefonoknak a többsége messze nem érte el a zászlóshajók teljesítményét, egészen addig, míg a Sony ki nem adta a Z1 Compactot, mellyel aztán elég nagyot robbantott, végre az erő és a kompakt méret egy eszközben manifesztálódott. Az óriási siker után viszonylag sokat várt a japán gyártó, az Xperia Z2-nek nem volt kistestvére, a Z3-nak viszont lett, méghozzá az elődhöz hasonló, Z3 Compact megnevezéssel. A Sony pedig tovább tökéletesítette a koncepciót, szebb lett a formaterv, elképesztően jó lett a rendszersebesség, és még üzemidőben is átlagon felülit nyújt a telefon.

Sony Xperia Z3 Compact doboz
[+]

A doboz viszonylag egyszerű, a megnevezésen és a termékfotón kívül nem láthatunk rajta mást. A csomagolást alulról kell kibontani, a telefon és a tartozékok elhelyezése pedig most is elég gusztusosan történt, mindennek megvan a maga kis fiókja. A fekete, fehér, zöld és narancssárga színekben elérhető készülék mellé egy microUSB kábelt, egy 1,5 amperes töltőfejet, egy headsetet, valamint többnyelvű használati útmutatót pakoltak.

Külső

A Z3 Compact tagadhatatlanul magán hordozza a Sony eszközök formavilágát: szögletes kialakítás, íves oldalak, megkapó küllem jellemzi. Az anyaghasználat sem rossz, bár azért némi csalódás érheti majd a felhasználót, amikor először kezébe veszi újdonsült kedvencét, hiszen a Z3-mal ellentétben a keret nem fémből, hanem valamiféle átlátszó műanyagból készült, ami messze nem annyira minőségi, mint a nagytesónál, vagy egy-két konkurensnél használt megoldás. Az üveg elő- és hátlap mindenesetre már vigasztalóbb, mint ahogy a hibátlan összeszerelési minőség is, hiszen még erősebb megmarkolás esetén sem recseg vagy ropog a készülékház. A 127,3 x 64,9 x 8,6 milliméteres dimenziókkal és 129 grammos tömeggel rendelkező telefonnak van még egy nagyon fontos tulajdonsága, méghozzá az, hogy vízálló. A Sony ráadásul próbálta maximalizálni a védelmet, a legújabb büszkesége így IP68-as védettséget kapott, így akár a másfél méteres vízbe merülés sem okoz gondot, persze egy elméletileg meghatározott 30 perces időtartamig.

Sony Xperia Z3 Compact elölről
[+]

Az előlap legnagyobb részét a karcálló üvegborítással (talán a Corning valamelyik generációs megoldása, de erről nincs hivatalos információ) védett kijelző foglalja el, mely az elődmodellhez képest nagyobb, 4,6 hüvelykes lett. A felbontás ugyan maradt 720 x 1280 pixel, ám még így is kiválónak mondható az IPS-LCD képernyő, köszönhetően az átlagosnál jobb fényerőnek, és a majd száznyolcvan fokos betekintési szögnek, igaz a kalibráció meglehetősen hűvösre sikeredett. A 319 pixel / inch képsűrűségnél láttunk már jobbat, de nem hiszem, hogy szükség lenne az 1080p-s kijelzőre, így legalább bőven marad tartaléka a hardvernek. A képernyő felett baloldalt a fény- és távolságérzékelők és az értesítő led, középen a beszéd- és a normál hangszóró (legalábbis egyik eleme), jobbra pedig a 2,2 megapixeles előlapi kamera található. Az alsó részen a hangszóró másik párja található, vagyis ezáltal biztosított a sztereó hangzás. Érintésérzékeny vagy fizikai vezérlőgombok már régóta nem találhatók a Sony eszközein, a visszalépés, kezdőképernyőre ugrás és az alkalmazásváltó funkciókat a képernyőről érhetjük el.

Sony Xperia Z3 Compact oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia Z3 Compact Motorola Moto G Apple iPhone 6 Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő 530 nit 421 nit 576 nit 301 nit
Fekete fényerő 0,51 nit 0,58 nit 0,38 nit 0 nit
Kontrasztarány 1018:1 726:1 1517:1 n/a
Színhőmérséklet 10263 K 7755 K 7321 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A készülék széleit műanyag borítás fedi, ami érezhetően gyengébb minőséget képvisel, habár még így is kényelmes kézben fogni a telefont, a kijelző átérésével sincs különösebb probléma. Jobboldalra helyezték a dedikált kameragombot, mely két állásban nyomható meg, az első a fókuszálást, a második az exponálást indukálja, de arra is használható, hogy zárolt képernyő esetén hosszan nyomva a kameraszoftverbe lépjünk, vagy akár azonnali képet rögzítsünk. Ugyanerről a szélről érjük a hangerőszabályzó billentyűt és a bekapcsológombot, felül pedig a 3,5 milliméteres jack kimenetet és a zajszűrő mikrofont fedezhetjük fel. Balról két meglehetősen hosszú ajtócskát láthatunk, a felső mögé rejtették a microUSB csatlakozót és a microSD kártyahelyet, az alsó a nanoSIM foglalatot rejti, a kettő közé pedig a dokkoláshoz szükséges elemet építették be.

Sony Xperia Z3 Compact hátulról
[+]

Az üveg hátlap némileg kárpótol a plasztik oldalakért, az egységet bal felül a 20,7 megapixeles kamera és a mellé szerelt erős ledes villanó bontja meg. Középen látható az NFC jele, valamint egy Sony felirat, alul pedig szintén szöveges formában jelölték az Xperia sorozat megnevezését. A minimalista dizájnhoz hozzátartozik, hogy a hátlapot nem lehet levenni, így az akkumulátorhoz sem lehet hozzáférni.

Hardver, szoftverezettség

A Z3 kistestvére jelenleg az egyik legerősebb kompakt telefon a piacon, a burkolat alatt ugyanis a 28 nanométeres csíkszélességű Snapdragon 801 SoC dolgozik, abból is az MSM8974AC típusjelű. Az ARMv7 architektúrájú processzorban négy darab 2,5 GHz-re skálázott Krait 400 mag teljesít szolgálatot, a grafikus gyorsítás szerepkörét az Adreno 330 látja el. A nagyobbik modellel ellentétben viszont "csak" 2 gigabájt RAM került a telefonba, amivel egyébként egész jól bánik a rendszer, nem érezzük a nagyobb memóriamodul hiányát. A belső tárhely mérete 16 gigabájt, sajnos most sem tudjuk az egészet igénybe venni, 11,57 gigabájt marad szabadon. Nyilván ez azért nem mindenre elég, így szereltek a telefonba egy microSD foglalatot, amibe akár 128 gigabájtos kártyát is rakhatunk, vagyis ha valaki filmeket és zenéket tárol a telefonon, akkor sok gigabájtnyi helyet fel tud majd szabadítani. Az alkalmazásokat viszont nem tudjuk áthelyezni, legalábbis a menüben erre nem kapunk sajnos lehetőséget.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Sony Xperia Z3 Compact LG G3 Xiaomi Mi-4 Samsung Galaxy Alpha
Quadrant Standard 20126 pont 22290 pont 24570 pont 22988 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 41930 pont 37860 pont 44690 pont 52120 pont
Vellamo Browser 2583 pont 2904 pont 2345 pont 3190 pont
Vellamo Metal 1545 pont 1466 pont 1568 pont 1550 pont
SunSpider 1.0.2 858,9 ms 935 ms 694 ms 455,2 ms
Geekbench 3 (single) 965 pont 967 pont 1008 pont 939 pont
Geekbench 3 (multi) 2717 pont 2363 pont 3065 pont 3188 pont
GFXBench Manhattan onscreen 25,5 fps 6,9 fps 11,3 fps 25,2 fps
Manhattan offscreen 1080p 11,9 fps 9,8 fps 10,7 fps 13,4 fps
GFXBench T-Rex onscreen 40,9 fps 15,7 fps 27,7 fps 48,1 fps
T-Rex offscreen 1080p 27,2 fps 22,1 fps 27,1 fps 31,3 fps

