Sony WH-1000XM2 - le akar nyűgözni

Megannyi téren fejlődött valamelyest az elődhöz képest, mindeközben a kezdeti, erősen hatszámjegyű ár redukálódik. Aki hasonló kütyüket nézeget, ezt mindenképp vizsgálja meg!

Hangminőség, üzemidő, összegzés

Zenei téren értelmezett karakterét sokkal inkább hasonlítanám kistesójához, mint közvetlen elődjéhez. Rendkívül élénk, színes és telt a középső, illetve felső tartományokban, a basszusai pedig egyáltalán nem túlreprezentáltak, viszont már-már túlontúl energikusak akarnak lenni. A színes, meleg hangzásvilág kimondottan jellemző rá, így szinte biztosan senki nem azért fogja megvenni, mert adott áron a leghitelesebben adja vissza a zene legtöbb részletét, őszintén megzavarja az embert és újra, más értelmezésben szeretteti meg vele a saját zenéit. Rendkívül trükkös kütyü, de ha egy fejhallgató átver, verjen át így, egy pillanatra sem bánom.


[+]

Félreértés ne essék, objektív szemmel, technikailag sem lehet durván belekötni, szeparál, kellemes a tere, és a vezeték nélküli kategóriában, főleg AptX HD vagy LDAC kodeket használva még a részletessége is messze átlagon felüli, a hangképe viszont tényleg megtévesztő. Maximális hangerőben bőven fájdalomküszöbön túlit tud nyújtani, beszélgetési hangminősége pedig az elődhöz hasonlóan korrekt, ráadásul ilyenkor még az Ambient mód is úgy állítja a hangmódot, hogy szokásosan halljuk a saját hangunkat és ne üvöltsünk a levegőbe.


[+]

A microUSB-csatlakozóval kapcsolatos problémát szerencsére enyhíti, hogy nagyon sokat fejlődött az üzemidő. Az MDR-1000X elméleti 20-22, gyakorlati 15-18 órás üzemidejeit majdnem megduplázták, a 30-38 óra a mi tesztjeink alapján körülbelül 25-27-nek felel meg, tehát jó eséllyel bárkinek elég lesz a heti egy töltés, ami egyébként továbbra is 4 órát vesz igénybe. Mindemellett egyébként a tömeg sem változott, a 275 grammos tömeg egyáltalán nem érződik soknak.


[+]

A Sony Centerkben jelenleg 99 900 forintos áron megvásárolható kütyü kimondottan jó vétel lehet, ha valaki egy aktív zajszűrős, hosszabb távon is kényelmes, vezeték nélküli fejhallgatót keres, esetleg még a mobilja is tud AptX HD vagy LDAC-kodekekkel kommunikálni. A kategóriatársak között a Bose QuietComfort 35 első generációja jöhet szóba hasonló áron, a második széria még jelentősen drágább. Főleg iPhone-tulajdonosoknak jöhet szóba az Apple W1 chippel szerelt Beats Studio 3 Wireless, ami szintén aktív zajszűrős, viszont tesztalanyuknál is jelentősen harsányabb és főleg mélygazdagabb hangképpel próbálja megnyerni a felhasználókat. A WH-1000XM2 főleg üzemidejével emelkedik ki egyértelműen, viszont összességében is egy kimondottan megnyerő kütyü.

Sony WH-1000XM2

szentkuti11

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

  • Sony WH-1000XM3 - lenyűgöz újra

    Az egészen megjegyezhetetlen és fantáziátlan nevű japán fejhallgató valójában rendkívül izgalmas termék, amivel valamiért mindig még egy számot akartunk meghallgatni.

  • XO-B24 fejhallgató teszt

    Bluetooth-fejhallgató, amit nem is a hangminőségével, hanem a hordozhatóságával és az üzemidejével szeretnének eladni. Nem mellesleg nagyon olcsó is.

  • Dizájnt vált a japánok zajszűrős bajnoka

    Hitelesnek tűnő képeken a Sony WH-1000XM5 fejhallgató.

  • Sony WH-1000XM5 - hallgasd a csend dalát!

    A japánok megint csináltak egy fejhallgatót, amit fájó szívvel vesz le az ember. A baj csak az, hogy már az előd is ilyen volt, szóval ha vásárolnánk, előtte érdemes pontokba szedni, mi kell nekünk biztosan, mert nem feltétlen jön majd be minden újítás a friss modellben.

Előzmények

Hirdetés