Sony WH-1000XM2 - le akar nyűgözni

Megannyi téren fejlődött valamelyest az elődhöz képest, mindeközben a kezdeti, erősen hatszámjegyű ár redukálódik. Aki hasonló kütyüket nézeget, ezt mindenképp vizsgálja meg!

Headphone connect alkalmazás, extra funkciók

A gyártó Headphone Connect szoftvere még mindig nagyon rossz értékelésekkel megy az alkalmazásboltokban (Android / iOS), de ennek oka nem abban keresendő, hogy rossz lenne, hanem a támogatott Sony fejhallgatók listája nagyon szűkös, többek közt az előző szériás MDR-1000X-szel sem működik együtt.

A szoftver funkcionalitása függ a csatlakoztatott eszköztől is, tesztünk alanyánál rendkívül széles a felhozatal. Van például adaptív hangkontroll, ami megállapítja, hogy épp milyen környezetben (zajok, légnyomás) vagyunk, és ennek megfelelően állítja a szűrést, de ha kikapcsoljuk, 21 lépcsőben kézzel is állíthatjuk, hogy mennyi külső hangot engedjen be a kütyü. Ez utóbbi választás esetén fókuszálhatunk a beszédre is, így a távoli kutyaugatások és madárcsiripelések sokkal kevésbé lesznek zavaróak, ha csak szeretnénk valakivel pár szót váltani.


[+]

Az érdemi hangbeállításokhoz sajnos szükség van némi kompromisszumra a kodekek terén, az AptX HD vagy LDAC helyett kizárólag SBC-ben lehet hozzájuk nyúlni, ilyenkor alapvetően kevésbé lesz jó minőségű a zene, viszont rövidebb a válaszidő és nagyobb a hatótáv. Ha nem szeretnénk zenei beállításokkal foglalkozni, csak instabilnak érezzük a kapcsolatot, szintén érdemes a kodeket SBC-re visszavenni. Zenehallgatáshoz van egy hagyományos hangszínszabályzó, az előre definiált csomagok közt világos, ütős, telt és nyugodt karakter is van, ezek bármikor hasznosak tudnak lenni, de a magasak vagy a basszusok kedvelőinek ezen tartományokban erősített beállításcsomag, illetve kézi opció is van.


[+]

Paraméterezhető a hang iránya, a hagyományos módon felül elölről, oldalról vagy hátulról hallgathatjuk a zenét és a hangzásvilág is állítható aréna, klub, kültéri koncert vagy hangversenyterem szimulációkkal. Ez utóbbiaknál nyilván a zenéhez teljesen stílusidegen környezetek hozzák a legmókásabb hatást, de összességében is csak inkább egy vicces feature, amit egyszer érdemes végigpörgetni, de egyébként nem érdemes magunktól elvenni a fejhallgató eredeti értékeit. A DSEE HX névre hallgató funkció a gyengébb minőségű zenék felskálázására hivatott, de érdemi változást semmilyen irányba nem tapasztaltunk vele, talán jobb is így.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

  • Sony WH-1000XM3 - lenyűgöz újra

    Az egészen megjegyezhetetlen és fantáziátlan nevű japán fejhallgató valójában rendkívül izgalmas termék, amivel valamiért mindig még egy számot akartunk meghallgatni.

  • XO-B24 fejhallgató teszt

    Bluetooth-fejhallgató, amit nem is a hangminőségével, hanem a hordozhatóságával és az üzemidejével szeretnének eladni. Nem mellesleg nagyon olcsó is.

  • Dizájnt vált a japánok zajszűrős bajnoka

    Hitelesnek tűnő képeken a Sony WH-1000XM5 fejhallgató.

  • Sony WH-1000XM5 - hallgasd a csend dalát!

    A japánok megint csináltak egy fejhallgatót, amit fájó szívvel vesz le az ember. A baj csak az, hogy már az előd is ilyen volt, szóval ha vásárolnánk, előtte érdemes pontokba szedni, mi kell nekünk biztosan, mert nem feltétlen jön majd be minden újítás a friss modellben.

Előzmények

Hirdetés