Nagyon erős a Sony újdonsága, ez tagadhatatlan, viszont az is jól látszik, hogy az eredmények egy hangyányival elmaradnak a Galaxy Alpha teljesítményétől. Ettől persze még a Z3 Compact rendszersebessége is mondhatni hibátlan, úgy süvít a szoftver, ahogy azt egyébként egy ilyen kategóriájú telefontól elvárná az ember. Lényegében bármilyen feladat elé állítjuk a mobilt, mindennel könnyedén megbirkózik, a menüben és a főoldalak között való lépkedés akadásmentesen zajlik, egyedül akkor gondolkodik el néha a szoftver, ha folyamatosan frissülő alkalmazásfelületet helyezünk el valamelyik lapon. A játékokkal megint csak nincs gond, nem próbáltam persze mindent, ám valószínűleg valamennyi produktumot maximális grafikán képes futtatni a kütyü. Melegedés csak ritkán tapasztalható, ha viszont rendesen igénybe vesszük a hardvert, vagy például 4K videókat rögzítünk, akkor már a hátlap középső része elkezd langyosodni.

Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot

A készülékre már a legújabb, Android 4.4.4 KitKat operációs rendszert telepítették, nem maradt el természetesen a jól bevált fűszer, a Sony egyedi TimeScape UI felülete sem. A beállítások menüben több érdekességet találunk, a személyre szabás menüpontban például az intelligens híváskezelést is megtaláljuk, vagyis különféle mozdulatokkal tudjuk a hívásokat fogadni (fülhöz emelés) és elutasítani (rázás). Az értesítéseket külön kezelhetjük, minden egyes programnál megadhatjuk, hogy jelezzen-e nekünk valahogy az információs függönyben. A kezdőképernyőnél kiválaszthatjuk az egyszerű módot, ilyenkor hatalmas ikonok jelennek meg, mely a gyengén látóknak lehet hatalmas segítség. A csengőhangnál rezgés, dallam és erősödés adható meg, a megjelenésen belül pedig aktiválható a kesztyűs mód, így a kijelző sokkal érzékenyebbé válik az érintésekre. A főoldalakra alkalmazásfelületek és gyorsikonok helyezhetők ki, előbbiek között számos nézetet tartalmazó naptár, lenyitható időjárás, zene, rádió stb. található. A témák között alapvetően színek szerint lehet választani, ha pedig ezt nem találjuk elég izgalmasnak, akkor további sémákat lehet letölteni az internetről.

Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot

A telefonkönyvben prediktív kereső segítségével tudunk a névjegyek között kutatgatni, felül pedig külön ikonok által érjük a kontaktokat, a híváslistát, a kedvenceket, valamint a létrehozott csoportokat. A névjegyekre rákattintva szöveges üzenetet tudunk az illetőnek küldeni, a szerkesztőnézetben pedig képet, email és postacímet, webhelyet, feljegyzést és csengőhangot tudunk ismerőseinkhez kapcsolni. Az SMS-eknél létrehozhatunk üzenetsablonokat, valamint kérhetünk kézbesítési visszajelzéseket is. A billentyűzet jól használható, a gombok kellemes távolságra helyezkednek el egymástól, természetesen elérhető mind a QWERTZ kiosztás, mind pedig a prediktív bevitel. A menüben az ikonok és a betűk mérete személyre szabható, ha egyébként ekkor a képernyő bal széléről balra húzzuk az ujjunkat, akkor egy almenüt tekinthetünk meg, ahol az ikonokat többféleképpen rangsorolhatjuk, a programokat pedig akár el is távolíthatjuk.

Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot

A gyári androidos appok mellett számos hasznos dolgot találunk a szoftveres repertoárban, a Garmin offline navigációja külföldi vagy itthoni utazáskor lehet hasznos, bár sajnos csak a harminc napos próbaverziót tudjuk használni, az AVG Antivirus Pro egy rendszerbiztonsági szoftver, amely az ilyen alkalmazásokra jellemző funkciókat tudja, a biztonsági mentés menüpontban pedig a névjegyeket, a naptáreseményeket, a hívásnaplót és a könyvjelzőket tudjuk a microSD kártyára menteni. A LifeLog applikáció az első SmartBanddel együtt debütált, ezáltal, mint ahogy egyre több gyártónak, már a japánoknak is van fitnesz szoftvere, melyben az alvás, a séta, a futás, a kalóriaégetés intenzitását is mérhetjük. A Live on YouTube a szükséges engedély megadása után élő műsorok közvetítésére ad lehetőséget, a Movie Creatorben pedig az elkészült fotókból és videókból tudunk rövidfilmeket készíteni. Meg kell még említeni a gyermekeknek szánt rajzolós appot, valamint a Sony Selectet, amely a gyártó által ajánlott applikációkat kínálja a saját boltjukon keresztül, valamint a Track ID-t, mely a zeneszámok előadóinak és címeinek megismerését segíti elő.

Multimédia, kamera

A hátlapra egy autofókuszos, 1/2,3 hüvelykes szenzorral és G Lensszel ellátott 20,7 megapixeles fényképező került. A ledes villanó az eddigiekhez képest jóval erősebb fényt képes kibocsátani, nagyjából három-négy méterig tudja megvilágítani a környezetet. Az előlapra egy 2,2 megapixeles kamerát szereltek, ami ráadásul Full HD videókat tud rögzíteni. Az elsődleges kamera még ennél is jobb, 4K-ban 30, 1080p-ben pedig 60 képkocka / másodperc sebességgel vesz fel filmeket. Szoftveresen elég sok mindent tudunk beállítani, kezdjük a módokkal, mert abból is akad jónéhány. A kiváló automatikus mellett kézi, Sound Photo (vagyis a fotók alá hangot is felvehetünk), AR szórakozás (kiterjesztett valósággal megbolondított képeket lőhetünk), többkamerás, arccal (kvázi arckövetés), 4K videó, TimeShift videó (lassított felvételek készítése), kreatív effektus, elmosódott háttér (DSLR gépeket imitálva), TimeShift Burst (azaz sorozatfelvétel), valamint panorámapásztázás funkciókkal találkozhatunk. Nincs persze vége a sornak, a beállításokon belül mást is babrálhatunk, jeleneteket (sima bőr, lágy, tájké, HDR, éjszakai, ISO, gasztronómiai, kisállat), fehéregyensúlyt, önkioldót, fókusz üzemmódot, fénymérést, digitális képstabilizációt, valamint koordinátaadatokkal való ellátást találunk még.

Sony Xperia Z3 Compact kamera
[+]

A szoftverben a legtöbb funkció csak akkor érhető el, ha a felbontást csökkentjük, ezért a felső két sor kézi beállítások mellett maximális 20,7, az alsó két sor pedig automatikus opció kiválasztása után elérhető 8 megapixeles fényképeket tartalmaz. A fotók egész jók lettek, az időjárás mondjuk nem mindig kedvezett, ám az jól látható, hogy a dinamikatartomány erős közepesnek ítélhető meg. Makró módban is szépen teljesített a fényképező, körülbelül hét centiméter messziről lehet éles képeket készíteni. Az alkotások bal széle viszont nagyon elmosódik, ami lencsehiba eredménye is lehet, ám érdekes módon ugyanez jobboldalon nem ennyire zavaró mértékű. Középen éles, részletgazdag a tartalom, bár azért erősen látszik a szoftveres utómunka, ami a zaj csökkentését szolgálja, így nem tökéletes a végeredmény. Fotózni azért bátran lehet a Z3 Compacttal, mert összességében szépek a felvételek, mint ahogy videózásban sem szerepel rosszabbul a kütyü, készítettem 60 képkocka / másodperc sebességű, lassított, valamint 4K felbontású felvételeket is. A Z3-nál tapasztalat melegedési problémák ezúttal elkerülték a tesztkészüléket.

Sony Xperia Z3 Compact oldalról
[+]

A zenelejátszó a Sony-nál Walkman névre hallgat. A programban előadók, albumok, számok, mappák, eszközök és listák szerint rendezve tekinthetjük meg a dalokat, az opciók között pedig további zeneadatokat tölthetünk le, bekapcsolhatjuk a jobb hangzást biztosító ClearAudio+ technológiát, játszhatunk a hangszínszabályzóval, aktiválhatjuk a térhatást (stúdió, klub, koncertterem) és DSEE HX-et, ami a tömörített zenefájlok minőségének javítására hivatott. A dupla előlapi hangszórónak hála nagyon jól szól a telefon, nem csak hangos, hanem tiszta is, egyértelműen felsőkategóriás hangminőséget produkált a készülék. További jó hír, hogy az FM-rádió sem maradt ki, természetesen RDS-es, fülhallgató csatlakoztatása után a vételi erősség jó, számos csatornát eltárolhatunk a kedvencek között, és akár kihangosítva is használhatjuk.

Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot

A videólejátszót a Filmek menüpont alatt találjuk, itt minden moziból kivág egy képet a szoftver, hogy jobban átlátható legyen a lista. Rendkívül sokszínű egyébként az alkalmazás, ami pedig igazán jó hír, hogy szinte minden formátumot ismer, legyen az MP4 vagy DivX. A feliratokkal szintén megbirkózik, állíthatjuk a méretet, a hátteret, hogy jobban olvashatók legyenek a sorok. A videókat átlátszó háttérrel is megjeleníthetjük, így akár más feladatok elvégzésére is tudunk figyelmet fordítani.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs képességek terén aligha lehet olyan vágyunk, amit a Z3 Compact ne tudna teljesíteni. Az SoC már támogatja a Cat.4-es 4G/LTE hálózatokat, így optimális esetben akár 150 Mbps letöltési sebességet érhetünk el, ha pedig még nincs megfelelő lefedettség az adott területen, akkor HSPA által nyújtott 42 Mbps le- és 5,76 Mbps feltöltéssel kell beérnünk. Híváskor a hangminőség egyszerűen szuper, a hangerő kiváló, tökéletesen lehet hallani beszédpartnerünket, a zajszűrés pedig szintén hibátlanul működik. A burkolat alatt egy kétcsatornás 802.11a/b/g/n/ac WiFi modul található még, emellett rendelkezésre áll a Bluetooth 4.0 és az NFC is. A beépített A-GPS képes kezelni a GLONASS műholdak információit, a pozicionálás elképesztően gyors és egyben pontos is, hosszabb távokon sem hagyott cserben. A microUSB csatlakozó 2.0-s, USB-OTG-képes, így külső eszközöket is tudunk akár a telefonhoz kapcsolni.

Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot Sony Xperia Z3 Compact Screen Shot

A Sony továbbra sem rendelkezik saját böngészővel, telefonjain, így aztán a Z3 Compacton is, a Chrome-ot tudjuk igénybe venni. A Google-féle megoldásnak hála minden más platformon tárolt könyvjelzőt és előzményt elérhetünk, több lapot meg tudunk nyitni a háttérben, kezdeményezhetünk privát böngészést, valamint kérhetünk asztali nézetet. A zoomalapú sortördelés ugyan sajnos nem működik, ám azért a szoftver próbál egy előzetes betűméretet beállítani, hogy könnyebben olvashatók maradjanak a sorok.

Sony Xperia Z3 Compact vs. Sony Xperia Z3
[+] Sony Xperia Z3 vs. Sony Xperia Z3 Compact

A hátlap alá szerelt 2600 mAh kapacitású akkumulátor a telefon egyik legnagyobb erénye, jelentős fejlődés ez az elődmodellhez képest. A gyári adatok szerint akár 14 óráig is cseveghetünk egy feltöltéssel, ám valószínűleg nem csak fecsegésre használjuk majd a telefont, így az átlagos használatot érdemes alapul venni. Ahogy a jobb felső képernyőképen is látható, a telefon úgy bírt ki egy teljes napot, hogy a tesztidőszak kellős közepén tartottam, amikor rengeteg fotó, videó készül, navigálok és egész sokat böngészek illetve beszélek, szóval rendesen gyötörve volt a telefon, mégis 5-6 óra képernyőidőt kicsikartam belőle. A többi, közepes nyomkodással teli időszakban már két napig elketyegett a telefon, ha pedig az energiagazdálkodási módokat jól beállítjuk, akkor még ez az eredmény is túlszárnyalható. Az Ultra STAMINA üzemmódban például csak az alapfunkciók aktiválódnak, így az utolsó tíz százalékkal esetenként sokkal tovább húzhatjuk. Jól jöhet még a helyalapú WiFi is, vagyis ha eltávolodunk egy ismert hálózattól, akkor a készülék automatikusan kikapcsolja ezt az adatkommunikációs modult.

