Sony Ericsson Cedar - természetes egyszerűség

Hirdetés

Külső

Ha valakinek „ezt már láttam valahol” érzése van, akkor az nem véletlen. A Cedar eléggé hasonlít a bő fél évvel korábban megjelent Elmre. Az előlap, a hátlap íveltsége, illetve az oldalsó vonalvezetés mind erre utal. Azért ne higgyük azt, hogy a Cedar az Elm utódja lenne, erről a következő oldalakon az olvasók is meggyőződhetnek. Lényeg a lényeg, a Cedar tipikus Sony Ericsson, de ez nem jelenti azt, hogy csúnya volna. Nincs rajta semmi kirívó, de szerintem szimpatikus, konszolidált külseje van, az oldalsó ív, a fekete és ezüst színek kontrasztja (létezik vörös hátlappal is), na meg a klasszikus candybar felépítés jól mutat bárkinek a kezében. A hátlap íveltsége a „Human Curvature” formai elvet követi, tehát kézben fogva követi a tenyér vonalát. Ez talán szimpla marketingnek tűnhet, de nem, mert tényleg így van. Kényelmes a fogása és ehhez a mindössze 84 grammos tömeg is hozzájárul. Mindenhol műanyagot találunk, az összeszerelés azonban rendben van.

Sony Ericsson Cedar
[+]

Az előlap legtetején, szinte elrejtették a hangszórót, ami az aprócska nyílás ellenére kellően hangosan és normális minőségben közvetíti a másik fél hangját. Alatta egy 2,2 hüvelykes TFT kijelző, amit szimplán áttettek az Elmből. 262 ezer szín, QVGA (240x320 pixel) felbontás, a megjelenített kép szép, napfényben is jól olvasható. Egy fényszenzort azért el tudtam volna viselni, ez bele is illene a GreenHeart filozófiába (készenléti idő növelése). A gombsort áttervezték és ez igazán jól sikerült. A palatetős forma miatt minden gomb remekül használható, beleértve a navigációs részt. Egyedül csak az lehet zavaró, hogy a legalsó sor már nagyon alul van.

Sony Ericsson Cedar
[+]

A hátlapnál már említettem az ívelt formát, viszont ezen kívül semmi érdekeset nem lehet róla elmondani. A teljesen homogén felületet egyedül a márkanév és a cég emblémája, illetve a süllyesztett és totál egyedül árválkodó kamera optikája töri meg.

Sony Ericsson Cedar
[+]

Az oldalakon már akad néhány ügyes részlet. Elsőnek mondjuk ott a felső él, ahol rögtön egy 3,5 mm-es jack csatlakozóba botlunk. Aztán nézzük meg a baloldalát, ahol meg egy újabb szabványt, a microUSB-t csodálhatjuk meg. Igen, végre a Sony Ericssonnál is eljött az idő, hogy átálljanak a szabványokra. Újabb piros pont, hogy szintén baloldalt, lent található a kihangosító hangszóró nyílása. Ennek köszönhetően asztalra vagy ágyra letéve sem némul el a csörgés. Az mondjuk egy dolog, hogy a kihangosításkor olyan érzésünk van, mint ha a másik illető a nátha összes fajtáját egyszerre kapta volna el és két hete nem fújt volna orrot. Alul csak a mikrofont és a nyakakasztó helyét találjuk, míg jobbra a hangerőszabályzó jutott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés