Hirdetés
Szoftverek és extrák
A Sony tárcsázója a gyorshívást nem, a gyorskeresést viszont támogatja. Keresni a névjegyzékben is lehet, ahova a tételeket Google, Exchange és Facebook fiókokból, valamint a SIM-ről lehet behívni. A szám nélküli névjegyek kiszűrhetők, ugyanígy megjeleníthetők csak az online kapcsolatok is. A vezeték és keresztnév sorrendje a listában felcserélhető. Az email appot gond nélkül tudtuk használni fiókjainkkal, akárcsak a Gmailt. Az Xperia billentyűzet támogatja a magyar nyelvet, a QWERTZ kiosztást, a szójavaslatokat és a korrektúrát, sőt: még ékezetes sort is kapunk. Ugyanakkor könnyűnek találtuk a félreütést, a Google lollipopos billentyűzetével sokkal hatékonyabb volt a bevitel.
A Sony az M4 Aquához számos alkalmazást mellékelt, továbbiakat a Play Áruház mellett a What's New ajánlatából lehet beszerezni. A gyártói appok között találni a közösségi funkciókkal felszerelt hírolvasót (Socialife), a konzolokhoz tartozó szolgáltatásokat (PlayStation, PS Video), multimédiás extrákat (Rajz, TrackID zenefelismerő, Album), valamint egy sor eszközt (ébresztő, számológép, biztonsági mentés, letöltéskezelő). A telefonon való eligazodásban segít az Xperia Care Támogatás, a Smart Connecttel pedig feladatok kapcsolhatók más eszköz csatlakoztatásakor (pl. autós Bluetooth, zenelejátszó indítása).
A Fájlkezelő a hagyományos tallózás mellett felkínálja a fájltípus szerinti csoportosítást (képek, zenék, videók, letöltések) és FTP kapcsolatokat is kezel. Az olyan extrákért, mint mondjuk a könyvjelzők kezelése, viszont fizetni kell, ami érdekes egy százezer forintot súroló készülék esetében. A naptár remekül használható Google vagy más fiókkal, az eseményekhez helyszín és résztvevők is adhatók, a tételeket pedig éves, havi, heti, napi és listás nézetben is meg lehet tekinteni. Ennyit a Sony szoftvereiről, a többit főleg a Google biztosította, de felkerült a Facebook és az OfficeSuite irodai alkalmazás is.
Az M4 Aqua böngészőjét is a Google biztosítja. A Chrome rendben kezel több lapot, a könyvjegyzőket, az asztali nézetet és az inkognitó módot. Az oldalon lehet keresni, a böngészett tartalmakat meg lehet osztani, a zoomalapú sortörés viszont hiányzik. A böngészési sebesség a honlapok többsége esetében kielégítő, vaskosabb oldalaknál viszont nem ritka a megakadás görgetés közben.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!