Sony Xperia Z3 Compact oldalsó gombok
[+]

Értékelés: Sony Xperia Z3 Compact
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Sony az Xperia Z3 Compacttal megint letette névjegyét az asztalra, összességében nyugodtan el lehet mondani, hogy egy kiváló készüléket tesztelhettünk. Az ára kártyás csomagban 150, hivatalos független verzióban pedig 170 ezer forint, szürkeimportos kínálatban pedig ennél valamivel olcsóbban fellelhető a telefon. A japánok újdonsága számos területen fejlődött elődjéhez képest. A kijelző méretnövelése ellenére tökéletesen megtalálták a kompromisszumot, a kiváló, bár hűvös színekkel rendelkező megjelenítő akár még egy kézzel is jól használható, ami a mai csúcstelefonok esetén már egyáltalán nem mondható el. Habár nincs a Z3 Compactban ujjlenyomat-olvasó, valószínűleg többen örülnek majd az IP68-as védettségnek, hiszen a konkurensek közül sajnos egyik sem vízálló. A kamera még mindig nem tökéletes, bőven tudna hova még fejlődni a Sony, ám már egészen jól használható, az erősebb vaku, a 4K és lassított videofelvétel pedig mutatja a hardver és a fényképezőgép teljesítményét. A rendszersebesség kiváló, a gyártó egyedi felülete pedig tetszőlegesen személyre szabható. Szintén nagyon örömteli az akkumulátoros üzemidő, amivel most egy lépéssel előrébb jár a Sony az ellenfelekhez képest, nyugodtan lehet mondani, hogy legújabb modelljük két napos szolgálatra képes egy feltöltéssel. Ha pedig ennyiszer említettük, a két legfőbb ellenfél egyértelműen a Samsung Galaxy Alpha és az Apple iPhone 6, mindkettő drágább főszereplőnknél, ám ameddig az iPhone-t az iOS, addig az Alphát a fém keret különbözteti meg a Sony termékétől. Az biztos, hogy egyikkel sem fog rosszul járni a vásárló, ám ha a szolgáltatás/ár/érték arányt nézzük, akkor jelenleg a Z3 Compact talán a legcsábítóbb ajánlat mind közül, így bátran merem egy erős ajánlott plecsnivel jutalmazni.

Sony Xperia Z3 Compact

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Sony Xperia Z3 Compact
Sony Xperia Z3 Compact Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 127,3 x 64,9 x 8,6 milliméter
Tömeg 129 gramm
Készülék védelme IP68
Színvariációk Fekete, fehér, zöld, narancssárga
SIM-foglalat nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,6 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 (319 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974AC)
Processzor típusa 2,5 GHz-es négymagos Krait 400
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 330
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (kb. 11,5 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
LTE 700/800/850/900/1700 1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, direct, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok Néma/rezgő
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Socialife, Smart Connect, Garmin Navigation, Lifelog, Live on YouTube, Movie Creator, OfficeSuite, Playstation, Rajz, Sony Select, Xperia Care, TrackID, TrackID TV, Update Center, Video Unlimited, Walkman, Xperia Lounge
Multimédia
Fő kamera 20,7 megapixel, autófókusz
Másodlagos kamera 2,2 megapixel
Videófelvétel 4K @ 30 fps, 1080p @ 60 fps, 720p @ 120 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2600 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 880 óra (2G) / 920 óra (3G)
Beszélgetési idő 12 óra (2G) / 14 óra (3G)
Zenelejátszási idő 110 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, IP68-as védelem, hardveres zajszűrés
  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés