Sony Ericsson Cedar - természetes egyszerűség

Menü, alapfunkciók

Mivel korábban nálam járt a Hazel, amely nagyjából az Elm csúszkás ikertestvére, így már előre tudtam, mire számíthatok. A Sony Ericsson zárt rendszerű, nem érintős készülékein régóta ugyanazt a menüt találjuk, bár az évek során mindig csiszolgattak rajta valamit. Itt is már egy új főképernyőt kapunk, ahol lehetőségünk van néhány minialkalmazást kirakni, mintegy widget formájában. Ezek élő alkalmazások, mint például a Facebook, Twitter, de lehet még itt világóra és jegyzet is. Ezeket folyamatosan látjuk a képernyőn, tudunk közöttük váltani, a Facebook és Twitter pedig online, tehát bejelentkezés után mindig frissen látjuk az ottani állapotokat.

Sony Ericsson Cedar

Maga a menü klasszikus 4x3 ikonos, felépítése és kezelése nem fog különösebb gondot okozni senkinek sem, akik meg már használtak Sony Ericssont, azok vakon is eligazodnak rajta. A telefonkönyv akár ezer ismerősünket is eltárolja, természetesen mindenkihez több számot, e-mail címet és egyéb adatokat is csatolhatunk. Az üzenetírás sem bonyolult, az SMS és MMS közös felületen osztozik, a bejövő üzeneteket egyébként csevegős módban láthatjuk. Van magyar T9, pillanatok alatt csatolhatunk képet, fotót, videót, hangot, úgyhogy itt sincs probléma. Kapunk e-mail klienst is, ez POP3 és IMAP fiókokkal kommunikál, beállíthatjuk a mérethatárt, csatolhatunk bármilyen fájlt, és időzített lekérdezésre is van lehetőség. A naptár havi, heti és napi bontásban mutatja magát, rendes feljegyzések tárolására is alkalmas. Közvetlenül a főmenüben találjuk az ébresztőt, ebből ötöt is kapunk, részletesen beállíthatjuk, mikor, milyen dallammal, mekkora hangerővel, mennyi szundival szólaljon meg, persze kikapcsolva is működik.

Sony Ericsson Cedar

Van itt még jegyzettömb, feladatlista, időzítő, stopper és átváltóval kombinált alapfunkciós számológép is. Nem maradt ki a diktafon sem, ami ráadásul hívás rögzítésére is használható. Kicsit fura, hogy videohívás opciónk is van, miközben előlapi kamera nincs a Cedarban. Az extra alkamazások között AccuWeather időjárás jelentő, Checkbook számlanyilvántartó, ContactMigration (ez VCF fájlok importálásában segít), EcoMate (környezetvédelmis játék), Facebook kliens, GreenCalculator, Grocery List (bevásárló lista), NeoReader (vonalkód beolvasó), YouTube kliens és egy 12Pixels nevű képszerkesztő található.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés