Sony Ericsson Vivaz Pro - a gombok ereje

Multimédia

Kamerában visszafelé lépked a gyártó, 8 helyett "csupán" 5 megapixelünk van, ami engem speciel nem különösebben érdekelt, mivel a 720p-s (1280 x 720 pixel @ 24 fps) videórögzítés megmaradt, a minőség ezúttal is nagyon jó, erről ide kattintva lehet meggyőződni. Engem nagyon zavart, hogy fotózáskor nem lehet vakuzni, csak a "világítást" lehet bekapcsolni, permanensen, amivel ugyanúgy adunk fényt, csak épp meg is őrjítjük azokat, akiket le akarunk fotózni. A kamerát kezelő szoftver egyébként átlagos mennyiségű beállítási lehetőséget nyújt, érzékenységet vagy fénymérést nem piszkálhatunk, de gyakorlatilag minden mást igen.

Sony Ericsson Vivaz Pro

A Vivaz Pro képei nem különösebben szépek. Meglehetősen "digitális" hatást keltenek, a zajszint nagyon magas, a színek viszont elég szépek és a vonalélesség is megfelelő. Itt is a közepesség jellemző: nem rossz, de láttunk már jobbat. A vakuról viszont nem ezt lehet elmondani, az ugyanis elképesztően gyenge, szinte alig ad fényt, ugyanakkor arra tényleg elég, hogy mások szemét kisüssük vele.

Sony Ericsson Vivaz Pro

A zenei rész kifejezetten gyengére sikerült. A zenelejátszó szoftver nem a gyári symbianos, hanem a Sony Ericssoné, ismerjük már, jól néz ki, ráadásul gyorsan működik. Viszont nincs benne hangszínszabályzó, azaz a MegaBass is hiányzik a repertoárból, pedig sokan azt szeretik a legjobban a japán-svéd készülékekben. A számok között ID3 tagek alapján szűrhetünk, az albumborítók megjelennek, a lejátszó fut a háttérben, tehát alapvetően azért rendben vagyunk, már ha a funkcionalitást nézzük. A hangminőségről ez már nem mondható el, kihangosítva egyenesen pocsék a Vivaz Pro, a gyári fülhallgató pedig csak simán "nagyon rossz", nem is értem, hogy ez felsőkategóriás készülékhez hogy csomagolhat a gyártó egy olyan silány tartozékot, mint ez a HPM-60/J. FM-rádió van, a multimédiás részről ennyit.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés