Sony Xperia E3 - a mindennapi kalandokhoz

Bevezető, tartozékok

Pár éve még az volt a helyzet, hogy a telefonok több osztályban versengtek, akárcsak például a Le Mans sorozatban, a kisebb csapatokba tartozó készülékek lemaradása igencsak számottevő volt a nagyokhoz képest. Manapság viszont egyáltalán nincs ekkora differencia, hiszen nem kell már olyan sok pénzt rááldozni egy mobilra ahhoz, hogy normálisnak mondható teljesítményt kapjunk az ott hagyott bankjegyekért. Ennek egyik oka, hogy felsőkategóriában már nehezebb egyről a kettőre lépni, nincsenek olyan világmegváltó fejlesztések, lassan de biztosan ível felfelé a technológia, a folyamatos újítás miatt viszont a régebbi, de még mindig erősnek számító komponensek lesznek egyre olcsóbbak, így azokat még el lehet lőni az alsóbb szegmensbe tartozó készülékek esetén.

Sony Xperia E3 kézben tartva
[+]

A Sony több fronton bevetésre küldte már termékportfólióját, ráadásul úgy tűnik, hogy a modellfrissítések terén az eddigi egy évről fél évre tértek át. Szinte még alább sem hagyott az érdeklődés az Xperia Z3-ra, máris hallani híreket, hogy minden eddiginél bivalyabb hardverrel szerelik majd fel a jövő év első felében érkező Xperia Z4-et. Persze az Apple-ön kívül szinte minden gyártó figyelmet fordít alacsonyabb árszegmensben induló versenyzőinek kialakítására is, a japán vállalat pedig az E sorozattal támadott eddig az alsó-közép kategóriában. A kétségtelenül az E1 örökébe lépő tesztalanyunk kellemes hardverrel, jó üzemidővel kecsegtet, ám egy dolgot annyira elszúrtak a Sony-nál, hogy az az egész készülék megítélését beárnyékolja.

Sony Xperia E3 doboz
[+]

A doboz sárga-fehér festést kapott, tetején a készülékről készült szokásos termékfotóval és megnevezéssel. A belső tartalom után sem fogunk hanyatt esni, külön kis fakkban találjuk meg magát az Xperia E3-t, egy másik résben pedig a microUSB kábel, a töltőcsatlakozó, a használati útmutató, valamint a headset várja a használat megkezdését. A Sony újdonsága fehér, fekete és sárga színekben kapható itthon, ám külföldön létezik még belőle egy bronz változat is.

Külső

Az E3 megjelenése egyértelműen a Sony formatervét idézi, van aki unalmasnak mondja már ezt, van aki egyediként jellemzi a szögletes kialakítást. Az igazság odaát lehet, mindenesetre tény, hogy tesztalanyunk nem hoz semmi innovatívat az iparágba, ami nem feltétlenül probléma, a viszonylag széles káva ellenére könnyedén átérhető a kijelző minden pontja, egy kézzel kellemesen használható a telefon, ergonómiailag sem lehet ostorozni a mobilt, annak ellenére, hogy 137,1 x 69,4 x 8,5 milliméteres dimenzióival egy kicsit magas növésűnek számít a kategóriában. Anyaghasználatot tekintve legfőképpen műanyagra és üvegre kell számítani, a kütyünek jó a fogása, nem csúszik ki a tenyerünkből, a 143,8 grammos tömeggel sem fogja lehúzni a zsebünket.

Sony Xperia E3 elölről
[+]

Az előlapot semmiképpen nem nevezném szépnek, hiába a karcálló üvegborítás mögé bújtatott, nagyobbacskának számító kijelző, a keret nagyon vastag lett, rengeteg kihasználatlan hely maradt, ami főleg az alsó részen zavaró. A Sony ugyanis már régóta a képernyőre száműzte innen a vezérlőgombokat, a mikrofont pedig legalulra szerelték, szóval semmi nem indokolja a nagy fekete területet. A megjelenítő 4,5 hüvelykes, felbontása pedig 480 x 854 pixel, az IPS-panel jó betekintési szöget és kiváló fényerőt biztosít, viszont csak szemből, hiszen ahogy elkezdjük forgatni a telefont, rohamosan csökkenni fog. A színekkel azonban nem vagyok megelégedve, kissé fakónak tűnik a kijelző, nem a legjobb minőségű panel, bár még mindig sokkal jobb, mint egy átlagos TFT. Az előlap felső része ad otthont a beszédhangszórónak, a VGA előlapi kamerának, az értesítőlednek, valamint a fény- és távolságérzékelő szenzoroknak.

Sony Xperia E3 oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia E3 Motorola Moto G HTC Desire 510 Samsung Galaxy Ace 4
Fehér fényerő 566 nit 420 nit 373 nit 305 nit
Fekete fényerő 0,77 nit 0,58 nit 0,24 nit N/A
Kontrasztarány 735:1 726:1 1556:1 N/A
Színhőmérséklet 7092 K 7755 K 6609 K 7555 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az oldalakat egy kicsit feldíszítették, a fenti képen jól látható, hogy némiképp csillogó borítást kaptak, ami igazából csak erős fényben látható. A jobboldalon figyelhető meg a jellegzetes Sony-féle bekapcsológomb, mely már egyáltalán nem annyira ormótlan, mint az első ilyennel szerelt modelleken, az alatta lévő hangerőszabályzó billentyű is igencsak helytakarékosnak mondható, nyomáspontjuk megfelelőnek mondható. Felül lehet a telefonba dugni a 3,5 milliméteres fülhallgatót, oldalt pedig a microUSB csatlakozót vehetjük igénybe.

Sony Xperia E3 hátulról
[+]

A hátlap nem a felsőkategóriában használt üvegből készült, hanem egyszerű, de legalább matt felületű műanyagból. Az ujjlenyomatok nem látszódnak meg rajta, és a tesztidőszakból következtetve egyáltalán nem karcolódik attól, hogy az asztalra helyezzük. A bal felső sarokban lapul az öt megapixeles kamera és a ledes villanó, középen a Sony felirat és az NFC logó tekinthető meg, alul pedig egy hangszóró vonza magára a tekintetet. A hátlap a töltőcsatlakozónál megkezdve vehető le, akkor láthatjuk a hűtést biztosító alumínium lap mögé bújtatott (ezáltal nem cserélhető) akkumulátort, valamint ez a művelet szükséges ahhoz is, hogy a microSIM és a microSD kártyákat behelyezzük a foglalatokba.

Hardver, szoftverezettség

A motorháztető alatt a már jól bejáratott, 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) chipset lakozik. Az ARMv7 architektúrájú, 1,2 gigahertzre skálázott négymagos processzor mellett egy Adreno 305 grafikus gyorsító feszül neki a feladatoknak, mindemellett pedig 1 gigabájt RAM-mal gazdálkodhatunk. A hardver tehát nem rossz, a 4 gigabájtos belső adattároló, valamint az ebből felhasználható 1,72 gigabájtos megmaradt mennyiség azonban édeskevés, olyannyira az, hogy lényegében alig fér rá valami, ahhoz, hogy mondjuk egy játékot telepítsünk, szinte minden mást le kell törölni. Az odáig rendben van, hogy microSD foglalatot is építettek a telefonba, amire a Sony engedi is, hogy átrakjuk az alkalmazásokat, ez ideig-óráig segít csak. Ez roppant szűk tárhely borzasztóan idegesítő, a telefon megítélését nagyban befolyásolja, természetesen egyáltalán nem pozitív irányban.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Sony Xperia E3 Samsung Galaxy Ace 4 LG G3 S HTC Desire 510
Quadrant Standard 8476 pont 12756 pont 8675 pont 12883 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 17947 pont 21541 pont 17446 pont 20486 pont
Vellamo Browser 1716 pont 2301 pont 1651 pont 2258 pont
Vellamo Metal 625 pont 788 pont 748 pont 790 pont
SunSpider 1.0.2 1678,3 ms 1099,9 ms 1058,1 ms 1125,8 ms
Geekbench 3 (single) 344 pont 476 pont 340 pont 477 pont
Geekbench 3 (multi) 1140 pont 1422 pont 1126 pont 1408 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,3 fps 8,4 fps 4,1 fps 8,3 fps
Manhattan offscreen 1080p 1,7 fps 1,9 fps n/a 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17,2 fps 15,3 fps 10,8 fps 15,2 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,9 fps 5,3 fps 5,7 fps 5,3 fps

A Snapdragon 400 lapkának sosem volt gond egy WVGA kijelző meghajtása, és most sem az. A pontszámoknál viszont jól látszik, hogy az S410 mennyivel többet tud bizonyos benchmarkokban, nem hiába újabb SoC-ről beszélünk azért. Az E3 rendszersebességére egyáltalán nem lehet ettől függetlenül panaszunk, nem akadozik a lapozgatás, gyorsan megnyílnak az alkalmazások, még a nagyobb méretű dokumentumokkal is elboldogul a hardver. A játékok futtatását sem kell mellőznünk, nyilván sokat segít az, hogy a legújabb produktumoknál már lehet konfigurálni a grafikai szintet, így a megfelelő beállítások mellett bármit el tud futtatni a japánok újdonsága.

Sony Xperia E3 Screen Shot Sony Xperia E3 Screen Shot

A szoftverezésnél a Sony-nál mindig vannak kérdések, hogy melyik telefont lehet bátran megvenni, amire később update is érkezni fog. Az E3 egyelőre az egyik legfrissebb Android verziót, a 4.4.2 KitKatet kapta meg, mely teljesen átdolgozott felülettel, a TimeScape UI-jal érkezik. Nyilvánvalóan ez nem érinti a szoftver alapvető működését, így kihelyezhetünk gyorsikonokat és alkalmazásfelületeket a zárolt és a kezdőképernyőre, plusz témákat választhatunk, ami lényegében a háttér színösszeállítását változtatja meg. A menüben bóklászva a képernyő bal széléről kell jobbra legyintenünk ahhoz, hogy a programok kezelését és sorrendben rendezését elérhessük. Az értesítési függönyben az elmulasztott eseményeken felül láthatjuk még a gyorsikonokat, ezeknek sorrendje testreszabható, valamint megadhatjuk, hogy mely funkciókhoz legyen kihelyezve kapcsoló.

Sony Xperia E3 Screen Shot Sony Xperia E3 Screen Shot

A telefonkönyvben prediktíven kereshetünk, azaz nem csak a tárcsázón lévő számok, hanem az azokon lévő betűk szerint is kutakodhatunk a kontaktok között. A kapcsolatokhoz név, telefonszám, szervezet, email és postacím, feljegyzés, esemény, webhely rögzíthető, plusz beállíthatunk egyedi csengőhangot is. Az üzeneteknél akad kézbesítési jelentés, a beszélgetések szövegbuborékokban jelennek meg. A billentyűzet jól használható, az alap kiosztáson nincsenek extra karakterek, a telefonkönyvhöz hasonlóan van magyar prediktív bevitel. A beállításokban egy különleges menüpontot találunk, ez pedig az energiagazdálkodás, mely többek között két fontos üzemmódot; a STAMINA (ekkor szinte minden kikapcsol, csak telefonálásra tudjuk használni a készüléket), valamint a hely alapú WiFi (ha elmegyünk egy ismert hálózat hatósugarából, akkor automatikusan deaktiválódik a WiFi) opciókat, mindkettő jó szolgálatot tehet merülőben lévő akkumulátor esetén.

Sony Xperia E3 Screen Shot Sony Xperia E3 Screen Shot

Az alap programokat érdemes röviden megemlíteni, hiszen van böngésző, email kliens, kamera, hangrögzítő, fotószerkesztő, naptár, ébresztőóra, számológép, térkép, YouTube, zene- és videólejátszó. Extra viszont az FM-rádió, a fájlkezelő, a Live on YouTube, mellyel élő eseményeket tudunk a videomegosztó oldalra közvetíteni, a vonalkódok olvasására szolgáló NeoReader, a dokumentumok nézegetéséhez szükséges OfficeSuite, valamint a rajzolóprogram. A Sony Select a japán gyártó saját alkalmazásboltja, a TrackID pedig zenék előadóinak és címeinek megismeréséhez szükséges applikáció.

Multimédia, kamera

A hátlapi autofókuszos fényképezőgéppel 5 megapixeles képeket tudunk készíteni, ha pedig már kevés a fény, akkor a beépített ledes vaku tehet jó szolgálatot. Az előlapi kamera maximum csak videochatelésre alkalmas, lévén csupán VGA felbontású. A szoftveres menüben azonnal feltűnik a módváltó ikon, mellyel az automatikus, kézi, kiterjesztett valóság (ha szeretnénk, hogy animált pillangók repkedjenek vagy dinoszauruszok lépkedjenek), kreatív effektus (szokásos módon szépia, fekete-fehér, szóval nagyon kreatív), panorámapásztázás, valamint Timeshift burs, azaz legjobb fénykép opciók tárulnak elénk. A beállításokban babrálhatunk a képaránnyal, az önkioldóval, a mosolyexponálással és a helycímkével ellátással. A hangerőszabályzó billentyűt zoomolásra és exponálásra használhatjuk, a gyorsindítás segítségével pedig vagy csak a kamerát indítjuk el, vagy rögtön képet is készítünk vele. Videózni Full HD felbontásban lehet, digitális videostabilizálás és a mikrofon ki- és bekapcsolása engedélyezett közben.

Sony Xperia E3 kamera
[+]

A képekről általánosságban elmondható, hogy megfelelő dinamikatartománnyal rendelkeznek, bár ezen azért valószínűleg sokat segített az automatikus üzemmód. Innentől kezdve viszont már nem lesz nagy boldogság, ha nagyon muszáj, akkor elővehetjük a telefont fotózgatni, de azért több problémával is szembesülni fogunk. Ilyen például a vonalélesség, ami azért nem túl meggyőző, az pedig pláne nem, hogy a részletek gyakran elmosódnak. A makró felvételekkel nincs gond, de ahogy sima képeknél, úgy ebben az esetben sem árt több fotót lőnünk, mert a kijelzőn nem fog látszódni, mégis sokszor homályos alkotások készülnek. Este lényegében esélytelen jó eredménnyel meglepni magunkat, a vaku nem rossz, de sokat már nem tud javítani a minőségen. Videózni viszont gyötrelem, nem tudom, mi megy végbe pontosan ilyenkor legbelül, de bárhova böktem a képernyőn, bármit csináltam, nem sikerült éles filmeket rögzíteni, tessék csak megnézni a tesztmozit, de csak egyszer, nem többször.

Sony Xperia E3 oldalról
[+]

A Walkman név alatt megtalálható zeneszoftver továbbra is az egyik legszebb felületű program a piacon, balról kihúzható tálca segítségével tudunk váltogatni az előadók, albumok, számok, listák és eszközök szerinti nézeten. A menüben kapcsolhatjuk be a jobb hangzást biztosító ClearAudio+ lehetőséget, valamint a hangkiemeléseket, azaz a hangszínszabályzót, ami viszont kizárólag füles csatlakoztatása esetén működik. Mint ahogy az FM-rádió is csak ekkor képes elindulni, bár ezután már fülhallgatón és hangszórón keresztül élvezhetjük a műsorokat. A kihangosított minőséggel egy nagy gond van, hogy hiába nem torzít és nem szól rosszul, a maximális hangerő messze átlag alatti, főleg, ha a telefont a hátlapjára fektetjük, mert akkor lényegesen tompul a hatása.

Sony Xperia E3 Screen Shot Sony Xperia E3 Screen Shot

A videolejátszót Filmek néven találjuk meg, elég csinos külsőt álmodtak meg a szoftverdizájnerek. A megnézendő szekcióban láthatjuk a telefonon talált filmeket, a háttérben pedig egy válogatást készít a program, tényleg nagyon látványos. A hardver lazán elviszi a 720p és az 1080p felbontású tartalmakat, a DivX-szel viszont nem boldogul, ehhez le kell majd tölteni egy másik applikációt, csak vigyázzunk, hogy legyen elegendő belső tárhely hozzá.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Nyilvánvaló, hogy a Sony már nem hagyhatta ki a 4G/LTE támogatást a telefonból, így a tesztkütyüben egy Cat.4-es képességekkel bíró modemet találunk, vagyis LTE-n maximum 150 Mbps le- és 50 Mbps feltöltési sebességgel kalkulálhatunk, HSPA-n pedig ezek a számok 41,1 és 5,76 Mbps-re korlátozódnak. Az E3-ba microSIM-eket helyezhetünk, a hangminőség majdhogynem tökéletes, ritka az, hogy kevésbé hallanánk beszédpartnerünket. Az adatkommunikációs repertoár részét képezi a 802.11a/b/g/n WiFi (jelvételi erőssége közepes), a Bluetooth 4.0, valamint az NFC, utóbbi már lassan alapeleme lesz a mobiloknak. Szerencsések vagyunk akkor, ha navigálni szeretnénk, a beépített A-GPS modul a GLONASS támogatással már villámgyorsan képes megtalálni a helyzetünket, szinte minden helyzetben stabil marad a jel. A microUSB csatlakozó nem csak töltésre és adatmásolásra használható, hanem tudja az USB-OTG-t, vagyis akár külső eszközöket is csatlakoztathatunk a mobilhoz.

Sony Xperia E3 Screen Shot Sony Xperia E3 Screen Shot

A japán gyártó továbbra sem erőlködik saját böngésző kifejlesztésével, jó neki a Chrome, ami már úgyis az Android rendszer részét képezi. A program már a belépéskor felkínálja, hogy szinkronizáljuk az előzményeket és a könyvjelzőket a google-ös fiókunkkal, hiszen ez a fő előnye a szoftvernek. Természetesen több lapot megnyithatunk a háttérben, melyeket áttekintő nézetben külön kártyalapként láthatunk, indíthatunk privát böngészést, és kérhetünk asztali nézetet. A szövegtördelés csak előre megadott méretre működik, nagyítás esetén már nem változik a betűméret.

Sony Xperia E3 vs. LG G3
[+] LG G3 vs. Sony Xperia E3

Értékelés: Sony Xperia E3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alá egy 2330 mAh kapacitású akkumulátor került. Ugyan a Sony nagyjából 8 órás beszélgetési időt garantál 3G hálózaton, érdemes inkább a napi használatra támaszkodni. WiFi-n keresztüli HD videók streamelését körülbelül 5 órán keresztül bírja a kütyü, repülőgép üzemmódban vagy sima videózásnál ennél többre lehet számítani. Képernyőidőben körülbelül 4-6 órát bír a telep, ez nem játékkal, hanem normál, mobilnetezős és beszélgetős igénybevétellel értendő, és eközben egyik energiagazdálkodási lehetőség sem volt aktiválva.

Bizonyára sokan várták a Sony Xperia E3 tesztjét, hiszen papíron egy újabb kiválónak ígérkező telefont tisztelhettünk ebben a modellben. A telefon rendszersebessége kiváló, lényegében nincs olyan feladat, mely esetén cserben hagyna a masina, még a komplexebb alkalmazásokkal és játékokkal is elboldogul, bár utóbbinál már érdemes a grafikai beállításokkal ügyeskedni egy kicsit. A képernyőnél jó dolog az IPS-panel beépítése, a felbontás viszont igazán lehetett volna WVGA helyett qHD, hiszen ezzel lehetett volna némi előnyt szerezni. A kamera olyan amilyen, nem szabad sokat várni egy középkategóriás készüléktől, átlagos fotózásra még csak-csak használható, de ne ezzel akarjunk évek múlva visszanézhető családi videókat készíteni. Az E3 legégetőbb, legborzalmasabb része viszont egyértelműen a szűkös belső tároló, olyannyira csekély méretű, hogy egy film sem fér rá, vagy ha mégis, akkor már el kell felejteni az applikációk feltelepítését. Ugyan a japán gyártó engedélyezi a microSD-re való installálást, ez egyáltalán nem segít sokat, hiszen elsőre mindenképpen a belső tárterületre érkezik az app, és csak ezt követően lehet átrámolni a kártyára. Főszereplőnknek a 60 ezer forintos hivatalos és az 50 ezer forintos kártyás árával ráadásul több erős ellenfele is akad, rögtön ott a Samsung Galaxy Ace 4, aminek hiányossága a távolságérzékelő szenzor, viszont olcsóbb, dupla akkora a tárhelye és előremutatóbb a hardvere, valamint pár ezer forinttal drágábban már a Alcatel OT Idol 2 S is megkaparintható, amibe szintén nagyobb flashtárolót, valamint HD kijelzőt szereltek. A Sony tehát egy kis banánhéjon csúszott hatalmasat, egyszerűen annyira bosszantó használat közben a kis adattároló, hogy a plecsnit is meg kell vonjam a telefontól.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Sony Xperia E3
Sony Xperia E3 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 137,1 x 69,4 x 8,5 milliméter
Tömeg 143,8 gramm
Színvariációk fekete, fehér, sárga, réz
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 854 pixel (218 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 4 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0, USB OTG
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Fájlkezelő, Keep, Live on YouTube, NeoReader, OfficeSuite, Rajz, Sony Select, TrackID
Multimédia
Fő kamera 5 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera VGA
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2330 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 706 óra (2G) / 661 óra (3G)
Beszélgetési idő 12 óra 20 perc (2G) / 8 óra 41 perc (3G)
Zenelejátszási idő 49 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

  • Sony Xperia Z3 Compact - jó, hogy kompakt

    A japán gyártó újra egy kompakt házba csomagolt készülékkel rukkolt elő, mely elődjéhez képest még szebb formatervet, és még erősebb hardvert kapott.

  • Sony Xperia Z3 - finomhangolás

    A generációváltás elmaradt, viszont apróbb de annál fontosabb korrekciók jelzik a Sony őszi csúcsragadozójának érkezését.

  • Sony Xperia C3 - C is emiatt zseléz

    Dedikáltan önarcképek készítéséhez javasolja a Sony azt a tepsit, ami a kezünk közé került. Emellett persze telefonnak sem rossz, de itthon hivatalosan nem forgalmazza a gyártó.

  • Sony Xperia T3 - acélos óriás

    Nagyképernyős, vékony mobiltelefonnal állt elő a Sony, amely a középkategóriában megjelenésével, kamerájával és kecses, rozsdamentes acél fémkeretével hívja fel magára a figyelmet.