Adatkommunikáció, internet
A hagyományos okostelefon elvárásoknak is elég jól megfelel a Play, és ez alól az adatkommunikáció sem kivétel. Négysávos GSM és kétsávos 3G modul van benne, ezekkel GPRS, EDGE, 3G és HSPA szabványokat támogat, tehát a sebességgel biztosan nem lesz gond. Alternatívaként használhatjuk a WiFi-t, ami 802.11b/g/n típusú, ráadásul hotspot és DLNA üzemmódja is van. Egyébként a készülék mobilinternetét USB-n is megoszthatjuk. Számítógéphez a microUSB, másik mobilhoz a Bluetooth segít kapcsolódni, ez utóbbi 2.1-es és sztereó. A memóriakártya háttértárként csatlakoztatható, közben az akkumulátor is töltődik.
Jól ismerjük már az Android gyári böngészőjét, itt sem okoz csalódást. Szépen teszi a dolgát, több ablakot kezel, flasht megjeleníti, gyors és egyszerű. Aki mást szeretne, annak bőven akad alternatíva a Marketen. Kapunk egy OfficeSuite dokumentumkezelőt, ezzel olvasásra, illetve licenc vásárlása esetén szerkesztésre is van lehetőség. A PlayNow zeneáruházat se kell bemutatni, a Sony Ericsson készülékeknek régóta tartozéka. Nem sok értelmét látom a Postcard szoftvernek, ahol a mobillal készített fotót van lehetőségünk valódi képeslapként elküldeni, persze pénzért (az első ingyenes).
Az előírásoknak és elvárásoknak megfelelően a Play-ben GPS-vevő is van, melyet alaphelyzetben a Google Maps tud kihasználni. A legújabb verzióban 3D megjelenítés, épületrajzok és iránytű szerinti térképforgatás is található. Egy kicsit sokáig tart az első pozícionálás, ám utána már jól használható. Már nem kapjuk meg a WisePilot nevű szoftvert, ami nem is baj, mert számos, sokkal jobb navigációs megoldást találunk Androidra.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!